Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Örökhajtós bicó építése, de hogyan?

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
5023 hozzászólás a témában

#5001
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
kéne fixi amin lehet kuplungolni
és akkor lenne motorfék is (LOL) meg pofára se esnél vele ha mondjuk lerágta a csontot a lábadról

#5002
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Hát, azért is raktam be, hogy mindenki lássa, milyen harapós állat a fixi. Bicózás közben is csúnyán meg tudja rágni a nadrágszárat/cipõfûzõt. Állítólag volt már, akirõl teljesen letépte a melegítõnacit...
De én azért szeretem:)

#5003
BCI

BCI

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás
:scared: Ez fájt!

#5004
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
hú ezt nem kellett volna
kiráz a hideg
lekapja az ujját.. áááá

#5005
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Tudsz még egy bicót, amivel lehet hátrafele menni és egy vehemensebb lántisztításnál simán levágja az ujjad? (http://www.sheldonbr...fixed.html#fing) Na látod, hogy nem.


Megj.: 52/13 al körülbelül úgy gyorsulsz, mint a nagyanyám a járókerettel.

#5006
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Egy AKÁRMILYEN tárcsás hátsóagy SOKKAL drágább, mint ez a B+ dolog. Meg aztán hol kapsz outi vázba tárcsás agyat???
Miért jó a fixi? Minimalista dolgok mennek mostanság. Ezen aztán tényleg nincs mit karbantartani. :)
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"

#5007
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
BikeMag asszem tavalyi számában volt, hogy úgy csináltak örökhajtós hátsóagyat, hogy a hátsó kereket megfordították és a tárcsa helyére egy fogaskereket csavaroztak fel. Talán tudtam segíteni, hogy az ötletek beinduljanak. :-)

Ja, én nem értek hozzá, de miért jó ez az örökhajtós bicó? Egy sima, egysebességes sztem jobb, mert nem kell félni a kanyarodáskor, meg elinduláskor is be lehet állítani a hajtókar állását, hogy a lámpánál úgy gyalázzuk le az autókat gyoruslásunkkal, mint a rakéta… :-)
Én az országútimról szedtem le a felesleges cuccokat, így elöl egy 52es tányér maradt, hátul meg egy 13? fogaskerék. Ez még a régi menetes hátsóagy, a legkisebb fogaskerék szorítja a második legkisebbet amit használok. Nekem így bejött

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#5008
BCI

BCI

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás
Ja bocs, elgondolkoztam. Én is erre gondoltam.

#5009
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás

a B+ létezik örökhajtós agya!


Ez most hogy? Mi? :o
Amúgy igen, van B+ örökhajtós agy, országuti vázakba jó, és ha megfordítod, rakhatsz rá BMX racsnit is. Olcsó is.
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"

#5010
BCI

BCI

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás
Sziasztok! Most kezdtem bele egy fixi építésébe a B+ létezik örökhajtós agya!

#5011
-NoVa-

-NoVa-

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás
Azaz ott olvass és kérdezz, ha még utána is van ködös folt.
Mellesleg menetes fogaskerékkel nem igazán tudod megoldani, csak ha ráhegeszted az agyra véglegesen.

#5012
oldman

oldman

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
azaz?

#5013
-NoVa-

-NoVa-

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás
http://forum.bikemag...4087#post294087

#5014
oldman

oldman

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
sziasztok
nem tudom nézitek-e még ezt a topikot mert elég régi az utolsó bejegyzés, vagy csak mostanában nem akar senki fixit épiteni vagy már mindenki mindent tud?

nekem van egy ezeréves, leharcolt, használaton kivüli országúti favoritom. szeretnék belõle elsõ nekifutásra minél kevesebb anyagi-, alkatrész- és munka ráforditással fixit épiteni. meg tudom-e oldani egyetlen menetes fogaskerék (ill. hozzá lánc) vásárlásával és cseréjével, ha nem, miért?

szóval elõször nem kell perfekt gép csak ki szeretném próbálni hogy összeillünk-e. késõbb jöhetnek pályaagyak, hajtókarhossz- vagy láncfeszitési problémák, most egyelõre csak egy hajtható/fékezhetõ fixit szeretnék...

valaki pontokba kaphatná azokat a szempontokat, bukkanókat, trükköket amikre nagyon kell figyelni az átépitésnél.

köszi

#5015
minimal

minimal

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
ja, igen, én is ezt akartam hozzátenni még, hogy a hajtókarhossz is mennyit számít kanyarban. mondjuk itt hozzájön, hogy ki melyiket szereti, szerintem a 165-ös már marha rövid... azzal nagyon lehet pörgetni, viszont mászni már nem annyira.

#5016
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Vlahol azt olvastam, hogy nem csak a középcsapágy magasságával lehet variálni, hanem a hajtókar hosszával is. Megolgás: RX100-as 165 mm-es hajtókar.

#5017
vendég__*

vendég__*
  • vendég
középcsapágy: minél magasabbra! :)) én kb. 3 hónapja közlekedek az örökhajtósommal, de még mindig nem merek vele bedõlni rendesen, mert félek, hogy leérne a pedál. így konkrét cm-es értéket nem tudnék mondani, az enyémet még sosem mértem.  ???

#5018
Liet

Liet

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
ja meg valami.
szerintetek miaz idealis kozepcsapagy magassag egy fix bringanal? masik problemam a cipoorr-elsokerek atfedes,ami nem gaz ha csak orszagutizol de varosban kinos lehet. akinek van tapasztalata vagy ilyesmi az igazan ideirhatna.
koszi.

#5019
Liet

Liet

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Üdv!

Énis mostanában épitek egy fixi 100% városi bringát.A kerék tényleg probléma.meg lehet probálkoyni a menetes agy átalakitásával de valahogy ez olyan öszvérmegoldás volt a szememben úgzhogy kutattam tovább.ha pályaagyat akarsz szerezni a nagy boltokat (X-factor)felejtsd el,hacsak nincs 22000Ft-od Dura-Ace agyra (mindkét oldalon menetes és tényleg beszerezhetö). csak kis üzletekben túrhatcc ilyesmit. ha végképp nem megy a dolog irj egy mailt a lietkyness@index.hu-ra és asszem tudok neked szerezni egy Campa Record agyat. Talán.sok szerencsét az épitkezéshez!

#5020
Bitecus

Bitecus

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
A segítõ szándékért köszönet jár, de én nem szánok erre a célra olyan sokat, legalábbis nem mostanában. Azon kívül a fõvárosi boltok csaknem 200 km-re vannak tõlem... Egyébként a problémámat megoldottam: vettem egy mezei bmx racsnit (400 Ft-nál kevesebb), a belsõ részeket kivettem, utána a forgó és az álló résztösszehegesztettem! Erre nem megy fel vékony lánc, tehát mégis néznem kell majd menetes kereket.