Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Országútikról mindent

* * * * - 3 votes

  • Please log in to reply
34313 replies to this topic

#1101
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts

Biztos azt a markat a legkonnyebb jo aron eladni, amibol van meg 10 masik tokugyanolyan feleszereltsegu/szinu eppen hirdetve?

Meg hat az mindegy, hogy most mivan, az a kerdes 3 ev mulva mi lesz. :)

 



#1102
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Szrintem, ha valamit nem tudsz majd jól eladni három év múlva, az a felnifékes akármilyen bicikli lesz. ;)

 

hat ebben van vmi :) es szomoru... mongy a 26os montikrol se gondolta senki 10 eve, hogy a tobb evtizedes bevalt kerekmeret teljesen eltunik.


  • Rabbit likes this

#1103
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,011 posts
  • LocationKelenföld

tudom, csak arra voltam kivancsi, hogy mi latszik a legnepszerubb apro oldalon :) amugy meg bele lehet mindenfelet magyarazni.

 

***

 

azt akartam is kerdezni, hogy a jonak tartott felnis fekeknel (endurance bringa meg mindig) - mi az a max gumimeret, ami elfer? outinal felesleges szvsz a tarcsa, inkabb csak a vastagabb gumi miatt erdekel.

Szrintem, ha valamit nem tudsz majd jól eladni három év múlva, az a felnifékes akármilyen bicikli lesz. ;)


  • petter78 likes this

#1104
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

tudom, csak arra voltam kivancsi, hogy mi latszik a legnepszerubb apro oldalon :) amugy meg bele lehet mindenfelet magyarazni.

 

***

 

azt akartam is kerdezni, hogy a jonak tartott felnis fekeknel (endurance bringa meg mindig) - mi az a max gumimeret, ami elfer? outinal felesleges szvsz a tarcsa, inkabb csak a vastagabb gumi miatt erdekel.


Edited by arn, 2019. March 07. - 12:02.


#1105
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,003 posts

arn, ezekből a listákból csak annyi látszik, hogy harmadannyi merida országútitól és feleannyi merida montitól akar megszabadulni a gazdája, mint a listavezető specitől ill. ktm-től. ezt azt is jelentheti, hogy a merida ennyivel jobb, mert a gazdik megtartani akarják, nem eladni. :P

 

 


  • Rabbit likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1106
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

azért még mindig a világ 1.-2.legnagyobb gyártója (hol ők hol a giant az első) . ebben nyilván benne van a bérgyártás is, meg a szarabbul sikerült konstrukciók amit a másik márkanéven adnak el :)

lehet sogoroknál nem annyira erősek, de fritzeknél (ami azért kicsit nagyobb piac) biztos hogy szabad szemmel is látható mennyiséget produkálnak. itthon egyébként már erősen nem ők a legnagyobbak. 

 

ez csak egy szukitett kor, amirol beszeltunk - montinal mas a sorrend :) elso kettore en nem nagyon emlekszem az erdobol :D

 

KTM    623
Scott    588
Specialized    465
Merida    323
Trek    302
Cube    291
Giant    189
Cannondale    188
Canyon    121
Focus    115
Da Rosa    44
Bianchi    39
BMC    35
Orbea    27
Felt    10
Rose    7
Colnago    5
Wilier    4
Kuota    3
Pinarello    0
Cervelo    0
Cinelli    0

zLd9oSC.png

u33KrVZ.png


Edited by arn, 2019. March 07. - 11:45.


#1107
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

azért még mindig a világ 1.-2.legnagyobb gyártója (hol ők hol a giant az első) . ebben nyilván benne van a bérgyártás is, meg a szarabbul sikerült konstrukciók amit a másik márkanéven adnak el :)

lehet sogoroknál nem annyira erősek, de fritzeknél (ami azért kicsit nagyobb piac) biztos hogy szabad szemmel is látható mennyiséget produkálnak. itthon egyébként már erősen nem ők a legnagyobbak. 


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1108
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

kivancsiva tettetek, es megneztem a legnepszerubb osztrak apro outis talalatait, ez lett az eredmeny :) mas orszagban nyilvan mas lenne. erdemes lenne esetleg meg arkategoriakra leosztani, mert jopar elit marka is van a listaban, de annyi idom nincs ezzel szorakozni.

 

a specibol tenyleg nagyon sokat latok, cannondale fura, hogy nincs az elejen, mert abbol is baromi sok jon szembe. de aztan lehet eleve a jobb bringakra figyelek fel :D eleg sok van az 5000 eur feletti csodakbol is.

 

Specialized    200
Trek    191
KTM    170
Scott    142
Bianchi    131
Canyon    121
Cannondale    120
Colnago    98
Giant    96
Wilier    91
Pinarello    89
Cube    88
BMC    78
Merida    72
Focus    53
Cervelo    46
Da Rosa    46
Cinelli    45
Kuota    33
Orbea    31
Felt    14
Rose    12


Edited by arn, 2019. March 07. - 11:18.


