Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sima pedál vs. SPD

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3378 hozzászólás a témában

#3341
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
True: nem fog tönkremenni, használok SPD-t és EggBeatert is, az eggBeater stoplija ki sem "dudorodik", az SPD meg olyan erõs anyag hogy nem nagyon tudod elvásni sehol, de az is max fél-1 mm-t lóg ki a talpból...

Grof: elõtte nézd meg hogy az egy 3 éves hozzászólás :D

Trueman neked pedig extra dícséret hogy megtaláltad a megfelelõ topikot és nem niyottál újat fölöslegesen :) paccsee

#3342
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
koszi! de utcai hasznalat eseten nem megy tonkre a cipon a patent?

#3343
Grof

Grof

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Elõbb-utóbb SPD-t szeretnék, de a 15.000-es pedált és a hasonló árú cipõt ezideig még nem tudtam elfogadtatni a családi költségvetéssel.  ???


http://www.ebike.hu/...cipopedalakcio/


#3344
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Trueman: amelyiknek a talpán van valami mintázat alig érezhetõ a stopli, inkább csak amikor kavicsra tévedsz vele és csikorog a talpad alatt.

Jorus: klipsze és SPD-s pedál ? Elég érdekes igényeid vannak, de Wellgo:
Feltöltött kép
vagy Acor:
Feltöltött kép
Aztán rakhatsz rá klipszet is. Bár elég morbid ötletnek tartom.


Bazzz ezt én is benéztem. ::) ;D

#3345
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
Udv!
Spd vetelen gondolkodom. Viszont van valami amit jo lenne elotte letisztazni. Vannak a lanckatalogusban kulombozo cipok. Pl az egyik amelyik tetszik(SH-M 021 Y) az kezdo szintu, es gyalogolni is jo. Na mar most, az a kerdesem ha a cipore mar fel van szerelve a patent, akkor az mennyire "dudorodik ki"? Mennyire lehet benne maszkalni?Koszi.Bye!

#3346
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Hyez!

Hallottam már máshol is, de példul itt a Fórumon is olyan pedálról, amelyiknek az egyik oldala klipszes, a másik SPD-s. Tudna valaki felvilágosítással szolgálni arra nézvést, hogy hol és milyen árban kaphatók az ilyen pedálok?  ::)Elõbb-utóbb SPD-t szeretnék, de a 15.000-es pedált és a hasonló árú cipõt ezideig még nem tudtam elfogadtatni a családi költségvetéssel.  ???

Elõre is kösssssZönöm!


Byez!

#3347
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Látom túl sok spd-s jár a fórumba, úgyhogy kénytelen vagyok én is beleszólni  ::) . Nos elõször volt ugye valami mûanyag. Lényegre térve, beruháztam egy klipszes pedálra, kb 2e Ft volt az egész. Sokszor jártunk már a hegyre (ekkor már a merevgép sem bírta), és ugye a mûanyag bolti semmit sem ér. A klipsz nagyon király volt, megfogta a lábam, és könnyen kitudtam lépni belõle, illetve esésnél is mindig kijött a lábam. Gondolkodni kezdtem az spd-n, de végül is egy cserélhetõ szöges, wellgo lett, meg egy jó kis deszkáscipõ. Hát nekem ez nagyon bejött, lábam jól tapad a tüskéken, és még az spd-s emelgetéseket is meg lehet csinálni simán.

#3348
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Ja, gyors pontosítás. Eccer borultam meg spd-vel lejtözés közben, hááát, biciklit úgy repülni ritkán lát az ember. Elõírásszerûen magamra rántottam, aztán valahogy elrúgtam, szegény vas meg csak pattogott tovább. Szóval tényleg nem DH-ra tlálták ki a dolgot, az biztos.

#3349
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Nacsak, hogy emeljem a társalgás fényét: Az egykerekû nyulakhoz nem sok közöm van, bár szép dolog. Viszont, ha valaki sokat szeret tekerni, akkor annak húzni is jó, nem csak tóni.  :P Én pedig klipsszel borzalmasakat borultam. SPD-vel viszont csak dögfáradtan vagy nagyon sárosan és akkor is többnyire állásból hevertem el. Szóval részemrõl egy strigula a patentpedál mellett.

#3350
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Szasztok! ;D

Nos Én is... meg Joghurt is... ;D platform pedált hasnyálunk. Pontosabban egy cserélhetõ tüskés TIOGA CNCzett alu platformot...

Én a magam részérõl semmi pízé' nem vállnék meg tõle, egy espédé miatt meg fõleg nem... Csak az a baj vele, hogy a cipõmet xereti kóstolgatni... Így xegény talpában gyorsan megjelentek az árkok, melyek lassan mára már mélyebbek lesznek mint a Mariner-árok... ;D

No, szal xerintem bizti vannak elõnyei az espédének is, de az általam ismertek nagyon kicsi lapra férnek fel... ;D

Csõváz és hátszél...
Joghurt meg Én, azaz Paraferee voltunk...

#3351
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
White_Rabbit

A pedálod "szakzsargon" neve a platform-pedál, vagy magyarul taposópedál. Nekem is ilyen van, és én is szeretem :)

#3352
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Sziasztok!

