Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Centrírozás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
218 hozzászólás a témában

#161
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Az, hogy ami a topic elejében le van írva, hogy a szemben oldalit kell csavargatni, azt én úgy értelmeztem, hogy a KERÉK szembe oldalán, de aztán zseniális mûszaki érzékem (és egy másik szájbarágósabb fórum hozzászólás) segítségével rájöttem, hogy a PUKLI másik oldaláról van szó. Ahol pup van kifelé, ott a befelé lévõ küllõt húzom, a pukli felölit kettõt meg lazítom. :)

Kérem senki nem röhögjön rajtam hangosan :)

#162
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás

Ohh... már rájöttem mi volt a baj, és 5 perc alatt megvoltam vele :)


és mi volt a baj? nekem sem ártana mind2 kerekem megnéznem és adott esetben megcsinálni...

#163
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Ohh... már rájöttem mi volt a baj, és 5 perc alatt megvoltam vele :)

#164
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Segítsetek légyszi!

Elkezdtem tegnap centírozni a kerekemet a megadott útmutatás alapján (puklival szemben lévõ oldalon küllõ meghúz, mellette jobbra balra egy meglazít) de nekem egyáltalán nem javult semmit a kerék, pedig igen sokat próbálkoztam.

Ha tudjátok mit csinálok rosszul és mi az amit csinálnom kéne helyette légyszi segítsetek, please! :)

#165
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Ha beírod a word-be, hogy centírozás akkor azt hibásnak húzza alá, csak a centrírozás szót fogadja el helyesnek :)


a wörd tévedett már :)
pl. asszem a ventilátort is két L-lel kívánja...

#166
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Ez a centRírozás hülyeség. Kocsiknál is centírozás. Mindenki így használja akkor meg minek kell kukacoskodni?


Ha beírod a word-be, hogy centírozás akkor azt hibásnak húzza alá, csak a centrírozás szót fogadja el helyesnek :)

#167
mizie

mizie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 813 hozzászólás

hello mizie!

hat ha a felni ut 3-4 mm-ert, akkor igencsak rafer egy centir. de mi az hogy csak a gumi ment arrebb? ha csak a gumi ut 3-4mm-t, akkor ereszd le a kereket, mozgasd meg es fujd fel ujra.

udv.


hát ahogy nézegettem csak a gumi üt, de majd
jobban ránézek csak még nyalogatom a sebeimet :)
A Paripa (Magellan Serpens): Blau - http://pix.bikemag.h...ry.php?cat=3077

#168
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás

203-as tárcsát hogy tudnék centírozni? Segítsen vki! :D :)


Hosszú fékezés lejtõn minél nagyobb sebességnél. Nekem bejött. Ha nagyon üt akkor vidd szervízbe ahol van tárcsacentírozó (nagyjából esélytelen :D ).

#169
Dr Drake Ramorey

Dr Drake Ramorey

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

elcsúsztam egy kanyarban és azóta az elsõ kerék kb
3-4 mm-rel tér el középrõl forgásonként. ahogy láttam (persze nem biztos)
csak a gumi egy része ment arrébb.

lehetséges ez?
ezt már kell centiroztatni?


hello mizie!

hat ha a felni ut 3-4 mm-ert, akkor igencsak rafer egy centir. de mi az hogy csak a gumi ment arrebb? ha csak a gumi ut 3-4mm-t, akkor ereszd le a kereket, mozgasd meg es fujd fel ujra.

udv.

#170
mizie

mizie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 813 hozzászólás
elcsúsztam egy kanyarban és azóta az elsõ kerék kb
3-4 mm-rel tér el középrõl forgásonként. ahogy láttam (persze nem biztos)
csak a gumi egy része ment arrébb.

lehetséges ez?
ezt már kell centiroztatni?
A Paripa (Magellan Serpens): Blau - http://pix.bikemag.h...ry.php?cat=3077

#171
Def Jam

Def Jam

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 658 hozzászólás
203-as tárcsát hogy tudnék centírozni? Segítsen vki! :D :)

#172
Trek3900

Trek3900

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
Tehát: tegyük fel szembõl nézem a gumit ami egy nagy függõ vonal. Fent van a fékpofa, a legcsúcsán üt balra a kerék. Akkor nekem jobbra lent kell ellentétesen húzni, majd mellette a szomszédokat kiengedni?

#173
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
nem tudom, mennyire tudsz angolul, de a neten fellelhetõ legjobb leírást itt találod:

http://www.sheldonbr...wheelbuild.html

a tojás az, amikor a kerék nem kör alakú, hanem tojás..tehát vertikálisan, sugárirányban van megütve.
a nyolcas meg az, amikor horizontálisan, oldalirányban van megütve.

#174
Lapierre

Lapierre

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Gondolom 8-as az, amelyikre felulrol ranezve 8-ast latok. De milyen a tojas? Van mas fajta is? Hogy kell centrirozni oket?
Nekem most esett szet a kerekem teljesen menet kozben :(
Asszem az elado toket meg fogom kicsit csavargatni, hogy 4 honap utan szetesik a gep!

#175
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
5-600 ért én másfélére gondoltam olyan ami csak Dt küllõre jó. Azt a karikát én is tudom, hogy 300 Ft és még asszem valami robogó küllõjéhezn is jó állítólag!

#176
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Jó is a a kis cuccos!
Még csak múlt héten szerváltam egyet, ezért nem tudok a tartósságáról nyilatkozni, de legalább van rajta kb. 5féle anyához fej és nem is 5-600 hanem csak 300 pénz ;D

#177
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
jó hát nekem se kell sûrûn most 5 hónap alatt csak egyszer kellett akkor is egy küllõz kellett meghúzni! De lehet én is veszek olyan karikát és amilyen ritká kell addig az is jó!

#178
Sempyer

Sempyer

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Nem tudom nekem még nemkopott el de szerencsére jó a kerekem és nem kell sokat használnom de szerintem hohy hol lehet kapni kérdezd meg az egyik boltot

#179
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Ezzel kapcsolatba az lenne a kérdésem, hogy melyik ami igazán jó küllõ huzó kulcs és nem dárga. Mert amit lehet kapni kör alakut az rohadt hamar elkopik és tönkre teszi a küllöt...Valamit hallottam, hogy külön DT küllökhöz van valami jó kulcs csak nem tudom hol lehet kapni. És ez 500-600 Ft.

#180
vendég__*

vendég__*
  • vendég
nem hülyeség, nézd meg az értelmezö szótárban, és azért kell kukacoskodni, hogy a tudatlanok, mint pl Te ne haljanak meg bután..........érted Pali? (PaLee :-\ ehhhhh)