Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sima pedál vs. SPD

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3378 hozzászólás a témában

#3241
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
nem oktatunk ki, max tanácsot adunk ;)
Ha az adida nekem megfelelõ árfekvésben van, akkor biztos jó...
szóval mint már annyiszor mondtam és Sh-t használok, mégpedig utcait (vele is lehet sétálni), az országúti modellek me maradjanak csak meg az országútra.

#3242
Mistral89

Mistral89

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Hát nekem felajánlottak egy Adidast, ami iylen univerzális.Szóval leginkább bringázásra való, de ha le kell szállni, akkor is megállja a helyét.Nekem iylenre lenne szükségem.Ez 15 és 20 ezer között volt, de akkor nem igazán tudtam ,hogy van-e nekem szükségem erre.Mostanra rájöttem, hogy nem lenne hüyleség.És pont iylen árfekvésben szeretnék.Mert ahogy mondták már sokan, ha mégsem jönne be, akkor egy, egy iylet eladni mégis könnyebb, mert csak jobban érdeklõdnek az iylenek iránt, kettõ ha egy iylet ,megveszek az még mindíg nem 30-40 ezer, mint a profi cuccok.

Ha hülyeséget bszélek oktassatok ki nyugodtan.Sõt Oktassatok ki!!!

#3243
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hát nem is tudom. Véleményem szerint ízlés kérdése. Mert ugy vannak az országúti-jellegű, csatos-tépőzáras, piros-sárga-kék-stb. változatok, valamint 1-2 gyártó forgalomba hoz teljesen utcai/túra cipőnek látszó tárgyat is.
Nekem egy boltos a Shimanot ajánlotta abból a megfontolásból, hogy ők legalább kicsi országunkban is képesek prezentálni a teljes típus-és méretválasztékot.
Szerinte...

#3244
Mistral89

Mistral89

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Sziasztok!

Gondolom már sok olyan emkbert eligazítottatok ebben a témában.Hát én lennék a következõ.Nekem vagy egy Mistral Team Racing-em, és van hozzá egy SPD-re való pedálom, aminek egyik oldala sima pedál és másik oldalaába kell beakasztani.Szóval pedál már van.Csak egy cipõt szeretnék, de nemtudom, hogy milyet érdemes és mennyiért.Leginkább városi, valamint a bükki és a környéki utakat rónám, de néha szoktam menni "Adventure" túrákra.Semmi komoly, csak keresek magamnak egy közeli hegyi földutat és ,majd csak kijukadok valahol, de a legjellemzõbb a jó hosszú utak amin fel/le lehet küszködni/száguldozni.És pont ezért szeretnék egy SPD cipõt, mert már sok elõnyét hallottam annak, hogy SPD-vel felfelémenetben.Persze nem várok csodát tõle, és tudom, hogy nem leszek tõle Pantani, de valamicskét csak segít.

Szóval ebbõl az egészbõl annyi a léyneg, hogy milyet és mennyiért.

Elõre is köszönöm.

<mistral>

#3245
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
oké :D
milyen cipõt használsz?

#3246
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás
Nekem nem kényelmes még ilyen rövid távra sem. Valszeg velem van a baj :-[
De most, ha megyek kipróbálom, jól megfigyelem és leírom a tapasztaltakat ;)

#3247
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

De futni továbbra se nagyon lehet a fémlap+patent miatt. Nem hajlik!


Zsuzsi
nemis maraton távra gondolok, de ne mond hogy nem lehet benne "100 métert" futni

#3248
Mateqrov

Mateqrov

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Jajj, még valami. Shimano PD-M540 pedálról van valakinek tapasztalata(bocs ha már kérdezték)?

#3249
Mateqrov

Mateqrov

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Sziasztok! Most egy Ritchey pedált használok, de csak kölcsönkaptam és nem tudom, hogy ez melyik típus. Akitõl kaptam, nem tudta megmondani, de azt mondta, hogy egy régi klasszikus Ritchey pedál. Kép:
Feltöltött kép
Ha valaki tudja, írja le légyszives!


#3250
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás
Az biztos, hogy hegyen tologatáshoz csúszós avaron gázos a sima talp. Az én Adidasom is csúszik kellemesen, de nem sétára tervezték :)
De futni továbbra se nagyon lehet a fémlap+patent miatt. Nem hajlik!

#3251
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
semmi sem kompromisszum mentes...

#3252
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
DX-es cipõnek mintha sima volna a talpa, nem? Azaz kb. olyan, mint egy terembe való sportcipõé. Szal lehet, hogy tucc benne futni, de tuti, hogy hegyen "elkaparsz".

#3253
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
igen az irodába mindenképp megfontolandó ötlet a váltócipõ

#3254
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás
Azért, ha jó minõségûek, akkor azok is bírnak pár évet. De normál esetben többet fogunk bringázni benne, mint sétálgatni, nem?
Lusti meg néhány nap után úgy gondolja majd, hogy csak visz magával váltócipõt. 8 órát lehúzni benne irodában, azért annyira nem kényelmes! Itt a fémlap miatti merevségre gondolok (amibe csavarozol), mert pont ott van, ahol szívesen hajlítgatom a talpam (lábujjak tövénél).

Ja, a dx-es cipõcske jól néz ki.

#3255
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Lehet "rendesen" futni spd-s cipõben? Nekem még nagyon nem sikerült... vmi csípõficamost utánozva max. (bocsi)


relatíve lehet ;D
a puhább talpunak meg nem az a hátránya, hogy elõbb elkopik? (mint a külsõk)

mármint séta közben

#3256
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
szerintem a dx es spds shimano az tök olyan mint a mostani menö deszkás cipök! ;)
Talán anak a talpija is puhább...szerintem a boltban nézz meg párat.


#3257
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás

engem nem zavarna annyira, csak fura, ha lemegyek egy ügyfélért, és seggreesek a kövezett portán az spd miatt...


Ügyfél/kuncsaft? Mi vagy kedves Lusti? Kerítõ? ;D

Palmi tökéletesen válaszolt :D , puha cipõt vegyél, az kényelmesebb sétára. És jó, ha van 1 pici kerete a pedálnak, sokkal kényelmesebb a lábadnak, hogy van mire felfeküdnie. Nem olyan kényelmes hosszú távon a mini habverõ.

Lehet "rendesen" futni spd-s cipõben? Nekem még nagyon nem sikerült... vmi csípõficamost utánozva max. (bocsi)

Ma két olyat borultam a hegyen ::) öröm volt nézni (se), ahogy húztam magammal a bringát, nem oldott ki a pedálból a lábam :P szegény srác mögöttem, majd megállt a szive ijedtében :'(

#3258
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Nem
de valahogy mégis kopog.....
(ha futsz benne olyan vagy mint a megpatkolt ló ;D)
felmosásnál/vizes járdánál meg azért kell vigyázni, mert nagyon kemény a talpának az anyaga és nagyon csúszik ezálltal. nem pedig azért mert kilóg a patent

#3259
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
nagyon kilóg ezekbõl a patent?

#3260
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Énis szoktam a suliban lenni shimano csukában szinte semmi különbség csak tényleg a kopogás. meg ha felmosták a placcot akkor vigyázz ;)
a 661 mellett meg nyugodtan megnézheted a sh-okat is, aki nem bringázik annak nemis tûnik fel, sõt van hogy még annak se.