Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34313 hozzászólás a témában

#1121
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Elsőre írtam volna, hogy az Addictot nyugodtan felejtsd el, mert ez a Scottnak egy kifejezetten kemény, versenyzős váza volt. Viszont ez valóban csak VOLT. Ők mondjuk csinálnak olyat, hogy egy típus pozicionálását megváltoztatják. Pl. ott van a CR1. Ez eredetileg szintén egy merev versenyváz volt és a következő széria meg egy jóval kényelmesebb "endurance" jellegű váz lett és ez igaz is (volt / van mindkettő). És ahogy olvastam a mostani Addict leírását és geo tábláját ez valóban már egy endurance váz lett. Viszont ebből az következik, hogy használtnál képben kell lenni, hogy milyen évjárat és akkor hova lőtték be mert nagyok a különbségek.

 

A canyon endurenace nekem szimpi, egyedül ez a rugós nyeregcső nem tetszik. Nyereg szögállítása egy rémálom és szerintem ez előbb utóbb recsegni fog mert a 2 "félrúd" közé bemegy a dzsuva, por, minden. Ja meg az nem tetszik, hogy pressfit, de sajnos ezzel meg kell barátkozni ha újban gondolkozol mert nem nagyon van most más.

 

Canyon/Ergon VCLS nyeregcső: engem is meglepett, de ez a kétrészes nyeregcső sosem recsegett. Mindezt több mint 5 év és 33.000 km használat után írom. :)


  • petter78 kedveli ezt

#1122
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Elsőre írtam volna, hogy az Addictot nyugodtan felejtsd el, mert ez a Scottnak egy kifejezetten kemény, versenyzős váza volt. Viszont ez valóban csak VOLT. Ők mondjuk csinálnak olyat, hogy egy típus pozicionálását megváltoztatják. Pl. ott van a CR1. Ez eredetileg szintén egy merev versenyváz volt és a következő széria meg egy jóval kényelmesebb "endurance" jellegű váz lett és ez igaz is (volt / van mindkettő). És ahogy olvastam a mostani Addict leírását és geo tábláját ez valóban már egy endurance váz lett. Viszont ebből az következik, hogy használtnál képben kell lenni, hogy milyen évjárat és akkor hova lőtték be mert nagyok a különbségek.

 

A canyon endurenace nekem szimpi, egyedül ez a rugós nyeregcső nem tetszik. Nyereg szögállítása egy rémálom és szerintem ez előbb utóbb recsegni fog mert a 2 "félrúd" közé bemegy a dzsuva, por, minden. Ja meg az nem tetszik, hogy pressfit, de sajnos ezzel meg kell barátkozni ha újban gondolkozol mert nem nagyon van most más.

 

csak uj bringak erdekelnek :) a scottrol olvastam reviewt, azt irjak hosszu, adatok alapjan nem ugy tunik - mindenmas szempontjabol pont passzolna, es az ar/ertek is remek (ami fura a scottnal). bar egy outinal annyi minden osszeadodik a tenyleges hossznal, hogy annak jo resze nem szerepel a geo tablazatban:

 

setback

vizszintes vazhossz

stucni

kormany reach

es mar varialnak a fekvalto hosszaval is (tarcsasoknal hosszabb)

 

ennyibol siman osszejon egy meretbeli elteres. foleg a canyon gravelnel vagyok meglove, mert hosszu vaz, rovidstucni, ez most outin milyen?

 

az uj 105os szett vegre nem a gnom fekvaltoval van, mostanra gyk sulyban van nemi elteres, a canyon sem jobb ar/ertekben.

Scott-Addict-20-Disc-Road-Bike-2019.jpg


arn módosította - 2019. március 06. - 10:57


#1123
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

Uj bringat keresek, hosszabb treningekre, turakra. Nem a tempo a lenyeg, inkabb a kenyelem - egyelore kb 150km van belove. Tavaly 80kmig jutottam csak, es a cx bringa nem idealis partner ehhez, jo egy-ket oras intenziv tekeresre, de nem az igazi efelett (2015 giant tcx).

