Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sima pedál vs. SPD

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3378 hozzászólás a témában

#3321
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
öö én én én a közönség segítségét kérném ;D

#3322
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Trueman:
Nem értem. Mit kell itt értetlenkedni? Gyengeelméjû vagy?
Itt ez a kép:
Feltöltött kép
Van rajta egy szép imbuszos csavarocska, ami mellett ott van a +/- jel. Szerinted ezzel mit lehet tenni?
a: A pedál hõmérsékletét lehet állítani
b: A magasságomhoz kell beállítani
c: A rugóerõsséget


#3323
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
pl. ez? csakmer ehez (is) oda van írva, hogy SPD kompatibilis ;) ezért, ahogy tanult kollégám fogalmazott:

A Time, Eggbeater és az egyéb nem Shimano SPD rendszert használó cipõ-pedál kapcsolati rendszerek között vannak olyanok, amiknél nem lehet állítani a rugóerõt. Viszont a Shimano SPD rendszernél igen.


bár a Ritchey Pro V3 hoz nincs odaírva, de azis ;)

#3324
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
ha.Ezt megjegyeztem. Meg a Ritchey v3 is amit az ebikeon nyomnak? :)

#3325
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
de most már tudod, hogy [size=0,5](tudomásom szerint)[/size] minden spd állitható? ;)

#3326
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
bocsi ha felreertetted. En meg nem leugataskent vettem,sem szantam, scak nyomatekisitottam... ;D

#3327
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
és különben sem leugatásként mondtam, azontúl, hogy ott szerepelt a tudtommal varázsszó..

#3328
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
A Time, Eggbeater és az egyéb nem Shimano SPD rendszert használó cipõ-pedál kapcsolati rendszerek között vannak olyanok, amiknél nem lehet állítani a rugóerõt. Viszont a Shimano SPD rendszernél igen.


#3329
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
en meg ugy tudom hogy NEM minden spd allithato

#3330
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
mint minden spdnek tudomásom szerint ::)

#3331
BrickTop

BrickTop

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
állítható ;)

#3332
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
Hello again!
Csak 1 kerdes. E-bike on van a cipo-pedal akcio. A ritchey pedalnak(9000)allithato a kotese?Marmint az erosseg

#3333
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
Sima-NÓ 515-ös pedál a Hervis-ben 8000Ft volt. Szerintem még van nekik.
A családi költségvetés is fellélegezhet 1 kicsit.
MARCI

#3334
Serviceman

Serviceman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Nekem harom spd cipom volt/van eddig. ket diadora, egy shimano. az elso az alap diadora volt, annak nalam is levalt atalpa. a diadora chilim viszont kb 5 eve birja gond nelkul pedig en is mindent csinalok vele, nem kimelem. szeretem ;D
a shimanot inkabb utcara es finomabb varosi rohangalashoz hasznaltam sajna valhogy szetgyepalodott a talpa, de nem a stoplinal.
szal diadora rulez.

#3335
BikerPocok

BikerPocok

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
mivel még nem irta senkki és hátha valakinek hasznos: hosszu túrákra érdemes inkabb platformos spd-t venni mert elfárad az ember lába fõleg vékonyabb talpu cipöben(lásd adidas) , az "ocsó" ritchey pedálok nemolyan jók...akkor már inkabb schimano... spd sipõkkel meg az a bajom ,hogy a stopli melett leválik a talp, mindegy milyen cipõm volt eddig... spd miatt még nemigazan estem pedig noseveeltõl kezdvea 180 - 360° os fordulón keresztül az egykerekezésig mindent nyomatok vele ....csak fixin ne akadjonki véletlenül!!!!:P
meg persze nem cskahogy huzni tudsz vele hanem sokkal egyenletesebben tekerni is, és ez az alapja mindennek

#3336
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
Hi
Bocs hogy ide,de talán segít a döntésben ha valaki most akar pedált venni: ;)

van egy eladó 525ös pedálom teljesen uj ki sem volt próbálva,doboz már ninsc meg hozzá.
vegyétek meg!!! :)

#3337
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
én 515-ös sh pedált és ööö passz milyen shimano cipõt használok és semmi bajom vele, pedig többet is kap mint túra...
mondhatom ezt olyan... 2éves használat után
jah a cipõnek elkezdett foszlani a fûzõje, de 2 év alatt ez legyen a legnagyobb baj ;)

anno vettem 25ér a kettöt... (10 & 15)


#3338
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Én túrázgatni járok, egynaposokra átlag 80 km-eket megyek. Erre a célra egyenlõre klipsz van egy lapos, de viszonylag puha talpú cipõvel. A lovam full merev, ezért ez a config jobb, mint a sima pedál, de amint anyagi lehetõségeim megengedik, váltok. (Úgy néz ki ez nem most lesz)

a belépõ szintû pedál+cipõ kombó (Shimano) mennyire strapabíró a fent említett célra? A Ricsirõl mondta egy ismerõsöm, hogy hamar megadta magát. :-\
Szóval, mik a tapasztalatok?

#3339
Grof

Grof

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Grof: elõtte nézd meg hogy az egy 3 éves hozzászólás :D


Jobb késõbb mint soha. ;D

#3340
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
;D koszike