Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Országútikról mindent

* * * * - 3 votes

  • Please log in to reply
34313 replies to this topic

#761
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

68 evesen nem hinnem, hogy az edzon mulik, de a masik sem mindig, max szerencsesebb helyzetben vagy.

Jól tudod, nem a 68 évesekről beszélek. ;)

"De a kondi nagyon fontos, plane 40 folott, tobb tanulmany szol rola, mennyi pozitiv hozadekkal bir"


Edited by zscs, 2019. November 03. - 09:49.


#762
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts

Az én Tange vázam is most 20 éves, köszöni, jól van. Nem volt még átfestve, minden sérülése a történelem része.

 

A balesetek esélyét számolgatni elég összetett dolog. Függ az esély a környezettől is (terep és a többi muki), a bicó műszaki állapotától, védőfelszerelés használatától, stb. Én elég jól csinálom, mert még egyszer sem ért halálos baleset... :)

láthattuk már  a gépsárkányt fotó formában?



#763
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Többségünk rendszeresen sportol, akár versenyszerűen. Nyilván lehetnek krónikus problémák, mobilitás limitációk, korábbi sérülések, de egyrészt azért vannak a szakképzett edzők, hogy mindebben segtsenek, másrészt kifogásokat keresni és persze találni, "miért nem", mindig könnyebb. ;)


68 evesen nem hinnem, hogy az edzon mulik, de a masik sem mindig, max szerencsesebb helyzetben vagy.

#764
Bitecus

Bitecus

    vendég

  • fórumtag
  • 58 posts

Az én Tange vázam is most 20 éves, köszöni, jól van. Nem volt még átfestve, minden sérülése a történelem része.

 

A balesetek esélyét számolgatni elég összetett dolog. Függ az esély a környezettől is (terep és a többi muki), a bicó műszaki állapotától, védőfelszerelés használatától, stb. Én elég jól csinálom, mert még egyszer sem ért halálos baleset... :)


  • vittore30 likes this
Bitecus, a biciklis ember.

#765
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Néha árnyalt a kép. Pl. nálam nem tudom, mi franc van, de 3 év alatt öregedtem vagy 30-at. Nem változtattam semmit, egyszerűen elment az erőm, terhelhetőségem, 1-2 emelet után már ég-lángol a combom, bringán kb. lassított felvételben vagyok, nem is esik jól, s extra másnapossá tesz. Hangsúlyozom: semmit sem változtattam, csak, 3 évvel ezelőtt ki tudtam volna ugrani a bőrömből, most meg örülök, ha "önellátásra képes vagyok". Októbertől áprilisig meg kb. egy kezemen meg tudom számolni a napokat, amikor nem fáj a torkom, fejem, nem ég minden izmom, az immunrendszerem meg kb. nem létezik. Normál esetben érdekelné a fenét, de, mégis frusztrál, mert, mindent utálok, amit nem tudok megmagyarázni... :)  :) De jó ötleteket lehet gyártani. Így a fizikai aktivitást kb. redukáltam annyira, amennyire szükségem van lelkileg.

 

Furcsa, hogy szellemileg-mentálisan teljesen kiegyensúlyozottnak-stabilnak érzem magam, még akkor is, ha törölgetés-polctakarítás közben szüneteket kell tartanom, mert szénné ég a vállam-karom.

 

Pozitív hozadék: Láncon-lánckeréksoron lehet rengeteget spórolni  :rolleyes:


Edited by Vejne, 2019. November 02. - 12:12.


#766
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,003 posts
Ezt az off linket még ideteszem:
https://chessintheai...g-what-we-love/
  • gren_tamas and Vejne like this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#767
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ha minden genetikai defektustol mentes a csaladod, a kondiciodat azert erosen befolyasolhatjak a test elhasznalodasabol eredo kronikus problemak (pl izuleti kopas), vagy egy elethelyzet, ami lehet megakadalyoz abban, hogy egyaltalan elvegezed a vagyott kondiciohoz szukseges edzesmunkat.

Többségünk rendszeresen sportol, akár versenyszerűen. Nyilván lehetnek krónikus problémák, mobilitás limitációk, korábbi sérülések, de egyrészt azért vannak a szakképzett edzők, hogy mindebben segtsenek, másrészt kifogásokat keresni és persze találni, "miért nem", mindig könnyebb. ;)



#768
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Ha minden genetikai defektustol mentes a csaladod, a kondiciodat azert erosen befolyasolhatjak a test elhasznalodasabol eredo kronikus problemak (pl izuleti kopas), vagy egy elethelyzet, ami lehet megakadalyoz abban, hogy egyaltalan elvegezed a vagyott kondiciohoz szukseges edzesmunkat.