Ami fontos lenne, hogy legalabb 30-32es gumit fogadjon, 90%ban aszfalton mennek, de neha szeretek sotter/foldura leterni. Amolyan “gravel light”, 105-ultegra felszereltseggel. Sajnos nincs tapasztalatom benne, hogy mit kell egy bringan erezni, nezni ehhez.

Amik szimpatikusak:
Canyon grail al (de nagyon faramuci geo)
Canyon endurace cf-sl (csak 30as gumiig)
Scott addict 10-20

De neztem a cube (szvsz nem fogad vastagabb gumit), cannondale synapse (tularazott) bringakat is. Egyeb jo ar/ertek aranyu ajanlas? Mire figyeljek?

Ami az en “geomon” furcsasag, hogy hosszuak a labaim, de rovid a felsotestem, igy mindig meg vagyok love az egekben az ules, tul alacsony, v tul hosszu geo egy merettel feljebb (giantet ezert is zarom ki).

Elsőre írtam volna, hogy az Addictot nyugodtan felejtsd el, mert ez a Scottnak egy kifejezetten kemény, versenyzős váza volt. Viszont ez valóban csak VOLT. Ők mondjuk csinálnak olyat, hogy egy típus pozicionálását megváltoztatják. Pl. ott van a CR1. Ez eredetileg szintén egy merev versenyváz volt és a következő széria meg egy jóval kényelmesebb "endurance" jellegű váz lett és ez igaz is (volt / van mindkettő). És ahogy olvastam a mostani Addict leírását és geo tábláját ez valóban már egy endurance váz lett. Viszont ebből az következik, hogy használtnál képben kell lenni, hogy milyen évjárat és akkor hova lőtték be mert nagyok a különbségek.

 

A canyon endurenace nekem szimpi, egyedül ez a rugós nyeregcső nem tetszik. Nyereg szögállítása egy rémálom és szerintem ez előbb utóbb recsegni fog mert a 2 "félrúd" közé bemegy a dzsuva, por, minden. Ja meg az nem tetszik, hogy pressfit, de sajnos ezzel meg kell barátkozni ha újban gondolkozol mert nem nagyon van most más.



#1124
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Uj bringat keresek, hosszabb treningekre, turakra. Nem a tempo a lenyeg, inkabb a kenyelem - egyelore kb 150km van belove. Tavaly 80kmig jutottam csak, es a cx bringa nem idealis partner ehhez, jo egy-ket oras intenziv tekeresre, de nem az igazi efelett (2015 giant tcx).

Ami fontos lenne, hogy legalabb 30-32es gumit fogadjon, 90%ban aszfalton mennek, de neha szeretek sotter/foldura leterni. Amolyan “gravel light”, 105-ultegra felszereltseggel. Sajnos nincs tapasztalatom benne, hogy mit kell egy bringan erezni, nezni ehhez.

Amik szimpatikusak:
Canyon grail al (de nagyon faramuci geo)
Canyon endurace cf-sl (csak 30as gumiig)
Scott addict 10-20

De neztem a cube (szvsz nem fogad vastagabb gumit), cannondale synapse (tularazott) bringakat is. Egyeb jo ar/ertek aranyu ajanlas? Mire figyeljek?

Ami az en “geomon” furcsasag, hogy hosszuak a labaim, de rovid a felsotestem, igy mindig meg vagyok love az egekben az ules, tul alacsony, v tul hosszu geo egy merettel feljebb (giantet ezert is zarom ki).

#1125
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Bringalandban probaltam ma, azt mondjak mashol ne is keressek ilyen Shimano cipoket.

Persze 2019-es modellek naluk nincsenek, vegulis meg csak marcius van, miert is lenne.  (2-3 het mulva talan)

A regi RC7 hat azt tenyleg nem, de a regi RC9 egesz jonak tunik.  Nem nyom sehol igy elsore, meret kb. tokeletes.

Meg alszom ra parat.



#1126
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

RC-7-ből van már újabb verzió is amin már a felső BOA bontható. Vagyis ez kb. tök más cipő mint a korábbi.

ránézésre az újabb a jobb. A régebbi egyrészt nehezen volt le-felvehető (nekem), másrészt nekem behúzott BOA-val összeért már a felsőrész 2 széle a nyelvnél, az nekem nagyon bő volt.

itt az új

https://bike.shimano...9/SH-RC701.html

A regi nem jatszik ebbol sem, egy boa nem boa. :)

Felvenni a NW Extreme Pro is eleg nehez volt a mostani Sidimhez kepest, de felvenni naponta csak 1x kell, ugyhogy ez nem zavarna tulsagosan. :)



#1127
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

AZ RC-7 ugye nem egy csucscipo, es meg csak nem is draga.

Bringalandnak irtam tegnap, most jott valasz, hogy van egy 43-as RC7-es, es egy 42-es RC9.  Szoval erdemes elneznem oda.

RC-7-ből van már újabb verzió is amin már a felső BOA bontható. Vagyis ez kb. tök más cipő mint a korábbi.

ránézésre az újabb a jobb. A régebbi egyrészt nehezen volt le-felvehető (nekem), másrészt nekem behúzott BOA-val összeért már a felsőrész 2 széle a nyelvnél, az nekem nagyon bő volt.

itt az új

https://bike.shimano...9/SH-RC701.html



#1128
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Van pár bolt, ahol nagy a készlet, de Shimano-t most nem tudok kapásból mondani, főleg olyat ahol biztos van méretsor a drágábbakból. Sőt a csúcscipő csak egy-két helyen kapható a minimális rendelési mennyiség miatt.

AZ RC-7 ugye nem egy csucscipo, es meg csak nem is draga.

Bringalandnak irtam tegnap, most jott valasz, hogy van egy 43-as RC7-es, es egy 42-es RC9.  Szoval erdemes elneznem oda.



#1129
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Cipő készleten, méretsor, több modell esetleg....? Ott tartunk, hogy lassan ehhez is Bécsbe kell menni.

De minimum Parndorf (az ottani Pearl-izumi shopban mindig vannak shimanok, igaz túl sok típus sose volt de ha arra járok általában benézek)

Van pár bolt, ahol nagy a készlet, de Shimano-t most nem tudok kapásból mondani, főleg olyat ahol biztos van méretsor a drágábbakból. Sőt a csúcscipő csak egy-két helyen kapható a minimális rendelési mennyiség miatt.



A sebesség mindent megold.

 


#1130
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

Passz, talán Bringaland.

Cipő készleten, méretsor, több modell esetleg....? Ott tartunk, hogy lassan ehhez is Bécsbe kell menni.

De minimum Parndorf (az ottani Pearl-izumi shopban mindig vannak shimanok, igaz túl sok típus sose volt de ha arra járok általában benézek)



#1131
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Mivel a csapatom szponzora a Bikefun, NW-t mar probaltam.   A top cipo (Extreme Pro) egesz jo lenne, de elol, a nagylabujj mogott picivel nyom.  Lehet megszoknam, de remelem talalok olyan cipot, ami egybol jo. A Revolution elol nem problemas, de annak meg a saroknal tul magas az oldalso perem, a szarkapocs aljat nyomja.

Az egytekeros tavalyi modellt szuper aron sem akarom, tobb okbol sem.

 

Azt mondd meg, kinel van Shimano keszleten.

Azt mar tudom, hogy a Bergusonnal 0db van keszleten.

Passz, talán Bringaland.



A sebesség mindent megold.

 


#1132
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Az új NW cipők már más kaptafával jönnek, szélesebbek egy kicsit. Ráadásul az új extreme pro az előzetes várakozások alapján elég jóra sikerült (majd meglátjuk, nekem jön egy tesztre). De Revolution is nagyon kényelmes cipő. Ha régi egy tekerős extreme kéne, ami még keskenyebb, azt is most jó áron el lehet hozni.

Mivel a csapatom szponzora a Bikefun, NW-t mar probaltam.   A top cipo (Extreme Pro) egesz jo lenne, de elol, a nagylabujj mogott picivel nyom.  Lehet megszoknam, de remelem talalok olyan cipot, ami egybol jo. A Revolution elol nem problemas, de annak meg a saroknal tul magas az oldalso perem, a szarkapocs aljat nyomja.

Az egytekeros tavalyi modellt szuper aron sem akarom, tobb okbol sem.

