Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34313 hozzászólás a témában

#2021
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

nem tudok fb-n hirdetni, így nem hirdetek ott.

 

feladom a hirdetést, és láthatatlan marad, nem tölti be senkinél, kiírja, hogy "a keresett oldal nem található"

Én láttam most, pár napja a Cannondale bicódat a kerékpár (&) alkatrész csoportban.


  • Vejne kedveli ezt

#2022
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

nem tudok fb-n hirdetni, így nem hirdetek ott.

 

feladom a hirdetést, és láthatatlan marad, nem tölti be senkinél, kiírja, hogy "a keresett oldal nem található"



#2023
csimpy

csimpy

    vendég

  • fórumtag
  • 184 hozzászólás

 

 
olcsókicsi.
 
svájci fizetéshez mérve?
 
Amúgy miért nincs nulla érdeklődés sem a Cannondale-emre? túl lenne árazva? Tényleg érdekel. 220-at szeretnék érte kapni, az túl sok? Egy éve nem gurult egy métert sem..

 

tudom, hogy ez nem vígasztal, de az én Feltem után se nagyon érdeklődik senki.....(mondjuk mivel ez az eddigi legjobb bringám, el leszek vele, ha nem megy el, sok is lenne nekem egy Canyon  :blink: )

 

ha jól emlékszem, neked volt olyan gondod is, hogy nem látták a hirdetésed, az megoldódott?


csimpy módosította - 2018. február 09. - 00:48


#2024
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.863 hozzászólás

eurosporton megy vmi tour de arab homok

 

- egyrészt újabb fákkjú a magyar közútnak

- 2: volt egy tárcsafékes kerékcsere. a rendező megkegyelmezett és elvette a képet kb fél perc szenvedés után


  • donciccio kedveli ezt

#2025
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Működik ez a pedál MTB cipővel? A keret felül a bordázott cipőtalpra? Ha van valakinek tapasztalata, kérem ossza meg velem. köszi

146843_1535446.jpg
 



#2026
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

bikeradar.com/road/gear/article/bike-hacks-world-tour-mechanic-edition-49023/



#2027
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

 

kicsit körbenéztem szabad görgős "trükkök" témakörében a youtube-on. első sorban az érdekelt,h lehet e kiállva hajtani a bringát. oké. tudom,h már lehet kapni ilyen csillivillimillivannilli szabad görgőket,amiről már szinte leesni sem tud az ember. azokkal tudtam,h meg lehet csinálni. engem inkább az érdekelt,h az én kis öreg tacx görgőmmel van e lehetőség ilyenre. azért szerettem volna ezt megtudni,mert csak max fél órát tudtam kiállás nélkül menni eddig. utána eléggé el kezdett zsibbadni az alfelem. jelentem,meg lehet csinálni,és gyorsan el is sajátítottam a technikát. szerencsére eddig még 1x sem rúgtam ki magam alól a bringát. :D a videón a kis hölgy kb 3:14-nél csinálja meg.   


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#2028
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

123_7800.jpg

 

legutolsó "fejlesztések" a téli bringámon: fékbetétek,sárvédő,lánc,első váltó,középcsapágy,ergopower G rugó.

 

fékbetétek: https://www.decathlo...id_8327666.html ilyen decás betéteket vettem,mert a sima feketét elég hamar felzabálta az időjárás,és az utakon mostanában jellemző sár. egész jó cucc. fog is,meg kevésbé kopik,mint az előző.

 

sárvédő: találtam itthon egy gumiszőnyeget. abból vágtam leffentyűket. ilyet szerettem volna már régóta,de nem volt alapanyagom hozzá. egész jól fogja a felcsapódó vizet,és,ha ki kell vennem az első kereket,akkor sincs gond. le tudom tenni villára a bringát. a merev leffentyűvel ez nem kivitelezhető. apróság,de legalább nem kell a koszba leborítanom a bringát,ha ki kellene vennem az első gurcsit. csináltam az első fék elé egy hosszabb sárvédő toldatot is. a külsőm,és a villa közt elég kevés hely maradt,így az első sárfogót meg kellett műtsem. viszont az első fék előtt elég gagyira sikeredett az előző verzió. ezt cseréltem le. hasonló lett,mint az sks race blade. aránylag jól működik ez is. kevesebb sár,víz csapódik vissza a lábamra. a hátsó sárvédőt meg végre fixen rögzítettem. a hátsó fékhez csináltam egy konzolt,a pálcák végeit meg szilikon ragasztóval erősítettem meg. 

 

lánc: azt hiszem itt inkább visszafejlődésről írhatok. :D 10-es campa a váltórendszerem. gyorsan,hamar kellett vlmi olcsó alternatíva,amit könnyen be tudtam szerezni. 10-es shimano akármi lett. kicsit szélesebb a campa láncnál,és ezért kevésbé vált szépen. a télen letettem a lánc waxolásáról. most azt csinálom,h néhány használat után (mondjuk 1-2 alkalom) wd40-el befújom,meg letörölgetem. esetleg kap még vlmi hígabb olajat is. 

