Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Örökhajtós bicó építése, de hogyan?

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
5023 hozzászólás a témában

#4981
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

Akkor acél bringával most mit kezdjek ,gondolom régi váltópapucs lekap és szermányolok vhonnan pályapapucsot. amikor vettem a vázat azt mondták,hogy cseréélhetõ a papucs,akkor ez most azt jelenti hogy lényegében hegeszteni sem kell,vagy csak annyit hogy van vm amit egyszerûen lehet cserélni?


A cserélhetõ az biztos csak a válótartó fül... a papucs minden vázba bele van hegesztve, legalábbis minden hegesztett vázba. Sztem egy vázépítõ szakit kell keresni, akinek van pályapapucsa és bele is tudja szakszerûen hegeszteni. nem tudom, ez még aktuális-e, de biztos vannak itt okosok, akik megmondják a frankót (ha nincsenek, a Lónyayban biztos tudnak szakit): http://forum.bikemag...=pajti#post3505

#4982
BCI

BCI

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás
A szinterezés váz villa szettre kb. 3000Ft. ami a festés költségét illeti.

#4983
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás

a Phil Wood viszont igen, és van angliai forgalmazó. Utcára, porba-sárba tervezett fixi agyban állítólag a Phil a legjobb, ennek megfelelõ az ára is...:(


sajnos ez nem anyira igaz....a Phil is kifekszik pár hónap porban-sárban használattól :(

#4984
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Acél,jó akkor megnyugodok... Én sem értem a boltost. És csak néztem ki a fejembõl. Akkor acél bringával most mit kezdjek ,gondolom régi váltópapucs lekap és szermányolok vhonnan pályapapucsot. amikor vettem a vázat azt mondták,hogy cseréélhetõ a papucs,akkor ez most azt jelenti hogy lényegében hegeszteni sem kell,vagy csak annyit hogy van vm amit egyszerûen lehet cserélni?

#4985
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Ezt nagyon nem értem... Az Author a gang dirtbringa, vagy mi, nem? Mi köze hozzá? És miért ne hegesztethetnél bele egy k*va hosszú valódi pályapapucsot?

Mind1. Pályabringát nyilván nem lehet országútiból csinálni, mert egy pályabringának más a geometriája, stb.
Viszont ha nem pályán akarsz versenyezni, hanem mondjuk városban közlekedni egy fixivel, akkor a papucs-csere még jobb eredménnyel is jár, mint a pályaváz használata. Tudsz sárvédõt felrakni, az elsõ villa elbírja a féket, komfortosabb geometria, kulacstartó szem, stb.
Ha a váz acél, akkor a költség sem olyan vészes állítólag, bár egy újrafestést is illene bekalkulálni.

#4986
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Van benne vmi,én is furcsáltam...
Meglévõ outi vázamból lehet pályavázat csinálni? tommal csak a papucsot kéne kicserélni,de ma amikor voltam a boltban le lettem hurrogva hogy mekkora állat vok hogy azt merem képzelni hogy egy papucs lecserélésével ezt meg tudom oldani.... És mutattak egy author a gang vázat hogy nézzem meg hogy abba egy szép hoszú nyílás van ami azért jó,mert ezzel lehet a láncfeszességet állítani,hogy milyen messze van a kerék...

#4987
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Excentrikus agyat tudtommal csak a White Industries gyárt, nem olcsón.
Az benne a jó, hogy excentrikus: a rögzítés nem a tengely vonalában van, így az agyat elforgatva beállítható a láncfeszesség ejtõpapucsos vázban is. (Gy.k standard monti vázra lehet egysebességest/fixit építani láncfeszítõ nélkül, és a láncnyúlásnak is utána tudsz állítani.)

_A, nem lehet, hogy csak a Recordra találtál jó akciós árat és attól olcsóbb?Mind1

Philt sztem nem találsz se közelebb, se olcsóbban sehol. Igazából nem ér annyit, csak ha már nagyon biztos vagy a dolgodban. Van Surly olcsóbban, ami már nagyságrendekkel jobb a B+nál, meg kogswell, meg mittomén. Gondolom Németo-ban kaphatók, esetleg Ausztriában...

Sztem én se fogok Phil venni soha. Majdnem ugyanaz a téma, mint egy Chris King kormánycsapi negyven ropiért. Gyönyörû, örök darab, tökéletesen mûködik bármilyen körülmények között, de ennyiért lehet venni 10 db. korrekt minõségû másfélét... (Mondjuk Kingék állítólag nagyon gondosan ügyelnek, hogy a lehetõ legkisebb környezetszennyeéssel gyártsák a cuccaikat, maximálisan korrektek a beszállítókkal, vevõkkel, dolgozókkal, garanciális ügyintézésben, stb... sokan hajlandók ezt megfizetni)

#4988
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
ja frankón. annyira nem az én szintem egy ilyen amerikás agy, hogy keverem is õket rendesen. Phil. majdnem azt írtam, hogy Paul.

#4989
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás

Jajj! Az az excentrikus White agy... :eek: Ilyen is van BikePozitive-ben? :o

Ez miért is olyan különleges?
És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#4990
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Én csak azt nem értettem hogy mitõl olcsóbb a record a duránál,mikor mind a kettõ adott cégen belül a legmagasabb kategóriát jelenti elvileg. Sõt,a campa agyakról emberek más fórumokon egyenesen ódákat zengenek,hogy milyen fantasztikus a futásuk...
Ezeket a phileket senki nem forgalmazza emberi közelben emberi áron?

#4991
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Jajj! Az az excentrikus White agy... :eek: Ilyen is van BikePozitive-ben? :o
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"

#4992
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Hát, te jöttél a Recorddal...

Omerikában egyébként a Phil is elérhetõbb, és vannak jó minõségû olcsó agyak is nagy választékban. Egyszer kéne beszabadulni a Harris Cyclery-be némi pénzzel a zsebben... http://www.sheldonbr...fixed-hubs.html

Elképesztõ, hogy csak Philbõl mennyi változat van nekik. Nekem ez kéne, majd egyszer: AVL633130mm -Fixed/Free - Low-Flange36181.95


Majdnem 40 ropi...

#4993
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
119euró,bocs.. De akkor sincs,annyiba mint ez phil..

#4994
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
most nézem hogy 132 font! ez durván drága... A bike-components.de-n lestem record agyat,de emlékeim szerint az 20eFton belül volt...

#4995
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
A King sztem nem gyárt pályaagyat, csak egysebességest, a Phil Wood viszont igen, és van angliai forgalmazó. Utcára, porba-sárba tervezett fixi agyban állítólag a Phil a legjobb, ennek megfelelõ az ára is...:( Viszont gyönyörû és örökké tart. http://www.hubjub.co.uk/phil/phil.htmSztem is a B+ a logikus megoldás, aminek ugyanúgy nincs tömítése, mint a pályára készült cuccoknak, viszont olcsó. Ha sz*rrá ment, és beleszerettél a fixizésbe, akkor kezdheted szervezni, hogy hogy hozatsz be Philt.

Jahh, hazai forgalmazó persze nincs. Pályabringásoknál meg futároknál/Lónyaiban/Luongóban érdemes érdeklõdni, v. rendelni/hozatni külföldrõl (Iljics, Laklóth Pál?).

#4996
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
mi az a chrisking? Egy márka? EGydurvulós eszköz? Mivel egri vok ,még a millenárisba sem tudnék elmenni;) Max a stadiumba a salakra:D Tényleg,a por mennyire készíti ki ezeket a pályalkatrészeket? (gondolom kevésbé bírják a por és egyéb behatásokat,mert a pályán ami ált fedett és jó az út minõsége,ott a por és csepp védelem kevésbé szempont,inkább csak a szép futás,vagy tévedek?)

#4997
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
forgalmazni szerintem senki nem forgalmazza. lehet próbálkozni futárboltokban, biondóban. egyébként nem is jók semmire csak a Millenárisra. nagyjából ugyanúgy áznak be mint a 2600 Ft-os B+ csak kicsit többért. kár õket az utcán tönkretenni. annyiért már valszeg lehet hozatni chrisking-et vagy valami hasonlót.

#4998
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
miinõségbeli különbség csak nem olyan hatalmas? Elvégre mind a 2 adott márkán belül elvileg a legjobb

#4999
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
A record pályaagy az miért olcsóbb a duránál? És ki forgalmazza ezeket itthon és mennyiért?

#5000
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
jó van na, nem kell egybõl felháborodni. csak én nem tudtam eddig miért jó, nem értek hozzá ezért kérdeztem. de az ujjas kép kicsit megrettentett. tán nem kéne menet közben a lánc feszességét ellenõrizni...
aha, már kezdem érteni, ez is olyan feelinges dolog.
sokan engem se értenek meg, miért kell 400E ret kib...aszni bicajra

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu