Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Országútikról mindent

* * * * - 3 votes

  • Please log in to reply
34313 replies to this topic

#901
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Hu ne is mondd! Hiába vagyok montis, osztrákoknál az országútizás legalább akkora élmény! Bécs környékén már felfedeztem pár jó variációt, hétvégén is gyakorlatilag zéró a forgalom, aszfaltminőség sok helyen egy vadiúj Forma1-es versenypályának is elmenne... Salzburg környégét ismerem még; vannak ott olyan utak, hogy a reggeli csúcsforgalomban 1 óra alatt ha elmegy mellettem 8-10 autó, sokat mondok.

Ja, és az autósok zöme messzire kerül, persze vannak itt is kivételek, sőt 1-2 önjelölt rendőr is akad.

 

Ami még feltűnt, hogy az emberek többsége egymás felé valamilyen furcsa "grimaszt" vág, mikor találkoznak. Másmilyet, mint a magyarok. Utána néztem a szakkönyvekben, kiderült, mosolynak hívják. :)

 

becsben nalam is uj ertelmet nyert az orszagut, otthon nagyon utaltam. sok helyre el lehet jutni vedett uton, iden kb 10:2 az outi monti arany, igaz ehhez koze vannak is, hogy a sok eso miatt olyan nehol a wienerwald, mint olvadas utan.

 

nyarra most tervbe van veve, hogy uticelkent korbetekerem a kis falvakat. par fokkal tuti huvosebb, mint a prerin tekerni.


Edited by arn, 2019. June 06. - 15:07.


#902
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2,189 posts

mindenkinek javasolnam a 35os cx gumival a montis terepen valo kozlekedest :) sokat lehet tanulni belole.

 

becsben nem is a varosban valo kozlekedes nagyon mas (ugyanugy foltos), hanem ha kierunk varoson kivulre. nah ott eg es fold a hazai viszonyokhoz kepest.

Felfogás ausztriában:

a két falu között alig jár pár autó, megcsináljuk pöpecre, aztán sokáig tök jó marad.

Felfogás itthon:

a két falu között alig jár pár autó, minek oda normális út, ott a régi (igaz már tök sz@r)


  • vittore30 likes this
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#903
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Hu ne is mondd! Hiába vagyok montis, osztrákoknál az országútizás legalább akkora élmény! Bécs környékén már felfedeztem pár jó variációt, hétvégén is gyakorlatilag zéró a forgalom, aszfaltminőség sok helyen egy vadiúj Forma1-es versenypályának is elmenne... Salzburg környégét ismerem még; vannak ott olyan utak, hogy a reggeli csúcsforgalomban 1 óra alatt ha elmegy mellettem 8-10 autó, sokat mondok.

Ja, és az autósok zöme messzire kerül, persze vannak itt is kivételek, sőt 1-2 önjelölt rendőr is akad.

 

Ami még feltűnt, hogy az emberek többsége egymás felé valamilyen furcsa "grimaszt" vág, mikor találkoznak. Másmilyet, mint a magyarok. Utána néztem a szakkönyvekben, kiderült, mosolynak hívják. :)


  • vittore30 likes this

#904
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

mindenkinek javasolnam a 35os cx gumival a montis terepen valo kozlekedest :) sokat lehet tanulni belole.

 

becsben nem is a varosban valo kozlekedes nagyon mas (ugyanugy foltos), hanem ha kierunk varoson kivulre. nah ott eg es fold a hazai viszonyokhoz kepest.


  • Vejne likes this

#905
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,655 posts

https://www.youtube....h?v=faQCp6vbZXw

 

tanulságos. kb ugyanazt  a 2 kátyút kerülgették többször, nem bírtak találni valódi illusztrációs szakaszt a videohoz

 

átruccanhattak volna Európa pöcegödrébe. magyarsöpredékország közepére , pest megye, budapestre és nógrád stb megyékbe hogy itt okoskodjanak a tippjeikkel

Hát országútis srácok...Minden elismerésem a tiétek. Én montival közlekedem minden nap Bp-en de sokszor érzem azt, hogy pestre kb EZ a realitás. A 2,2-es gumival és a telóval.

