Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Országútikról mindent

* * * * - 3 votes

  • Please log in to reply
34373 replies to this topic

#27401
mci

mci

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts

Alapvetõen én is a sufnituning híve vagyok, meg lehet, hogy amit te mondasz, bizonyos szempontból még jobb is, mert az oldalfal is védve van, csak nehezen tudom elképzelni, hogy fel tudnám-e szerelni ezt az összeállítást a felnire.


Egyébként hallásra én is jobbnak ítélem meg, haverom azt mondta, kb 15perc, tehát azért gondolom kellett harcolnia, hogy belemenjen, de sikerült. Az egyetlen gond ugye defektnél lehet, mert akkor nem fogod szépen visszapakolni, de kiszedni amúgy is egyszerû, utána meg berakod a táskába, ráakasztod az edzset hátadra, az már mindegy, mert otthon vissza tudod rakni. Plusz melónak plusz meló, de eddig én se kaptam "országútival" defektet.

A kérdéscsokorra közben várom azért a válaszokat :). Köszi!

#27402
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts

ave: Remélem nekem se rohad, kiszedni nem akarom, mert akkor egészen randa lenne (karcos), így hát reménykedek.
Azért gondolom, hogy nem, mert amikor kijebb fogom meg a kormányt, és ránehezedek, akkor recseg, amikor bejjebb, akkor meg nem... Viszont ha ebbe ilyen szépen belegondoltam, akkor arra is rájövök, hogy bizony az lent is nagyobb erõt fejt ki (egyébként nagyobb erõt fejt ki? erõ*erõkar szabályt rá lehet húzni?). Tehát nemtudom... Hogy nézhetném meg? (valamit megpróbálok kitalálni... de azért ötleteket várok, 1. ötlet: hallás alapján, de ez elég kevéske...)

bloke: Egyébként ez hogyan mûködik? Ugyanaz az elv, amit én mondtam, tehát egy plusz réteget ad tulajdonképpen? (nyilván profibb megoldás, de van olyan erõs az, mint egy külsõ?) Plusz pénz, én meg szeretem a házi barkács megoldásokat, mert olcsók :).


Alapvetõen én is a sufnituning híve vagyok, meg lehet, hogy amit te mondasz, bizonyos szempontból még jobb is, mert az oldalfal is védve van, csak nehezen tudom elképzelni, hogy fel tudnám-e szerelni ezt az összeállítást a felnire.

#27403
MagicOZ

MagicOZ

    vendég

  • fórumtag
  • 39 posts

Ha mar verseny, Matra kort tolta valaki?


Én ott voltam! Nem lett egy nagy idõ, 2 óra 40 perc környéke.
Megéreztem az 1 hónap kihagyást, na meg az emelkedõkön a drótokat a vállamban.

Ave mennyit mentél?

Eredmények vannak már fent valahol?

#27404
mci

mci

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
ave: Remélem nekem se rohad, kiszedni nem akarom, mert akkor egészen randa lenne (karcos), így hát reménykedek.
Azért gondolom, hogy nem, mert amikor kijebb fogom meg a kormányt, és ránehezedek, akkor recseg, amikor bejjebb, akkor meg nem... Viszont ha ebbe ilyen szépen belegondoltam, akkor arra is rájövök, hogy bizony az lent is nagyobb erõt fejt ki (egyébként nagyobb erõt fejt ki? erõ*erõkar szabályt rá lehet húzni?). Tehát nemtudom... Hogy nézhetném meg? (valamit megpróbálok kitalálni... de azért ötleteket várok, 1. ötlet: hallás alapján, de ez elég kevéske...)

bloke: Egyébként ez hogyan mûködik? Ugyanaz az elv, amit én mondtam, tehát egy plusz réteget ad tulajdonképpen? (nyilván profibb megoldás, de van olyan erõs az, mint egy külsõ?) Plusz pénz, én meg szeretem a házi barkács megoldásokat, mert olcsók :).

