Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Trial

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
684 hozzászólás a témában

#21
Yoshida

Yoshida

    vendég

  • fórumtag
  • 150 hozzászólás
Én megértettem, pont ilyen kellene nekem is, mert a féket nem tudom annyira benyomni a kormány hajlítás miatt, és a fékkarral sokszor beszorítom a középsõ ujjam...
Viszont ez egy B+, így is hajlik, nem merném szélesebben fogni. Én 78kiló vagyok.

LordAndrew: Lóri örülni fog a videónak. :) Ha minden igaz, tõle tudok kérni képeket, egy másik sráctól (hobbi 6.-lett, sárga magellan trial, olvassa a topikot) meg lehet tudok kérni videót, amit majd bedigizek.

Ma szinte egész nap esett az esõ. :(

#22
HG

HG

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Ez nekem magas...  ;)

#23
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Ide irok mert nem akarok meg egy topicot nyitni.

Kerdes: szoktatok toldatot hasznalni kormanyhoz?

/Ez egy muanyagbol esztergalt kis izé ami belenyulik a kormany belsejebe mondjuk 15-15 /20-20mm-t es a kormany kulso atmerojevel megegyezo vastagsagban ugyancsak 15-20mmt nyulik ki.
Hogy pont passzoljon asszem 2 szazad kulonbseg van a kormany belso atmeroje es a toldat kisebbik atmeroje kozt./

-Mennyire veszi igy jobban igenybe a kormanyt ?
Az az igazsag hogy nemreg ort el egy X-Tasy...
Az uj tok allat, de beleteve 15-15mmt ez is hajlik.
Nem hinnem hogy a megnovekedett erokar okozna... vagy igen? Hmmm ki kene szamolni...
Vegyunk peldanak ketszer akkora erot, hiszen ugratunk..
80kg nal:
(650-40)/2mm*800N=244Nm
(680-40)/2mm*800N=256Nm

ha veszunk egy 85kg os embert...
(650-40)/2mm*850N=259Nm
(680-40)/2mm*850N=272Nm
ez annyi mintha egy 89 kg os ember hasznalna a 650 es kormanyt...

Az ertekek is csak hasbol mentek meg az sem mindegy hol fogjuk meg honnan szamoljuk a kozepet... csak az aranyok miatt szamoltam.
Szigma meg tau feszultsegeket sem volt erom szamolni....
Szoval szerintem vagy kritikus a 85 -89 kg
vagy nem a kormany hajlik hanem benne a muanyag...

Otlet/velemeny??



#24
TrialTom

TrialTom

    vendég

  • fórumtag
  • 236 hozzászólás
Akkor most!

#25
TrialTom

TrialTom

    vendég

  • fórumtag
  • 236 hozzászólás
Hopp!
Szerintem törzsvendég lettem!

#26
LordAndrew

LordAndrew

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
Fent van a http://www.extra.hu/BikeTrials - on pár videó; Gyõr, egyéb. Ha esetleg  nem jönnek be, akkor a szolgáltató már harmadszorra törölte le az összeset >:(

#27
LordAndrew

LordAndrew

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
Jaja, csak sajnos erre rá nem tudok tenni semmit:(. A Bikers Guide-ban láttam 5000 pénzért egy Vuelta hajtókart, és hozzá a legkisebb tányér 22 fogas volt, elég jól is nézett ki, de sehol nincsen, még Mali-éknál sem volt. Pech.

#28
Sekee

Sekee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 309 hozzászólás
Szerintem a 27 es lánctányér kicsit nagy! 22es az ideális, de ennél már csk kisebbet használnak 21,20. Lánctányért amúgy tudsz venni, én 700ft ért vettem egy sugino-t.

Sekee

#29
LordAndrew

LordAndrew

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
Yoshida: már készítem a nem-flashes oldalat, mert valóban azért egyelõre elég ritkák a full-flash oldalak, egyrészt, másrészt mert nemis tudom tökéletesre megoldani.:) A görgetéses megoldást pedig lecserélem amúgyis, a képeidenk pedig csak örülök!

Ja, és szerintetek az Alivio jó hajtókar? Az tuti, hogy nem ISIS-est veszek, mert arra nincs pénzem jelenleg, hogy monoblokkot is cseréljek. Csak jelenleg van egy jó régi Deore-m, ami BioPace-es, meg a legkisebb tányérja is 27-es, szóval jóó rossz:)

#30
Gregory

Gregory

    vendég

  • fórumtag
  • 217 hozzászólás
ED ez merevillás lenne, nem telós!!! Csak a vilátt átalakítatom a tárcsásra!!!
De szerintetek milyen lenne mégis!!!????


#31
Yoshida

Yoshida

    vendég

  • fórumtag
  • 150 hozzászólás
Hi.
Én láttam már a trial vázat telóval. Nem próbáltam, de tisztára úgy nézett ki mint egy dual váz. (a bringa végülis az volt, a sác mondta, hogy ez a triál váz) elöl hátul tárcsás volt.
Ha elõre tárcsa akkor szvsz. Avid bowdenes, vagy Magura Louise, vagy Formula amelyik könnyû belõle.

Lord Andrew: másnap má ment a site, nekem végülis csak a görgetés nem tettszik, valahogy nagyon béna a kezelése. És csak egérrel lehet mûködni az oldalon. Én igen örülnék nem flash-es verziónak. Amúgy összességében tök jó oldal, majd lehet tudok küldeni képeket.

#32
Sekee

Sekee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 309 hozzászólás
Caprine: 40-50körül, de inkább 40! Peppencs ilyet adott el vagy ad el!

#33
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
a caprine triál mennyi?

#34
don_iNSECT

don_iNSECT

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás
nahali! mar reg nem szoltam be,uh most megteszem... szoval nem toltotok fol a serverre :((( pedig varnam a cuccokat... jovo heten valamikor be fogjak kabelezni a hazat,uh kirakom a francba innen a gateway-t,h ne zugjon allandoan,es akkor folyamatosan non-stop 24h megy majd,de ezert legyszi toltsetek is fel,barmit,videot,akarmit,csak menjen.... ja es az upload dir-be... az uploadsba majd en atrakom,a mar mukodo dolgokat,koszike,csako!!
->don iNSECT
[ftp]ftp://guest:guest@80.98.48.155:21[/ftp]

#35
Gregory

Gregory

    vendég

  • fórumtag
  • 217 hozzászólás
Egy nagyon bugyuta kérdés!!!!
Szerintetek Triálra elõrre egy tárcsa milyen lenn!?
Mert nekem most egy Magura Hs33 van, de egyszerüen rök furcsa!!! Szerintetek akkor milyen lenne egy tárcsa rá, vagy a magurával mit lehetne csinálni???


#36
Sekee

Sekee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 309 hozzászólás
Ha nem tetszik neki a Magellan akkor nézzen meg egy caprine-t!

#37
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
remélem duplavállassal :)))) érdekes lenne. Kösz Andix a cuccot nagyon zsír.

#38
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Mit szólna egy Magellan 2k1 triál, vagy a 2k2 erõsebb verziója, ha telóval használnák?

#39
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Tudom hogy van ilyen téma de haverom megkért hogy írjam ide hogy: "Milyen vázat vegyek triálra 50 pénz alatt" Nem teccik neki a magellan.

#40
LordAndrew

LordAndrew

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
Ja, kösz, akkor csak nem vettem észre:)! Utánanézek jobban... Az elsõ képek amelyikek nem jöttek be, megpróbáltam javítani, nekem már csak egy nem jön be - jelenleg.