#769
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Inkabb abban bizzal, hogy megered, hogy 68 leszel, es ne felteteles modban ird.
68 evesen nagy marhasag lenne megprobalni 125kg-val a hatadon felallni. Akkor is, ha sikerulne.
De persze 20 ev mulva lehet a 68 eves mar nem lesz kor. Nyugdijaskor biztos nem lesz.

Mi akik aktivan sportolunk, a felteteles mod mogotti teljesulesben es nem csak a vagyat tekintve vagyunk jobb pozicioban nem sportolo tarsainknal.😉
De a kondi nagyon fontos, plane 40 folott, tobb tanulmany szol rola, mennyi pozitiv hozadekkal bir. Negativ hatas gyk nincs. No majd osztok meg itt errol par dolgot hivatkozassal es bizonyitassal aztan nem az aero kerekszettre, Pinarello vazra meg karbonkormanyra sporoltok egybol hanem konditermi berletre! 😜😂
  • donciccio likes this

#770
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Nem azt mondják, hogy hetven az új negyven?

Mondjuk itt amit figyelembe kell venni : nem a bicajnak köszönhetően tartja jól magát, hanem, azért tud bicajozni, mert jól tartja magát.

Vagy micsoda

viszont a rendszeres mozgás okán van jó karban :)

 

múltkor volt benn egy sporttárs 84 éves, minden nap jár ki a pilisbe (visegrádi hg igazából de mindegy) csak most már nehezen bírja az emelkedőket, és venne pedelecet

 

én meg úgy tervezem hogy 85 évesen még simán át tudjak tekerni a szemétégetőhöz és meg is tudom fizetni a szolgáltatást :)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#771
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts

A pedál nekem is szúrja a szemem, meg a nyeregcső

 

A tripla hajtást meg elnézzük a nyuggereknek :-)

rossz a bandázsolás. a stucnitól indított, nem  a kormányvégtől


  • petter78 likes this

#772
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 posts

egy szarvashiba azért van a bringán. ejnye Tata!

A pedál nekem is szúrja a szemem, meg a nyeregcső

 

A tripla hajtást meg elnézzük a nyuggereknek :-)



#773
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts
Nem azt mondják, hogy hetven az új negyven? 🙂

Mondjuk itt amit figyelembe kell venni : nem a bicajnak köszönhetően tartja jól magát, hanem, azért tud bicajozni, mert jól tartja magát.

Vagy micsoda
  • Kisherceg likes this

#774
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts

azért én bízom abban, ha megérem, 68 évesen még a hátamon 125 kilóval is fel tudok majd állni. ;)

Inkabb abban bizzal, hogy megered, hogy 68 leszel, es ne felteteles modban ird.

68 evesen nagy marhasag lenne megprobalni 125kg-val a hatadon felallni.   Akkor is, ha sikerulne.

De persze 20 ev mulva lehet a 68 eves mar nem lesz kor. Nyugdijaskor biztos nem lesz.



#775
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts

egy szarvashiba azért van a bringán. ejnye Tata!



#776
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

azért én bízom abban, ha megérem, 68 évesen még a hátamon 125 kilóval is fel tudok majd állni. ;)


  • gren_tamas likes this

#777
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 posts

ja, bár szerintem az itt jelenlévők nagy része:

- nem lesz nyugdíjas

- 68 évesen örül majd, ha a székből fel tud állni

 

:(

 

ez a manus meg simán letagadhatna 10-15 évet, így kép alapján...

Hát azért bízom benne, hogy mi itt jelenlévők még fel tudunk majd állni 68 évesen is (ez szinte csak rajtunk múlik), de klasszikus nyugdíjasok már lehet, hogy nem leszünk.



#778
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,003 posts

https://www.pezcycli...colnago-tecnos/

 

jól tolja az öreg. bár nyugdíjasként bárkinek lehet ideje évi 7200 km-re :-)

20 éves váz, háromszor átfestve

 

(ha már úgyis colnago tecnos a téma)

 

ja, bár szerintem az itt jelenlévők nagy része:

- nem lesz nyugdíjas

- 68 évesen örül majd, ha a székből fel tud állni

 

:(

 

ez a manus meg simán letagadhatna 10-15 évet, így kép alapján...


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#779
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts

https://www.pezcycli...colnago-tecnos/

 

jól tolja az öreg. bár nyugdíjasként bárkinek lehet ideje évi 7200 km-re :-)

20 éves váz, háromszor átfestve

 

(ha már úgyis colnago tecnos a téma)



#780
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts

végre egy nem agyon árazott acél colnago. ezért a vázért sokszor többet kérnek,mint ennek az ára. 

Ezt ennyiert sem lehet konnyu eladni,  61-es!!!


  • donciccio likes this