#27405
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Defekt ellen egyszerûbb megoldás lehet a defektvédõ szalag, én is most tervezek venni, jönnek a hideg napok.

#27406
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts
4. Alu cso acelvazba nekem nem rohadt ossze. De nem is akartam azota allitani, amiota belottem.

6. biztos nem a stucni a villaszarban nyekereg?

#27407
mci

mci

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
Hello!
Megint gyûjtöttem egy csokor kérdést:
1, kellene egy rendes biciklis táska, az enyém galyrament, úgyh most egy hátizsákot fogok hordani, ha jól érzem, sûrû izzadások mellett (bár az õsz segít), bagaboo-t néztem, de nekem egy picit borsos a lap alján szereplõ szám. Valahol máshol lehet kapni olcsó/normális biciklis táskát? (ami elbír súlyt is, könyvek, füzetek, Ulakat, 1liter víz, ilyenek :))
2, Haverom mesélte, hogy van egy elég jó defekt elleni védelme: Adott: abroncs, 2külsõ gumi +belsõ, peremes. Az egyik külsõrõl levágja a peremet, és ezt berakja a jó külsõ és a belsõ közé, tehát két külsõ védi a belsõt a gonosz, hegyes dolgoktól. Errõl mi a vélemény? Városi bringa, tehát a plusz súly annyira nem számít, a gumiba nyilván kevesebbet kell fújni, de nem tudom, mennyivel véd többet, neki nem volt defektje eddig, azóta a 2nap óta se kapott be, tehát jól szuperál. ja meg persze arra kell vigyázni, hogy ne gyûrõdjön, mert az ciki lenne.
3, A belsõm nagyon hamar leereszt, ezt nem úgy értem, hogy defektes, hanem hogy belefújtam úgy 6-7bar körül, és egy hétre rá ez olyan 2-3ra leesett. Mi lehet a baj? A szelep nem ereszt, a végén azt a kis biszbaszt mindig kicsavarom teljesen (hogy ne lehessen könnyen leereszteni).

Azt hiszem, egyelõre ennyi, janem:
4, Azt hallottam, a nyeregcsõ könnyen belerohad a vázba. Ezért zsírt kell bele kenni, ez így van? Az a bajom a nyeregcsövemmel, hogy nem tudom kihúzni, hanem oldalra ráncigálni kell, minek következtében is ráadásul szétkarcolódik az egész. Olyan 1mm-el talán nagyobb a nyeregcsõ átmérõje a kelleténél gondolom. A cangát így vettem, 20év körüli, úgyh szerintem ez az eredeti, vagy a fene se tudja... Ezen is gondolom a zsír segítene.
5, A fékem csikorog, lemostam brigéciollal, de a fenének se akart jó lenni. Így legalább meghallják. Az egyetlen baj, hogy reggel 7kor az autósok, a buszosok, a gyalogosok, a lakók, és még talán a többi bringás szívébe is belopom magam, mint a legutálatosabb cangás. Mit tehetnék, hogy jó fejnek higyjenek?

Köszi!

Ui.: 6, A kormányom recseg, méghozzá ott, ahol a kormány és a kormányszár érintkezik. Meghúztam, gondolván azért, de nem... Még így is, minél inkább a szélén fogom, annál jobban, ez eddig egybe is vág a fizikával. Mit tegyek? Gondoltam egy kis olajra is, de akkor gondolom könnyen elfordulna, aminek nem annyira örülnék, miközben nagy örömömben a belvárosban tekerek.

#27408
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts
Ha mar verseny, Matra kort tolta valaki?

