Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

E-bike/pedelec

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
150 hozzászólás a témában

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 7.195 hozzászólás
  • LocationBécs
Biobike. Bioke

ZolkoW

ZolkoW

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.594 hozzászólás

nekem tetszik az analóg cool.png

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 21.168 hozzászólás

Ok ! Viszont valami jó nevet találjunk mert szerintem meg a "hagyományos" ugyan érthető de csak van valami jobb megnevezés erre. Angolban/németben van erre valami jobb kifejezés? Most már figyelek erre is ha olvasok vmi tesztet.

szvsz csak simán kerékpár , bicigli, etc

a villanyos meg mint a topik cime pedelec (igazából még az ebike sem egészen jó, mert abban a halmazban inkább a gázkaros, pedálozást nem is igénylő fosadékok (is) vannak) 

az analógozást meg a hazai pedelec kereskedés "nagyjai" kezdték, de sztem akkor sem volt igazán jó

ettől független azt hiszem el fog terjedni mint az ipari csapágy , a "forged" - ra a forgácsolt ,  és társai 

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.366 hozzászólás

Ok ! Viszont valami jó nevet találjunk mert szerintem meg a "hagyományos" ugyan érthető de csak van valami jobb megnevezés erre. Angolban/németben van erre valami jobb kifejezés? Most már figyelek erre is ha olvasok vmi tesztet.

Marci

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.911 hozzászólás

Ha lehet, a hagyományos bicajok "analóg"-ként emlegetésére szerintem ne nagyon szokjunk rá. (Mer' ez nem "nyelvújítás", hanem f_szság. :))

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.366 hozzászólás

Nekem nagyon tetszenek az ebike-ok, mint technika, mint bringa, érdeklődve olvasom a fejlődésük. Egyszer valószínűleg nekem is lesz ha már valami miatt nem fogom tudni úgy nyomni a pedált de a kedv még meglenne. Most még élvezem az "analóg" bringát de hogy mit hoz a jövő...ezt senki nem tudja.

Marci

tolli

tolli

vendég

• fórumtag
  • 66 hozzászólás
  • LocationZalaegerszeg, Hungary

"...Pedig a helyzet közel sem ennyire egyszerű, az elektromos bringa sem csak motorozás, keményen tekerni kell,..."

Aha. biggrin.png Minden ebike-os haver ezt mondja. Én meg szoktam javasolni, hogy csak 10 percig cseréljünk. tongue.png Na azt már nem nagyon akarják.

De mindegy, a videó jó. Teljesen érthető Gombóc Artúr szemszöge is, így legalább ő is ki tud menni az edzettebb haverokkal tekerni. És tényleg igaz a végszó: Analóg v ebikeos - mindenki boldog a végén.

Én is ebben látom a hasznát. A feleségem nincs olyan kondiban, mint én (viszont engedi, hogy biciklikkel vásároljam tele a garázst :)), ami egy Balaton kiskörnél vagy nem túl szintes, rövidebb közös tekerésnél nem probléma, de Szlovéniában vagy Ausztriában az Alpokban bérelnék neki egyet, hogy ugyanabban a tempóban haladhassunk. 

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.366 hozzászólás

"...Pedig a helyzet közel sem ennyire egyszerű, az elektromos bringa sem csak motorozás, keményen tekerni kell,..."

Aha. biggrin.png Minden ebike-os haver ezt mondja. Én meg szoktam javasolni, hogy csak 10 percig cseréljünk. tongue.png Na azt már nem nagyon akarják.

De mindegy, a videó jó. Teljesen érthető Gombóc Artúr szemszöge is, így legalább ő is ki tud menni az edzettebb haverokkal tekerni. És tényleg igaz a végszó: Analóg v ebikeos - mindenki boldog a végén.

• tolli kedveli ezt
Marci

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.911 hozzászólás

Anti és Tommy. :)

• tolli és Sandman kedveli ezt

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 7.195 hozzászólás
  • LocationBécs

erdekes bringa, meglepo gyartotol smile.png

https://www.youtube....h?v=GYyTzqHG5lk

arn módosította - 2020. december 03. - 11:25

Sandman

Sandman

vendég

• fórumtag
  • 404 hozzászólás

És ez is csak 25-ig segít rá?

Nem szerencsére. Ez gyárilag speed pedelec (ezért HS - High Speed). De létezik belőle normál változat is, akár agyváltóval és szíjhajtással.

Sandman módosította - 2020. november 06. - 10:07

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.911 hozzászólás
https://kiszamolo.hu...azat-megjelent/

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 834 hozzászólás

Riese & Müller Roadster HS. Az aláírásomban van link is hozzá.

És ez is csak 25-ig segít rá?

Sandman

Sandman

vendég

• fórumtag
  • 404 hozzászólás

Milyen márkájú bringáról beszélünk?

Riese & Müller Roadster HS. Az aláírásomban van link is hozzá.

Sandman

Sandman

vendég

• fórumtag
  • 404 hozzászólás

Gondolom a motorra és a cserélt részekre. De ez máshol (autón) is így van, asszem.

Így van. A motorra van a plusz két év, a bringára adott garancia csak annyival lett hosszabb, amíg a szervízben volt (két hét).

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.366 hozzászólás

Igen, full extrás szolgáltatást kaptam a ebikeshop-tól Törökbálinton. Már nem bánom, hogy anno nem az olcsó bringák közül választottam.

Milyen márkájú bringáról beszélünk?

Marci

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.911 hozzászólás
Gondolom a motorra és a cserélt részekre. De ez máshol (autón) is így van, asszem.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 7.195 hozzászólás
  • LocationBécs
A +2 ev garancia az hogy?

Sandman

Sandman

vendég

• fórumtag
  • 404 hozzászólás

Ez a gyorsnak mondható csere, garancia ügyintézés itthon történt? Alig tudom elképzelni blink.png ph34r.png huh.png

Igen, full extrás szolgáltatást kaptam a ebikeshop-tól Törökbálinton. Már nem bánom, hogy anno nem az olcsó bringák közül választottam.

• karakoram és Rabbit kedveli ezt

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.393 hozzászólás

Ma visszakaptam a bringámat. Motorcsere gariban (ahogy várható volt), +2 év garancia és 0-ás ODO a számlálón. A történelem remélem nem ismétli önmagát.

Ez a gyorsnak mondható csere, garancia ügyintézés itthon történt? Alig tudom elképzelni blink.png ph34r.png huh.png

karakoram módosította - 2020. november 05. - 13:55