Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hogyan küldjem,ha eladtam?????

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
42 hozzászólás a témában

#21
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Nekem Angliából bolt (nem nyomkövethető) postával küldött buborékos fóliás borítékban komplett féket és semmi baja. Én nem szeretek így küldeni, de ha grammokon múlik, meggondolnám. A fék eleve duplán, triplán buborékos fóliában volt gyárilag.

 

Egyébként az a tapasztalatom, hogy a Posta és a legtöbb futárcég vigyáz rá, ésszel szállítanak. Hosszú ideig kereskedtem, időszakosan szinte minden nap jött futár. Egy futárcéggel volt rossz tapasztalatom, horpadtan, lyukasan, kiszakítva jöttek a csomagok, ott egyértelmű ki volt a hunyó.

 

A kollégának igaza van, otthon kell konyhai mérlegen kijátszani, nem a Postán izgulni. Én előre megmondom a vevőnek a postai költséget, a csomagolás típusát és majd ő eldönti hogy kéri. Ha ezt magadra vállaltad, akkor meg ez már nem a vevő problémája.

 

Azt remélem nem gondoltad komolyan, hogy mást adsz fel neki...

Szia : ) hol rtam azt, hogy mást adok föl neki? Azt rtam, hogy

 

"nb: egyébként ha semmiképp sem fér be 500 gramm alá, akkor meg "ugyanmindegy" alapon kaphat a vevő szaloncukrot, gumicukrot, egyéb nyalánkságot. Így talán nem is katasztrófa az egész."

 

ez nem azt jelenti, hogy ha semmiképp sem tudom kibuvészkedni a fél kg-os limitet, akkor még belecsempészek a csomagba valami nyalánkságot? Csak nekem volt már, hogy haribot kaptam egy rendelésemhez.. Ha meg mondjuk 510-re jön ki cukorka nélkül, cukorkával meg 800-ra, akkor minden további nélkül beletehetsz a vevőnek egy csomagot, mert nem lesz drágább elküldeni, ellenben szép gesztus.

 

Amúgy a campagnolo fröcsi muanyag csodái (első generációs mirázs ergó) 478 gr-ra mérlegelt a postán, és 474-re a spar-ban, szóval a postások mérlege kicsit csal :) A csomagot elküldtem, elsőbbségivel (az plusz 150 ft, de simán megéri) és ajánlva, hogy legyen nyomkövetés rajta. Szóval már csak arra várok, hogy a vevő megkapja.

 

Féket boritékban én is kaptam már, küldtem is már, és ilyen téren nagyon hálás cucc a fék, mert könnyu :) A fékváltókarral az a baj, hogy ha valami régiség, akkor nagoyn sanszos, hogy fél kg felett lesz, mert az összes 8-9es shimano fél kg fölött van (kivéve a 7700ás Durát) és még arra jön a csomagolópapir.

 

Bocsánat, hogy nem irok hosszú i-ket, ezen a billentyun nem fordul olyan elő, lusta vagyok karaktertáblázni, kombinálni.

 

Ha esetleg a másik pár fvk-t is külföldre kéne küldeni, majd meglátom, hogy belefér-e a fél kg alá, mert az tömör aluminium (1993-as Rekord-Chorus-Athena)

 

Nagyobb csomagoknál (kerékszett, váz, kerékpár, hintaló, talicska) megéri a DPD-vel küldeni : )



#22
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Nekem Angliából bolt (nem nyomkövethető) postával küldött buborékos fóliás borítékban komplett féket és semmi baja. Én nem szeretek így küldeni, de ha grammokon múlik, meggondolnám. A fék eleve duplán, triplán buborékos fóliában volt gyárilag.

 

Egyébként az a tapasztalatom, hogy a Posta és a legtöbb futárcég vigyáz rá, ésszel szállítanak. Hosszú ideig kereskedtem, időszakosan szinte minden nap jött futár. Egy futárcéggel volt rossz tapasztalatom, horpadtan, lyukasan, kiszakítva jöttek a csomagok, ott egyértelmű ki volt a hunyó.

