Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Cikkek a weboldalon - észrevételek

- - - - -

  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#81
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

erről tényleg cikket kellett írni? vagy ez is csak reklám? :P

http://bikemag.hu/ma...ebestyen-balazs

Ott az X az alján :)



A sebesség mindent megold.

 


#82
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,878 posts

erről tényleg cikket kellett írni? vagy ez is csak reklám? :P

http://bikemag.hu/ma...ebestyen-balazs

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#83
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

szép-szép, de hogy le sem merte írni a szerző az árát... másrészt: én nagyon agyalok, hogy ki tudjam váltani a gyerekcipelős autót, de ez még mindig nem alternatíva sajnos, és nem "csak" az ára miatt. :(

Szerintem ez inkább egy érdekesség, nem valószínű, hogy itthon eladnak belőle egyet is.



A sebesség mindent megold.

 


#84
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,878 posts

szép-szép, de hogy le sem merte írni a szerző az árát... másrészt: én nagyon agyalok, hogy ki tudjam váltani a gyerekcipelős autót, de ez még mindig nem alternatíva sajnos, és nem "csak" az ára miatt. :(

 

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#85
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 posts

A Sunrace sor + lánc cikkhez saját tapasztalat:

MX-80 11-50 sort, XT láncot, SLX váltót és 34-es SLX hajtóművet (7000-es sorozat) használok több, mint 1 éve (túl sok km nincs benne). Felfelé teljesen jól működik, lefelé néha gondolkodik, küzd vele a váltó (mondjuk Shimano 46-ig ajánlja). Alapvetően elégedett vagyok, az 1x11 elv bejött, Sram-ot nem akartam, de nem bírom kivárni míg Shimano kijön egy nagy átfogású 1x11-el (ha egyáltalán kijön), vázam sem Boost-os. Alternatíva lehet még a 11-46 + 32-es hajtómű. Sokat tekerek síkon ezért választottam a másik kombót.


  • Kisherceg likes this

#86
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 posts

Meglepett az ORNOT bringás ruházat cikk - semmi marketing. Nem ez az első ilyen jellegű írás Matusek Róberttől. Teccik! Hoppá, most látom, hogy angolul is megjelennek ezek a cikkek! Gratulálok. Vissztérve az ORNOT-ra: tök jó csak számomra rohadt drága :) .



#87
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Jani, a mai kondis cikkhez, a törzserősítés témaköréhez linkelhető lenne ez a kétrészes régi Bikemag-cikk is akár: http://bikemag.hu/ma...kerekparosoknak

Köszi.
De emailben vagy facebook-on gyorsabban elérsz mint itt. :)


  • zscs likes this


A sebesség mindent megold.

 


#88
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,302 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Jani, a mai kondis cikkhez, a törzserősítés témaköréhez linkelhető lenne ez a kétrészes régi Bikemag-cikk is akár: http://bikemag.hu/ma...kerekparosoknak



#89
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,302 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Végre a sítúrázásról egy cikk, jó! :)

http://bikemag.hu/ma...-menj-turasizni

 

Személy szerint majdnem jobban kedvelem ezt a sportot, mint a bringázást... :)



#90
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 posts

Most olvasom a megújult Top Maraton cikket. Hol a Duna? Sportaktív honlapon már sehol, de még él a dunamaraton.hu, címlapon a 2019-es versenydátummal. Plusz Harang úr állítólag visszavonult, de ott ül az asztalnál a főszervezők között. Hoppá, most olvasom, hogy a Dunát és a Balatont más cégek szervezik (Duna Maraton Sport Kft., Bringa Erdő Kft.) Eddig észre sem vettem... Írok egy email-t a Dunának, hátha válaszolnak.



#91
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,302 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Mindeközben: https://www.velonews...-in-2019_479427



#92
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 posts

70+, az korra vonatkozik!

Aha, az más. A boldog nyugaton biztosan vannak 70+ bringások, nálunk az olyan ritka, mint a fehér holló. Már eleve a 70 felett mozgékony ember sem túl gyakori látvány. Mondjuk az én kis falumban van 2 db ilyen sporttárs, nagy becsben tartjuk őket.



#93
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

 


2, a villanyországutit én se tudtam még teljesen feldolgozni (mert virsligumist az vegyen aki olyik erővel szándékkal alkattal rendelkez(bár persze a felénk számosan előforduló magam sem tudom nevetségesebb vagy szánalmasabb látványt nyújtó akós hordó méretű sörhassal , talpig csapat/brand ruhában fél to másféll millás bianchin,treken, speckón feszítő, feszülő (szó szerint ugye) (jutik eszembe, honnan a pcsából vesznek akkora méretű ruhát ? :))  egyedeket sem, ők akár még lehetnek is célcsoport)

 ezen jót röhögtem

 

70+ ??? húszévesen voltam annyi, ma már örülök a 80+-nak is :)

 

70+, az korra vonatkozik!


Edited by gaboca1, 2018. September 22. - 20:04.


#94
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 posts


2, a villanyországutit én se tudtam még teljesen feldolgozni (mert virsligumist az vegyen aki olyik erővel szándékkal alkattal rendelkez(bár persze a felénk számosan előforduló magam sem tudom nevetségesebb vagy szánalmasabb látványt nyújtó akós hordó méretű sörhassal , talpig csapat/brand ruhában fél to másféll millás bianchin,treken, speckón feszítő, feszülő (szó szerint ugye) (jutik eszembe, honnan a pcsából vesznek akkora méretű ruhát ? :))  egyedeket sem, ők akár még lehetnek is célcsoport)

 ezen jót röhögtem

 

70+ ??? húszévesen voltam annyi, ma már örülök a 80+-nak is :)



#95
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

nu

1, nem ti vagytok a célközönség 

2, a villanyországutit én se tudtam még teljesen feldolgozni (mert virsligumist az vegyen aki olyik erővel szándékkal alkattal rendelkez(bár persze a felénk számosan előforduló magam sem tudom nevetségesebb vagy szánalmasabb látványt nyújtó akós hordó méretű sörhassal , talpig csapat/brand ruhában fél to másféll millás bianchin,treken, speckón feszítő, feszülő (szó szerint ugye) (jutik eszembe, honnan a pcsából vesznek akkora méretű ruhát ? :))  egyedeket sem, ők akár még lehetnek is célcsoport)

3, de ti is lehettek még 70+, az erdőshegy iránti szeretet akkor sem múl. jó esetben legalábbis. de az izomzat már nem biztos akarja, annyira mint a fej (bár minden fejben dőlik el, mondják) akkor meg lehet jól fog jönni az a kis zümi a hajtásban.

4, saját tapasztalás meg az hogy (ráadásul egy 15cm b+ ligtos s-pedelec enduro 2,8-as mezőgazdasági gumikkal (hans dampf) rendelkező szerelvényen)  az átlagos bringás kb pont ugyanazt a wattot bele fogja tenni egy adott etapba csak fele annyi ideig tart (avagy sokkal több út szint lészen meg egységnyi idő leforgása alatt -csak adj nagy manitou kellő számú töltést az akkuba :) - (amúgy kissé szürreális élmény volt paprétnek tartva a 10%s elején hegynek fel előzni a virsligumis kollégákat ezzel a tankkal :) ) szerintem nekik is

5, konkluzióként magam is akkor adnám a fejem ilyesmi (bár virsigumist akkorse soha) vételezésére, ha ház olyan mint elképzeltem, gyereknek mindene megvan most+10 év, garázsban 6 normál ultimate bringa áll bevetésre készen, a 7 minden napján másik masszörleány (igen a bevállalós fajta:)) tarifája is kitellik, és ezek mellett még mindig van rá költség ...na akkor elgondolkodnék rajta. :)

 

"Én el tudom fogadni a pro és kontra véleményeket is, bírom amikor a beszélgetés nem az indulatok mentén halad. De ettől függetlenül fenntartom, hogy a jóléti emberiség egyre puhul, satnyul, korcsosul, és a pedelec is egy tényező ebben a folyamatban."

 

ezzel amúgy nagyjából 1et, bár nekem kevésbé a pedelecről, sokkal inkább a hooverboard, villanyroller, a nem tudom hogy hívják elektromos kerék és társai.


Edited by Bikertigger, 2018. September 22. - 12:36.

  • Kisherceg, Rabbit and szak like this
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#96
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Tig, én pl még csak nem is láttam élőben ilyesmit (vagy csak nem tűnt fel). Alapvetően nincs is bajom velük, mert különösebben nem is érdekelnek, bár ha lenne lehetöségem egyszer persze kiprobálnám (úgy értem, hogy nem kellene miatta túl sokat autózzak), talán még tetszene is. Ami viszont nem tetszik, hogy kimondatlanul ugyan (vagy inkább burkoltan, szépen körülírva), de az egész koncepció arról szól, hogy nem baj, ha a user nem elég felkészült fizikailag, ha van elég pénze, "bármit" letekerhet ő is. Az, hogy a felkészült user az elektronoknak hála többet, messzebbre tekerhet, csak bullshit. A jöhet velem nagyobb körre a más sportot űző gyerek/haver, ugyanez a kategória.

Ha valaki fizikai aktivitást, teljesitményt igénylő mozgást akar, akkor a szintjének megfelelő távon/szinten próbálkozzon. ...és igyekezzen fejlődni, hogy kiérdemelje az elért eredményt! Nem kell kompenzálni.

