Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

I. Mátra Maraton

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
143 hozzászólás a témában

#1
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
:D
lens: köszönöm a vénát  :-* örülök, hogy teccik az írományom...

a hétvégi 24óráson sikerült megbezsélnem ezt a fenti témát... ;)

PéeF

#2
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
ha a BükkMaratonról is lehet úgy írni, hogy nem volt ott az illetõ*, akkor én is örömmel jelentkezek 8) ;D


*ezer bocsánat, és azonnal törlöm ezt a post-ot, ha mégsem így lett volna

#3
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Szerintem forduljatok Paraferihez! Ha valaki rendelkezik irói vénával, akkor ô az! Ha visszalapoztok pár oldalt és elolvassátok beszámolóját, akkor meglátjátok, hogy állitásom megalapozott.



#4
eisi

eisi

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Sziasztok,
a MM szervezõje vagyok!

Nagyon örülök, hogy van ez az oldal, meg annak, hogy téma a Mátra Maraton. Több dolog miatt írok:

1. Ma délután végre megérkeztek a pólók! Akik Mátraházán nem kapták meg, jövõ héten várják a postást!

2. Eredménylista módosítás: Volt néhany tévedésünk, amire az elmúlt napokban a résztvevõk hívták fel a figyelmünket. Így módosulhatott a lista. (Pl. van olyan, akit az Extrém távon a nem értékeltek között tartottunk nyilván, miközben Õ a Classic távot teljesítette.)

A SEGÍTSÉGETEKET KÉREM!!!
A BikeMag nevû, talán álatalatok is ismert kerékspársporttal fogalkozó szaklap szánna a Mátra Maratonnak egy kis helyet.
FOTÓ anyagunk van, viszont sajnos szöveges infót nem tudunk hozzá írni (illetve tudunk, de nem lenne etikus), ezért olyan, írói vénával rendelkezõ Önjelölt Újságírót keresünk, aki szívesen írna a Mátra Maratonos élményeirõl néhány hasábban.

(A MM után az Index Fórumán olvastam néhány tök jó levelet, kritikát a versenyrõl, de most valamiért nem tudok az Indexre fellépni, megnézni, hogy kik voltak azok...)

Várjuk a lelkes jelentkezõt!
Eisi
vuelta@axelero.hu


#5
sianis

sianis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 323 hozzászólás
[glow=red,10,450]SZEVASZTOK![/glow]


Én megnéztem nekem nincsen semmilyen csúszásom a lsitán, maradtam a 225., de hozáteszem, hogy most voltam elõször hegyekben bicajozni, azelõtt hegyet csak fényképen láttam! :-)
Szerintem jövõre azért már sokkal jobb lesz a dolog, jut eszembe nincs valakinek eladó vadiúj XT hátsó váltója vagy LX fékkarja, de mind2 zsír legyen!


Na csüssz

#6
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
változhatott a lista, egyet csúsztam le, így már csak 122, csak azér szólok hátha mást is érdekel a saját eredménye nem változott-e.

#7
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Lassu vagyok! ebben az esetben,hátrány,mivel 5ó 02'vel csak 83adik.   :-[  Jövõre jobb lesz a helyezésem,de csak abban az esetben,ha 35 éves kortól senior a krapek!  ;D
Flat:hol,milyet? Sajjna érte!   :-/:(

Üdv.:Tyito

#8
sianis

sianis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 323 hozzászólás
Hú hawer ez tényleg gáz dolog, mármint, hogy elkötötték a bicódat. Ha megírnád hogy hol lax és pontosan mik voltak a bicóra szerelve akkor tutee, hogy van rá némi esély hogy megtalálják. Szóval írd le és megpróbálunk segíteni! Ugye többi [shadow=red,left,700]NÉP[/shadow]?

#9
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Ha nem az evolúciós fejlõdés tempóját tartod akkor biztos! De addig is próbálj a seniorok között indulni ott mindíg jóval kevesebben vannak!;D ;D ;D ;D ;D


#10
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Hurrá!!!

