Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Duál"park"?

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
72 replies to this topic

#41
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,380 posts
Majd ha lesz fénykép, minden fázis után fel akarok rakni egyet, majd lehet gondolkodni, hogy menjen tovább a pálya.

Pálya hossza pedig akármennyi lehet, mivel hely van, szóval ez már csak a lelkesedés, energia kérdése.

#42
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,380 posts
Major, ebben TE is segíthetsz!! Szóval, úgy kezdjük, hogy van ugye a domb, attól kellõ távol lesz az asztal. Egyelõre még a kitaposott lejáróról kell majd ráfordulni. Majd a kell csinálni pont szembe vele az indulót, csak ott is le kell járni a földet.
Vagy most a hétvégén elkezdjük az elsõ ugratót, vagy nem tudom  ;D . Vannak ott most is buckák, lehet, hogy egyiket fogjuk kiépíteni, hogy legyen íve stb.
Szóval minvel nem 1 nap alatt lesz kész minden, ezért a vonalvezetés valószínûleg rögtönözve lesz a helyszínen.

#43
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,320 posts
Hajrá hajrá!!!!  ;D
Aztán majd mi is segítünk!!!

Megvan már a pálya vonalvezetése ? ? ?

Milyan hosszú lesz kb ? ? ?

#44
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,380 posts
Nyugodtan jöhet minden post ide!! Nem kell messages-zni. Így egyszerûbb, meg többiek is hallják a tuti ötleteket.
Szóval most vetõdött fel az ötlet, hogy a föld alá fogunk építkezni  ;D. Szóval az ugrató lehet nagyjából földmagasságban, és elõtte kell kicsit mélyíteni (mondjuk 1 métert  ;D ).
Na még nem tudom, de lehet, hogy pár haverommal már most a hétvégén fogok építkezni, de egyelõre még nem tudom pontosan. Meg ásóm sincs, remélem haveromnak van. Szóval nem tuti, de lehet, hogy szombaton melózunk....


#45
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,380 posts
Szóval, apám meglógott a fényképezõvel, pedig csináltam volna egy-két sztárfotót a helyrõl, meg a gépemrõl is...  ;D

#46
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,380 posts
Szombaton megyek Veresbe, ha minden igaz, szóval úgy péntek délután kimehetnénk a terepre. De remélhetõleg holnap délután ha lesz idõm csinálok fotókat  ;D . Szóval lehet, gondolkodni a pályán. Én még csak Veresen voltam, szóval nagy tapasztaltom nincs pálya ügyileg, de majd kialakul...

#47
joda

joda

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 posts
Attila u.2. I.kerület, a Gellért hegy mellett.Tõled kb.25 percre bringával kényelmesen./ha kell akár 10 perc is lehet/A barátosnõm viszont Gazdagréti így mindig arra jövök-megyek!Úgyhogy bármikor talizhatunk./Egy srácot tudok hozni építeni az tuti./
Az út úgy is kikopik, csak az ugratókat kell megcsinálni!Nem kell vele sietni, úgyis jön a szar idõ/bár én imádom a saras pályákat/Szépen fokozatosan meg lehet csinálni!!! :D :D :D

#48
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,380 posts
Joda merrefele laksz? Majd, ha errefele jössz, szólj, és találkozunk.
Szóval marha nagy meló, nem 1 délutános. De szerintem ha már 1 ugrató van, már azon is lehet baromkodni, és fokozatosan bõvíteni, szépíteni a pályát. Meg pl. sok út, kanyar, bringák alatt úgyis kopik, meg esõ után úgyis változik.

#49
joda

joda

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 posts
Az önkormi k..ja be, a kertészek meg nyírjanak máshol.De ha belekezdünk akkor sok ember kell mert nagy melóba vágtuk a fejszét!!! Esõs idõ után érdeme csinálni amikor jól összeáll a föld!Vagy befogjuk az ottani csöviket is, aztán kapnak egy üveg sört egész napra!! ::)Már csak sok ásó meg lapát kell, aztán kezdhetjük is, bár elõtte nem árt megtervezni!Ha van kedved talizhatnánk a helyszínen aztán terepszemle után neki lehet állni tervezni!?

#50
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,380 posts
Szóval, az önkormihoz el kéne menni: NA most belegondoltam ez mit is jelentene. HÁT nem tudom. Hogy van ott, mi van ott, kihez forduljak, miért, meg mi?
"Jónapot, szeretnénk dual pályát építeni."
"MI AZ???" Azt se tudja, hogy eszik-e vagy isszák a dualt a bringások.
Szerintem addig meg egyszerûbb 0 Ft befektéssel építkezni. Mert a beleölt munkaórát sikertelenség esetén könnyebben feledném, mint a pénzt. Hamár pénzt viszünk oda, akkor FOG kelleni az önkormányzat.

Másrészrõl nem csak az ugratót kell megcsinálni, hanem az utat az ugratóig, és a levezetést is. Itt FÛ van jelenleg, (amit nyírnak az önkormisok) és ez elég durva "felület". Bringázni fûben elég rossz.