#1109
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Mivel kb haromevente lecserelem, szempont mennyire konnyen eladhato. A merida nem az, de szerintem otthon sem a legnepszerubb markak koze tartozik. Ezzel nem a gyartot akarom minositeni, hanem az emberekben kialakult kepet.

De az, a statisztika erősen ezt mutatja.



A sebesség mindent megold.

 


#1110
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 posts

ausztriaban

Miert gondoltam, hogy tolunk nyugatra mas is van? :)    A franciaknal pl. lehet, hogy megint mas markak nepszerubbek, nem?

En mondjuk azt se tudom hova tenni, hogy az szempont, hogy mi lesz vele, ha majd el akarod adni.   Vedd azt, ami a legjobb elerheto vetel neked most.

Sajnos nem a Bikefun végez ennyire profi munkát, hanem a többi márka nincs jelen. Ami itt van importőri szinten az egy vicc.

Több olyan cég kéne mint a Bikefun.

Az usa-ban minden olyan márka kicsit kiemelt ami európai, így a canyon is. Sőt sztem jót is tett nekik, hogy nem volt elérhető jó sokáig. ezzel kialakult egy elérhetetlen státusz ami a minőségen felül emelte őket. De mint tudjuk ez a játék nem a puszta minőségről szól.

 

Az eladhatóságról egy sztori: egy ismerősöm vett egy Bianchit 1 éve, volt előtte egy alap decathlon outija, mondtam neki, hogy nem biztos, hogy könnyel el tudja adni. Pár napon belül vitték el! Meridával kb. ugyanez volt pár éve. Használtan is azt keresik ami sok helyen elérhető, ott megnézik, tetszik nekik. Ismert a típus, minden, sokan nem szeretik ezeket az "épített" bringákat. Egy jó de ismeretlen márkájú bringát max a hozzáértők tudnak hova tenni. Láttam pl tegnap egy Lynskey hiredtést, meg is akadt rajta a szemem. Kíváncsi lennék hányan nézték meg a hirdetést egyáltalán...


Edited by petter78, 2019. March 07. - 10:31.


#1111
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Mivel kb haromevente lecserelem, szempont mennyire konnyen eladhato. A merida nem az, de szerintem otthon sem a legnepszerubb markak koze tartozik. Ezzel nem a gyartot akarom minositeni, hanem az emberekben kialakult kepet.

Edited by arn, 2019. March 07. - 08:15.


#1112
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts

Ettol ausztriaban ritka, mint a feher hollo, pedig itt aztan nem egy sworks jon szembe. Monti szinten canyon, speci megy. Outinal meg specit, kancsot, giantet latok sokat.

ausztriaban

Miert gondoltam, hogy tolunk nyugatra mas is van? :)    A franciaknal pl. lehet, hogy megint mas markak nepszerubbek, nem?

En mondjuk azt se tudom hova tenni, hogy az szempont, hogy mi lesz vele, ha majd el akarod adni.   Vedd azt, ami a legjobb elerheto vetel neked most.



#1113
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts

Nekem is az a tapasztalatom, hogy messze nem annyira erős nyugaton mint nálunk.

Hat ez nem kerdes, a Bikefun profi munkat vegez idehaza.   Nem is annyira most, hanem az elmult evekben.


Edited by ave, 2019. March 07. - 00:11.


#1114
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

?  He?    World Tour csapat teker vele, montis csapat is volt (vagy van).  Mi kene meg, hogy ismert legyen?

USA-ban a Canyon vajon miert ismert?   Nem is lehetett tavalyig ott venni, megis tudtak mi fan terem.

Nekem is az a tapasztalatom, hogy messze nem annyira erős nyugaton mint nálunk.



A sebesség mindent megold.

 


#1115
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

?  He?    World Tour csapat teker vele, montis csapat is volt (vagy van).  Mi kene meg, hogy ismert legyen?
USA-ban a Canyon vajon miert ismert?   Nem is lehetett tavalyig ott venni, megis tudtak mi fan terem.


Ettol ausztriaban ritka, mint a feher hollo, pedig itt aztan nem egy sworks jon szembe. Monti szinten canyon, speci megy. Outinal meg specit, kancsot, giantet latok sokat.

#1116
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts

a merida tolunk nyugatra nem tul ismert, ha el akarom adni

?  He?    World Tour csapat teker vele, montis csapat is volt (vagy van).  Mi kene meg, hogy ismert legyen?

USA-ban a Canyon vajon miert ismert?   Nem is lehetett tavalyig ott venni, megis tudtak mi fan terem.



#1117
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

a merida tolunk nyugatra nem tul ismert, ha el akarom adni, igy inkabb nem probalkoznek vele. a nuroadot neztem mar, de elobb probalok vmi "igazi" endurance bringat nezni (30-32es gumival), aztan utana fordulni a gravel fele.



#1118
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Uj bringat keresek, hosszabb treningekre, turakra. Nem a tempo a lenyeg, inkabb a kenyelem - egyelore kb 150km van belove. Tavaly 80kmig jutottam csak, es a cx bringa nem idealis partner ehhez, jo egy-ket oras intenziv tekeresre, de nem az igazi efelett (2015 giant tcx).