#27409
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts

Hello
Lehet nagyon láma kérdés, de tényleg érdekelne, hogy vannak-e valami általános ismérvei a „race” vázgeometriának? Azért kérdezem, mert be akarok ruházni egy komolyabb országútiba, amit egyelõre még csak túrázásra használnék, de ha úgy hozná a sors, hogy idõvel fanatikussá válnék (nagy rá az esély :)) és elmennék a versenyzõsebb stílus felé, akkor szeretném, ha a bringa vázfelépítése erre is alkalmas lenne, s csak a kiegészítõket kéne fejlesztgetni. Tehát félreértés ne essék, nem egy versenyzésre kihegyezett kerékpárt szeretnék venni, csak ha már ennyit (közel fél millát) költök rá, örülnék, ha minél kevesebb kompromisszumra kényszerülnék vele. Amiket eddig nézegettem: Trek Madone 4.7, KTM Strada 4000, Orbea Onix Bira. A Madone-ról azt olvastam, hogy a sloping váz miatt túrázáshoz kényelmes ugyan, de versenyszerû használatra abszolút alkalmatlan. Ugyanezt írták a kevésbé slopingos vázú (tavalyi) KTM Strada 3000-rõl is ebben a tesztben. Tudom az egy aluvázas gép volt, de hasonló geójú, mint a Strada 4000, pedig annak az adatlapján azt írják a vázáról, hogy „Race-Geometria”. Meg tudnátok mondani, mitõl minõsül egy országúti inkább túragépnek v. light-os versenyzésre is alkalmasnak? A felsõ csõ hossza, ejtettsége számít, vagy a homlokcsõ hossza, vagy mégis mi? :confused:


Hát én az amatõr versenyeken már elég sokszor láttam, ahogy a "versenyszerû használatra abszolút alkalmatlan" (és itt most nem Trek Madone-ra gondolok) kerékpáron ülõ emberke, a szakadt, agyonmosott szerelésében állva hagyta a Discovery mezes, mindenkit lenézõ versenyzõt. Ne érts félre, vegyél olyan bringát, aminek versenygeometriája van, csak azt ne gondold, hogy azon fog múlni a teljesítményed.

#27410
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,954 posts
Az Orbea-nak elég jó a hazai kínálata, ellátottsága ez nem a reklám helye, de a szegedi boltba akár még Orca-t is tudnak rövid idõ alatt hozni. Gondolom a BikeArtban is hasonlóan gyors az ügyintézés Pesten. HA még nem döntöttetek bringavásárlás ügyben.

#27411
bucman

bucman

    vendég

  • fórumtag
  • 33 posts

kugli jó barát:-) http://www.radleck.co.at/


Ebben a boltban van válszték outi cipõbõkbõl? Vagy tud valaki olyan osztrák boltot, ahol lehet kicsit jobban válogatni,probálgatni, mint kis hazánkban?

