Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#17561
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Június-júliusban veszek új hajtókart (vsz. LX). Addig mehet így?
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#17562
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
ilyenkor illik lánctányért is cserélni! és legalább 2 láncot használni! sokkal tovább fogja bírni

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#17563
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Most vettem egy Sram PG-970-es fogask. és PC-69-es láncot tettem fel (mind új). Most elég hangos lett a hajtás. Ez vajon csak addig lesz így, amíg nem kopik össze a hajtókar és a lánc, vagy ez ilyen és kész?
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#17564
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

1 mérés nem mérés.:)
Hááát, aki kormányszárat csavar el és nyeregcsövet tör az még nálam is elvetemültebb...:) Mind3 alátét fent van, vagy ha 73as a ház akkor csak 1 jobb oldal asszem? Boltban úgy hogy ráhúztam a csapágyakat a tengelyre meg középre a "házat" és rá a bal kart nekem 175mm volt. Ennyit számítana hogyha össze van húzva a cuccos?

nekem fent van mind a 3 alátét.....azt meg fejtsd meg hogy a dawg csapágyháza milyen széles....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17565
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

LOL, csak nem nem hiszel nekem? Hát mondom, hogy 170! :D

1 mérés nem mérés.:)
Hááát, aki kormányszárat csavar el és nyeregcsövet tör az még nálam is elvetemültebb...:) Mind3 alátét fent van, vagy ha 73as a ház akkor csak 1 jobb oldal asszem? Boltban úgy hogy ráhúztam a csapágyakat a tengelyre meg középre a "házat" és rá a bal kart nekem 175mm volt. Ennyit számítana hogyha össze van húzva a cuccos?

#17566
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
LOL, csak nem nem hiszel nekem? Hát mondom, hogy 170! :D
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#17567
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

nekem is 170


Ez jó hír, akkor mégiscsak kompatibilis a térdem az XT-vel.:)

#17568
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Valaki szüljön már egy valós Hollowtech II-es XT Q-faktort, mert az eddig hallott 170mm kicsit gyanús, mivel az isises truvám is van 168.

nekem is 170
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17569
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Valaki szüljön már egy valós Hollowtech II-es XT Q-faktort, mert az eddig hallott 170mm kicsit gyanús, mivel az isises truvám is van 168.

#17570
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
én a másodikat venném, de az elsõ páros talán könnyebb. de a gigapipe dh monoban én személyesen nem bizok....

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17571
Mew

Mew

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
[quote name='Mew']Áhoj!

Az lenne a kérdésem hogy melyik lenne a jobb választás hajtómû-monoblokk problémámban:'05-ös truvativ holzfeller+gigapipe team dh vagy '06-os hussefelt howitzer+howitzer monblokk?fr/dh/dirt/street felhasználásra kellene.jah és egy truvativ hussefelt boxguide láncfeszítõ lenne hozzá.Ha Holzfellert választok akkor kell hozzá a 118-as tengelyhossz vagy elég lenne a 113-as is?A Howitzer monblokknál mindegy a tengelyhossz?--:bell: --erre nem válaszolt senki...aki tud ebben segiteni az irjon pls

#17572
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

És konkréten mennyire lenne olcsó egy 38T-s? És hol? eBike-on néztem nem találtam lánctányérokat.

Hívd õket például: www.bicycle.hu /Zöldpont/!


#17573
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Valaki nagyokos: Kihez forduljak, ha egyedi (formájú, nem kerek) hajtó lánctányért szeretnék? Ki gyártaná le, ha viszek terveket?

Két hetet késtél. Volt egy 46-os Biopace tényérom ötkaros hajtómûhöz.... Bár egy kistányérom még van!
Közben találtam egy ilyen képet Sheldon Brown szaki honlapján, és nagyon nem tûnik jó párosításnak.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#17574
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Létezik ilyen lánctányér.. nemjut eszembe hirtelen a neve..
(Biospace vagy mi a csuda)

holtpont ellen meg megoldás lehet pl. az SPD is
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#17575
Phõnök

Phõnök

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Valaki nagyokos: Kihez forduljak, ha egyedi (formájú, nem kerek) hajtó lánctányért szeretnék? Ki gyártaná le, ha viszek terveket?



Mé kerek minden? he? és énvagyok a sügér ha gebó va?
Mert ugye ha kerek nem tudom pl a holtpontban az erõmet hasznositani

#17576
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

Gebhardt jó és olcsó.


És konkréten mennyire lenne olcsó egy 38T-s? És hol? eBike-on néztem nem találtam lánctányérokat.
a második p néma!

#17577
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

a hajtás oldalra kell 2 a másikra 1.


én az XT-t fordítva használom. hajtás oldalon 1, másikon 2

(bár ez lehet nem érdekelt most senkit):)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#17578
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.236 hozzászólás
FC-581-esem van, amihez valóban 4 spacer jár. A 2db vastag a lánckerék oldalon van.

#17579
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Az FC-M581-hez négy jár. 2 db 2,5, 1-1 db 1,8 és 0,7 mm-s. Az FC-M580-hoz jár 3 db 2,5 mm-s.


#17580
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Az fura, mert úgy tudom alapból 3 távtartó jár hozzá, és a 68-as csapágyházhoz a hajtás oldalra kell 2 a másikra 1.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám