Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringás ruházat

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4195 hozzászólás a témában

#4101
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Tudsz mondani boltot ahol? Esetleg honlapja is van tipusut. Amugy neztem a www.specializedbikes.hu lapot, de ott mindegyik cipo talpan van spd vagy bena vagyok.

van sima is
pl. Speci, Adidas, 661, stb.


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#4102
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
van sima is
pl. Speci, Adidas, 661, stb.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#4103
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Kerekparos cipoben csak "klipszes" van vagy van olyan is, ami sima pedallal is hasznalhato?

Az edzocipom talpat nagyon eszi a WTB pedal ;-)

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#4104
Baluu

Baluu

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
Jahh rá is van írva, hogy n-u-n-i-s-e-x :)
Tegnap befizettem egy reinkarnációs tanfolyamra. Rohadt drága volt, dehát egyszer élünk.

"k.rvára megy a pénz!" - mondogatta apám is, anyám is, csak más- máshangsúllyal...

#4105
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
mondjuk azt hogy a briko unisex gatyója :)

#4106
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

A Briko nõi gatyója tényleg jó. Én is azt hazsnálom :)


Hûûûhaaa

#4107
Baluu

Baluu

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
A Briko nõi gatyója tényleg jó. Én is azt hazsnálom, mert rövidebb a szára, meg jobban párnázott. Habár megvan az a veszély (mivel a szivacsozás elõl nem jön fel olyan magasra) hogy a "kisfõnõköt" megütöm a kormánysárban egy zuhanáskor. De ez még nem fordult elõ. :)
Tegnap befizettem egy reinkarnációs tanfolyamra. Rohadt drága volt, dehát egyszer élünk.

"k.rvára megy a pénz!" - mondogatta apám is, anyám is, csak más- máshangsúllyal...

#4108
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Koszi Endroo!

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#4109
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
mondjuk: www.hunyadisport.hu

#4110
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Koszi! Es hova erdemes benezni, ahol van valasztek boven? Sajnos az en fejformam nem eppen a keskeny, viszont cserebe szeles. Szoval nem lesz egyszeru menet. Napszemuveget sem talalok fel eve (miota az elozot elvitte a tetves tolvaj, aki feltorte a kocsimat).

al01: védeni kb. mind egyformán véd, a fontos az, hogy kényelmes legyen, és be tudd állítani jól. Egy rosszul beállított bukó gyakorlatilag semmit nem ér, mert eséskor félrecsúszhat. Úgyhogy menj el egy boltba, próbáld fel az összeset, ami kényelmes elsõre, azokat próbáld meg beállítani (pántok, csatok), aztán a jók közül vedd meg a legolcsóbbat... :) Sztem 9e Ft körül már találhatsz jót.
(az én keskeny fejformámra a Specialized bukók pl. különösen kényelmesek, most is az van)


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#4111
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
al01: védeni kb. mind egyformán véd, a fontos az, hogy kényelmes legyen, és be tudd állítani jól. Egy rosszul beállított bukó gyakorlatilag semmit nem ér, mert eséskor félrecsúszhat. Úgyhogy menj el egy boltba, próbáld fel az összeset, ami kényelmes elsõre, azokat próbáld meg beállítani (pántok, csatok), aztán a jók közül vedd meg a legolcsóbbat... :) Sztem 9e Ft körül már találhatsz jót.
(az én keskeny fejformámra a Specialized bukók pl. különösen kényelmesek, most is az van)

#4112
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Tudnatok otleteket adni buko vasarlashoz? Hobby tekergo vagyok, xc. A fejemnek se kene megsulnie, megvedhetne ha netalan esnek es azert a penztarcamban is maradjon.

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#4113
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Ha beérsz a munkahelyedre, vizes szivaccsal lemosakszol, sziszegõs szappan (spray), hónalj-stift..... és akkor te is teperhetsz befelé!!!

#4114
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Felülre tényleg elég a top, de alulra mindenképpen bringás gatyó javasolt. Vannak kimondottan nõknek készült változatok, melyeknek a szabása és a betétje is a nõi idomokhoz van tervezve. Sokkal élvezetesebb használni a lányoknak. Barátnõm is érzi ám a különbséget a Briko nõi gatyója és az egyéb gatyák között. Nõi cuccokat lehet itthon kapni Specialized-tõl és a Briko-tól.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#4115
forjen

forjen

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Köszi szépen!:)

Felsõt nem akarok venni, nekem oda elég egy top, ami ugye csak a ciciket takarja, úgy nem izzadok bele semmibe, meg szép barna is leszek, az bevált eddig.

De akkor ezeket a gatyákat megnézem, amit írtál:)

Ja, én is próbálkoztam ezzel a "tekerj lájtosan" dologgal, hogy ne kelljen átöltözni mindig, de akkor kb értelme nincsen az egésznek, meg olyan rossz látni, mikor elmennek melletted a bicajosok! :)

#4116
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Szerintem felsõruházatnak egy kényelmes topp teljesen megfelelõ, mert nem izzadsz nagyon bele, hiszen lényegében csak a ciciket takarja! Nadrág viszont mindenképpen szivacsos legyen, hogy "azokon a napokon" is kényelmesen tekerhess!

#4117
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
hmmm.
én azt mondanám,h spurizz be a Hunyadiba,az a bolt a biker ruhákról szól
és ott felpróbálni EZERet
amikor megvannak azon darabok,amelyek nem szorítanak,nem is túl lazák,a gumijaik sem szorítják L sehol az ereidet,akkor sorakoztasd fel õket és a pénztárcád/design alapján válassz
izzadás az EZER dologtól függ...kellõ menetszélnél észre sem veszed,h izzadsz,mert a ruha kivezeti a nedvességet és onnan Lpárolog azonnal
aztán ha hirtelen megállsz,akkor Lkezded érezni...ahogy gyöngyözik rajtad végig...stb.

#4118
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

...Mivel 20 éves lány vagyok, így fontos a megjelenés... úgy döntöttem, most veszek egy biciklisgatyát.Milyet vegyek?...

Szerintem minél rövidebbet! ;)

No de félre a tréfával. Régebben én is bringával jártam suliba, napi 30 körül én is. Beértem, zuhany, átöltözés. Van egy utcai spd cipõm, azt használtam olyankor, de a váltásruha így is sok helyet foglalt. Az igazi probléma viszont a szétizzadt mez/gatya tárolása. Nálunk szerencsére vannak szekrények, szal ott letettem a gönceimet, jó esetben megszáradtak mire végeztem a suliban. Mondjuk õsszel/télen kicsit szar volt visszavenni a még nedves cuccokat, de épeszû ember ilyenkor már nem bringával jár ;)

A másik megoldás hogy "lightosan tekersz, és akkor nem izzadsz meg". Ezt sajna sosem tudtam összehozni, meg nem is hiszek benne igazán. De próbálkozni lehet...

Az hogy milyen gatyát vegyél eléggé szubjektív dolog (gondolom lányoknál különösképpen). Fontos viszont hogy jó minõségût vegyél, csekkold a varrásokat, a gumírozást, a szivacsbetétet meg különösképp. Szerintem az Elastic cuccok jó ár/érték arányban vannak, bár a designt nem tartották túl fontosnak a tervezéskor. Shimano cuccok is jók, bár drágábbak nyilván. Ha valamelyik ismert bringamárka Giant/Merida/Kona/stb. bringásgatyái közül választasz, az is garancia (szerintem) a minõségre, de 10.000 alatt így se úszol meg egy gatyát.
Decathlon-ban is vannak bringásruhák, mtb gatya asszem 10.000, elég vékony anyagból, szal nyárra ideális.
Van rövidgatya kantárosban is, sokaknak ez jön be, szerintem is jobb, bár kicsit melegebb is.

Szerintem a bringásmez is ugyanolyan fontos, mint a gatya, elvezeti az izzadságot, könnyen szárad, ami akkor fontos igazán, ha megállsz (vizes pólóban nagyon könnyû megfázni), szal csak ajánlani tudom. Arról nem is beszélve, hogy egy hölgy számára kifejezetten elõnyös viselet ;)
Mezbõl is Elastic, vagy valami normális, 10-12.000 körül.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#4119
forjen

forjen

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!

Kb 1 éve kezdtem el bicajozni, elõtte csak úgy hétvégente mentem, most kb napi 30kmt tekerek, egyetem oda-vissza.

Elsõ kérdésem:
Hát igen, sajna még kispályás vagyok, de bizony sajnos sokszor leizzadok. Mivel 20 éves lány vagyok, így fontos a megjelenés. Így minden nap kb fél órával hamarabb érek be, azonnal mosdó,átveszek egy pólót, kicsit rendbeszedem magam.
Ti ezt hogy oldjátok meg?

Második:
Megyek nyáron egy olyan 400kmes túrára (mondtam,h még csak kispályás vagyok, majd lesz ez több is:))).
Eddig ált. kis Puma sortban bicajoztam, de úgy döntöttem, most veszek egy biciklisgatyát.
Milyet vegyek?Nyárra szeretnék, tehát nyilván rövid. De van egyáltalán olyan biciklisgatya, amibe 30 fokban sem izzasz bele?

És mire figyeljek vásárláskor? Mi az, ami leghamarabb tönkremegy, vagy sokszor eleve rossz?

És egyáltalán hova menjek? Nagyobb sportáruházakban voltam eddig, de ott nem nagyon segítettek semmit az eladók. Kb annyit tudtak mondani, h milyen színekben vannak a ruhák, meg h hosszú meg rövid van, de asszem ezekre azért magam is rájöttem volna:)

#4120
[VA]Johnny Knoxville

[VA]Johnny Knoxville

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Komolyra fordítva nekem igencsak tetszenek a kona mezek(kinek nem???:) )csak nemtudom hol tudnék ilyet rendelni/venni az x-factoron kívül.mert nálunk bicóboltba nincsen.
:guitar: S.O.A.D forever