Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sima pedál vs. SPD

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3378 hozzászólás a témában

#3281
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Még nem találkoztam olyan keretes patentpedállal, amit kényelmesen lehetett volna tekerni normál cipõben. De olyannal sem, aminek az egyik fele SPD, a másik fele a "lap", és épkézláb módon tudnád használni a cipõs felét is. A legjobb megoldás, ha az adott útra az adott pedált teszed fel. Nekem az ugrálós gépemen platform van, a DH-n keretes SPD, a CC-n pedig normál SPD, és így jó.

#3282
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
nöi baromság...dehogy csak szépérzék!

....juj csöpögök...

hát aztán

#3283
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás
Ami biztos, a keretes egg beatert (mallet) nem kellemes sima cipõvel használni, mert zavarja a talpadat és csúszkál a cipellõ. Amúgy el nem cserélném... max 1 magnéziumos változatára. Nem a súly miatt :) , hanem azon alig látszódik a karcolás, ha odavered ;D (nõi baromság ::) )

#3284
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
elég ha egy fajta Shimano csuka van mondjuk a boltban a te méretedben, mert elvileg akkor az összes shimano abban a méretben jó neked

#3285
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
Vegulis elmagyarazni lenne a legkevesebb. Meg mondjuk az is bibi, hogy itt zegen a diabloban nem igazan vannak ruhak, cipok. Latatlanban rendelni meg hat...
Foleg az en tropa labamra...

#3286
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Mondd azt, hogy SPD-vel sokkal tisztább, szárazabb, biztonságosabb tekerni. És ez igaz is!

X

#3287
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Nemis az volt a kérdés, hogy lehet-e a klipszet együtt használni SPD-vel ::)
szüleidet meg gyõz meg mer ég és föld... (mondom ezt úgy hogy klipszet nem használtam még soha, de nemis fogok)

#3288
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
Udv!
En sajna meg mindig nem vehettem meg a patentpedalom. Gondolom tudjatok, szulok szeretnek beleszolni mire koltom a penzem( ::) ) na meg az oveket ;D
Mar ens regota nyomom klipsszel, es nagyon bevalt. Csak 1 ido utan elronygyolodik a szerkezet. Foleg a szij. En szemely szerint nem hinnem hogy tul jo megoldas az SPD es a szij egyszerre. Viszont ha leveszed a klipszet, es az SPD-t hasznalod, akkor talan nem fogja szettorni a lapad ez 1 pontra terhelo SPD.Asszem. BYe


#3289
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
-Szerintem, ha rendszeresen használod, akkor megszokod a csak sima SPD-st is mindenhol.
Én spec olyat használok
-az olyan fajta, hogy 1ik fele SPD-másik hagyományos, azt egy sima SPD pedálall és egy úgynevezett ..öö miazisten az ... egy müanyag pedállap ( ::)) , ami közel sem tekinthetõ teljesértékû hagyományos taposónak.
-szóval ha használni akarod normál és klipszes cipõvel is, akkor ahogy mondtad keretest vegyél.

#3290
l2101

l2101

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
én klipszel nyomulok 1 ideje, és most akarok beruházni spd-be .Erõbe yárok +oútra. De nem tudom pontosan, hogy van ez, az 1 oldalas másik oldlalát lehet taposni normál csukával, a keretest pedig mind2 olalon lehet nyomni spd, és normál cipõvel? Ki mit ajánl iyen felhasználsára?

#3291
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás
Tomidny tudja a legjobban, hogyan a legcélszerûbb. Szerintem. Vagy azon nyomban beáztatod mosószeres vízbe és kimosod kézzel. Így büdi se lesz. Kinyomkodod a vizet és kirakod száradni. Vagy hagyod megszáradni, ha vizes/saras és majd 1X neki kezdesz. A lényeg, hogy ne zárt helyen legyen (pl. zacsiba) mert ott tuti bebüdösödik.
Ha saras, ruhakefével megdolgozod 1 pict aztán ue az eljárás.
Ha nem fontos, ne gépben mossad, mert hosszú távon nem tesz jót neki. Ha muszi, akkor 40fok max.
Bõrt, mûbõrt kimosni gépben tilos, ha ez lesz büdi, akkor szellõztetni és vannak szagûzõ permetek. De ez már tökéletes nem lesz.

