Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hogyan küldjem,ha eladtam?????

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
42 hozzászólás a témában

#1
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Köszi Bikertigger.



#2
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Sziasztok! Kérek egy kis segítséget.Kerékpár postázáshoz melyik cég a legjobb most?

ha nem szeded atomjaira, hogy ne legyen nagyobb mint eegy váz doboz akkor lehet alternatíva , ha bringadoboz méret akkor kb a posta amiből tudsz válogatni. a "nagyok" (gls, dhl, dpd stb) mind kirugdosták a bringáscégeket is. vagy olyan árat mondanak hogy nagyon nem fog tetszeni.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Sziasztok! Kérek egy kis segítséget.Kerékpár postázáshoz melyik cég a legjobb most?



#4
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Lehet hogy nem tudod elképzelni de annyira valós hogy szabály van róla, azt linkeltem be.

 

Nem tudok hollandul de ez elég őrült dolognak néz ki az unióban. Nem bírják a posták lesakkozni egymás között. Ha ilyen szabályaik vannak, igyák a levét. Mindenesetre oda nem tervezek küldeni semmit.



#5
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Szerintem ez nem ennyire bonyolult. Ha egyszer itt ki van fizetve a postaköltség, a címzettnek nem kell plusz árat fizetnie, ezt nem tudom elképzelni.

 

Lehet hogy nem tudod elképzelni de annyira valós hogy szabály van róla, azt linkeltem be.



#6
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

A butaságba az belefér hogy a méret miatt nem kézbesítik hanem bedobnak egy értesítést és az illető épp külföldön van vagy más oknál fogva nem tudja időben átvenni? A végeredmény ugyanaz, visszaküldik, ha van adat a feladóról. Ha nincs akkor talán a legrosszabb eset az hogy egy ideig felszólítgatják a címzettet hogy mégis érte kéne jönni aztán megy a "talált tárgyak" osztályra (megsemmisítik). Magyar postafióknál hivatalosan pl. csak 10 munkanapig tartogatnak bármit, aztán megy retúrba, tehát egy három hetes távollétnél ez garantált.

 

Ez amúgy ha nem kerülne többe, ha úgy értelmezik hogy nem fért bele tehát csomagként kellett volna feladni, tehát többe kellene kerülnie, akkor a hollandoknál konkrétan bedobnak hozzá egy lapot hogy mennyibe kerül (minimum €0,60 + €1,20 adminisztrációs költség) és a címzettet kérik fel hogy befizesse. Ezt a címzett befizetheti/elintézheti a feladóval, leszarhatja vagy visszautasíthatja a küldeményt. Ha nem fogadja el akkor retúr. Ha leszarja, akkor "minden OK" mert nem fogják egy küldeményért elhurcolni, de ha ez egy feladónál rendszeresen előfordul (talán egy címre is) akkor egy bizonyos ponton túl szépen automatikusan retúr az is, és ez nem a címzett szándékától függ (ő a címzett, miért is ő fizetne, a posta csak azért őt szólítja fel mert a feladóról nincs megbízható adat).

 

Szerintem ez nem ennyire bonyolult. Ha egyszer itt ki van fizetve a postaköltség, a címzettnek nem kell plusz árat fizetnie, ezt nem tudom elképzelni. Feladáskor a teljes postai költséget kifizetjük. Ha bármilyen oknál fogva nem veszi át a címzett, akkor visszajön és legrosszabb esetben a feladó csak úgy kapja vissza, hogy mégegyszer kifizeti a postaköltséget.



#7
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ha már egyszer feladtál egy levelet, nem küldik vissza, mert a célország szabályainak nem felelt meg és rá kellene fizetni még egy kicsit... Remélem ezt a butaságot nem gondoltad komolyan. Akkor küldik vissza, ha a címzett nem veszi át.

 

A butaságba az belefér hogy a méret miatt nem kézbesítik hanem bedobnak egy értesítést és az illető épp külföldön van vagy más oknál fogva nem tudja időben átvenni? A végeredmény ugyanaz, visszaküldik, ha van adat a feladóról. Ha nincs akkor talán a legrosszabb eset az hogy egy ideig felszólítgatják a címzettet hogy mégis érte kéne jönni aztán megy a "talált tárgyak" osztályra (megsemmisítik). Magyar postafióknál hivatalosan pl. csak 10 munkanapig tartogatnak bármit, aztán megy retúrba, tehát egy három hetes távollétnél ez garantált.

