Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

• Lépj be és szólj hozzá
17611 hozzászólás a témában

sajtosp

sajtosp

vendég

• fórumtag
  • 200 hozzászólás
Éppen erre vagyok kiváncsi. Ha nem fogom megérezni, költsek-e rá többbet. Lx 31000 körül van az ebikén, míg az Xt 28000hft (máshol). Mindkettõ tetszik. Az Xt könnyebb, ám kb 100g nem nagyon számít az én súlyom mellett. Az Lx viszont újabb és modernebb konstrukció. Mindenesetre a(z Xt) monoról hallottam pár rossz dolgot is. Elkezdett kattogni, és ki kellett cserélni. Az Lx-nél ilyet még nem hallottam. Viszont ott meg jobban terpeszben kell tekerni (Ha jól tudom). Viszont egyiket sem próbáltam még. Bla-bla-bla.

Tudnám még folytatni, de szerintem senki nem fogja tudni megmondani mit vegyek. Kinek ez, kinek az. Majd döntök. :zly:

Köszi

Endroo

Endroo

bentlakó

• fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
mondjuk 35-nél van jóval olcsóbban is lx, csak kicsit körbe kell nézni. én azt mondanám, hogy az integrált jobb konstrukció. de nem vennék rá mérget, hogy megéreznéd a kettõ közti különbséget a használat során.

Maggi

Maggi

maximus

• fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Sztem mindenképpen az LX-et az merevebb, erõsebb, hosszabb a várható élettartama.

magellanboy

sajtosp

sajtosp

vendég

• fórumtag
  • 200 hozzászólás
Van még egy kérdésem. Választás elõtt állok, hogy melyik legyen. Oktalink vagy integrált. Olcsóbb(28e) vagy drágább(35e). ShXt2003 vagy LX2005?

Mi a véleményetek?

conor1326

conor1326

bentlakó

• fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
oks köszi

majd megnézem közelebbrõl vki gépén hogy hogy is van a csapágyak körül....
mondjuk lehet hogy itt iscg van
namindegy, majd utánajárok

de akkor már ezt is tudom:-)
Autist Team:)

Endroo

Endroo

bentlakó

• fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
conor: diabolusra tuti ;) de egyébként is.

Feltöltött kép

Maggi

Maggi

maximus

• fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Azt nem tom nem igazán értek az ilyenekhez. Én az ilyen csapágyas dolgokat szerelõvel csináltatom, nem merek belevágni. De ahogy leírtad lehet, hogy necces lesz. Ha tudod méregesd le, a bicajosboltban biztos segítenek.

magellanboy

sajtosp

sajtosp

vendég

• fórumtag
  • 200 hozzászólás
OK! MONOBLOKKHÁZ.:mybad:

BÁR EZ LEHETETT VOLNA A MONONAK A HÁZA IS. :wtf:

KÖSZI A VÁLASZOKAT. RÉGI KÉRDÉSEK VOLTAK EZEK.

ugye tudod, hogy a folyamatos nagybetûvel írás az interneten kiabálást jelent? erre figyelj legközelebb légyszíves

conor1326

conor1326

bentlakó

• fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
magellanboy: igen, elvileg jah

viszont
lehet hogy hülye kérdés, de:

ha integrált hajtómûvet veszek, fel lehet rakni rá az e.13-at?

a külsõ csapágyazás miatt nem lesz rossz helyen?

Endroo

Endroo

bentlakó

• fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
68 a vázad monoblokkházának a szélessége széltõl szélig. a monoblokkok pedig általában 68/73 mm szélesek (állítható egy kis távtartó gyûrûvel) vagy ennél szélesebbek (ált. speckó dh vázaknál).

118 hosszú tengelyt általában középcsapágyra rögzített láncterelõnél használnak, hogy a terelõ teste mellett elférjen még a lánctányér. 113-ast pedig sima háromtányéros hajtómûnél, nyeregcsõre rögzített váltó esetén.

magellanboy: gyakorlatilag amelyikbe 68 vagy 73-as mono kell abba igen. bár van speckó saint is asszem 83-ashoz

Maggi

Maggi

maximus

• fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
(Lehet, hogy hülye a kérdés), de az integrált hajtómû gyakorlatilag belemegy bármilyen vázba?

magellanboy

conor1326

conor1326

bentlakó

• fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
monoblokkház szélessége

_nem_ átmérõje

hanem a jobb oldalától a bal oldaláig
a "csõ" hossza ha így jobban tetszik

sajtosp

sajtosp

vendég

• fórumtag
  • 200 hozzászólás
Számomra még nem egyértelmû.
A 118 a tengely hossza, és a 68 a monoblokkház menetes részének az átmérõje?

thez

thez

maximus

• fórumtag
  • 26.351 hozzászólás
68 a monoblokkház szélessége, a 118 meg a tengely szélessége
de nagy valószinüséggel a vázadba 68/113 fog kelleni, nem pedig 68/118

sajtosp

sajtosp

vendég

• fórumtag
  • 200 hozzászólás
Elmondaná nekem valaki, mit jelent a mononál a 68/118-as méret? És a magellánba milyen méretû mono kell?

Köszi.

Sp

thommey

thommey

bentlakó

• fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Jelenleg kapható még HG30,50,70,és XT sor 8-asban,de sztem is jobb 9-re váltani.Tisztább szebb biztonságosabb érzés.

XC_Rider

XC_Rider

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.218 hozzászólás

Jelenleg még csak 7-es rendszerem van, amit szeretnék lecserélni. Ezért kérdeztem, hogy milyen irányban induljak el.
Fogsorra meg ott van még az SRAM PG-850 is...

Ha váltani szeretnél 7-rõl akkor szerintem is csak 9-es rendszerre!

:love: I Love Kolim!!!!!!!

Tüzes Paripám

Endroo

Endroo

bentlakó

• fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
ha váltasz akkor én mindenképpen inkább a 9-est javasolnám, mert nemsokára teljesen kikopnak a 8-as alkatrészek. és ha nincs szerencsénk akkor a shimano feltalálja montira is a 10-est valamilyen nyakatekert új szabvánnyal.

RoGeR

RoGeR

vendég

• fórumtag
  • 236 hozzászólás
Jelenleg még csak 7-es rendszerem van, amit szeretnék lecserélni. Ezért kérdeztem, hogy milyen irányban induljak el.
Fogsorra meg ott van még az SRAM PG-850 is...

XC_Rider

XC_Rider

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Ha jelenleg 8-asod van akkor sztem jó az amíg szét nem kopik. 8-as sorból asszem már csak xtr-t lehet kapni, néha föltûnik egy-egy 8-as Xt sor is. Egyéb 8-as sor az nem versenykategória, sem súlyban sem anyagban, és fõleg nem váltásteljesítményben. Hosszútávon inkább 9-es, mert ahoz kapsz mindenféle pótalkatrészt a sarki bringaboltban is azonnal.

:love: I Love Kolim!!!!!!!

Tüzes Paripám