Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Centrírozás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
218 hozzászólás a témában

#181
FR PaLee

FR PaLee

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Ez a centRírozás hülyeség. Kocsiknál is centírozás. Mindenki így használja akkor meg minek kell kukacoskodni?

#182
ball

ball

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Küllõzéssel Kapcsolatban szokták emlegetni, hogy: 13G, 14G, 15G. Mik ezek? :o

#183
ball

ball

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Ok! ;)

#184
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Dehogy veszem kötekedésnek. de én egy kósza szóval sem mondtam, hogy az olaj jobb a zsírnál...én még olajat sem emlegettem (vagy a WD40 az lenne?). én csak azt irtam, hogy több helyen láttam már, hogy alkalmazzák és több arcal beszéltem errõl akik épitgetnek munkaidejükben kerekeket............talán csak egyszerübb befújni mint zsírral szarozni, és a célnak ez is megfelel.

#185
ball

ball

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Kedves fityisz, kérlek ne vedd kötekedésnek!

A csavarokat elvileg zsírozni szokták mert az olaj (akár sok, akár kevés) elõbb-utóbb kifolyik (adott esetben még a centrifugális erõ is segít neki) és akkor összerohad. A zsir meg ottmarad (erre találták ki) és tényleg nem engedi összegyógyulni a két alkatrészt.
Ez az elmélet, amit csavarkötések esetében a gyakorlatban is tapasztaltam. (Az olajozott csvar-anya hamarabb összerohadt.)
Ilyen irányú küllõs tapasztalatom még nincs.

Szóval miért jobb az olaj -a küllõanya alá- a zsírnál? ???

#186
vendég__*

vendég__*
  • vendég
nem beáztatni kell! csak befújni
elég ha a ment között van egy kis kenöanyag, nem kell annak tucsognia a zsirban, a WD40 meg erre tökéletesen megteszi

#187
ball

ball

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Talán mert az olaj kifolyik a zsír meg ottmarad. Vagy valami ilyesmi...
Csak szeretném tudni az okát!

#188
vendég__*

vendég__*
  • vendég
miért pont zsír? ;)

#189
ball

ball

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Miért nem zsír?

#190
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Szerintem az alu küllöanya hátránya az, hogy könnyebben berohad s centrirozáskor könnyen elnyalódik....akkor meg sanyi
Egyszerü, de tökéletes megoldás, ha füzés elött aküllök meneteit befújod WD40el.......jopár keréképitö használja....pl luongo ::)

#191
ball

ball

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
OK!
Gondolom, valamilyen sûrûbb olajat használsz?!

#192
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Nekem még nem lazult le anya,viszont olaj nélkül hajlamos berohadni(az alu pláne),emiatt késõbb nem lehet centírozni,mert nem forog el a küllõn,hanem eltörik a küllõ!!!(tapasztalat) :(

#193
ball

ball

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Feljebb azt írták, hogy (fõleg) az alu küllõanya könnyen lelazul.
Namost ha még meg is olajazzák ...?!?

#194
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Én Loctite helyett éppen olajat használok a küllõ-anya közé!
És a tojás kiszedése sem nagy ördöngösség!

#195
ball

ball

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Budán a Berguson-ban is nagyon jól fûznek. Személyes tapasztalat. Demeter mester, ha még ott van, õt keressétek.

Más:
Aero küllõt szoktak keresztezni? (O.uti)

És melyik Locktite-ot használják a küllõ-küllõanya közé?

#196
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
szvsz minél több a kereszt, annál rugalmasabb, tehát annál jobban ellenáll a maradandó deformálódásnak...
a Luongo pedig bolt biza :)

#197
Susnyás Ted

Susnyás Ted

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás
Luongo Bike? Ez valami bolt? Hol van? :o

1.A radiális fûzés jobban ellenáll a deformációknak, mint a 3kereszt?
2.Erõsebb lesz a hátsó kerék, ha a bal oldalon radiálisan fûzöm? (másik oldal persze 3kereszt)



#198
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Centrir téma: Luongo Bike. Én mondhatom, tökéletes kerekeket építenek!

#199
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
sok múlik a nyolcastûrés esetén hogy hánykeresztre van fûzve a cucc és ki fûzte (értsd hozzáértõ e vagy sem)

ha már annyira széjjel van centrírozva a kerék akkor véleményem szerint vidd el szervízbe... talán õk még tudnak vele valamit kezdeni, vagy esetleg átfûzni...
ha meg nem tetszik egy szervíz, vidd másikba... van ahol nagyon pengén építenek/centríroznak kereket...

#200
Susnyás Ted

Susnyás Ted

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás
A tojás kb 1mm.
Van egy elég laza bal-hátsó küllõm. Ha megveszítem, belemegy a szám.Ha jobboldalon ellenfeszítek, akkor meg lehet, hogy eltépem az egyébként is marha veszes hajtóküllõt, vagy belerakok egy tojást.
Vagyis: Mit kell akkor csinálni, ha csak feszíteni lehet a küllõkön, de nem szeretnék tojást???