 

első váltó: idén ősszel végre ez is 10-es campa lett. még Vejne segítségével lett váltó tartó bilincsem is. semmi extra,csak egy veloce. ezzel meg is oldódott a lánclesési gondom. régebben egy RX10-as volt rajta,de az csak bizonyos fokozatokban nem dobta le a láncot. 

 

közép csapágy: kész. elhalálozott ez az 1000 éves campa középrész. elég jól bírta a teleket. már legalább 10 éve ezt használtam. amúgy elkezdett kotyogni a csapágy. sajnos olyan kivitel,amiben nem lehet cserélni a csapikat. :( itt egy kicsit komolyabb gondba ütköztem,mert ilyen középrészt,ami nekem kellene már nem igazán lehet találni. illetve lehet,csak marha drágán. régi campa 4szög szabvány. 111 mm-es tengelyhossz,és olasz menet. volt itthon még egy ilyen közép részem,de az angol menetes. végül csapágy lehúzóval leszedtem a menetes perselyeket,aztán így sikerült a kettőből egyet csinálnom. a mostani sem új. kb 94-től használtam 2000-ig,aztán ez is járt egy téli vázamban,de legalább még hadra fogható állapotban van.

 

ergopower G rugó: ez egy kicsit vicces sztori. a lényeg,h karácsony környékén (24-én) eltörött az egyik. lefelé még kattintásra rakta a láncot,de felfelé már csak frikciós üzemmódba működött. :D mind1. szerencsére volt itthon ilyen rugóm,meg bovdenem,úgyhogy 25-én javíthattam az ergómat. 

 

a kép egy gőzborotvás mosás után készült. előtte csak nyomokban lehetett felismerni a bringát. :D


donciccio módosította - 2018. február 03. - 10:12

  • Kisherceg kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#2029
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

nem tudtam, hogy belóg bármelyik képbe is az ujjam. Azért ott fotóztam, mert ott volt a legvilágosabb-legjobb fényviszony a környéken.

 

Nem értem, hogy miért nem kaptam egyetlen darab megkeresést sem. Ma újra felteszem, hátha valaki jelentkezne. :)



#2030
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.003 hozzászólás

Nem tudom visszatenni a nyeregcsovet..

Nem tudok képeket készíteni, mert 2 havonta egyszer vagyok a közelében, akkor is szakad az eső

Mi a baj a bb30 cal ? Meg sem nyikkant, nem recseg..

Nyereg dobozos van, arról képek vannak mellekelve

 

 

Vejne, petter78-nak igaza van. Bár talán (ki)fordítva még igazabb: a vacak képek elriasztják az érdeklődőket (nem egy 15-20 ezres DJ telót akarsz eladni egy kiskorúnak, más a lépték...). Sajnos az, hogy miért vacak a kép, keveseket fog érdekelni... Szánd rá az időt, hogy összerakod úgy a bicajt, ahogyan szeretnéd, hogy a vevő kigurítsa az ajtón! Úgy fényképezd le! Ha kell, kérj meg valakit, akinek jobban áll a kezében a gép és nem lóg bele az ujja. :) 

 

A másik, hogy tél van, ilyenkor jó képekkel is nehezebb kicsit...


  • Vejne kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2031
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
Nem tudom visszatenni a nyeregcsovet.. 😂

Nem tudok képeket készíteni, mert 2 havonta egyszer vagyok a közelében, akkor is szakad az eső

Mi a baj a bb30 cal ? Meg sem nyikkant, nem recseg..

Nyereg dobozos van, arról képek vannak mellekelve

#2032
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

A mosógép miatt lehet...

 

 

 

Viccet félretéve:

- nemshimanos

- BB30-as

- és ami a lényeg: piszok szar képek, már bocsánat az őszinteségemért :-) Ha el akarod adni akkor tegyél bele valami nyerget, vidd ki valami szép helyre és fotózd le rendesen. A kép generálja az érzelmeket amik miatt kívánatos lesz vagy sem. Szart is el lehet adni jó képpel

 


 
Amúgy miért nincs nulla érdeklődés sem a Cannondale-emre? túl lenne árazva? Tényleg érdekel. 220-at szeretnék érte kapni, az túl sok? Egy éve nem gurult egy métert sem..

 


  • Kisherceg kedveli ezt

#2033
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
 
olcsókicsi.
 
svájci fizetéshez mérve?
 
Amúgy miért nincs nulla érdeklődés sem a Cannondale-emre? túl lenne árazva? Tényleg érdekel. 220-at szeretnék érte kapni, az túl sok? Egy éve nem gurult egy métert sem..

