Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

I. Mátra Maraton

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
143 hozzászólás a témában

#41
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy!

Nos meg volt... Nektek is? ;D

Kora reggel egy kis tekeréssel kezdtem, többed magammal, de jól esett, hisz legalább bemelegedtek az izmaim.. (azok is vannak nekem??) mivel Gyöngyösig tudtam csak vonatozni... A kielégítõ mászás után, mely alatt többször is elhagyta számat a: "úúúútálok mászni" kifejezés, idõben bekerekeztünk a tornaterembe, amjd gyors nevezés után irány megkeresni a többieket... Révibébiéket egy kis telefonálggatás után lenyomoztuk, így hamar kikötöttünk Náluk... Némi elõzõ napi beszámolók után beálltunk a rajt területre... Hatalmas örömünkre nem a "kedvenc" Ceremónia Mesterünk volt, így még kacagtunk is egy-két poénján... ;)
A rajt elég érdekesnek bizonyult a szûk kihajtó maitt, de megúsztam a borulást és akaszkodást... és jött aminek jönnie kellett... MOndtam már, hogy úúúúúútálok mászni? ;D Szemeim elõtt csak a torony volt, folyamatosan szemmel tartottam, hogy lássam hogy közeledik, és vele együtt a mászás vége ;D Az egyik kissé meredekebb emelkedõnél, épp toltam (akkor is...) amikor mögöttem szóltak engedjem el... Itt?? Nézek hátra, hát nem Bogár volt?? Basszus... Nem semmi az az ember... Úgy ment felfele ott, ahol én lábon alig, mintha lomha kis szösszenet lenne...  :o mint késõbb kiderült, a rajt után rögtön összeszedett egy defektet, így került mögém... kábé 30percig jobb voltam Nála! ;D
Aztán felértem!!! Ahhhhhh... A mászástól pityergõsre görbült szám egybõl fülem felé kezdett görbülni, és a nyál termelésem is fokozódott... Baliba elvtárs gurult be mellém, és a motoros tapasztalatait kamatoztatva legtöbbször belsõíven szépen elém került, majd amikor lefordultunk a "dózerútra" intetrtem felé egy búcsút, és kiengedtem a fékeket... ;D ;D ;D ;D ;D jiiiiiiiiiiháááááááá!!! Bassssssssszus! Nem gyenge volt az a akis lejtõzés! Imádom az ilyet! Egybõl elõkotortam csodás tenor hangom, és szinte folyamatosan tülköltem, hogy: "baaaaaaalróóóóóóól!" Ahhhhhh... Nem tudom mi lelte a többieket, de mintha csak álltak volna... ;D ;D Frenetikus élmény volt... Nem számoltam de a leelõzöttek száma már 20-30közt elhetett... Egyre több út szélén szerelõt lehetett látni kisebb-nagyobb viharfelhõkkel a fejük felett... Hát igen... Már Én is elfeledtem milyen is az igazi Mátra... 8) Úgy a lejtõzés 6. km-nél elhagyott a motoros(hogy fordult volna fel), majd becsapódva az általa "vágott" üres térbe, kihasználva az elõzési lehetõségeket, kicsit még jobban megnyomtam... A motorost már nem tudtam beérni sajna, de kissé figyemetlen voltam, így kábé 60nál késõn vettem észre egy eléggé vendégmarazstaló kövecskét... Azt még úgy ahogy átugrottam, de a leérkezésnél belekóstoltam egy másikba... Az erõteljes puffanást követõen kicsit fürkésztem a hátsóm, de mivel semmi változást nem észleltem, téptem tovább... ;D Aztán már kezdtem kicsit reménykedni.... reménykedni hogy lesz végre egy kis emelkedõ... az ujjaim ugyanis már nem nagyon éreztem... 8) és imáim meghallgattatik... bár kicsit túlzásba is lett víve a hallgatás... ;) Nem semmi látvány volt, ahogy a kopasz hegyoldalon másztak felfele sorba a skaccok... Aztán végre feljutottunk a rajt-cél területre, ahol gyorsan a banánokért nyúltam... ezzel nem kis meglepõdöttséget okozva a csajok közt... "Nem mész? Nyomjad!" ;D "Kössz. Megeszem a banánt, aztán..." ;D A mûút utáni egy nyomtávos szakasz ismét élmény szám volt... Imádom az ilyen hullámvasutat, ahol tekerni is lehet... Aztán jött a hirtelen halál... Már mint az Én részemrõl... A monoton emelkedõk a halálom... :( Még jó hogy aszfalt volt... Úgy 1 km után azért önkritikát vallottam, hogy ennyire szarul azért nem mehet! Nézek hátra, nézek jobbra, nézek balra... hát nem lenn volt? ;D A hátsóm cseppet vesztett belsejében uralkodó levegõ mennyiségébõl... F@c@! Felütöttem a 2,4"est?? De ahhoz túl lassan eresztett... Mind1... Nincs idõm... Úgy is pihenni akartam ;D megállok, és némi utánpótlás oxigént nyomok a szájába... Most már lassan mindazok akiket lefele ott hagytam a porban vissazelõztek, így muszály némi erõtartalékokat felszabítani... Ráadásul baliba elvtárs ismét beért, és mondván milyen jól túlesett a holtponton, trövid egy kerekezést mutat be, amikor én meg majd nem befordulok kínomban az árokba... ;) Aztán ismét lejteni kezd, és még egy csodálatos kilátás is elém, pontosabban mellém tárul Parádsasvárra... Rövid gyönyörködés után beletaposok, had menjen a szekér... bár sajna az aszfalton nem olyan jól sül el a ricsibácsi, cseppett vissazfogja a lovakat... Amikor letérünk a mûútról a földútra, mellém keveredik egy srác:
-Te déházol?
-;D Nem...
-Basszus... Királyul nyomulsz lefele...
- :-* ::) köff... De te is jól jössz...
-Hja... Én motocrossozok...
-;D
Még egy kis eszme futtatás, és infó csere, majd Õ tova viharzik...
Az aszfalton taposva ismét, egy srác elég bíbor fejjel szereli a gumiját, mondva ez már a harmadik defije... pech... Most már Én is nagyon kezdem érezni a hátsóm, hogy tapad mint a rossebb, és a kanyarokban nagyon mocorog... Már örülök, hogy lassan 3kilcsi van csak hátra, és az betyon, amikor egy csajszi beinvitál a bokrokba... ;D Itt már totál érezhetõvé vált az oxigén hiányom a háétsóban... folyamatos koppanások jelzik egy-egy kõ helyét... Máég szerencse, hogy 900grammnyi anyag van benne, így nem nagy gáz...