 

A kollégának igaza van, otthon kell konyhai mérlegen kijátszani, nem a Postán izgulni. Én előre megmondom a vevőnek a postai költséget, a csomagolás típusát és majd ő eldönti hogy kéri. Ha ezt magadra vállaltad, akkor meg ez már nem a vevő problémája.

 

Azt remélem nem gondoltad komolyan, hogy mást adsz fel neki...


freddyke módosította - 2013. november 25. - 23:05


#23
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Te mikor jártál utoljára postán? Első dolga, hogy rádobj a mérlegre..... sz@...k rá, hogy mi van benne. Imádkozás helyett pénzt vigyél inkább magaddal. Egyébként előtte kell megnézni, hogy mennyi lesz a posta nem pedig utána aggódni, hogy oda a haszon.... Egyébként a pufi fólia + pufi fólia nyerő lehet. Egy konyhai mérleggel gyorsan ki tudod sakkozni.

Idén valamikor nyáron. Nem igazán méregettek mondjuk, és hidd el, végignéztem az árazást-díjszabást. Nem szoktam belevágni semmibe fej nélkül. : )

 

nb: egyébként ha semmiképp sem fér be 500 gramm alá, akkor meg "ugyanmindegy" alapon kaphat a vevő szaloncukrot, gumicukrot, egyéb nyalánkságot. Így talán nem is katasztrófa az egész.


Vejnecske módosította - 2013. november 25. - 21:05


#24
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Ehh, Egyesült Királyságba postázni, a tárgy természetesen fékváltókar, ami azért problémás, mert a "sucker" 460 gramm körül van. Ha csomagolom, simán lesz 500 fölötti, ami azért kellemetlen, mert óriási az árkülönbség az 500 gr-ig és az afölötti csomagok közt.

 

Bízzak benne, hogy a postás bácsi nem regisztrált tag a weightweenies.starbike.com-on?

 

Dobozban van jelenleg csomagolva, de gondolkozom püfi borítékon, hátha azzal bejönne fél kg alá. : ) elvégre, én is abban kaptam. : )

Te mikor jártál utoljára postán? Első dolga, hogy rádobj a mérlegre..... sz@...k rá, hogy mi van benne. Imádkozás helyett pénzt vigyél inkább magaddal. Egyébként előtte kell megnézni, hogy mennyi lesz a posta nem pedig utána aggódni, hogy oda a haszon.... Egyébként a pufi fólia + pufi fólia nyerő lehet. Egy konyhai mérleggel gyorsan ki tudod sakkozni.


  • Vejne kedveli ezt

#25
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Ehh, Egyesült Királyságba postázni, a tárgy természetesen fékváltókar, ami azért problémás, mert a "sucker" 460 gramm körül van. Ha csomagolom, simán lesz 500 fölötti, ami azért kellemetlen, mert óriási az árkülönbség az 500 gr-ig és az afölötti csomagok közt.

 

Bízzak benne, hogy a postás bácsi nem regisztrált tag a weightweenies.starbike.com-on?

 

Dobozban van jelenleg csomagolva, de gondolkozom püfi borítékon, hátha azzal bejönne fél kg alá. : ) elvégre, én is abban kaptam. : )



#26
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
hmm gondolkoztam, kéne angliába levélként küldeni kb. 500 gramm tömegu csomagot.. elvileg 2000 ft korul megoldhato a mutatvany, ami nem rossz..

http://www.posta.hu/..._04_19_Nemz.pdf

szerencsere par fekvaltokart mar adtam-vettem igy boritekban, es tenyleg el lehet kuldeni a babakat levélként.. Igaz, imént megdöbbentem, hogy egy 389 gramm tomegu levelkuldemenyt kissé drágán sikerült föladnom.. bár ott meg a "ajánlott" dobta meg az árakat (elég nehéz ezeket a testes alkatrészeket betömködni postaládába, gondolom.. )

mondjuk igy is méltányosnak találom a kézbesitési árakat belföldön, egyedül a külföldi csomagok diján vagyok kiakadva sokszor.. : )

az meg offtopik, de..
Leárazva-KLEIN Quntum Race-Ultegra-szervizelve-www.hasznaltbiciklik.hu « kerékpár « ORSZÁGÚTI KERÉKPÁR « Kategóriák tallózása

az a klein quantum váz valamiért naggyon nyálcsurgós már egy ideje.. van belõle ilyen szép kékeszöldesgyöngyházos, 7700ás DA-val.. hmmm .. nyamm