80. lettem!!!!

Remélem, hogy ez volt a legrosszabb eredményem innentõl!

Fejlõdés indul!

Üdv,
Baliba

#11
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hú, részvétem, ez borzasztó dolog. Esetleg közölhetnéd az "ellopták" topikban, hogy hogy nézett ki a bringa, hátha megpillantja valaki valahol. Hisz sose lehet tudni.


#12
tizi2

tizi2

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
Kicsit OFF, de leírom..
Elõször is gratula a teljesítõknek, bár ott lehettem volna :'(
Szóval én, az alföldi gyerek a DM-en rájöttem, hogy ide kevés a heti síkfõdi tekergés, hegyre hegyen kell készülni, ugyebár...El is kezdtem járni kocsival -hátán a bringával- ugye a hegyekbe.(200km per alkalom, benzin, stb...)Érezni is lehetett némi javulást..A bringa összehozva, egyre több pénz ráköltve, stb...És a MM elõtti pénteken hazaszaladtam fényes nappal, du. kettõkor fél órára kajálni, amikor is a bringát a zárt lépcsõházból a korláthoz láncolt állapotot figyelmen kívül hagyva elkötötték....Csak 30 cm-re volt az ajtótól, ami mögött ettem...Tegyem még hozzá, hogy a lépcsõház BM-szolgálati lakásoknak ad otthont? :-/
Na mindegy, vigyázzatok a bringáitokra!
Bocsi az OFF hozzászólásért, de RIP my bike :'(

#13
eisi

eisi

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

Sziasztok Mátra Maratonisták!

A szervezõ Vuelta Sportegyesület nevében nagyon Köszönöm, hogy eljöttetetek, és ahogy olvasgatom a leveleket a többség jól érezte magát.

Természetesen jövõre is lesz Mátra Maraton és igyekszünk az idei hibákból tanulni, és még jobb versenyt csinálni. Ha valakinek van építõ jellegû ötlete, szívesen vesszük a segítséget.

És még egy fontos dolog, amit el kell mondanom: a Mátra Maraton ötlete ALI CSABA barátomtól, kollégámtól ered. Köszönet nek ezért.

Mi mindannyian nagyon sokat dolgoztunk, azért hogy Ti jól érezzétek magatokat, és nekünk annál nagyobb élmény nem kell, mint hogy több száz, fáradt biciklista elégedetten megy haza a rendezvényünkrõl.
Nem tudjuk megváltoztatni a Mátrát, tehát a nagy szinkülönbségek és a kövek jövõre is itt lesznek. Várunk Titeket!

üdv, Eisi

ui:
Akinek nem jutott póló két héten belül postán megkapja!



#14
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
A Kala + Phóxi duó vhol hátul végzett,kb. 170. hely...Hááát...Lesz még jobb is,remélem ::)
De végülis ez volt az elsõ ilyen próbálkozás...

#15
templar

templar

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
pedig mûxik....
próbáld ;D

#16
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ti hol nézitek meg azt hogy ki hanyadik lett? Mert én hiába kattintgatok bármely kategóriára, csak azt irja ki, hogy "file not found".

#17
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
121. asszittem jobb lett, de azér elmegy. Jövõre lesz ez még...ígyse :D

#18
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
:D oh...igen!

137.ik lettem...

mit jelent 10perc?? (ennyi volt a lánc problémám...)
jelen esetben 50helyet!!!

na mind1...

Jövõre majd...
PéeF

#19
kissfish

kissfish

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 454 hozzászólás
Nem tudom, hogy néztétek-e, de fenn vannak az eredmények a www.matramaraton.hu oldalon

üdv

fish

#20
Nazca_Peterson

Nazca_Peterson

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Üdv fórumtársak!