#42
templar

templar

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Sziasztok!

Szval gratula minden Villám Villinek, a magunk részérõl ha nem tájékozattak félre, akkor Turbó Rudik néven lenyomtuk csapatban a sprinttávot. ;D ;D Az idõeredményt azt inkább nem írnám le, mert Asztáét olvastam...

Elvileg 12. lett eme nevezetes összeállítás Ginger+Templar+NFV.

(NFV=Nem Fórumos Vendégmûvész ;D)

üdv
t

#43
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
szerintem is nagyon klassz maraton volt, a röviden mentem, egyedül az nem tetszett, hogy túl sok volt az aszfalt, ahol nem élhettem ki buckaigényem, viszont ezeken a szakaszokon a mászás-tűrőképességünket rendesen tesztelték..
képek: http://kep.tar.hu/gk...ml?aid=27532732
sajnos a technika ördöge engem sem kimélt, a fogaskeréksorom rögzitő csavarja lelazult a nagy rázkódásban, emiatt meg kellett állnom szerelni. máskor meg kell húzni rendesen..

b, én nem láttalak sajnos, de ezek szerint előttem értél be  ;D

#44
aszta

aszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 hozzászólás
Nagyó jó oldszkúl klasszikokat zenéltek: OPP, Summertime, Cantaloop, és effélék. Végre nem Offspring és egyéb NuRock szörnyetegek üvöltöttek. Nekem ez jobban bejött. De ez csak az én véleményem.

AsztA



#45
aszta

aszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 hozzászólás
Haller.

Frankó volt a Mátra marcsi. Rengeteg cumót kaptunk annak fejébe, hogy nem volt tombola. És kaja is volt dögivel. Az etetõknél el akartak halmozni csokival és Powerade-del, de én csak vizet kértem, azt is nyakba! :)

A pálya valóban köves volt, de a Z1-es mindent megzabált, szóval nem volt gond.

A rendezõknek üzenem, hogy a szalagokat itt-ott elvitte a cica... Szóval voltak eltévedésgyanús helyek. De ezt az apró malõrt leszámítva szuper volt a szervezés. Köszönet.

Gratula a többi fórumtagnak!

Hajrá Büdibogarak! (A Zold is benne volt! :P ;))

18. lettem a rövid távon 2ó2p -es idõvel, az írogatóscsajszik papírja szerint.

AsztA

#46
Kilgour

Kilgour

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Egyebkent nem tudjatok hogy milyen zeneket nyomtak a rajtnal meg ugy altalaban?