 

Ez amúgy ha nem kerülne többe, ha úgy értelmezik hogy nem fért bele tehát csomagként kellett volna feladni, tehát többe kellene kerülnie, akkor a hollandoknál konkrétan bedobnak hozzá egy lapot hogy mennyibe kerül (minimum €0,60 + €1,20 adminisztrációs költség) és a címzettet kérik fel hogy befizesse. Ezt a címzett befizetheti/elintézheti a feladóval, leszarhatja vagy visszautasíthatja a küldeményt. Ha nem fogadja el akkor retúr. Ha leszarja, akkor "minden OK" mert nem fogják egy küldeményért elhurcolni, de ha ez egy feladónál rendszeresen előfordul (talán egy címre is) akkor egy bizonyos ponton túl szépen automatikusan retúr az is, és ez nem a címzett szándékától függ (ő a címzett, miért is ő fizetne, a posta csak azért őt szólítja fel mert a feladóról nincs megbízható adat).



#8
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Ha már egyszer feladtál egy levelet, nem küldik vissza, mert a célország szabályainak nem felelt meg és rá kellene fizetni még egy kicsit... Remélem ezt a butaságot nem gondoltad komolyan. Akkor küldik vissza, ha a címzett nem veszi át.



#9
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Néhol a méretet egész komolyan veszik (pl. Hollandiában a 3 cm vastagságot meghaladót csak csomagként lehet feladni, ott van minden postán egy lyuk amin át kell férnie). Azt nem tudom hogy mi van ha egy magyar postán elfogadják és a célországban nem fér bele. Legrosszabb esetben visszajön és/vagy hozzáfizethetsz.



#10
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Fékváltókart adtam fel levélként külföldre.. ma kaptam a vevőtől

 

"Just to let you know the shifters arrived today. Very pleased so thank you for the quick delivery. 

Thanks,"

 

elvisz a pósta 2 kg-ig meg bizonyos mérethatárig bármit ajánlott levélként : )

 

A fvkos mutatvány olcsó volt (2550 ft ajánlva elsőbbségiként) és 480 gr-ra mérlegelt.

 

Szóval 500 gr alatt megéri külföldiázni.

 

mindenképp ajánlva add fel, hogy legyen track-trace, és elsőbbségiként, mert utóbbi nevetségesen olcsó (150).

 

Arról van szó, hogy a gyártó mérettáblázata alapján kicsi lett és visszaküldöm a boltnak. De fizetik a postaköltséget és ők biztosítva akarják, úgyhogy innentől nem az én bajom. De köszönöm, később jól jöhet.



#11
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Szerintetek egy vékony ruhadarabot (vesemelegítőt) postai buborékos borítékban fel lehet adni levélként külföldre? kicsit dudorodna tőle a boríték, de nem vészes. Ez a legolcsóbb opció, amit látok.

Fékváltókart adtam fel levélként külföldre.. ma kaptam a vevőtől

 

"Just to let you know the shifters arrived today. Very pleased so thank you for the quick delivery. 

Thanks,"

 

elvisz a pósta 2 kg-ig meg bizonyos mérethatárig bármit ajánlott levélként : )

 

A fvkos mutatvány olcsó volt (2550 ft ajánlva elsőbbségiként) és 480 gr-ra mérlegelt.

 

Szóval 500 gr alatt megéri külföldiázni.

 

mindenképp ajánlva add fel, hogy legyen track-trace, és elsőbbségiként, mert utóbbi nevetségesen olcsó (150).



#12
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Szerintetek egy vékony ruhadarabot (vesemelegítőt) postai buborékos borítékban fel lehet adni levélként külföldre? kicsit dudorodna tőle a boríték, de nem vészes. Ez a legolcsóbb opció, amit látok.



#13
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

az on-line boltos topic is itt (tech részen) van (volt).


Kisherceg módosította - 2013. november 28. - 09:51

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#14
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

srácok, biztos, hogy ez "technikai" téma?