Nálunk Zuglóban a Vezér út a Füredi és a Fogarasi közt olyan, hogy nincs rajta 2 méter valamilyen kátyúzás, javítás, foltozás, toldás nélkül - több-kevesebb sikerrel. Borzalom. És bármerre is mész, nagyon kell bámulni az utat. Ezek az elkényeztetett nyugatiak itt sírva fakadnának. De a mindennapi Kerepesi úti kalandozásom is végzetes lenne számukra.

A Rákosrendezőn a jó kis (erősen hiányos) macskakövön meg csak háton cipelve a bringát mernének átmenni. Az még a vastag gumimmal és telómmal is megrázó élmény.

Föl sem fogom, jövőre merre tervezik itt a Giro-t elvezetni ?


Edited by marton, 2019. June 05. - 22:20.

  • vittore30 likes this
Marci

#906
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts

az a vicc ezekkel a tárcsás országutikkal kapcsolatban,h az emberek egymást is hülyítik. pl.: felteszi a leendő vevő a fészbuk népének a kérdést,h tárcsás,vagy hagyományos fékes bringát vegyen,mert ő neki több jelöltje is van. a többség a tárcsást fogja javasolni,és azzal érvelnek,h ha el akarja majd adni,akkor a felnifékes a kutyának sem fog kelleni. egymást hergelik bele a zemberek ebbe a teljesen felesleges fejlesztésbe. 

mégse fogják a tutijó felnifékes vázakat fillérekért utánam dobni :-)


  • donciccio likes this

#907
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Jogos. Plusz szagolhatnák a szmogot és tesztelhetnék, mit is jelent az a szó, életveszély.


  • Vejne likes this

#908
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts

https://www.youtube....h?v=faQCp6vbZXw

 

tanulságos. kb ugyanazt  a 2 kátyút kerülgették többször, nem bírtak találni valódi illusztrációs szakaszt a videohoz

 

átruccanhattak volna Európa pöcegödrébe. magyarsöpredékország közepére , pest megye, budapestre és nógrád stb megyékbe hogy itt okoskodjanak a tippjeikkel



#909
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

az endurance bringak mar sokkal inkabb adventure bikeok, oda jobb valasztas pl. 25-28mmes gumihoz nincs ertelme.



#910
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,328 posts

az a vicc ezekkel a tárcsás országutikkal kapcsolatban,h az emberek egymást is hülyítik. pl.: felteszi a leendő vevő a fészbuk népének a kérdést,h tárcsás,vagy hagyományos fékes bringát vegyen,mert ő neki több jelöltje is van. a többség a tárcsást fogja javasolni,és azzal érvelnek,h ha el akarja majd adni,akkor a felnifékes a kutyának sem fog kelleni. egymást hergelik bele a zemberek ebbe a teljesen felesleges fejlesztésbe. 

 

 


  • Kisherceg and vittore30 like this

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#911
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 posts

Mert erre a plusz kockazatra nem lenne semmi szukseg, csak a biznisz miatt nyomjak.  A Giron a top10-ben csak Mollema, Zakarin, es talan Majka ment tarcsaval, ha jol figyeltem, az elso negy nem.
Szamos ilyen dolog van, amit valakik uzleti erdek alapjan ranyomtak az emberekre, es hat nem eppen jobb lett tole a vilag, hanem forditva.


Bizony üzleti érdek, de milyen! Ha elektromos váltást szeretnél pl, akkor meg kell venned a hozzávalókat, lecseréled a jelenlegi bringádon és kész. Viszont ha tárcsaféket szeretnél, akkor egy új bringát kell vegyél. Ennél jobb kerékpáros üzletet? Reklámozni kell és kész. Mi lehet jobb reklám a profi sportnál? Ennek ellenére, nehezen állnak be a tárcsaféknek a versenyzők. Még mindig többen mennek felnifékkel, pedig biztosan erőltetve van mindnél a tárcsa.Egyébként vagy fél kilóval nehezíti a gépet, plusz még jelentősen drágítja is. Számolja ki mindenki, hogy mennyit kellene költenie a bringájára, ha fél kilóval könnyebbé akarná tenni.