A pálya meg mókás lenne, mert félig a föld alatt félig föld felett kéne építeni  ;D. Szóval kicsit mélyíteni az utaknál, merg jobban a ugrató elõtt, és ugratókba, meg kanyarokba kupacolni a földet. Ez szerintem is tuti ötlet, szóval kelleni fog ásó, de az nem nagy kunszt (én 5 percre lakom a pályától, szóval tudok könnyen vinni ásót...).

#51
joda

joda

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 posts
Rob kollégánknak teljesen igaza van a pálya építését illetõen, azonban ha az önkori nem egyezik bele a dologba akkor felesleges spirázni fa cuccokkal, elég a jól ledöngölt föld is.

#52
joda

joda

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 posts
A kerék arra jó hogy az ívek belsõ részét megtámogatod vele.Így nem omlik le olyan hamar az egész. De jobb teli ugratót építeni mert azon mindenki bevállalhatja amit akar, nincs az hogy beleérkezik a leérkezõ rész hátuljába, aztán tenyerestalpas, ollóshátas. De ezt is meg lehet csinálni kevés földbõl is csak sokat kell ásni, mivel be kell ásni akkor az egész pályát a földbe.

#53
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,380 posts
Na szóval a pálya elején van egy 3-4 méteres meredekebb lejtõ, utána meg kis lejtése van az egésznek. Komolyan csinálok képeket, aztán ki kell találni, hogy legyenek az ívek stb, és megcsináljuk. Kezdetben még földátrakás lesz, aztán valahogy meglássuk. Kerék, fa is jöhet majd, csak azt is ki kell találni, hogy mennyi.
JA tényleg! De mire kell kerék? Az olyan fontos?

#54
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
Srácok, srácok, srácok!!

Egy duál pályához, ha a területünk történetesen lejt, akkor nem kell vagonszámra föld! Csak egy kevés fa, meg néhány asztalos beállitotságú ember, és máris lehet fából ácsolni ugratót (az ivtõl függõen akár olyat is, ami 5 méter magasra, és 20 m hosszan eldob), csak az érkezõt kell rendesen megtervezni. (temészetesen a fa ugratóra azért kell némi föld, bár Kanadában a North Shore-on sincs semmi) De ha szerényebb képességüekre is gondolunk, akkor figyelni kell arra, hogy egy "menekülõ" útvonal is legyen, ne kelljen mindeképpen lenyomni az ugratót, simán át lehessen rajta tekerni. Ehhez esetleg már kell föld. De ha valaki volt a sporton, az láthatta, hogy a 23-mas csarnokba milyen Dual pályát hoztak össze, minimális föld felhasználásával. Nos azokat a fém elemeket lehetne helyettesiteni fával, és feleakkorában, nem?

Másik: ha az egész lejt, akkor annyi, hogy egy helyrõl kimarod a földet (kis kezed+lapát kombóval), és rögtön utána le is teszed. Máris kész egy ugrató... ugyanilyen elven lehet döntött kanyart is csinálni.

#55
cserko

cserko

    vendég

  • fórumtag
  • 76 posts
Hahó

Én is szivesen közremûködök az egészben, gumikat tudok szerválni nagy mennyiségben !!!

#56
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,320 posts
Szerintem használt autógumit bágmelyik mûhelybõl (autószerelõ) lehet kéni!!! Szerintem csak örülnek, és dzívesen adnak!!!  ;)

#57
joda

joda

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 posts
No meg ha már így benne vagyunk a kéregetésbe akkor kellene pár farönk meg autógumi amival meg lehet merevíteni az íveket, kanyarokat ne kelljen mindíg visszahányni a fõdet.

#58
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,380 posts
Hohó, gyülekeznek az emberek.  ;D  ;D Na akkor hamarosan lépek, és megpróbálok elintézni valamit az önkormiban.

JA és akinek van földje szóljon!! A gond abban lehet, hogy közterületre kell hozni. DE ezt megbeszéljük az önkörmányzatban (vagy legalábbis megpróbáljuk).
SZÓVAL akinek haverja van, aki TUD szerezni földet, jelentkezzen. Ja és valami árat is tudni kéne. Nem tudja valaki mennyi 1 kocsi föld?

#59
joda

joda

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 posts
Andix!

Király a hely, én arra járok verdával hetente 2-3 alkalommal, és én is gondoltam ott egy pályára! A csöviket nem tudom hogy zavarná-e de hát az kit érdekel!Bár asszem jó sok földre lenne szükség az ugratókhoz, kanyarokhoz! Az önkormitól azért meg lehet kérdezni, talán adnak rá egy kis lóvét, vagy fõdet!!![glow=red,2,300]HA BEINDUL A DOLOG HÍVJ AZTÁN MEGYÜNK TÚRNI!!![/glow]Joda 0620 3934783

#60
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,320 posts
Szrintem nincs ez olyan messze!!!  ;D Amúgy a focipályától 2 perc a fogas, aminek a végállomásától fent nincs messze 1-2 DS pálya, meg DH!!!  ;D
De szerintem nem nagy baj, hogy nincs egymás szályában a 2 dolog! Így nem zavarjuk önmagunkat!!!  ;D