Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#621
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
ennél pont nem ötös, hanem nyolcas kell;)
csak jó hosszú kell...túrkálj a crova készletben
Autist Team:)



#622
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
mint alul, random 5ös
(nyilván, még a mozóban is ez van.)

#623
tammo

tammo

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
[quote name='thez']egy hosszú imbuszkulccsal(ezt meg kell tudnod oldani)
QUOTE]

Ahah, most már csak annyi, hogy hányas imbusz kell oda ?:)
Mert gondolom, enélkül akkor összerakni sem fogom tudni (ha már kihajtottam)

#624
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
egy hosszú imbuszkulccsal(ezt meg kell tudnod oldani)

semmi nem lesz, a nyomórúddal és a benne levõ mocsokkal együtt kijön a felsõrész a külsõszárból.
ennyi.

#625
tammo

tammo

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás

tarts ellen a becsuszószár belsejében levõ csavarral.


Igen, ezt sejtettem, mert láttam, hogy belül elforog, a kérdés az, hogy mivel tartsak ellen neki ? Van valami célszerszám ehhez, amit egyszerûen tudok barkácsolni ? Csak azért lenne jó tudnom, mert nem akarok semmit szétbarmolni a bénázásommal :)
Amúgy mire számítsak, ha szétszedem ? Ki fog esni belõle egy csomó kis rugó, meg fogaskerék :), amiket a büdös életbe nem fogok tudni összerakni ?:)

#626
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
tarts ellen a becsuszószár belsejében levõ csavarral.

#627
tammo

tammo

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Nagy felindulással nekiestem szenzációs RST Gila TL-em (2003-as) kipucolásának, de hamar rájöttem, hogy lámer vagyok (ehhez), és nem sikerült teljesen szétkapnom. A rugót+elasztomert kivettem, de alul az imbuszcsavar kilazítása után semmi sem történik - csak forog-forog, és nem lehet szétkapni a szárakat.
Remélem nem b*sztam nagyon el semmit, úgyhogy please help, hogy mihez kezdjek most. Tuningolni nem akarok, csak pucolni és átkenni jól. köcce

#628
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
szerintme nem nagyon lehet utólag ilyet beleépíteni, de ha lehetne is, itthon valószínûleg nme kapsz hozzá alkatrészt.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#629
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás
Sziasztok!

Nemrég hozzájutottam egy '05 RS Judy XC-hez (tudom, nem a legjobb, de erre volt pénz oszt passz).

A kérdésem az lenne, hogy a rugóúttal semmi bajom (0 gyári 80 mm-bõl 90 mm-t mozog), de a csillapítás oldalra nem lehetne-e beletenni egy lockoutot? Létezik erre esetleg gyári készlet? Esteleg valami korábbi RS villa lockoutja, stb?

Ha csak házibarkás, akkor inkább pogózok fölfelé :)

thx.

X.

#630
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ahogy a híg kimegy belõle felül, ugy minden, és a mocsok meg be. akko rérdemes cserélni szimeringet(vagy ami ott van a tetején) hogy ne csinálja.
nagyjából ennyi.

#631
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
és nem lítiumos.
bár szoktak olyat mondani hogy egy rst-bõl kifolyik, mert túl híg a manitou zsír és az rst szimmeringjei nem túl jó minõségûek, de sztem jó lesz bele.
még szebben is fog mozogni tõle
Autist Team:)



#632
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
minden teló zsírzásához jó.

hisz manitouban minden van, amit tönkretehetne, és mégse teszi.
akkor egy rst-ben, amiben semmi sincs, mit tenne tönkre.....

#633
tammo

tammo

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Nem teljesen tuning-téma, de a Manitou-Motorex PREPm csak Manitou telókhoz jó, vagy egy egyszerû kis RST-t is meg lehet vele kenegetni ?

Valahol ugyanis fikázta valaki, hogy lítium is van benne, ami nem jó a gumigyûrûs tömítéseknek. Szóval hogy is van ez ?

#634
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
kajakra nem értem az embereket... miért is kell szétszedni azt, ami még jó, és garanciális? az ilyeneket illik a boltosra hagyni.
tömítés: www.superseal.hu, megméred, neked mekkora kell, és megnézed, itt van-e. aztán megveszed. lockout ügyben passz.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#635
ImIke

ImIke

    vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Igen még garis, de már volt szétszedve, és sajna látszik rajta a szerelés. :mad:

#636
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ha garanciális, akkor keress egy lánc boltot. bár tuning ott nemlesz, legalább megcsinálják.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#637
ImIke

ImIke

    vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
HY !

Van egy RST Omega SL telóm, és szétnyírtam benne a lockoutot meg a tömítéseket. Szeretném egy kicsit tuningolni is. Ismer vki vmi jó helyet ahol jó áron jól meg tudják csinálni? Elõre is kössz.

#638
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Keveredj át ebbe a topicba és sokkal többen fognak válaszolni. Esetleg én is. ;)

#639
srev

srev

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Üdv Minden Kerékpárosnak!

Bocsi,de kéne nekem egy kis segítség. Szóval telót szeretnék venni,de nincs rá 100 000-em.(egy Caprine highlanderem van...) Sõt,ha pontos akarok lenni,akkor olyan 30-40ezret szánnék a dologra. Tudnátok nekem tanácsot adni,hogy mit érdemes nézni? Aszfalt-terep kombiban használom a biciklit,olyan 3000km-t túrázgatva évente a Bükkben.
Köszi szépen!!

#640
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
A pro a regi, a Ram az uj csotengelyes es a Bow az uj normal tengelyes.