Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

• Lépj be és szólj hozzá
17552 hozzászólás a témában

Betgo

Betgo

újonc

• fórumtag
  • 16 hozzászólás

Köszi. Szted mennyit érhet egy ilyen 2015-ös évjáratú Focus Raven 1.0 27R  XC Team alig használt bringa, ha minden alkatrésze jó állapotban van?

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.421 hozzászólás

X01 és XX1 sor egyaránt sokáig bírja, még a 42-es alu fogaskerék is. Nem tudom már, hol írtam, hogy nekem 10.000 km-t is ment a szerviznaplóm szerint az először vásárolt x01 fogaskeréksor és az utoljára feltett új lánc egyáltalán nem ugrott rajta sehol. Az általam használt módszer, hogy maximum 0.75-ös nyúlásnál cserélem a láncot egy újra.

Ha az előző gazdája nem használta elnyúlt lánccal, akkor évi 1500-2000 km mellett évekig nem kell költened rá, maximum új láncot venned.

A helyedben azt tenném, hogy megkérném az eladót, hogy vadiúj lánccal szeretnéd, minden más maradhat. ;) Menj egy próbakört minden fokozaton, tekerd meg kiállva 1-2x. Így biztos lehetsz abban, hogy minden rendben van a hajtáslánc körül.

• Betgo kedveli ezt

---

1. ??? (-:, 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

Betgo

Betgo

újonc

• fórumtag
  • 16 hozzászólás

Sziasztok!

A Sram XX1 rendszerről mi a véleményetek? Egy alig használt Focus Raven 1.0 27R  XC Team bringán gondolkodok, ami full ezzel van szerelve. A bringát edzésre és pár maratonon való versenyzésre használnám. (Mellette van egy outim, szóval a monti max. 1500-2000 km-t menne egy évben sztem)

Néztem, h kopóalkatrészek ehhez brutál drágák pl.: sor vmi 80ezer. Ez meddig bírja kb., lehet használni nem az eredeti xx1 sorával?

Vajon érdemes lenne megtartani a jelenlegi bringámat is (ez grand canyon 29R full SLX 3x10-el szerelve) és csak versenyzésre használni a jó bringát (mondjuk csak 6-8 monti versenyen indulok egy évben)?

Vejne

Vejne

törzsvendég

• fórumtag
  • 4.003 hozzászólás

https://www.ebay.com...=p2047675.l2557

ez kiváló áron ment el.

110-es osztóköru országúti shimano hajtókarokra jó... 30-as! kistányérral, ideális krosszra-földesutas bringára

• donciccio kedveli ezt

ZolkoW

ZolkoW

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.139 hozzászólás

Mi lenne, sufni tuning, a javából!  :D

az külön fáj, hogy hátul ellenkező irányba kéne állniuk a fogaknak...azon az alig használt lánctányéron... :)

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.670 hozzászólás

miért kellene másik váltókar?

"With the removal of an existing sprocket and spacer from your cassette it will allow you to fit a standard 104  BCD front chainring with your choice of number of teeth.
(Working on the same principal as General Lee,OneUp and Hope T-Rex style adaptors.)"

persze, sufni, de szerintem is ötletes. ha valami szép színre lenne eloxálva, rágravírozva egy hangzatos név (Traktor-Adaptor, Range-extender, Wall-climb-R vagy valami hasonló elmeroggyant szójáték), mindez színes kartonba csomagolva, ötszörös áron dobná piacra valamelyik "fejlesztő" cég. :D ...és persze vennék is a népek. :P ne felejtsük, a Ritchey-nek is volt hasonló megoldása a kilencvenes évek elején, pár kiegészítő alkatrésszel súlyosbítva.. .

• Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 435 hozzászólás

Ötletes ez a plusz lánckeréktartó, ráadásul, hogy egyenesen lánctányért lehet rátenni. Már csak az érdekelne, hogy aki erre szánja rá magát, az miért nem vesz inkább egy normális fogsort, mert váltókart úgyis cserélnie kell, hogy fel tudjon váltani az újabb fokozatra.

Hasonló ötletet kaptam még a 3x7-es rendszeremre, hogy tegyem szélesebb kazettatestű agyra, s úgy tegyek mellé egy jó nagy lánckereket, mint a megarange-nél. Más kérdés, hogy honnan szereztem volna a 2000-es évek elején ekkora lánckereket, de talán létezett kazettás megarange fogsor is, nemcsak menetes. De persze ennek sem lett volna sok értelme, mert nem a 11-28-as fogsor volt kevés, hanem a fékváltókar miatt mindent cserélni kellett volna...

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.246 hozzászólás

Mi ez?????????

Mi lenne, sufni tuning, a javából!  :D

gaboca1 módosította - 2018. január 08. - 21:46

sisqo

sisqo

törzsvendég

• fórumtag
  • 835 hozzászólás

https://www.ebay.com...DAAAOSwAKxWWaQL

BÜNTET

Mi ez?????????

Vejne

Vejne

törzsvendég

• fórumtag
  • 4.003 hozzászólás

https://www.ebay.com...DAAAOSwAKxWWaQL

BÜNTET

• Rabbit kedveli ezt

TZoli

TZoli

fórumtag

• fórumtag
  • 96 hozzászólás

Hmm, nem semmi.. Nagyon tartós akkor ezek szerint

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.421 hozzászólás

Értem, köszi. A GX Eagle 12s lánc nem olyan vészes 25EUR (bike-discount.de-n), de az XX1 és X01 az már tényleg nagyon húzós árban

Ha egyszer lesz 12-es rendszerem, majd megpróbálom az olcsó és a drága láncokat egyaránt, hogy lássam, mennyi a különbség. Simán lehet, jó az olcsóbb verzió.

Az általam eddig olvasott tesztek jókat írnak az Eagle 12-es láncokról. A friss német Mountainbike Magazinban (02/2018) a 3287 km-t futott XX1 Eagle lánca mindössze 0.5-ig nyúlt. Sőt, a fekete X01 Eagle lánc is 0.5-ig nyúlt csak - 3946 km alatt! (GX-ről ebben a tesztben nincs infó.)

Összehasonlításképp: a cikk megemlíti, az XTR hajtáslánc ugyanennyi km alatt 2 láncot "evett meg".

---

TZoli

TZoli

fórumtag

• fórumtag
  • 96 hozzászólás

A 11-es XD-s 1195-ből az egyik 10k km után még szépen fut a vadi új lánccal (tartalék). Van egy újabb is, 6k km, semmi baja. A németek tesztjei szerint az Eagle-ből az aranyszínű Ti-nitrites verzió nagyon sokáig bírja, itt van mellettem a friss tartós teszt cikkje. A GX nem bírja ennyire jól ahogy nézem a többi tesztet. A kulcs azért itt is az lehet, hogy időben cseréli-e az ember a láncot - ami a 12-es rendszernél sajnos már nem olcsó...

Értem, köszi. A GX Eagle 12s lánc nem olyan vészes 25EUR (bike-discount.de-n), de az XX1 és X01 az már tényleg nagyon húzós árban

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.670 hozzászólás

Sziasztok!!

1kis segítséget szeretnék kérni. Milyen menetesek a pedálok? Nem bírom megmozdítani egyiket sem, egyik irányba sem. :-( 

THX!!!

baloldali balos

jobboldali jobbos

• simon23 kedveli ezt

simon23

simon23

törzsvendég

• fórumtag
  • 896 hozzászólás

Sziasztok!!

1kis segítséget szeretnék kérni. Milyen menetesek a pedálok? Nem bírom megmozdítani egyiket sem, egyik irányba sem. :-( 

THX!!!

Ridley Noah Fast

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.421 hozzászólás

A 11-es XD-s 1195-ből az egyik 10k km után még szépen fut a vadi új lánccal (tartalék). Van egy újabb is, 6k km, semmi baja. A németek tesztjei szerint az Eagle-ből az aranyszínű Ti-nitrites verzió nagyon sokáig bírja, itt van mellettem a friss tartós teszt cikkje. A GX nem bírja ennyire jól ahogy nézem a többi tesztet. A kulcs azért itt is az lehet, hogy időben cseréli-e az ember a láncot - ami a 12-es rendszernél sajnos már nem olcsó...

• TZoli kedveli ezt

---

TZoli

TZoli

fórumtag

• fórumtag
  • 96 hozzászólás

Bringacseréről lenne szó, nem átalakítanék.  Azon variálok hogy Sram 1X12 vagy Shimano 2X11 rendszerrel legyen, de a 2X szimpatikusabb nekem egyenlőre.

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 435 hozzászólás

Sram GX Eagle (10-50) fogaskoszorú és maga ez a 1x12 hajtás mennyire tartós, ha az ember odafigyel a lánc nyúlására? Meg ugye eléggé "keresztbe" megy a lánc. ( kb.5ezer km-t megyek egy évben montival)
Variálok ha esetleg cserélni kell ezt a sort az 170 EUR, ha maradok a Shimano-nál 2x11, ahhoz 70 EUR, nagyon nem mindegy.

Az xD sram sorokhoz kazettatestet is kell cserelned, vagy ha csak azt nem lehet, akkor az agyat, de akkor mar lehet erdmesebb az egesz kereket. DT agyakhoz az xD kazetta 60-70 euro kurul van. Masik lehetoseg a 12-es Sunrace sor: www.bike-discount.de/en/buy/sunrace-mz90-12-speed-cassette-11-50-673901

A 12-esre valtas ezzel sem lesz lenyegesen olcsobb, mert a legolcsobb Sram GX Eagle hatsovalto is 105 euro. A tobbi alkatresz mar nem annyira veszes: a GX lanc 25 euro, a GX valtokar meg 30 euro. Vagy megvarnam a 12-es Shimano cuccokat, de gondolom elsonek csak XTR-bol lenne, s 2-4 ev mulva az XT-bol, SLX-bol. a Shimano eddigi "fejlesztesei" mindig valahogy igy szivarogtak le...

Ha most kene valtanom, akkor 1x11-re cserelnek, ahogy szamoltam pont eleg lenne ennek is tartomanya, s nem kene masik kazettatest es olcsobb a fogsor es a hatsovalto.

blash módosította - 2018. január 07. - 12:10

TZoli

TZoli

fórumtag

• fórumtag
  • 96 hozzászólás

Sziasztok!

Sram GX Eagle (10-50) fogaskoszorú és maga ez a 1X12 hajtás mennyire tartós ha az ember odafigyel a lánc nyúlására? Meg ugye eléggé "keresztbe" megy a lánc.. ( kb.5ezer km-t megyek egy évben montival)

Variálok ha esetleg cserélni kell ezt a sort az 170EUR, ha maradok a Shimano-nál 2x11, ahhoz 70EUR, nagyon nem mindegy..

TZoli módosította - 2018. január 06. - 20:01

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.670 hozzászólás

egy kis elmélet:

https://en.wikipedia...on_(mechanical)