Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Grammánia - a végletek nélkül

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
722 hozzászólás a témában

#641
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

McGywer:

Nem emlékszem pontosan, talán 380, 390g körül... Biztos nem 360-370... de azért 400 alatt van a heg. Eq21


2008-ban az elsõ széria tudta a 360-at, csak kereket fûzni nem tudott belõle senki :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#642
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 hozzászólás
McGywer:

Nem emlékszem pontosan, talán 380, 390g körül... Biztos nem 360-370... de azért 400 alatt van a heg. Eq21

#643
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
nálam igen

s ezek egy túrás/versenyesek lesznek ? :)
eddig sem a trtósságról volt híres a ralph, ha még puhábból lesz
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#644
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
nem latszanak a kepek

#645
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Eloroztam a barátnõm Croostrailjét, mert amikor az SLR hátsófelni elreped a szelepfuratnál olyan korrekt garanciális ügyintézést kaptam ami elõtt le a kalappal, úgy gondoltam maradjunk a márkánál ha már kereket veszünk.


Tyû, az jóféle, majdnem olyat vettem! Végül RM3 lett, de lehet, hogy cserélem Mavicra. De ez már egy másik sztori.

No de, hogy on-topic legyek, Schwalbe prototípus külsõ adatok: (mindkettõ különleges, puha gumikeverék)
Racing Ralph 26x2.25:
Feltöltött kép
Nobby Nic 26x2.2.25 4Cross:
Feltöltött kép

#646
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Srácok, köszi a nagyon-nagyon hasznos infót! Ezért IS szeretem ezeket a bicajos fórumokat. ;-)
Ezek szerint Crossmax ST alá nem érdemes menni, maximum ha 50-60 kilós valaki.

Milyen kerékszettet vettél az SLR helyett?

Eloroztam a barátnõm Croostrailjét, mert amikor az SLR hátsófelni elreped a szelepfuratnál olyan korrekt garanciális ügyintézést kaptam ami elõtt le a kalappal, úgy gondoltam maradjunk a márkánál ha már kereket veszünk.

#647
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Nem próbáltál a nagyker fölé menni, mondjuk írni az anyacég ügyfélszolgálatának, csatolva a fényképeket és a tanúk e-mail üzeneteit (lefordítva, természetesen)?

Megvolt ez is, megmondtam az itthoni nagykernek ne haragudjanak, de nem tudom elfogadni a döntésüket(a lekezelést meg végképp) és elküldöm a Mavic-nak is lefordítva franciára, az anyacég szerint sem fordulhat ez elõ egy ilyen kerékkel, forduljak a magyar forgalmazóhoz, és itt a kígyó beleharapott a saját farkába...

egyébként érdekes, hogy a mavic lapján nem találtam súlykorlátozás adatokat (azt lehet csak én vagyok vakvarnyú) de a fritz újságban a keréktesztben 85 kg-t írnak az slr vonatkozásában.


Súlykorlátozást én sem találtam, mert ha lett volna a 95-100 kg-os versenysúlyommal nem veszek ilyen kereket.

#648
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Bike+ Helium agy, Sun Equalizer 21 disc heg. felni, DT fekete Revolution felni, alu anyákkal, 32 küllõs, 1545g párban. Múlt héten fûztem, magamnak. Mi szakadt szét a Mavicnál?

Hope kerekek voltak a kiállításon, valami 1370g körül, 130e körül, na azok szépek voltak...

XT sor nálam 299g, 11-34.


A Sun EQ 21-es felniket lemérted külön?

#649
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
egyébként érdekes, hogy a mavic lapján nem találtam súlykorlátozás adatokat (azt lehet csak én vagyok vakvarnyú) de a fritz újságban a keréktesztben 85 kg-t írnak az slr vonatkozásában.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#650
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Buktam, õk úgy gondolják hazudok én is meg a két tanú is, akiket sikerült megtalálnom és emilben meg is írták valóban ott és úgy történt az eset.


Nem próbáltál a nagyker fölé menni, mondjuk írni az anyacég ügyfélszolgálatának, csatolva a fényképeket és a tanúk e-mail üzeneteit (lefordítva, természetesen)?

#651
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Srácok, köszi a nagyon-nagyon hasznos infót! Ezért IS szeretem ezeket a bicajos fórumokat. ;-)
Ezek szerint Crossmax ST alá nem érdemes menni, maximum ha 50-60 kilós valaki.

Milyen kerékszettet vettél az SLR helyett?

#652
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

És mi lett a vége a story-nak ? Kicserélték vagy buktad a dolgot ?


Buktam, õk úgy gondolják hazudok én is meg a két tanú is, akiket sikerült megtalálnom és emilben meg is írták valóban ott és úgy történt az eset. Tavaly a Szilvásmarci középen az elsõ lefelében láttam egy srácot aki kézben vitte lefelé a bicajt az elsõ kereke meg pont úgy volt megrogyva. Mázlistának csak azért tartom magam mert nem lefelében adta meg magát, akkor nagyon összetöröm magam.

#653
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás
És mi lett a vége a story-nak ? Kicserélték vagy buktad a dolgot ?
Marci

#654
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Gabi alatt ilyen csuklott össze a Duna maratonon emelkedõn felfelé;)


Á nem igaz, nem úgy volt az, a magyar forgalmazó és a Mavic szerint is ilyesmi nem fordulhat elõ ezzel a kerékkel, hiába volt két tanúm is aki látta tényleg felfelé tekeréskor csuklott össze, belém akarták beszélni bele estem egy a kerék átmérõjével megegyezõ gödörbe amibõl nem bírt kijönni a kerék ezért rogyott meg a, még jó, hogy fényképeket is mellékeltem a helyszínrõl, mondanom sem kell gödör nem volt a kanyarban sem...

#655
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 hozzászólás
Bike+ Helium agy, Sun Equalizer 21 disc heg. felni, DT fekete Revolution felni, alu anyákkal, 32 küllõs, 1545g párban. Múlt héten fûztem, magamnak. Mi szakadt szét a Mavicnál?

Hope kerekek voltak a kiállításon, valami 1370g körül, 130e körül, na azok szépek voltak...

XT sor nálam 299g, 11-34.

#656
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Gabi alatt ilyen csuklott össze a Duna maratonon emelkedõn felfelé;)


Túl erõsen tekerhetett, minek terhelni azt a pulzust! :-P

#657
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Gabi alatt ilyen csuklott össze a Duna maratonon emelkedõn felfelé;)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#658
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Ha lenne egy 26-os bicajom versenyezni, ezt de elfogadnám bele! :-) (Sajnos nem én mértem és nem is az enyém...)
Feltöltött kép
Feltöltött kép
676g + 775g = 1451 g

#659
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Nesze nektek grammániások. Várom a tippeket kinek mennyit ér meg 90mm 65gr Feltöltött kép
599€
https://www.bike-com...on-Vorbau-.html
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#660
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Pechedre, mindkettõm van, s mindkettõt a napokban mértem le. :D

11-32-es XT (HG) - 299 g
11-36-os XT (HG-X) - 336 g


:-)
XG-X szerintem OK, de a másiknál valami nem stimmel. Biztos, hogy nem 11-34 az a 11-32?
Feltöltött kép
További mérések, ahol mindenki 261-263 grammot mért a 11-32-es XT (HG)-re: http://gewichte.mtb-...ette-xt-cs-m770