 

Azt mondd meg, kinel van Shimano keszleten.

Azt mar tudom, hogy a Bergusonnal 0db van keszleten.



#1133
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Shimano cipoket (RC7/9) Bp-n hol lehet probalni?

Amilyen pechem van, NW lenne jo aron, de nem az en labamra valo, ugy erzem.

Sidim van, nem vennek meg1x

Specializedet kizarnam, nem akarok body geot.

Mavic is szoba johetne vegulis, illetve talan meg mas marka is, de kell probalhato 42 koruli meret.

Az új NW cipők már más kaptafával jönnek, szélesebbek egy kicsit. Ráadásul az új extreme pro az előzetes várakozások alapján elég jóra sikerült (majd meglátjuk, nekem jön egy tesztre). De Revolution is nagyon kényelmes cipő. Ha régi egy tekerős extreme kéne, ami még keskenyebb, azt is most jó áron el lehet hozni.



A sebesség mindent megold.

 


#1134
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Specinel nem tudom megvan-e meg a kifele "doles*", ami regen volt.   Egyszerubb, ha nem is foglalkozom vele, mint opcio.

 

(*Amit persze biztos szivesen kompenzalnak stopli alatettel, de en ilyet nem akarok.)



#1135
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Bringaland honlapon egyetlen, tavalyi RC9 modell van (igaz, legalabb kicsit learazva), semmi mas Shimano cipo nincs.  Ja de, a montis megfeleloje.



#1136
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

Listazzak tenyleg az RC7-est, koszi, megkerdem oket.

Bringalandban voltak shimanok szép számmal, illetve elég jó specialized választékuk is.

mi a bajod a specializeddel?

 

Amúgy ezek a shimanok érdekes cipők, én is néztem őket. Szerintem túl bő kaptafát használnak. Ami jó hosszra az nekem bő. Ja és az anyaguk elég puha, nem nagyon kell betörni őket, elsőre már elég kényelmesnek tűntek.

Végül megint specializedet vettem, nekem beváltak

 

Cipőn ne spórolj, de ebben szerintem egyetértünk.

 

Egyszer felveszel egy s-works-t és nem nagyon akarod majd levenni.

 

"szerencsére" nekem nem volt méret pedig akkor vettem volna, így egy speci audax-ot vettem fillérekért.

 

Ha BOA-s cipőt veszel akkor érdemes arra figyelni, hogy ki lehet-e akasztani teljesen a felső bowdent hogy kényelmesen le-fel lehessen venni a cipőt. Nálam itt elvérzett pár cipő, nem tudtam annyira fellazítani a BOA-t, hogy kényelmesen fel tudjam venni.



#1137
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Azt nem mondom, hogy itt vásárolni is érdemes feltétlenül, de próbálni nagyon sok fajta és méretű modellt lehet: https://www.berguson.hu/ 

Listazzak tenyleg az RC7-est, koszi, megkerdem oket.



#1138
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Shimano cipoket (RC7/9) Bp-n hol lehet probalni?

Amilyen pechem van, NW lenne jo aron, de nem az en labamra valo, ugy erzem.

Sidim van, nem vennek meg1x

Specializedet kizarnam, nem akarok body geot.

Mavic is szoba johetne vegulis, illetve talan meg mas marka is, de kell probalhato 42 koruli meret.

Azt nem mondom, hogy itt vásárolni is érdemes feltétlenül, de próbálni nagyon sok fajta és méretű modellt lehet: https://www.berguson.hu/ 


  • zscs kedveli ezt

#1139
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Shimano cipoket (RC7/9) Bp-n hol lehet probalni?

Amilyen pechem van, NW lenne jo aron, de nem az en labamra valo, ugy erzem.

Sidim van, nem vennek meg1x

Specializedet kizarnam, nem akarok body geot.

Mavic is szoba johetne vegulis, illetve talan meg mas marka is, de kell probalhato 42 koruli meret.



#1140
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Decathlon CO2 pumpát én is használom. Már négy alkalommal volt rá szükség. Jól működik. Amikor vettem, mellette nézegettem a Lezyne és hasonló prémium márkák megoldásait. Nem bántam meg, hogy ezt vettem.