Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cikkek a weboldalon - észrevételek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
154 hozzászólás a témában

#101
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

saját véleményemtől független, fikázókat kérdezném, hányan próbáltak már amógy villanybiciklit ? (nem a bolt előtt 2 körre, hanem egész napos túrán, hegyen völgyön disznótúrásban ) ?


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#102
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

Ők pont az a korosztály/-csoport, akiknek igazán semmi szükségük az efféle "pótszerre", egyszerűen bele kellene tenniük annyi (előzetes) munkát, hogy "kiérdemeljék" az élményt, hogy meghódítottak egy-egy csúcsot, letekertek ennyi-annyi km-et/szintet.... no-offenz, de ne ideologizáljuk már meg, hogy miért jó egy újabb kerülőút... :)


Igen, de amíg el tud velem jönni egy aszfaltos Duna kanyar körre, addig a hegyre nem. Nem azért, mert lusta, azért, mert mást sportol, nem órákat bringázik.
De aki egy órákat montizik, az sem fog eljönni egy egész napos, 2000-2500+ -os túrára, tehát mehetek egyedül. Így már oké? ☺️

#103
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.865 hozzászólás

Attól, hogy nem arra használják, amire van, még nem ördögtől való. Sok pénzem lenne, mindenkinek vennék a családban, hogy a fiatalabbak (25-35) el tudjanak velem jönni az 1500+ szintes erdei túrákra úgy, hogy élmény legyen nekik is, nekem is, a 60+ -os szülőkkel meg menne az egész napos bringatúra mondjuk a Fertőtó körül. Eddig nem tekertek annyit, mint én, de ezután is megmarad a "gap", mert nem ez a fő hobbijuk. Otthon is maradhatna a kanapén, vagy eljön a szabadba, és mozog is, mert nem robogózik!
A pedelec fanyalgás nekem kicsit olyan, mint 10-15 éve a kocsikban a blokkolás- meg a kipörgésgátló elleni vita: Ne vezessen, aki nem tudja megoldani a helyzetet. Most meg direkt ikszelik az emberek a sávban tartást is...
Jó dolog a pedelec, csak mindenki a rossz élményt meséli.

 

Ők pont az a korosztály/-csoport, akiknek igazán semmi szükségük az efféle "pótszerre", egyszerűen bele kellene tenniük annyi (előzetes) munkát, hogy "kiérdemeljék" az élményt, hogy meghódítottak egy-egy csúcsot, letekertek ennyi-annyi km-et/szintet.... no-offenz, de ne ideologizáljuk már meg, hogy miért jó egy újabb kerülőút... :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#104
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

e-bike. Engem nem zavar alapvetően. Legalább kimozdulnak vele a természetbe. Más kérdés az eszement száguldozás és a gyalogtúrázók tiszteletben nem tartása - de az nem attól van, mert e-bike-on ül valaki.

 

Ellenben az már zavar, hogy alig van hét, hogy 1-2 uh-oh ne jönne Straván, mikor egy e-bikeos, azaz elektromos doppingoló "lekomolja" egy "szegmensemet" - és ezzel nem vagyok egyedül. :)

Pedig van olyan activity type, hogy "e-bike" és mikor írok (sőt, olyan sokan és gyakran írunk!) neki, akkor sem állítja át a delikvens. Na ez nem fair.

 

Hja, háromszoros XCM világbajnok is küzd velük, tegnap konkrétan megpróbálta egy e-bikeos által elvett KOM-ját visszavenni: https://www.strava.c...ties/1854514552

Pont ezt írják ők is, hogy a csávó visszaállíttatja a flagelést + nem képest ebike-ra állítani a ride type-ot :)


zscs módosította - 2018. szeptember 21. - 10:12


#105
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Attól, hogy nem arra használják, amire van, még nem ördögtől való. Sok pénzem lenne, mindenkinek vennék a családban, hogy a fiatalabbak (25-35) el tudjanak velem jönni az 1500+ szintes erdei túrákra úgy, hogy élmény legyen nekik is, nekem is, a 60+ -os szülőkkel meg menne az egész napos bringatúra mondjuk a Fertőtó körül. Eddig nem tekertek annyit, mint én, de ezután is megmarad a "gap", mert nem ez a fő hobbijuk. Otthon is maradhatna a kanapén, vagy eljön a szabadba, és mozog is, mert nem robogózik!
A pedelec fanyalgás nekem kicsit olyan, mint 10-15 éve a kocsikban a blokkolás- meg a kipörgésgátló elleni vita: Ne vezessen, aki nem tudja megoldani a helyzetet. Most meg direkt ikszelik az emberek a sávban tartást is...
Jó dolog a pedelec, csak mindenki a rossz élményt meséli.

#106
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Nem vagyok fenn a facsén, ezért itt szeretném kommentálni a Cube elektromos országúti cikket. Megmondom őszintén, hogy csak az első pár sort és az utolsó bekezdést olvastam el. Már évek óta hallgatom a marketing szöveget a kezdő, idős, mozgásában korlátozott hobbista zombiról, aki boldogan vágtat a pedelec-jén és közben országúti vagy enduro bajnoknak képzeli magát. Én mégis Lovas Arnold kommentjével értek egyet. Sajnos ez a trend is az emberiség totális elpuhulását szolgálja és természetesen egyre újabb eladásokat generál. Fogyasszunk és zabáljunk. Igaz, hogy az emberiség egyik része a zsírjába, másik az éhezésbe-nyomorba, harmadik meg a CO2-be fullad bele. Az ebben a riasztó számomra, hogy az unokám (remélem lesz) számára ez már húsba-életbe vágó kérdés lesz. Valahogy az ingázó pedelec az egyetlen, amiért tudok lelkesedni, bízva abban, hogy tömegesen elterjed és legalább részben kiváltja a robbanómotoros autókat.


  • Jorus és Kisherceg kedveli ezt

#107
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Tisztelt Szerkesztőség,

 

Azt észre teccettek venni, hogy a múlt héten a Swiss Epicen Benkó Barbara párosban 2ik lett összetettben? 

Ez sem ingerküszöb hír?

 

Grig


  • szak kedveli ezt

#108
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.865 hozzászólás

nem mintha kancsót terveznék venni, de azért megemlítem, mert az alábbi két cikkben is megjelenik a nagy hír: új forgalmazója van a magyar piacon.

http://bikemag.hu/ma...ka-forgalmazasa

http://bikemag.hu/ma...szagutik-csucsa

 

nyilván 5 másodperc volt guglival megkeresni a cég honlapját, de azért az elvárható előzékenységről tett tanúbizonyság lett volna, ha valamelyik szerző linkeli, pláne hogy kommentben valaki kérdezte a neon csoda árat is...

http://www.aspire.eu...r-kereskedoknek

mondjuk árakat itt sem nagyon találtam, már csak azért sem, mert a forgalmazó "Brands" lapján hibás a Cannondale linkje. :D

de mindegy, segítek:

https://www.cannonda...n/International

 

az is vicces, hogy a cannodale+magyarország kombinációra még mindig a mali az első három találat. :)

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#109
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ennek egyébként mi az oka?

Termékéletgörbe.


  • Kisherceg kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#110
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás

Ennek egyébként mi az oka?

 

[...] Balaton maratonon 700 induló szerintem ma Magyarországon sikernek mondható. [...]  Valószínűleg az 1500 fős maratonok és a magyar xco vk futam már nem tér vissza, az volt az aranykor. 


"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#111
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

12,5 kb

A kérdés úgy hangzott, hogy a versenyek mennyi montist érdekelnek. Hát nem 12 és felet, humoros barátom. Pl. Balaton maratonon 700 induló szerintem ma Magyarországon sikernek mondható. Hogy ebből a létszámból mennyi olvassa ezt a magazint és fórumot, az jó kérdés, valószínűleg nem sokan. Miért is? Ezt kérdezem Márkus Janitól is, mint ennek a lapnak egyik szerzőjétől. Valószínűleg az 1500 fős maratonok és a magyar xco vk futam már nem tér vissza, az volt az aranykor. De a hanyatlást meg lehet állítani, ha van összefogás rendezők, egyesületek, szaksajtó/média, sportpolitika stb. között. Nem vagyok naív, látom, hogy ebből az országból az összefogás kurvára hiányzik. Az is lejött már, hogy ennek a lapnak a szerzői már rég nem indulnak mtb maratonokon, nem is igazán érdekli őket ez a tömegsport. Ez nem tántorít el sem attól, hogy változatlan lelkesedéssel hobby-versenyezzek és attól sem, hogy nap mint nap kinyissam ezt a lapot/fórumot. Tisztában vagyok azzal is, hogy ingyen olvasom (köszönöm szépen) így nekik más forrásokból kell bevételt generálniuk. Máshol már beszélgettünk arról is, hogy pl. Bakony szervezői semmit nem tesznek a verseny népszerűsítéséért. De látok pozitív jeleket is; Sportaktív hírlevelet küld, igyekszík komolyabb körítést adni a versenynek, Zselic face kommunikációja kiemelkedő, stb. Ettől függetlenül valóban én is örülnék neki, ha újra olvashatnék versenybeszámolót, megszólalna a rendező, a győztes, lenne video, stb. De összességében elégedett vagyok a még élő versenyek színvonalával és ez a lap is hiányozna, ha nem lenne :).