A másik szempont, hogy ugye ez egy "másfajta" sporttevékenység, nem bringás... hát, erre azt mondom, akkor inkább motorozok. Ennyi pénzért meg föleg.

De mondom, nekem mindegy. Remélem, sosem lesz ilyesmire szükségem.

Hát készülj fel a látványra,, nyáron Ausztriában a boltokba szinte már mást sem lehetett látni, Bad Ausséban a központban van egy nagy bicajbolt, olyan 15 méteres kirakattal, elgurultam előtte, tele volt pakolva bringákkal, a sor végén volt vagy két darab hagyományos.



#97
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 posts

Én el tudom fogadni a pro és kontra véleményeket is, bírom amikor a beszélgetés nem az indulatok mentén halad. De ettől függetlenül fenntartom, hogy a jóléti emberiség egyre puhul, satnyul, korcsosul, és a pedelec is egy tényező ebben a folyamatban. Valamikor az emberi testet mozgásra és mellette gondolkodásra tervezték. Oké, hogy az agyunkat még hajlandóak vagyunk dolgoztatni, de a testünk már leginkább ülni és feküdni szeret. Nézd meg a rengeteg hájas kisgyereket, vagy hórihorgas ropi kamaszt. Ez tizenéves korban még csak hiúsági kérdés, de az idő előrehaladtával komoly egészségügyi problémává válik. Akkor már nem az a baj, hogy ki néz vissza a tükörből, hanem az ízületek, a vérnyomás, a cukor, a keringés...

Az eredmény egy nagyon rossz életminőség, teher vagy a környezeted számára stb. Addig élsz, amíg mozogsz. (és nem elektromotorok mozgatnak)


  • Rabbit likes this

#98
DHR

DHR

    vendég

  • fórumtag
  • 253 posts
  • LocationBudapest

Bár nem vagyok nagy expert a témában, de mentem már egy egész napot egy komolyabb 27.5 plus enduro ebike-kal.

Nekem az tetszett meg benne, hogy ilyesmi bringával is, ami nem kimondottan mászásra való, nagyon szépen lehet kb 1500 méter szintet összegyűjteni felfelé és tényleg olyan helyeken tudok menni, ahova egyszerűen a lejtőzős jellegű bringák adottságai miatt másképp nem jutok el. Tehát nekem a minél több élmény gyűjtését jelenti úgy, hogy közben adott egységnyire úgyis elfáradok.



#99
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,878 posts
Tig, én pl még csak nem is láttam élőben ilyesmit (vagy csak nem tűnt fel). Alapvetően nincs is bajom velük, mert különösebben nem is érdekelnek, bár ha lenne lehetöségem egyszer persze kiprobálnám (úgy értem, hogy nem kellene miatta túl sokat autózzak), talán még tetszene is. Ami viszont nem tetszik, hogy kimondatlanul ugyan (vagy inkább burkoltan, szépen körülírva), de az egész koncepció arról szól, hogy nem baj, ha a user nem elég felkészült fizikailag, ha van elég pénze, "bármit" letekerhet ő is. Az, hogy a felkészült user az elektronoknak hála többet, messzebbre tekerhet, csak bullshit. A jöhet velem nagyobb körre a más sportot űző gyerek/haver, ugyanez a kategória.

Ha valaki fizikai aktivitást, teljesitményt igénylő mozgást akar, akkor a szintjének megfelelő távon/szinten próbálkozzon. ...és igyekezzen fejlődni, hogy kiérdemelje az elért eredményt! Nem kell kompenzálni.

A másik szempont, hogy ugye ez egy "másfajta" sporttevékenység, nem bringás... hát, erre azt mondom, akkor inkább motorozok. Ennyi pénzért meg föleg.

De mondom, nekem mindegy. Remélem, sosem lesz ilyesmire szükségem.

Edited by Kisherceg, 2018. September 21. - 23:02.

  • Rabbit likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#100
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Nem feltétlenül a kerékpárosok a pedelecek piaca, egy teljesen új szegmens nyílhat meg. Tehát nem arról van, hogy mindenáron a bringásokat akarják áttéríteni.
Pl én, mint bringás nem tudom élvezni, használni az e-országútit, de nem is nekem készül, sőt az e-montik többsége sem nyújt nekem bringás érzést, mert olyan mint egy tank, átmegy mindenen, jobban szeretem a könnyebben mozgatható bringákat. De pl voltam rengeteget olyanokkal bringázni, akik nem kerékpároznak sokat (vagy semmit), túlsúlyosak és imádták terepen és országúton is a pedeleceket.



A sebesség mindent megold.