#27
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
tudtátok, hogy a postának van olyan szolgáltatása, hogy az utánvét összegét bankszámlára utalja? Ma tudtam meg. Örültem neki, fõleg úgy, hogy fele annyi, mintha címre hoznák.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#28
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

es ha postara menet balesetet szenved akkor a vevonek kell allnia a korhazi kezelest?!
en meg sosem fizettem csomagolasert bar nem is alkudtam tul vadul.

ezzel nem akarok vitat nyitni de az eladonak szokas a vevo kedveben jarni foleg ilyen piac melett.
en kinyalom a vevo segget csak vigye-vegye.

apropo amerikaba postazni szinte filleres dolog persze csak ket kilo alatt.


gondolom emberfüggõ. Nekem ingyen van doboz, mert vagyok elég pofátlan kérni konditerembõl, praktikerbõl, egyéb helyekrõl. Puffasztott boríték szintén ingyen van, mert mindig elteszek mindent, reciklizálásra.

Egyedül a cellux-telefonálás-mászkálgatás nincs ingyen. Eddigi legkellemesebb tapasztalatom talán pont az SKS-es vétel volt. 8500-ba hirdetés, mondja, 6-ba ideadja, 1200 a posta. Másnap nálam volt a cucc, TV-s dobozban, hungarocellbetéthez rögzítve, nagyon masszív csomagolásban. Zalából Hajdúba 1 nap alatt, a csomagolás meg minõségi munka volt.

:D egyébként nagyon jó az a sárvédõ, igaz, még vizet nem látott, de stílül néz ki, és könnyû is...

Külföldre egyébként hogy érdemes föladni dolgokat? mert elnézve, milyen elmebeteg áron megy el néha egy-egy régi 8as ergo, forog egy gondolat, hogy túladok a sajáton..

#29
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
es ha postara menet balesetet szenved akkor a vevonek kell allnia a korhazi kezelest?!
en meg sosem fizettem csomagolasert bar nem is alkudtam tul vadul.

ezzel nem akarok vitat nyitni de az eladonak szokas a vevo kedveben jarni foleg ilyen piac melett.
en kinyalom a vevo segget csak vigye-vegye.

apropo amerikaba postazni szinte filleres dolog persze csak ket kilo alatt.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#30
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

A borítéknak is van költsége és annak is, hogy elmegy a postára.


Ott a pont, ezzel nem tudok vitatkozni.

#31
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A borítéknak is van költsége és annak is, hogy elmegy a postára.


A sebesség mindent megold.

 


#32
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
elküldtem neki a postai díj kalkulátort, meg pdf-ben a postai díjszabást, leírtam, hogyan járnék el a helyében,meg kértem egy számlaszámot. : )

Ezek után ne hívjon senki "nem korrektnek". Elõre utalok, õ valamikor a héten föladja a csomagot, aztán meglátom. Neki mindegy, úgyis ugyanannyit kap a termékért, nekem nem, hogy mennyit fizetek a szállításért.

Amúgy 520 gramm körül van az a fékváltókar párban.. Szóval szépen tönkre lehet vágni vele a bringa tömegét, de úgy tudom, ennek bele kellene férnie a sima levél kategóriába egy pufi borítékban. ^^

#33
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
Ha utánvétes csomagként küldi akkor az valóban lehet annyi. Ajánlott levélként kb 800Ft, de itt a súly a mérvadó

#34
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
Most én vagyok a másik oldalon.. Vevõ lennék egy pár RX-100 fékváltókarra, amit az eladó 1800 Ftért akar postázni, ami.. Vicc. Föl lehet adni bizony TV-s dobozban egy szett SKS sárvédõt 1190ért. Fel lehet adni puffasztott borítékban 880ért levélként egy pár Mirage fékváltókart. El lehet küldeni 1190ért dobozban egy teljes kerékszettet..