#47
Kilgour

Kilgour

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Jo kis verseny volt!
Bar egy-ket helyen azt hittem hogy agyrazkodast kapok a kovektol ;)
Felelmetesen jol birta a merev villas cheyenne a gyurodest, ezek szerint megerte vennem a kulso es a belso koze egy muanyag defekt gatlot!
Mindenkinek ajanlom!  ;D
Az itatok jol szervezettek voltak, volt kaja pia, meg minden, persze a palya nagyon teknikas volt. Egy ket helyen ketszer is meggondolja az ember hogy megkockaztatja-e a fel meteres koves-gyokeres osvenyt...
Azert nekem is megvolt egy eses(Egy majdnem tokeletes elso szalto az egyik 3 lefelenyilnal) 8)!!

Pter a 84es elsok olyan 4 ora korul johettek.

A szalagozas is rendben volt, csak a vegen az eso a 4dik ora vege fele rendesen megadta a hangulatat a dolognak ;D!


#48
Pter

Pter

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás
Szerintem küld nyugodtan!  ;)
A defektekbõl én is kivettem a részemet ám!  :P :'(
Kb. 15 kilcsinél hallottam egy "pengõ" hangot, majd kezdtem érezni, hogy puhul a hátsó. Még pár kilcsit húztam, aztán bedobtam az új belsõt (a fahíd utáni meredek tetejénél). De mintha az is puhult volna, így kétszer is rápumpáltam... De az egyik lefelénél (kb. 15-tel a vége elött) felütöttem. Klassz! Megragasztottam, de mivel nem volt a szelepen anya, így nem tudtam felpumpálni. Szerencsére jött egy ismerõs, aki odadta a belsõjét (kösz Tomi!). De a maradék 15-ön arra is többször rá kellett pumpálni.
Szerintem megsérülhetett a felni, mert a külsõben nincsen semmi....
Egyébként 5:29-et mentem, az hányadik hely környékén lehet?
A szervezés tényleg állati jó volt, a frissitések pedig mesések!!!
Pter

#49
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Király volt!!!!
Szerintetek +haraxanak a népek,ha egy jó hosszú élménybeszámolót idenyomok???

#50
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
remek  verseny és szervezés volt, kár hogy a poló elfogyott már, de remélem küldik  ;D ,nemsemmi hogy mennyi defektes volt...

a bmft tagoknak gratula egy-kettõt látásból megismertem  :)

GerMan asszem téged is láttalak befutni a trekkel. A jamis jól bírja a strapát  ;D

#51
Kilgour

Kilgour

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Jo ejszakat,
Holnapi jo versenyzest,
Keves esest, lancszakadast, defektet, meg ilyenek... ;)

LET'S RIDE!!! 8) 8)

#52
Kilgour

Kilgour

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Nem tudjatok hogy hol lesz pontosan a rajt es a nevezes matrahazan, bar nem hiszem hogy ne jonnek ra, de azert jo lenne tudni ???

#53
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Köszönet a válaszokért, hajnalban indulunk!

Fent találkozunk!

Edzetségem foka a New York-i iker toronyház jelenlegi szintjével egyenlõ!  8)
Ha jól emlékszem, még folynak az ásatások!  :o

Üdv,
Baliba

#54
milan

milan

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
nem emlekszel rosszul, tenyleg megvaltoztattak  ;D

#55
Pter

Pter

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás
Vagy én emlékeztem rosszul, vagy megváltoztatták a kiírást, de mindegy is, a lényeg, hogy vasárnap 9-ig lehet nevezni!  :D
Megnyugodtam... :P
Pter

#56
Pter

Pter

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás
Ez biztos?  ::)
Én úgy emlékszem, hogy csak szombaton lehet, de remélem neked van igazad! Mindjárt megnézem!
Pter

#57
milan

milan

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
era: vard ki a veget, en is kivancsi vagyok, hogy fogunk beferni a trabiba harman  ;D ;D ;D

Pter: a rajt elott, vasarnap is lehet nevezni.

#58
Pter

Pter

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás
Tudna nekem valaki segíteni?  ::)
Olyan embert keresek, aki benevezne engem az MM-re! Holnap reggel/délelött tudnám odaadni a lét.
Elõre is kösz!
Telszámom:06-20-913-4423
Pter

#59
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Én már várom nagyon!Ez lesz az elsõ versenyünk egy haverommal...remélem,nem jön közbe semmi,se defekt,se hkarleesés,se láncprobléma...
Akkor már csak magunkat okolhatjuk majd,hogy uccsók leszünk... ;D

#60
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Ahogy látom vasárnap reggel megint szépszámú BMFT tag lesz a rajtnál! ;D
Így megint nagy mókára lehet számítani!
Remélem aratunk a tombolán is! :-X ;D