Már én is bele kell hogy szóljak.
Többen kérdeztétek, milyen pedál, milyen cipõ, leírom a tapasztalataimat.
Tavaly nyáron vettem egy Ritchey v2-t adidas el moro cipõvel.
Nekem nagyon tetszik, pontos és könnyû a belépés-kilépés. Még csak kétszer "estem" vele, bár mindkettõ inkább eldõlés volt még a legelején. Azt hittem, hogy már nagyon tudom kezelni a pedált, aztán csak azt vettem észre, hogy fekszem a földön, és röhögök :D
A cipõ jól tartja a lábomat és még menni sem kényelmetlen benne, mert a legeleje egy picit hajlik.
Nekem nagyon tetszik az spd fíling városban is meg terepen is, elõtte klipszem volt, azt is szerettem, de ez jobban tetszik, meg profibbnak is néz ki ;)

#3353
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!

White_Rabbit: Hány darab értékszelvényt hagytál ott a pedálokért?
kislust

#3354
White_Rabbit

White_Rabbit

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Csákó bákó!
SPD?? Miazazspd? ;D. Viccet félretéve én is most haladtam azon irányba, hogy beruházzak egy patentpedálra, de átmeneti állapotban a totálfix és a biztonságosan mobil pedáltípus között vettem egyí Wellgo brutál pedált (szakavatottak javítsanak!!!!!!!!, Hogy hívják azt a típusú pedált amit a BMX-esek használnak, olyan mint egy sütõlapát csak nagyobb). Szóval ez nekem iszonyatosan bejött, húzós terepen (Rázós, köves lefele, estébé) a cserélhetõ tüskéi ûgy belemartak a cipõm talpába, hogy meg sem moccant a lábfejem. Bár nem szeretném megélni, hogy lecsúszik róla a lábam mert, az tuti sípcsonttörés ;D.

Ui.: azért nem tettem le az SPD-rõl.

UFF!!!
Hajrá(f) "bájkerek"!

#3355
Szilaj

Szilaj

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Hey!
Mint már korábban írtam, elsõre szerintem olcsó pedált vegyél, amit szét tudsz taposni. Ne a 30000 ft-os simánjót bombázd szét a próbálgatásaiddal. :) Cipõbõl is inkább a túrásabb fajtát vedd elõször, mert a versenyes modellek kényelmetlenek és elszorítják a keringést a lábodban, ami egyébként sem érzi még nagyon a patentpedált. A márka itt még igazából nem ontos.
Ja! Lényeges még, hogy eleinte ne menj saras utakra, mert nem nagyon tudod kiemelni a lábadat, meg amúgy is jobban csúszkálsz. Ha már szárazon biztonságosan megy, akkor mehet a dagonya.
Uff! Beszóltam. :) Bye!

#3356
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Kedves mindenki!

Az itt olvasott hozzászólások (is) hozzásegítettek ahhoz a döntésemhez, miszerint patent pedált + cipõt szeretnék venni. Na de milyet érdemes? Lécci segítsetek...

Üdv:
BRUCE

#3357
mucke

mucke

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Tom:

Kösz a tanácsokat, ma elkezdem a gyakorlást!

#3358
stojesz

stojesz

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Én nem vagyok egy nagyon triálos fazon :(. Igazából még egykerekezni sem tudok, ezért nagyon szeretem az SPD-t, mert pl. erdõben lassú tempónál elõttem terem egy tuskó vagy egy kidõlt fa törzse és nincs olyan lendületem, hogy átugrassam, akkor csak felhúzom a lábamat és már túl is tettem magam a dolgon.
A másik ok, hogy emelkedõn felfele nem csak egy lábat használsz egyszerre, hanem az egyik lábaddal nyomod a pedált, a másikkal húzod. Igaz az elején ez elég fárasztó, de ha az az izmod is megerõsödik rendesen tudsz nyomulni fölfelé is.

Üdvözlet: Stojesz

#3359
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Mucke: csak hogy irjak is valamit hogy mit csinalj, ne csak azt hogy mit ne ,):

1, elobb lassan csinald aztan lehet gyorsabban
/ez nem bakozas! viszont kimeli a kerot, es kicsi a valoszinusege hogy szetmegy a felnid/
2, padka, testsuly hatra, elsokerek felemel, kezek nyujtva, kerek padka felett, markolat csavar, labod a pedalrafeszitred, testsuly elore. AZt nem mondomm hogy huzd az elsofeket - hatha fejreallsz, meg amugy sem kell... Nagyobb akadalynal /4 lepcso/ van aki szokta teloval...
Jo gyakorlast - ja elobb kisebb padkaval ,)

#3360
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Az elottem szolokhoz hasonloan nekem is az a velemenyem attol fugg mire... Ez nem csak pedalra, bicajra is igaz. Sajnos nem sok embernek van arra penze hogy 3-4 bicajt vegyen, attol fuggoen lefele, felfele megy a hegyen vagy varosban, TRIAL stb...
Szoval: Kezdetben varosban engem is inkabb zavart mint elony hogy van /keresztezodesek, eles kanyarok/...
Meg nem is annyira jott be. Paraztam en is, 1-2 eses a kiasott arokba :D stb
Hegyen viszont egybol raereztem az izere, barmikor ki tudtam oldani gyokeres seggbeszurosnal... :) Nem problema.
Nagyon meredek lejton , ahol amugy is nehez felszallni es a seggedet surolja a hatso kerek meg hasadat nyomja a nyereg, ott kicsit nehez felszallni meg manoverezni de ott amugy is...
Szerintem is sok eles kanyarnal /PS DH / akadaly. Nameg TRIALNAL... bar lattam mar igy urget nyomulni  :o
Egyertelmuen CC -re hasznos. Turazni lehet hogy kezdetben kenyelmetlen - mindig ugyanott van a labad  :(

Csatlakozom : elobb kell megtanulni sima pedallal nyulazni, meg bakozni, aztan SPD vel.