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#15
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Auh, nem gondoltam, hogy így is lehet olvasni egy ilyen "gesztust". Én is rengeteg édességet kapok, elfogadom, nem neheztelek ssenkire, aki banánt, ananászt, csokigarnitúrát, bonbont és egyéb nyalánkságokat ad, amit ki nem állhatok, elfogadom, és kész. Értékelem, hogy gondolt rám, és inkább azzal foglalkozok, hogy az év többi napján-idejében milyen ember is az illető.


Természetesen nem a nagyira gondoltam aki kedveskedni szeretne az unokának, hanem egy üzletre, aki számolva csinálja. Ha van két webshop amelyikből az egyiknél minden 10 küldeményből 1 késik, és a másiknál 2 a tízből, de minden késés után beleraknak egy csokit, akkor én akkor is az elsőhőz húzok, akármennyire gondolt "rám" a második.



#16
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

"az édességgel épp egy bojkottálni való multit segít"

 

A Facebook káros a gyengébbekre nézve.

 

A Nestlére gondoltam (pár éve kijelentették hogy nem kéne az ivóvíznek alapvető emberi jognak lennie, tui. sorban vásárolják fel a kutakat. Mindent a pénzért..), de a Facebook se rossz.



#17
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

"az édességgel épp egy bojkottálni való multit segít"

 

A Facebook káros a gyengébbekre nézve.



#18
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Én azt tanultam hogy idegenektől nem szabad elfogadni édességet :)

 

Engem kimondottan zavar ha valamit beleraknak, mert honnan tudja az illető hogy nekem mi izlik, hogy nem zavar e hogy a plusz súly/termék/csomagalás fölöslegesen környezetterhelő, az édességgel épp egy bojkottálni való multit segít (és a közegészséget rontja), vagy esetleg egyáltalán cukros e a vevő. Na meg áldom azt az észkombájnt aki nyáron berak egy ötpercen belül szétfolyó/megromló valamit. Pl. drága számítógép alkatrész mellé.

 

Etikailag alapjában véve elgondolkodtató, mert ez egyfajta szemfényvesztés, talán megvesztegetésnek is minősíthető. Olcsó pszichológiai trükk, manipuláció. Az alapvető szolgáltatás helyett áthelyezi a hangsúlyt a benyomásra, az objektívről a szubjektívra. Ha jó a termék akkor nem kell, ha valami nem stimmel, akkor eltereli róla a figyelmet és hátráltatja az egészséges konkurrenciát ahol egy másik szolgáltató akinek jobban stimmelnek a dolgai mégis háttérbe szorul.  Lásd a mai konzumtársadalmat, de ez megint más téma. 

Auh, nem gondoltam, hogy így is lehet olvasni egy ilyen "gesztust". Én is rengeteg édességet kapok, elfogadom, nem neheztelek ssenkire, aki banánt, ananászt, csokigarnitúrát, bonbont és egyéb nyalánkságokat ad, amit ki nem állhatok, elfogadom, és kész. Értékelem, hogy gondolt rám, és inkább azzal foglalkozok, hogy az év többi napján-idejében milyen ember is az illető.

 

Ha már "ajándékozás". A "sárga oldal" webshopja játszotta egyszer azt el, hogy 3 naptól többet kellett várnom egy termékre. Természetesen egy törülközőt ingyér csomagoltak a megrendelés mellé és küldte az ügyfélszolgálat, a "bocsánat a késésért" üzenetet.

 

Piszok Jók lettek az évek során. Manapság az "általános", hogy délután 1-2 fele paypallel fizetek, másnap reggel 9-10-re nálam a csomag (www.shop.builder.hu) De most ezt az offtopikos mókát berekesztem.

 

Inkább továbbgondolom a külföldi eladásokat. Ugyebár levélként 2 kg-ig bármit elvisznek, akár dobozt is, ami lehetőséget ad az extra védelemre. Lehet, a monoplanernek mennie kéne. : ) (itthon azért se kapnék aprógombot meg gyöngyfüzérsort sem, pedig városin nagyon mutatós)

 

Azoknál egyébként nem tudom, miért értéknövelő a gyári fékbetét, ami egy acélsaruba illesztett dögnehéz kőkemény ebonit-keményműanyag valami.. :)



#19
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

tényleg szép gesztus beletenni mellé édességet.