#27412
bucman

bucman

    vendég

  • fórumtag
  • 33 posts

Szóval akkor nem nekem kell alkalmazkodnom a bolthoz, hanem neki az én igényeimhez? Ha így van akkor semmi gond. Már csak annyi kérdésem lenne felétek, hogy nem tudnátok-e ajánlani valami konkrét típust, amire akkor rákérdezhetek a boltban. Ezek szerint mindegy, hogy milyen márka, mert úgyis beszerzik, ha szépen kérem. Túrázásra, maratonra kéne, elég ha aluvázas, de felszereltségben legalább Shimano 105-ös, és jó lenne a compact hajtómû is. Árban max. 350 ezerbõl szeretném megúszni a dolgot.
Igyekeztem utánanézni, mi lehetne alternatíva, ha már a Trek nem jön össze. A Giant és a Cube kiesik, mert azokból csak 1-1 (alap) modellt lehet kapni itthon (a Defy 2-t és az Aerial-t), Tiagra cuccokkal Triple hajtómûvel. A Scott Speedster S20-szal az a gond, hogy alig lenne olcsóbb mint az eredetileg kinézett Trek 1.7, ráadásul gyengébben felszerelt, erõsen kevert cuccokkal. A Cannondale-tõl a Caad 9 105 Compact lenne jó, de a Mali-nál nem találtam meg, nem tudom mennyibe kerülne, de lehet, hogy ezek szerint itthon nem is kapható. Van ugye még a Cannondale Six 105 Compact is, de az 1549 euróért megint csak jóval drágább lenne mint a Trek 1.7-es (370 ezer HUF) lett volna. A KTM kerékpárok nem igazán tetszenek, a kormányuk szokatlanul elõre van dõlve, ami gondolom versenyzéshez rendkívül alkalmassá teszi õket, de nekem lehet, fárasztó lenne. (Erre most lehet mondani, hogy ne válogassak, de ha ennyit költök valamire azért nem bánnám, ha tetszene is.) Technikailag egyébként csak annyi szépséghibája van, hogy a Strada 2000 szintén csak Triple változatban elérhetõ. A Merida árban annyira baráti, hogy még a Road Race HFS 905-com is bõven beleférne a keretembe, bár nem véletlenül. Ha jól látom az Ultegra fék- és váltórendszer árát eléggé lespórolták az összes többi alkatrészen (pl. a meghajtás többi elemén). A másik, dolog, amiért a Meridától kicsit idegenkedek, az az érdekes vázgeometria. Nem sokat sikerült felpróbálnom, de furcsálltam, hogy míg KTM-bõl, Trek-bõl stb. az 55-56-ös vázméret ideális volt, addig Meridából jó ha az 50-52,5 centiméteres passzolt volna, szóval bonyolultabb a Meridánál a méretválasztás.
Ezek után tudtok tanácsot adni, bringát ajánlani? Mert én nem igen találtam olyat, ami a Trek 1.7-essel azonos v. nála jobb minõségû lenne olcsóbban. Persze más márkákat is mondhatnátok, mert jópár van még a piacon, csak pl. a Specialized-ot eleve meg se néztem, mert ritka mint a fehér holló, a marha „olcsó” Kellys meg pl. nekem nagyon nem jön be. (Ez van, azért egy kicsit én is sznob vagyok. Meg mondjuk gyanús, hogy már 400 ezerért carbon bringát kínál.)


Csövi!

En is vásárlás elõtt állok, hasonlóak a problémáim (nagyobb sose legyen:). A Trek bicok télleg qva drágák, abban én sem gondolkozom, de ugy látom hasonlo a helyzet a többi presztizsmárkánál is (olaszok, Specialised, Cannondale). A Kellys és tsai nekem se jönnek be. Nekem egyelõre ugy tûnik, a ktm strada 2000 a befuto. a hazai kínalatban (uj bicok) ez tûnik elég jo ar-érték arányunak, nekem tetszik is. Azért ugy latom, ha nem csak Mo-ban gondolkozunk, van egy két csábíto ajánlat, amiket a srácok belinkeltek. Nekem is elsõ outim lesz, es baromira nincs a boltokban készlet semmibõl.. Nem lehet kiprobálni. Ugyanez elmondhato pl az outis cipõkrõl is. 3-4 db-nál sehol sincs kint több, az se biztos h méretben.. Rendelni persze mindent lehet, nade ki vesz ilyen értékû cuccokat ki/felprobálás nélkül??

#27413
szike81

szike81

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 712 posts

Hát ja sajnos énis így gondolom. De errõl a shimano BioPacerõl nem hallottam valami jókat (mivel régen kosaraztam vigyáznom kell a térdeimre). Amúgy ezek a régi Campa hajtómûvek jók?


Igen, jók. De Miche vagy Campa közép kell hozzá, mert négyszögtengelyre máshogyan fekszik fel a hmû. Esetleg apróban vagy futárboltokban kaphatsz még ilyen hajtókart, de sok reményt nem fûznék hozzá...

#27414
Cujo

Cujo

    vendég

  • fórumtag
  • 28 posts

Altalaban "turasabb" gepeknek az a jellemzoje, hogy rovidebb felsocso es magasabb homlokcso. (Kevesbe hajolnak elore/le a turazok)


Köszi a választ, és igazad van. Megnéztem a Trek geó táblázatot és a sima meg a Pro változat között azonos méretben tényleg annyi a különbség, hogy utóbbinál a homlokcsõ 3 centivel rövidebb. (Sajnos a 4.7-bõl nincsen Pro változat. :()

#27415
gergobergo

gergobergo

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Hát ja sajnos énis így gondolom. De errõl a shimano BioPacerõl nem hallottam valami jókat (mivel régen kosaraztam vigyáznom kell a térdeimre). Amúgy ezek a régi Campa hajtómûvek jók?

