Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pace Cycles

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
106 hozzászólás a témában

#101
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Szerintem nem is vészes ez a 2,8 kg. Ezt kemény használatra tervezték, nem xc-re.

Nem az én 1,1 kg-os xc karbon vázamhoz kell mérni (ami fel is adta a harcot 2 év után...). Nézegettem a Ritchey xc vázát, az is 2,6 kg körül van.

https://eu.ritcheylo...dition-frameset

A villát sem tartom nehéznek egy 150es boost-os villához képest.

A kerékre viszont kíváncsi vagyok. Szerintem azzal lehet egyik legtöbbet befolyásolni egy bringa viselkedésén.

Arról még írhatnál néhány szót, hol fogod ezt a gépet használni? Kijársz bikepark-okba? Vagy egy fully helyett (mellé?) épül a masina?


Marci

#102
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Az XL-es Pace RC529 váz papucsokkal, tengellyel, és egy rakás acélcsavarral de nyeregcsőbilincs nélkül: 2841 g 

 

dav.jpg

 

dav.jpg

 

mde.jpg

 

Hope nyeregcsőbilincs: 27 g 

 

dav.jpg

 

RockShox Revelation RC 2021, Debon Air, 150 mm, 15x110 Boost, 42 mm offset, tapered, tengellyel, vágatlan nyakkal, fékkábel rögzítővel: 1911 g 

 

dav.jpg


  • karakoram, Kisherceg és zscs kedveli ezt

#103
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Bizonyára Mars-ot is érdekli a súly ha egy mérlegen fotózta a villát. Ebből gondoltam hogy a vázat is rárakta a mérlegre.

És tényleg érdekelt, mennyi is egy acél váz súlya.


Marci

#104
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Csak érdekességkép kérdem, a váz és villa súlya mennyi?

A váz nem könnyű, bár Xl-es mérete ellenére nem lóg ki a kategóriájából: 2840 g

A villa számomra meglepetés, tengellyel és vágatlan nyakkal, kábelrögzítővel: 1911 g

Mars módosította - 2021. január 09. - 18:21

  • zscs kedveli ezt

#105
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.874 hozzászólás

Csak érdekességkép kérdem, a váz és villa súlya mennyi?


A villát majd Mars megmondja (ha addig ki nem guglizod). Viszont a váz tömege... Nos, ilyesmit nem kérdezünk meg egy drága acél váz esetében... :) ;)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#106
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Csak érdekességkép kérdem, a váz és villa súlya mennyi?


Marci

#107
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Lassan, de biztosan érkeznek az alkatrészek a készülő Pace RC529 bringámhoz. Többek között ennek az építéséről szónokolok majd hosszasan, illetve remélem, hogy idővel fel-fel bukkannak majd a topicban más Pace bringák/vázak/alkatrészek is mások tollából is. Remélem, hogy senki nem tartja majd magában a részleteket. 

 

Igyekszem valamennyi tapasztalatomat megosztani a beszerzéssel, építéssel, alkatrészösszeállítás hogyan-mikéntjével kapcsolatban. Az út elején járok, és az építés nem lesz gyors. Lassú lesz, és rögös. Eddig nagyon rögös, remélem idővel ez pozitívan fog változni. 

 

Két fő részegység már megérkezett, így itt az idő gondoltam, úgyhogy kezdjünk bele: 

 

sdr.jpg

 

A váz: 

Pace RC529 2021 XL, (gyártói állítások szerint) "csodálatos" Rioja színben: 

 

pf-500dea3e--9W7A8603.jpg?v=1590671018

 

 

dav.jpg

 

 

geomerty-Pace-RC529.png

 

Csodával határos módon találtam raktáron lévő RockShox Revelation RC 2021 villát, és nem volt hibás a készletkijelzés, így azonnal lecsaptam egyre. 2 óra múlva már nem volt elérhető, szóval elkapkodtuk gyorsan. Most már újra mindenhol azt látom, hogy 14-16 hét múlva lesz elérhető megint. 

 

Villa:

RockShox Revelation RC 2021, Debon Air, 150 mm, 15x110 Boost, 42 mm offset, tapered: 

 

mde.jpg

 

A két részt összekötő kapocs pedig, a

Kormánycsapágy: 

Hope Pick 'N' Mix Headset 1 + H: 1-TOP - Trad - EC34 / 28,6 - black +  H-Bottom - 1,5 - Trad - EC44 / 40 - black 

 

dav.jpg

 

 

dav.jpg

 

 

Hope-headset.png

 

A további részletekkel, és az építéssel kapcsolatos rengeteg agymenésemmel kapcsolatban hamarosan jelentkezem. 


Mars módosította - 2021. január 09. - 13:31

  • karakoram, Kisherceg, Rabbit és 2 további fórumtag kedveli ezt