Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#17501
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

És még1:
Howitzer alá is felmegy a BoxGuide II?

Gondolom, hogy egyszerûbb megkérdezni, de akkor mit fogsz csinálni, ha senki sem lesz, aki segítsen?
Egyébként meg (compatible BB):
http://www.sram.com/...es/Boxguide.pdf


#17502
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
És még1:
Howitzer-re is felmegy a BoxGuide II?
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#17503
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás

Hi!
Szerintetek melyik a jobb monoblokk:
a truva teamDH, vagy az új howitzer cucc?
Persze hajtókar is ennek függvényében választódna hozzá...de mindenképp vmi rockringes 34v36os.


Nos?
Senki nem próbálta még?
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#17504
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

http://www.magellan....ges/23243_n.jpg

ez van nekem asszem ez volt akkor anno a leg leg bike+ platform pedál

e zaz

na legalább van valami bicómon, ami leg leg:clap:

szakszervízre nem gondoltál? ott megmondják ki a hunyó, te meg ráérsz filózni mi legyen, javítsák, javítod..
a második p néma!

#17505
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás

Nekem az volt a hunyó, amit meghagytam idézetben. Vásárlás után két héttel pedál csere, majd egy év múlva újra kattog, csapágycsere, azóta csöndben van. Van hozzá (bár nem tom melyik van neked) szabványos csapágy olcsóbb és skf is.


http://www.magellan....ges/23243_n.jpg

ez van nekem asszem ez volt akkor anno a leg leg bike+ platform pedál

#17506
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
Hi!
Szerintetek melyik a jobb monoblokk:
a truva teamDH, vagy az új howitzer cucc?
Persze hajtókar is ennek függvényében választódna hozzá...de mindenképp vmi rockringes 34v36os.
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#17507
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Valakinek van esetleg tapasztalata ezzel az új B+ isis race monoblokkal? Esetleg vélemény?
---link---


Ilyenem van, csak azt még nem hívták race-nek, de ugyanez. Az enyém 160g. 800km után nekiállt kotyogni, aztán elmúlt. 3000km környékén lehullott róla a Truva Firex kar a bal oldalt, pedig meg volt húzva a csavar rendesen. Csereberével kiderült, hogy a hajtókar és a tengely is megkopott. Most zsírtalanítva van a tengely és a bordákra/hajtókar rögzítõ csavarra is került loctite bõven. Egyenlõre nem lazul. Ellenben szorul a csapágy, de nem nyikorog és nincs berágódva... Ennyiért már nem éri meg szerintem, tavaly nyáron 5600ért talán jobb vétel volt. Mindezt a 70kg-m alatt produkálta.

#17508
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

...apedál egy bike+ iparis platform pedál...

Nekem az volt a hunyó, amit meghagytam idézetben. Vásárlás után két héttel pedál csere, majd egy év múlva újra kattog, csapágycsere, azóta csöndben van. Van hozzá (bár nem tom melyik van neked) szabványos csapágy olcsóbb és skf is.
a második p néma!

#17509
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

õõ bocs azt nem tmondtam h ezt nem állandóan csinálja , csak ha nagyon nekilépek vag yhaha tekerek felfele. Nem tom ez módosít e a dolgon?!:chin:


Szerintem monoblokk lesz, nálam hasonló tüneteknél az volt, nem volt jól meghúzva, + kevés volt a grease :)

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#17510
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás
õõ bocs azt nem tmondtam h ezt nem állandóan csinálja , csak ha nagyon nekilépek vag yhaha tekerek felfele. Nem tom ez módosít e a dolgon?!:chin:

#17511
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nekem a pedálom csinálja ezt;)

pedálcsere, teszt.

#17512
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Mono...


#17513
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Mint egy elõttem szóló embernél nálam is hasonló probléma lépett fel. Recseg a hajtómû ill onnan hallaccik vmi: minen tekreésnél kb 2 ponton "kattan" egyet . Nemtom h a pedál lehet vagy a monoblokk. Isis -es monoblokkom van 3 iparis ill apedál egy bike+ iparis platform pedál. Melyik lehet a ludas? Mitõl recseg? a hajtókarcsavarja állat mód meg van húzva nincs lelzulva.


Pedál, vagy zsírhiány, hiába van flhúzva, az isis-esen a bordák mindegyikét le kell zsírozni... -tapasztalat. De nem nagyon, sõt nagyon nagyon vékonyan, de mindegyiket... vagy más... nemtom... :)

#17514
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
monoblokk.
vagy kosz került bele, vagy netán a csapágyazásnál van fránya.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#17515
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás
Mint egy elõttem szóló embernél nálam is hasonló probléma lépett fel. Recseg a hajtómû ill onnan hallaccik vmi: minen tekreésnél kb 2 ponton "kattan" egyet . Nemtom h a pedál lehet vagy a monoblokk. Isis -es monoblokkom van 3 iparis ill apedál egy bike+ iparis platform pedál. Melyik lehet a ludas? Mitõl recseg? a hajtókarcsavarja állat mód meg van húzva nincs lelzulva.

#17516
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

A 170-es kart jobban kell pörgetni ahoz, hogy ugyanazt a sebességet érd el mint a 175-össel, ergo nem leszel gyorsabb, mert rövidebb a kar, és a keringésed is sokkal jobban terheled (mert pörgetni kell). Nem véletlenül lett kikísérletezve a 175mm, mert az az arany középút, amely a legtöbb embernek jó. Attól még hogy magas vagy, vagy alacsony, kár a hajtókarhosszal babrálni, mert az elsõsorban tekerési stílustól, és a felhasználástól függ hogy melyik. Az egyszerû felhasználónak nem sok elõnye származik ha variál a hajtókarhosszal, (és a térd sem tolerálja jól). Egy országúti versenyen, vagy idõfutamon a profiknál, ahol pályára állítják a bringákat, ott számíthat, vagy montinál, ha sokat kell mászni, de általános használatra fölöslegesnek tartom variálni vele.

de most folyamatosan 170-essel megyek évek óta.
ezért nem tudom mi legyen:\

#17517
pici

pici

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Üdv. emberek!
A múlt hét óta sikerült megcsináltatnom a vázamban a monoblokkmenetet.
Áthajtottak rajta valami menetvágó félét, ettõl a menet egybõl jobb lett és használhatóbb! Most már benn van a monoblokk is.

Mindenkinek köszi az infókat és a segítséget.

#17518
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
Valakinek van esetleg tapasztalata ezzel az új B+ isis race monoblokkal? Esetleg vélemény?
---link---

#17519
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
:chin: bocs... :)

#17520
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
off
edit ,mint editacio
magyarul valtoztatas modositas

on

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...