#27416
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
szerintem nagyon pici az esely ra hogy kompatibilis lesz a kozepcsapagy
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#27417
gergobergo

gergobergo

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Sziasztok,

Van egy Peugeot versenybiciklim 1988-as model de 89-ben gyártották. Nemrég vásároltam a neten. Egykét javítást szeretnék rajta elvégezni. Sajnos a hajtómûve Shimano BioPace és picit deformálódott is továbbá az 52-es keréken a fogaskerekek sem állnak a legjobban. Keresgettem a neten és találtam egy oldalt (www.bringaguru.hu) ahol polírozott Campagnolokat árulnak. 16e Ft-ba kerülne (ha nem kell középcsapágyat cserélni). Ti mit gondoltok? Van esetleg más hasonló bolt is, ahol érdemes lenne nézelõdnöm?

Köszi
Gergõ

#27418
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts
>Madone-ról azt olvastam, hogy a sloping váz miatt túrázáshoz kényelmes ugyan, de versenyszerû használatra abszolút alkalmatlan

Hat ezt vajh hol olvastad? A sloping nem lehet ok, a 6.9-es is sloping.


Altalaban "turasabb" gepeknek az a jellemzoje, hogy rovidebb felsocso es magasabb homlokcso. (Kevesbe hajolnak elore/le a turazok)

pl. Look 585 vs. Look 585 Optimum
L-es meret, azonos ulocso hossz. felsocso: 560 vs 546 homlokcso: 156 vs 172, villaszog: 73 vs 72.5

Kisebb mertekben Cervelo RS vs. Cervelo R3 is hasonlo, ott csak a homlokcso kulonbozik: 160 vs 180

#27419
Cujo

Cujo

    vendég

  • fórumtag
  • 28 posts
Hello
Lehet nagyon láma kérdés, de tényleg érdekelne, hogy vannak-e valami általános ismérvei a „race” vázgeometriának? Azért kérdezem, mert be akarok ruházni egy komolyabb országútiba, amit egyelõre még csak túrázásra használnék, de ha úgy hozná a sors, hogy idõvel fanatikussá válnék (nagy rá az esély :)) és elmennék a versenyzõsebb stílus felé, akkor szeretném, ha a bringa vázfelépítése erre is alkalmas lenne, s csak a kiegészítõket kéne fejlesztgetni. Tehát félreértés ne essék, nem egy versenyzésre kihegyezett kerékpárt szeretnék venni, csak ha már ennyit (közel fél millát) költök rá, örülnék, ha minél kevesebb kompromisszumra kényszerülnék vele. Amiket eddig nézegettem: Trek Madone 4.7, KTM Strada 4000, Orbea Onix Bira. A Madone-ról azt olvastam, hogy a sloping váz miatt túrázáshoz kényelmes ugyan, de versenyszerû használatra abszolút alkalmatlan. Ugyanezt írták a kevésbé slopingos vázú (tavalyi) KTM Strada 3000-rõl is ebben a tesztben. Tudom az egy aluvázas gép volt, de hasonló geójú, mint a Strada 4000, pedig annak az adatlapján azt írják a vázáról, hogy „Race-Geometria”. Meg tudnátok mondani, mitõl minõsül egy országúti inkább túragépnek v. light-os versenyzésre is alkalmasnak? A felsõ csõ hossza, ejtettsége számít, vagy a homlokcsõ hossza, vagy mégis mi? :confused:

#27420
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,954 posts
Keskenyebbel szerintem ne kísérletezz, nehogy egy kanyarban levágja a gumit a kerék. Az ciki tud lenni és nem utolsó sorban veszélyes is.