De egy pár vintage Shimano fékváltókart csak 1800ért? Olyan nagy a csomag, vagy olyan nehéz a cucc? Vagy én tudom rosszul a postai díjszabásokat, esetleg az eladó nincs tisztában mindennel? : )

#35
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
valakinek van tapasztalata tengeren tuli postazasban?
amerika nyugati partjara kellene eljuttatni egy 2kg tomegyu 20cmx10cmx10cm csomagot.
kinel legolcsobb de meg kovetheto egy ilyen csomag kuldese?
nincs idokorlat de julius elott jo lenne ha odaerne.

dhl holnapjan elvesztem annyi fele szolgaltatasuk van.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#36
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Én azért vennék még egy komolyabb páncélszekrényt XD


annyira azért nem veszem komolyan.. fülemhez emeltem a dobozt, mint a kindertojást, megráztam, és nem volt benne dobos kopogás, hát átsétáltam, megcímeztem, elküldtem.

Várni fogom a vevõi feedbacket. Hála a jó égnek, nekem eddig csak nagyon pozitív tapasztalataim voltak, kivéve egy embert, de ott én leglaább annyira hibás voltam, mint õ, mert:

1. nem kértem képeket a kritikus részekrõl
2. nem kérdeztem rá a kritikus részekre
3. elutaztam s láttam, hogy egy rakás szar az egész, és mégis belementem, mert "ne utazzak már fölöslegesen".

legnagyobb hiba a harmadik volt. Hülye voltam, de mindegy, végül is csak az útiköltség volt pénzben, de az nem kevésbe.. aztán nem akartam "üres kézzel" távozni.. ;)

#37
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Én azért vennék még egy komolyabb páncélszekrényt XD

#38
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
vagy nagyon tulparazod vagy en voltam szerencses de nekem ugy jott kerekem hogy csak ra volt ragasztva a cimem de nuku csomagolas.
semmi baja nem lett.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#39
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
Igazi senkit sem érdeklõ élménybecsámoló következik kedvenc helyemrõl, a póstáról..

szóval, sikeresen átbaherintottam egy kedves vevõt. Reggel átsétáltam a kedvenc edzõtermembe, kunyeráltam pár tonnányi Dymatize dobozt, amik szebb korukban finomabbnál-finomabb tejsavó fehérjeizolátumokkal voltak megpakolva.. Hazaesvén bõszen beletettem hatalmas dobozba az elõtte 4 kiló fóliával áttekercselt kerékszetett, majd pár kartonpillérrel belül jól kitámasztottam, hogy ne tudjon elmozdulni. Ellõttem a mutatványra rengeteg karton,t dobozt, széles celluxot, a barnát.

a végeredmény kb. így sikeredett:

Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép


És kb. 1900 forint a postaköltsége egy ilyen dobozkának, értéknyélvántartással.. szóval kellemes csalódás, mondhatni, megéri sokszor így eljuttatni nagyobb dolgokat, mintsem szállítással szrkadni a jelen benzinárak-máv tarifák mellett.

A gumicukorkáért még elnézést kell majd kérnem, egyszerûen haribo olcsón nem volt, szrt meg nem akartam csomagolni. Ha már vállalom a felelõsséget egy ilyen csomag minõségéért, akkor ne kelljen már lejáratnom magam azzal, hogy rossz ízû cukorkát adok, ami még egészségtelen is.

Ez így korrekt csomagolásnak számít, hogy gyk. a dobozon belül is ki van párnázva a két kerék, jól összefogva, vagy még azért ne dõljek hátra, hogy sérülés nélkül megérkezik a csomag?

#40
Csomi2

Csomi2

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás

Bár nem technikai a kérdésem ,de kiváncsi lennék mások tapasztalatára eladott bringák házhozszállitására ki-milyen céget ajánlana (posta/futár) ,mivel a posta a nekem jól bevált START-START Plussz (1790-2190ft)csomagokat megszüntette és az ezeket pótolni hivatott ÜZLETI csomagokkal egy bringa küldése utánvéttel 4000ft körül lenne!
Tehát duplája,igy ha lenne bárkinek ettöl kedvezöbb (olcsóbb,de megbizható) szállitási ötlete én nagyon hálás lennék.
Köszi.


Szia!

Nem szüntette meg a Start és Start plusz csomagokat, csak most az Üzleti MPL módot súlykolják, de megvan a régi idõgarantált is.