Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

E-bike/pedelec

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
161 hozzászólás a témában

#21
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

erdekes bringa, meglepo gyartotol smile.png

https://www.youtube....h?v=GYyTzqHG5lk


arn módosította - 2020. december 03. - 11:25


#22
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

És ez is csak 25-ig segít rá?

 

Nem szerencsére. Ez gyárilag speed pedelec (ezért HS - High Speed). De létezik belőle normál változat is, akár agyváltóval és szíjhajtással.


Sandman módosította - 2020. november 06. - 10:07


#23
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.874 hozzászólás
https://kiszamolo.hu...azat-megjelent/

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#24
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Riese & Müller Roadster HS. Az aláírásomban van link is hozzá.

 

És ez is csak 25-ig segít rá?



#25
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Milyen márkájú bringáról beszélünk?
 

 

Riese & Müller Roadster HS. Az aláírásomban van link is hozzá.



#26
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Gondolom a motorra és a cserélt részekre. De ez máshol (autón) is így van, asszem.

 

Így van. A motorra van a plusz két év, a bringára adott garancia csak annyival lett hosszabb, amíg a szervízben volt (két hét).



#27
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Igen, full extrás szolgáltatást kaptam a ebikeshop-tól Törökbálinton. Már nem bánom, hogy anno nem az olcsó bringák közül választottam.

Milyen márkájú bringáról beszélünk?
 


Marci

#28
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.874 hozzászólás
Gondolom a motorra és a cserélt részekre. De ez máshol (autón) is így van, asszem.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#29
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
A +2 ev garancia az hogy?

#30
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Ez a gyorsnak mondható csere, garancia ügyintézés itthon történt? Alig tudom elképzelni blink.png ph34r.png huh.png

 

Igen, full extrás szolgáltatást kaptam a ebikeshop-tól Törökbálinton. Már nem bánom, hogy anno nem az olcsó bringák közül választottam.


  • karakoram és Rabbit kedveli ezt

#31
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

Ma visszakaptam a bringámat. Motorcsere gariban (ahogy várható volt), +2 év garancia és 0-ás ODO a számlálón. A történelem remélem nem ismétli önmagát.

 

Ez a gyorsnak mondható csere, garancia ügyintézés itthon történt? Alig tudom elképzelni blink.png ph34r.png huh.png


karakoram módosította - 2020. november 05. - 13:55


#32
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

A hosszútávú tapasztalatokhoz:

 

Majdnem két év és valamivel több, mint 14.000 km után a munkábajárós bringám Bosch Performance Speed motorja megadta magát 500-as hibakóddal. R.I.P.

A szervízben a diagnosztikát látva csak annyit mondtak: Jackpot. Szinte biztosan motorcsere, csomagolják és küldik Németországba véleményezésre - 1 hónap van még a garanciából :-))

 

Tekintettel arra, hogy a mindennapi használat miatt az akkumulátor 2 év elteltével is 95%-ot produkált a teszten, gyakorlatilag lesz egy szinte új bringám, amikor kicserélik.  

 

Ma visszakaptam a bringámat. Motorcsere gariban (ahogy várható volt), +2 év garancia és 0-ás ODO a számlálón. A történelem remélem nem ismétli önmagát.


  • karakoram kedveli ezt

#33
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Ahha. Ezt gondolom ennek a csodás pályázat kiírásakor is figyelembe vették, nem csak azt, hogy legyen a gyereknek egy újabb drága sz@r "okosba/olcsóért" a fa alatt. Sandman példáján, az éves 7000 km / 250 munkanappal számolva, nincs 15 km-re a munkahelyétől. Teljesen reális futásteljesítmény szerintem.

Jó tipp. 20 km :-)) Ha jég/hó van, nem tudok tekerni.


Sandman módosította - 2020. november 02. - 09:03

  • Rabbit kedveli ezt

#34
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 998 hozzászólás
  • LocationKelenföld

nem te (ti) vagy(tok) a célközönség 

Ahha. Ezt gondolom ennek a csodás pályázat kiírásakor is figyelembe vették, nem csak azt, hogy legyen a gyereknek egy újabb drága sz@r "okosba/olcsóért" a fa alatt. Sandman példáján, az éves 7000 km / 250 munkanappal számolva, nincs 15 km-re a munkahelyétől. Teljesen reális futásteljesítmény szerintem.


Rabbit módosította - 2020. október 30. - 22:01


#35
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Aha...Laborban, futópadon egy plexi mögött de nem kint a "Való Világban".

Biztosan nagyon sok örömet okoz egy ilyen gép (bár szerintem eszméletlenül sok hibalehetőséget veszel vele magadra) de én még mindig a könnyű bringákban hiszek + egy kicsit több edzésben.
 

nem te (ti) vagy(tok) a célközönség 


Bikertigger módosította - 2020. október 30. - 17:05

  • Kisherceg kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#36
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

Összességében ha elmennek "normál körülmények" között 20 000 km-t (és ennél többet írtok-írnak - mert most én is olvastam utána), akkor autóamortizációt, üzemanyagot-szervízt, parkolást, esetleg bérletet összeadva sem olcsó az áruk, de azért az már nem rossz abban az esetben ha az ember tud ilyennel járni munkába (én nem tudok). De az biztos, hogy a BKV helyett esőben-hóban-sárban is inkább kerékpárral járnék.    



#37
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.874 hozzászólás

Aha...Laborban, futópadon egy plexi mögött de nem kint a "Való Világban".

Biztosan nagyon sok örömet okoz egy ilyen gép (bár szerintem eszméletlenül sok hibalehetőséget veszel vele magadra) de én még mindig a könnyű bringákban hiszek + egy kicsit több edzésben.
 

 

könnyűvérű bringák?! hol??? :D :D :D bocs... :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#38
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

A szervíz azt mondja az a tapasztalat, hogy a víz b.szik ki velük (tömítés ide vagy oda) ami elektromos probléma leginkább.

Én minden hétköznap használom esőben és hidegben is, szóval nem biztos, hogy én vagyok a méretezési célcsoport közepe. Szerintem elfuthatnak 30-40 ezret gond nélkül, ideális körülmények között, mielőtt mechanikus gondok lennének. 

Aha...Laborban, futópadon egy plexi mögött de nem kint a "Való Világban".

Biztosan nagyon sok örömet okoz egy ilyen gép (bár szerintem eszméletlenül sok hibalehetőséget veszel vele magadra) de én még mindig a könnyű bringákban hiszek + egy kicsit több edzésben.
 


  • Kisherceg, Rabbit és zscs kedveli ezt
Marci

#39
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

https://bikemag.hu/m...ogato-palyazat/



#40
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Erre írtam már egyszer valami választ de a munka miatt nem tudtam elküldeni.

14 000 km összességében nem kevés 2 év alatt. Mennyi ezeknél a motoroknál a várható élettartam? 

A szervíz azt mondja az a tapasztalat, hogy a víz b.szik ki velük (tömítés ide vagy oda) ami elektromos probléma leginkább.

Én minden hétköznap használom esőben és hidegben is, szóval nem biztos, hogy én vagyok a méretezési célcsoport közepe. Szerintem elfuthatnak 30-40 ezret gond nélkül, ideális körülmények között, mielőtt mechanikus gondok lennének.