#912
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 posts

Mert erre a plusz kockazatra nem lenne semmi szukseg, csak a biznisz miatt nyomjak.  A Giron a top10-ben csak Mollema, Zakarin, es talan Majka ment tarcsaval, ha jol figyeltem, az elso negy nem.
Szamos ilyen dolog van, amit valakik uzleti erdek alapjan ranyomtak az emberekre, es hat nem eppen jobb lett tole a vilag, hanem forditva.



#913
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 posts

Mert erre a plusz kockazatra nem lenne semmi szukseg, csak a biznisz miatt nyomjak.  A Giron a top10-ben csak Mollema, Zakarin, es talan Majka ment tarcsaval, ha jol figyeltem, az elso negy nem.

Szamos ilyen dolog van, amit valakik uzleti erdek alapjan ranyomtak az emberekre, es hat nem eppen jobb lett tole a vilag, hanem forditva.

Zakarinnak nem volt valasztasa (a Katusha 100% disc lett az iden), de a Bora (Majka) es a Trek (Mollema) is elegge nyomjak a tarcsafeket, bar naluk meg elmeletileg valaszthat a rider felnifekes modellt is



#914
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts

hobbibringasoknal ezutan se fogsz :) en leszek az elso, aki azt mondom, hogy outira felesleges a tarcsa, de ez a megol a tarcsafek baromira tul van lihegve. ezerfele keppen lehet egy bringan megserulni taknyolasnal, most miert pont ezt kell kiemelni?

 

Mert erre a plusz kockazatra nem lenne semmi szukseg, csak a biznisz miatt nyomjak.  A Giron a top10-ben csak Mollema, Zakarin, es talan Majka ment tarcsaval, ha jol figyeltem, az elso negy nem.

Szamos ilyen dolog van, amit valakik uzleti erdek alapjan ranyomtak az emberekre, es hat nem eppen jobb lett tole a vilag, hanem forditva.


  • dzsonhee, MJani01, gren_tamas and 2 others like this

#915
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Nem értem. Monti versenyeken, maratonokon miért nem látni ilyeneket tucatjával ? Csak az országútisokkal történnek ilyen borzalmak.


Kulcsszo a proximitas, denz pakk. Esni több esély van egy heringdobozt szimulalo sűrűségű csoportban. Ez van, ez egy valós veszély
  • gren_tamas likes this

#916
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

ezzel a megállapítással csak az a gond,h a tárcsafékek előtt nem nagyon láttam hasonló sérüléseket. ;)

 

hobbibringasoknal ezutan se fogsz :) en leszek az elso, aki azt mondom, hogy outira felesleges a tarcsa, de ez a megol a tarcsafek baromira tul van lihegve. ezerfele keppen lehet egy bringan megserulni taknyolasnal, most miert pont ezt kell kiemelni?

 


  • Vejne likes this

#917
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,655 posts

Tarcsafek nem vag, ugye?

 

https://twitter.com/...208008261230594

 

 

Nem értem. Monti versenyeken, maratonokon miért nem látni ilyeneket tucatjával ? Csak az országútisokkal történnek ilyen borzalmak.


  • blash likes this
Marci

#918
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,699 posts

ezzel a megállapítással csak az a gond,h a tárcsafékek előtt nem nagyon láttam hasonló sérüléseket. ;)

nem volt twitter, meg fészbúk :P


  • Kisherceg, petter78 and Feri84 like this

#919
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,328 posts

Sot, a lanckerek is vag. De a sor sem kellemes, es a befordult kormany sem a gyomorszajban :)

ezzel a megállapítással csak az a gond,h a tárcsafékek előtt nem nagyon láttam hasonló sérüléseket. ;) 


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#920
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Sot, a lanckerek is vag. De a sor sem kellemes, es a befordult kormany sem a gyomorszajban :)