 

Én azt tanultam hogy idegenektől nem szabad elfogadni édességet :)

 

Engem kimondottan zavar ha valamit beleraknak, mert honnan tudja az illető hogy nekem mi izlik, hogy nem zavar e hogy a plusz súly/termék/csomagalás fölöslegesen környezetterhelő, az édességgel épp egy bojkottálni való multit segít (és a közegészséget rontja), vagy esetleg egyáltalán cukros e a vevő. Na meg áldom azt az észkombájnt aki nyáron berak egy ötpercen belül szétfolyó/megromló valamit. Pl. drága számítógép alkatrész mellé.

 

Etikailag alapjában véve elgondolkodtató, mert ez egyfajta szemfényvesztés, talán megvesztegetésnek is minősíthető. Olcsó pszichológiai trükk, manipuláció. Az alapvető szolgáltatás helyett áthelyezi a hangsúlyt a benyomásra, az objektívről a szubjektívra. Ha jó a termék akkor nem kell, ha valami nem stimmel, akkor eltereli róla a figyelmet és hátráltatja az egészséges konkurrenciát ahol egy másik szolgáltató akinek jobban stimmelnek a dolgai mégis háttérbe szorul.  Lásd a mai konzumtársadalmat, de ez megint más téma. 



#20
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Szia : ) hol rtam azt, hogy mást adok föl neki? Azt rtam, hogy

 

"nb: egyébként ha semmiképp sem fér be 500 gramm alá, akkor meg "ugyanmindegy" alapon kaphat a vevő szaloncukrot, gumicukrot, egyéb nyalánkságot. Így talán nem is katasztrófa az egész."

 

ez nem azt jelenti, hogy ha semmiképp sem tudom kibuvészkedni a fél kg-os limitet, akkor még belecsempészek a csomagba valami nyalánkságot? Csak nekem volt már, hogy haribot kaptam egy rendelésemhez.. Ha meg mondjuk 510-re jön ki cukorka nélkül, cukorkával meg 800-ra, akkor minden további nélkül beletehetsz a vevőnek egy csomagot, mert nem lesz drágább elküldeni, ellenben szép gesztus.

 

Amúgy a campagnolo fröcsi muanyag csodái (első generációs mirázs ergó) 478 gr-ra mérlegelt a postán, és 474-re a spar-ban, szóval a postások mérlege kicsit csal :) A csomagot elküldtem, elsőbbségivel (az plusz 150 ft, de simán megéri) és ajánlva, hogy legyen nyomkövetés rajta. Szóval már csak arra várok, hogy a vevő megkapja.

 

Féket boritékban én is kaptam már, küldtem is már, és ilyen téren nagyon hálás cucc a fék, mert könnyu :) A fékváltókarral az a baj, hogy ha valami régiség, akkor nagoyn sanszos, hogy fél kg felett lesz, mert az összes 8-9es shimano fél kg fölött van (kivéve a 7700ás Durát) és még arra jön a csomagolópapir.

 

Bocsánat, hogy nem irok hosszú i-ket, ezen a billentyun nem fordul olyan elő, lusta vagyok karaktertáblázni, kombinálni.

 

Ha esetleg a másik pár fvk-t is külföldre kéne küldeni, majd meglátom, hogy belefér-e a fél kg alá, mert az tömör aluminium (1993-as Rekord-Chorus-Athena)

 

Nagyobb csomagoknál (kerékszett, váz, kerékpár, hintaló, talicska) megéri a DPD-vel küldeni : )

 

Megróvom magam miket feltételeztem, tényleg szép gesztus beletenni mellé édességet. Én még sosem kaptam ilyet, meg sem fordult a fejemben. Szerintem érdemes beszerezni egy konyhai mérleget, bár most nekem sincs, de otthon mindig azzal mértem a csomagokat és be tudtam úgy csomagolni, hogy beleférjen a limitbe. A megfelelő dobozt is könnyebb kiválasztani mérleggel. Sőt, a vatera hirdetéseket eleve pontos postaköltséggel fel tudtam adni a mérleg segítségével. Én a nagyobb dolgokat mindig postával küldtem külföldre, ugyanannyi, sőt még több lenne a futár.


freddyke módosította - 2013. november 26. - 20:23