 



#2034
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Köszi.

Milyen karbon peremes karbon kereket ajánlotok, ami megfelelő lenne univerzális felhasználásra (síkra és hegyre egyaránt) ? 35-50mm-esben gondolkodok 1450g alatt. Én a Fulcrum Speed 40C-t és Champa Bora One 35/50-t ismerem és barátkozok az árukkal...

Tudtok még valami hasonlót nem aranyárban? (Esetleg jó állapotú használt is érdekelne, ha találnék ilyet vhol...)

Nekem Fulcrum Red Wind XLR50-em van. Ez ugyan nehezebb mint az általad támasztott igények, de az biztos, hogy kegyetlenül strapabíró. Mondjuk ha lenne sok pénzem tuti Bora35-öt vennék, mert számomra ez a legszebb kerék, ami létezik, de kb. ennyi. Mindenesetre ma már inkább vennék 35-öst mint 50-est, még ha ez utóbbival jobban is mutat a bringa. :)



#2035
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Köszi.

Milyen karbon peremes karbon kereket ajánlotok, ami megfelelő lenne univerzális felhasználásra (síkra és hegyre egyaránt) ? 35-50mm-esben gondolkodok 1450g alatt. Én a Fulcrum Speed 40C-t és Champa Bora One 35/50-t ismerem és barátkozok az árukkal...

Tudtok még valami hasonlót nem aranyárban? (Esetleg jó állapotú használt is érdekelne, ha találnék ilyet vhol...)

Olyan kereket vegyel ami tetszik.   Ha a kinezet nem erdekel es nem versenyzel, akkor ne vegyel karbon felnis kereket.



#2036
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Na igen, CX-használatról Kefe tudna mesélni szerintem. ;) Néha szokott erre járni, talán fotója is lenne. Oútin ahogy írják, ott viszont örök élet.



#2037
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

a Champa micsoda? Redundancia. a Ch-t minden esetben K-nak kell ejteni, a C-t magas előtt Cs-nek, mély előtt K-nak (lásd, Chievo vs. Cinzano vs. Calabria)



#2038
Betgo

Betgo

    újonc

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás

Köszi.

Milyen karbon peremes karbon kereket ajánlotok, ami megfelelő lenne univerzális felhasználásra (síkra és hegyre egyaránt) ? 35-50mm-esben gondolkodok 1450g alatt. Én a Fulcrum Speed 40C-t és Champa Bora One 35/50-t ismerem és barátkozok az árukkal...

Tudtok még valami hasonlót nem aranyárban? (Esetleg jó állapotú használt is érdekelne, ha találnék ilyet vhol...)



#2039
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Sziasztok!

 

Mi a véleménytek a karbon pálcás nyergekről? Nem para, hogy eltörhet a pálca? Kb. 70 kg vagyok, de ugye a kiváló magyar utakon, azért kapja a nagyobb ütéseket rendesen.

Mennyire érezhető kényelemben a karbon pálca? Vajon megér 10ezer Ft-tal többet egy ilyen nyereg, mint egy magnézium ötvözetes?

Cyclocrosson nem ajanlott, mar lattam olyat, ami nem birta ki, a folyamatos raugralast, igaz 80+ kg-s ember alatt.

Outin szerintem orokelet, katyuktol nemigen lesz gond.

Szerintem egy fillert pluszt sem er, viszont ugye jobban nez ki, szoval 10e-t siman er. :)     En kizarolag esztetikai okokbol vettem ilyet.


  • Betgo kedveli ezt

#2040
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

nem feltétlen

rengeteg alkatrész készül Mg ötvözetből (pl teló lábak tömege). merida egy két évig vázat is gyártott, csak aztán egy komplett szállítmánynál tapasztalták meg hogy biza csúnyán gyúlékony a matéria. meg korrózióra hajlamos erősen, vigyázni kellett a festés sérülésekre.

 

jelen esetben, nyeregpálcánál pesze nyilván nem arról vagyon szó, hanem pl a selle italia manganese pálcájáról (ami ugyi magas Mn tartalmú cromo csövecske)

tudom, cak nyeregpálcánál általában a mangán ötvözetu acélra szokták mondani, hogy magnézium.

 

mondjuk a két fém nevének etimológiája közös, magnészia régiójára vezethető vissza, akárcsak a mágnesé.

 

Másik muris "elírás" az aszimmetrikus vs. asszimmetrikus. Az A ugye itt fosztóképző, mint rengeteg más a-val kezdődő szó elején, de kiejtés után sokan kettőzve írják az sz-t. 

 

Vagy még egy hungarikum, az ejtett, lejtett slope-os, sloping felsőcsőből kettő oo-val szigorúan ú-val ejtve, Snoopy után szabadon.

 

Hiába, no, rántotthúsos zsemlye is csak itten vala!