Ami fontos lenne, hogy legalabb 30-32es gumit fogadjon, 90%ban aszfalton mennek, de neha szeretek sotter/foldura leterni. Amolyan “gravel light”, 105-ultegra felszereltseggel. Sajnos nincs tapasztalatom benne, hogy mit kell egy bringan erezni, nezni ehhez.

Amik szimpatikusak:
Canyon grail al (de nagyon faramuci geo)
Canyon endurace cf-sl (csak 30as gumiig)
Scott addict 10-20

De neztem a cube (szvsz nem fogad vastagabb gumit), cannondale synapse (tularazott) bringakat is. Egyeb jo ar/ertek aranyu ajanlas? Mire figyeljek?

Ami az en “geomon” furcsasag, hogy hosszuak a labaim, de rovid a felsotestem, igy mindig meg vagyok love az egekben az ules, tul alacsony, v tul hosszu geo egy merettel feljebb (giantet ezert is zarom ki).

tavaly próbáltam a cube nuroad-ot, s furcsa tőlem hogy ilyet mondok de kifejezetten kényelmes volt -tán még komfprtosabb is mint pl ez a kona :

https://biciklikk.hu...ar_6342-adatlap.

kevés bringájuk van amire azt mondom jól sikerült de szvsz ez az, ár érték ben meg a cube elég jó szokott lenni.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1119
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,011 posts
  • LocationKelenföld

Uj bringat keresek, hosszabb treningekre, turakra. Nem a tempo a lenyeg, inkabb a kenyelem - egyelore kb 150km van belove. Tavaly 80kmig jutottam csak, es a cx bringa nem idealis partner ehhez, jo egy-ket oras intenziv tekeresre, de nem az igazi efelett (2015 giant tcx).

Ami fontos lenne, hogy legalabb 30-32es gumit fogadjon, 90%ban aszfalton mennek, de neha szeretek sotter/foldura leterni. Amolyan “gravel light”, 105-ultegra felszereltseggel. Sajnos nincs tapasztalatom benne, hogy mit kell egy bringan erezni, nezni ehhez.

Amik szimpatikusak:
Canyon grail al (de nagyon faramuci geo)
Canyon endurace cf-sl (csak 30as gumiig)
Scott addict 10-20

De neztem a cube (szvsz nem fogad vastagabb gumit), cannondale synapse (tularazott) bringakat is. Egyeb jo ar/ertek aranyu ajanlas? Mire figyeljek?

Ami az en “geomon” furcsasag, hogy hosszuak a labaim, de rovid a felsotestem, igy mindig meg vagyok love az egekben az ules, tul alacsony, v tul hosszu geo egy merettel feljebb (giantet ezert is zarom ki).

 

Hozzád hasonlóan iszonyú póklábaim vannak: merida geot néztél, vagy eleve kizártad? A tcx-hez képest elég öregesek lehetnek.



#1120
Feri84

Feri84

    újonc

  • fórumtag
  • 19 posts

Uj bringat keresek, hosszabb treningekre, turakra. Nem a tempo a lenyeg, inkabb a kenyelem - egyelore kb 150km van belove. Tavaly 80kmig jutottam csak, es a cx bringa nem idealis partner ehhez, jo egy-ket oras intenziv tekeresre, de nem az igazi efelett (2015 giant tcx).

Ami fontos lenne, hogy legalabb 30-32es gumit fogadjon, 90%ban aszfalton mennek, de neha szeretek sotter/foldura leterni. Amolyan “gravel light”, 105-ultegra felszereltseggel. Sajnos nincs tapasztalatom benne, hogy mit kell egy bringan erezni, nezni ehhez.

Amik szimpatikusak:
Canyon grail al (de nagyon faramuci geo)
Canyon endurace cf-sl (csak 30as gumiig)
Scott addict 10-20

De neztem a cube (szvsz nem fogad vastagabb gumit), cannondale synapse (tularazott) bringakat is. Egyeb jo ar/ertek aranyu ajanlas? Mire figyeljek?

Ami az en “geomon” furcsasag, hogy hosszuak a labaim, de rovid a felsotestem, igy mindig meg vagyok love az egekben az ules, tul alacsony, v tul hosszu geo egy merettel feljebb (giantet ezert is zarom ki).

 

Nekem mondjuk tárcsás Canyon Ultimate van (2018) de már az is elég kényelmes, az Endurance meg hozzá képest még dob valamennyit a komfort irányába. a sajátomon S13 VCLS CF nyregcső van de már ez is jól "rugózik" az 15 VCLS 2.0 CF meg gondolom még jobb lehet. Bár ahogy nézem a 105 szettes 7.0 típusokra csak a SP43 VCLS-t szerelik ami egy egyszerűbb darab.


Canyon Ultimate CF SL DISC 8.0 - 2018

Ex: Focus Culebro SL 2.0  - 2014