Spd helyét újraolajozni. Bár ha kicsit összerozsdásodik, az nem gáz, így tuti nem hagyod el az 1ik csavart sem :) Én már jártam így. Nem tudtam kilépni a pedálból. Még szerencse, hogy pont hazaértem. Így az uccsó lépéseket zokniban tettem meg. :D

És szerinetm spd minden bringára! Kiv. bmx (nem cross). Sokkal több a pozitív tulajdonsága, mint negatív. A para hama elmúlik. Én dh-zni próbáltam elõször vele és nem volt gáz. Nem estem többet vele (vagy miatta), mint hagyományos taposóval ;D max nehezebben szabadultam tõle, ha már megtörtént az esés, ha nem akadt ki.
na elég most már belõlem...

#3292
tmls

tmls

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás



most láma leszek.. de ha bírja a sót, havat egyéb dolgokat télen, nagy esõben a sok vízet..


hááát, szerintem azokat sem bírja ...


ez bírja.. akkor nem bõr?
egyiknap ha unatkozom, akkor bemegyek valami cipõboltba, vagy cipészhez és megkérdezem......



Én csak abból indulok ki, hogy ha a bõr átázik, akkor töredezik, majd tönkremegy (nem egy mosásra gondolok).

Persze lehet, hogy manapság már valami hiperszuper bõr megmunkálási eljárással megoldott a vízállóság.
A sót pedig semmi sem szereti, mindent tönkretesz.



#3293
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Jah, lehet mosni, én is mostam már ki bõr spd-t gépben, bár rendszeresíteni azért nem kell. Esetleg be lehet csomagolni õket zsákba, párnahuzatba, vagy amibe tetszik, az védi egy picit.
Ami gáz, akár bõr akár nem, hogy a stopli berothadását nagymértékben elõsegíti a mosás, erre érdemes figyelni...

#3294
Vikvuk

Vikvuk

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás
Sorry, hogy beleszólok, de szvsz semmi baja nem lesz... Ezek azért nem hamupipõke cipõk. Én simán bevágnám a mosógéppe, aztán had szóljon ;D

Mostam már ugyanilyen anyagból lévõ cipõt (a bicajos cipõmet még nem mostam (azzal csak úsztam ;D :-X ) - az meg egy vans volt - ugyanígy hasított bõrbõl) - semmi baja nem lett. Annyi, hogy mosás után amikor szárad, tömd ki újságpapírral.
Ja és utána nem lesz olyan selymes a bõr felülete, mint legelõször (de ha tapicskoltál már vele sárban, akkor már nem is az...) :P

#3295
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás


most láma leszek.. de ha bírja a sót, havat egyéb dolgokat télen, nagy esõben a sok vízet..


hááát, szerintem azokat sem bírja ...


ez bírja.. akkor nem bõr?
egyiknap ha unatkozom, akkor bemegyek valami cipõboltba, vagy cipészhez és megkérdezem......

#3296
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Vagy dobd ki és vegyél újat! ;D

#3297
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Vagy kórház, központi sterilizáló... 8)

#3298
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
ha tenyleg van benne bor (echte leder :) ), ne mosd ki.
bordzsekit, bakancsot, borgatyit sem teszunk mosogepbe.
ha kimosod, eleg jo eselyed lesz arra, hogy kicsit osszeugorjon a bor es meggyurje, megcibalja magakorul az egyeb anyagokat a csukaban.
van a schollnak tudtommal fertotlenito spray, inkabb azzal probald be elso korben.


#3299
tmls

tmls

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

most láma leszek.. de ha bírja a sót, havat egyéb dolgokat télen, nagy esõben a sok vízet..


hááát, szerintem azokat sem bírja ...

#3300
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Van 40 fokos kímélõ program is ;)
Meg be kell áztatni fertõtlenítõ cuccba. Az elméletileg kiöli a büdösítõ baktériumokat. Én utána kefével, meg valami jó kis kézi mosószerrel átmosom, és alaposan kiöblítem. Nyomkodni kell a szivacsos részeket, hogy kijöjjön belõle a trutyi, meg a mosószer. Szar meló.
Nekem kint pihen az erkélyen az a cipõm amiben a sáros szombat éjszakát töltöttem, és arra vár, hogy megkönyörüljek rajta. De sajna kevés az idõm, és borzasztóan néz ki... ::)