  • Rabbit kedveli ezt

#112
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Pontosan mennyit érdekelnek? :)

Egyébként a versenyszervezők nem partnerek benne, ez az egyik oka.

12,5 kb


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#113
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Sziasztok,

 

Az új XTR megjelenése kapcsán végre naprakész volt a csapat és hála Thommey-nak szuper jó cikkek születtek. Nekem tetszik ez a részletesebb bemutatás.

 

Akár az Eagle szettről is lehetne hasonló VAGY ott inkább már hosszú távú tapasztalat.

 

Ami viszont továbbra is bojkott alat van úgy látom azok a hazai versenyek...

 

Se a  Vértes és Bakony , Szilvásvárad maraton nem kapott egy sort sem DE a a Velence mtb maraton sem...

 

Kedves Szerkesztőség PEDIG EZEK AZ ESEMÉNYEK SOK MONTIS érdekelnek ám!

 

Előre is köszönjük!

 

Grig

Pontosan mennyit érdekelnek? :)

Egyébként a versenyszervezők nem partnerek benne, ez az egyik oka.



A sebesség mindent megold.

 


#114
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Sziasztok,

 

Az új XTR megjelenése kapcsán végre naprakész volt a csapat és hála Thommey-nak szuper jó cikkek születtek. Nekem tetszik ez a részletesebb bemutatás.

 

Akár az Eagle szettről is lehetne hasonló VAGY ott inkább már hosszú távú tapasztalat.

 

Ami viszont továbbra is bojkott alat van úgy látom azok a hazai versenyek...

 

Se a  Vértes és Bakony , Szilvásvárad maraton nem kapott egy sort sem DE a a Velence mtb maraton sem...

 

Kedves Szerkesztőség PEDIG EZEK AZ ESEMÉNYEK SOK MONTIS érdekelnek ám!

 

Előre is köszönjük!

 

Grig


  • szak kedveli ezt

#115
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.865 hozzászólás

ezen itt jót nevettem:

"...nem kell külföldről rendelned, ami sokszor nyelvi bonyodalmakkal és tetemes szállítási díjakkal jár."

 

innen


Kisherceg módosította - 2018. április 19. - 12:17

  • Rabbit és Procolus kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#116
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Írjatok a Premantura Rocky Trailről, Benkó Barbi XCO-n bőven top10, XCM-en első lett, de ami a férfiak mezőnyében igazán komoly eredmény, hogy Dina Marci 3. lett az XCM-en, olyan nevek előtt mint Cristoph Soukup vagy Uwe Hochenwarter!



#117
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Jani, Premantura Rocky Trailen (CR) kint vannak a Dina Marciék, Buruczki Szilárd és még nagyon sokan Mo.-ról. Ma XCO, holnap XCM. ;)



#118
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Hello Bikemag csapat!

 

Már 4 napja megy a Cape Epic verseny, nagy drámákkal és kitűnő csatákkal de itt egy szót nem olvashatunk....

 

Miért???

 

Köszönet: Grig

Hello!
"Kicsit" későn válaszolok de nem igazán olvassa rajtam kívül tőlünk bárki is a fórumot.
A válasz viszont nagyon egyszerű, kevés az érdeklődő iránta a napi beszámolókhoz, plusz kapacitásunk sincs rá.



A sebesség mindent megold.

 


#119
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Hello Bikemag csapat!

 

Már 4 napja megy a Cape Epic verseny, nagy drámákkal és kitűnő csatákkal de itt egy szót nem olvashatunk....

 

Miért???

 

Köszönet: Grig


  • Procolus kedveli ezt

#120
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Srácok, az utóbbi időben a versenybeszámolók nagyon jók lettek! Végre nem csak az elit eredményeiről olvasni, hanem a Master és egyéb kategóriákban zajlott küzdelmekről is esik szó. Sőt, szuper a sok fotó és végre arcok is társulnak a nevekhez!

http://bikemag.hu/ma...agyar-bajnoksag

 

Csak így tovább, szerintem jó az irány! ;)