 Én is sikeresen legyürtem az extrém távot, pedig nem mindenki hitt benne.
 A pályából csak a sípályát jártuk be a verseny elõtt, azt is csak lefelé, így szinte minden cm tartogatott meglepetést. A rajt utáni gyenge elõzgetés után erõs 25perces visszaesé következett hála a kondíciómnak meg a szerény freeride konfigurációnak. De amint felhajtottam a lányoktól kapott 2 deci vizet, úgy éreztem, hogy eljött az én idõm...
 DE NEM. 10 perces felhõtlen elõzgetés után egyszer csak nem lehet hajtani a cangát. :o   Kis gondolkodás után kiálltam az ideális nyomból és elém tárult a látvány. A fölsõ görgõ helye.    ??? ??? ???   Szerencsére egy nagyon rendes Arc azonnal a kezembe adta a létfontosságú gépelemet. Ezúton is köszönöm neki. Még azt is fölajánlotta, hogy segít megkeresni a többi kacatot, de inkább tovább küldtem, már így is rengeteget segített. Negyedórás keresgélés alatt csak az egyik tömítõ biz-basz lett meg. Ezután érkezett meg egy kísérõmotor két, szintén segítõkész fickóval. Miközben keresgéltek, fölraktam az alsó görgõt a fölsõ helyére, mert ugye oda kell a precízitás. Mivel megvolt a másik görgõ, ha azt be tudom valahogy rakni akkor minden OK, a holtjáték nem számít. Szerencsémre volt nálam egy szög (kerékleengedéshez). Mondom a két motorosnak:
 -Ha ezt berakjuk a csavar helyére, csak el kell hajlítani a végét és kész!
 -Hát... az nem biztos hogy jó lesz... nem akarod visszatolni?...
 (-hogy ÉN visszatolni  >:( semmi esetben sem. gépészhallgató vagyok, inkább kifaragom kõböl vagy levélbõl azt a csavart!) - Jó lesz az a szög, rakjuk csak be!!!
 Mire úrja a canga felé tekintek, a másikat már két sziklával látom közeledni a géphez. (Micsiná'sz ??? >:( teszed le rögtön!! >:() De mire nyitottam volna a szám már kész is volt. Meghajtom a láncot... király 8) 8) 8)
 -Na ugye hogy jó lett! ;) Kössz mindent, köszi köszi...
 Mire újra nyeregben voltam már alig csordogáltak a lelkes hobbisták. Ész nélkül kezdtem szlalomozni köztük. ... Az elsõ emlekedõnél azonnal feltûnt, hogy mégis gáz van. A lánc már rég leugrott a kritikus görgõrõl. Visszarakom, de látom hogy túl laza az egész. Uccu felkapok én is két szikát, azt odacsaptam vagy kettõt. No holtjáték, akadálymentes gördülés. 8) 8) 8)
 Innentõl olyan élményben volt részem mint még soha. Se lefelé (ez csak természetes ;D), se felfelé nem hagyott le senki :o. Úgy látszik nagyon visszaestem. A másik ok meg az lehetett, hogy most engedtem a csábításnak, no meg a lányoknak és elfogadtam egy-egy flakon kék méreget (tavaly nagyon levertek egy maraton utáni napon). Az egyész verseny alatt alig éreztem fáradtságot. Még a cél elõtti 3 km-en is lehagytam vagy 6 embert, pedig ez már csak az ájulásközeli vegetáció és túlélés idõszaka szokott lenni. A teljes idõ kb. 5:10 volt, amin szintén meglepõdtem (a DM több mint 7 óra volt).
 A technikai kalandok ellenére is ez volt a legjobb maratonom. A pálya nagyon tetszett, kaja, pia, kedves lányok mindig voltak bõven, hát még a végén! Volt zuhanylehetõség, slag a cangáknak.
 A pálya kijelöltségérõ nem tudok nyilatkozni, mert nekem elég volt csak a nyomokat követni.
 Az a bizonyos villám tõlem mindössze 10m-re csapott bele egy villanyvezetékbe. Fél pecig azt sem tudtam hogy élek-e vagy ilyen hideg a túlvilág.
 Ha lesz, jövõre is jövök. Jó sport, jó szervezés, jó pálya, kedves-rendes-segítõkész kollégák. Na ezért szeretek ilyen eseményekre járni!