Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 votes

  • Please log in to reply
18259 replies to this topic

#17721
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts

amit nem mellékeltek a bringához :(
de ez nem integrált hajtókar, hanem egy sima középcsapágy,aminek kívül vannak a csészéi.

û

hm... ISIS-es és Shimanohoz is jó egy ilyen. nekem is ez van, sima "2csészés" octalinkes középcsapágyhoz. csõkulcsot csak tényleg végsõ esetben, mert ha lecsúszik a csészérõl, egyrészt szétb@szod a csészét és rosszabb esetben még a kezedet is..

Feltöltött kép

#17722
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts
ez ugyanaz, mint a shimanohoz való?

#17723
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts
amit nem mellékeltek a bringához :(
de ez nem integrált hajtókar, hanem egy sima középcsapágy,aminek kívül vannak a csészéi.

#17724
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 posts
Ugyanúgy ahogy a shimanot is. De szükséghelyzetben akár csõfogó-gumibelsõ kombó is megoldható. A hajtómû oldal bal menet a hajtókar oldal jobb menet! Javaslom a kerékpár szervizt! Inkább ne b@szd el!

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#17725
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts

ki kellene szedni az új vázamból a Truvativ újfajta külsõcsapágyas monoblokkját. de mivel?



A hozzá való leszedõvel!:)

#17726
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 posts
tittyman:
Õõõ természetesen amit írtál az nekem is eszembe jütott. Azért köszi. Pont azt akartam elkerülni, hogy esztergálni meg lehúzózni kelljen. Az nem jött össze, de a kar legalább lenn van. :D

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#17727
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts
ki kellene szedni az új vázamból a Truvativ újfajta külsõcsapágyas monoblokkját. de mivel?

#17728
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts

Te unatkozol v. túl sok a pénzed ? Egy XT váltórendszert miért akarsz lecserélni ? Hagyd úgy, ahogy van és menj tekerni !


köszönöm az "építõ" hozzászólást....:wtf:

#17729
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,950 posts
Spálya: Nagyon szivesen....
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#17730
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,637 posts
Te unatkozol v. túl sok a pénzed ? Egy XT váltórendszert miért akarsz lecserélni ? Hagyd úgy, ahogy van és menj tekerni !
Marci

#17731
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 posts
sziasztok,

most váltanék hajtókart. jelenleg egy 2004 LX-em van egy LX-es monoblokkal. szeretném eladni és egy truvativ hussefelt hatjókart venni helyette egy howitzer monoblokkal. azt még nem tudmom, hogy a DH-s 2 tárcsás vagy a tripla legyen-e?! igazából CC/DH lenne a bringa. számít, hogy a váltoim XT-k? vagy ez jelenesetben mindegy? kompatibilis a truva a shimanoval? vagy nem számít? bocsi a láma kérdésért, de tényleg nemtom számít-e....:chin:

#17732
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 posts
Igy sikerült megoldani:



Feltöltött képFeltöltött kép

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#17733
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 posts

A legfrisseb számot ha majd megveszed,akkor láthatod benne Zerge legújabb gépét...3x10..


ja, dura ace ... hirdette is az xtr cuccokat ... 1 nappal csúsztam le róla :)

#17734
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
4 egy picit sok cserélgetni talán, de a 3 azért több mint 2, talán van értelme, nem tudom, egy próbát talán megér...

A 34-es fogaskoszorú hülyeség, mert azt már a középkanalas váltó nem szereti, s hosszúkanalast meg nem célszerû használni. (lerázza a láncot, hosszú lánc, leér stb, nem sorolom a hátrányait) Szerintem a 11-32 tökéletes, ha meg combos vagy, akkor vegyél nagyobb lánctányérokat a hajtómûre, az nagyot dob a tempón (lefelé is), ha pl 26/36/48-as rendsazert használsz. Bár, a legtökéletesebb talán a 24/34/46, csak szerezze be az ember itthon. Megjegyzem, láttam már profi bringásnál XC versenyen 34/46-ot is (igen, kistányér nélkül), pl Szilárdnál, ha jól emlékszem.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#17735
toros

toros

    vendég

  • fórumtag
  • 14 posts

igen
es
igen


ja es nincs mit


Extra jó hír! Köszi még egyszer!
Jegyeket, bérleteket!

#17736
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
igen
es
igen


ja es nincs mit

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#17737
toros

toros

    vendég

  • fórumtag
  • 14 posts
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ez a hajtókar:

Truvativ '05 Holzfeller RockGuard 36/24T ISIS

kompatibilis-e 8-as rendszerrel, illetve a rockguard lecserélhetõ-e nagytányérra?

Köszi, Gergõ
Jegyeket, bérleteket!

#17738
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,344 posts

- elõl 3 tányér, hátul országúti sor

A legfrisseb számot ha majd megveszed,akkor láthatod benne Zerge legújabb gépét...3x10..

#17739
xle

xle

    vendég

  • fórumtag
  • 155 posts
Ha bírsz futni Feltöltött kép
Szerintem a 32-34 az még jó, sõt lehet hogy 32-nél kisebb tányérral is ok lenne. Viszont kistányéron a 34-nek már nincs értelme, de szerintem a 32-nek se, ott már tényleg gyalog is jobban haladsz, meg egyáltalán annyira kellene pörgetni, hogy ne állj meg, hogy abban halsz meg.
Szóval ha fel tudsz menni mindenhova középtányéron, akkor jó az a 34-es fogaskerék, ha viszont inkább kistányéron mászol a meredeken, akkor a 32-essel könyebb fogaskoszorút kapsz - de ilyenkor használhatsz akár országúti sort is (pl. 12-27).
Tényleg, használja valaki az alábbi összeállítások valamelyikét montin?
- elõl 2 tányér (pl. 42-29), hátul nagy áttételtartomány (pl. 11-34 vagy 11-32)
- elõl 3 tányér, hátul országúti sor
"Nem felejtem soha el, hogy ki volt mindig velem, azt is mindig tudni fogom, ki fordult ellenem."

#17740
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,344 posts
CSM960 esetén:
11-12-14-16-18-21-24-28-32
11-13-15-17-20-23-26-30-34
12-14-16-18-20-23-26-30-34

CSM760 esetén:
11-12-14-16-18-21-24-28-32
11-13-15-17-20-23-26-30-34

Sztem ahol a 32-34 kell cc-ben, ott jobb futni...Maratonon viszont jól jöhet, ha hosszú a hegy, és fáradt vagy...na ilyet nem magyarországon kell keresni...
Üdv:Thy