Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Mountainbike Challenge

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
140 hozzászólás a témában

#81
kzkvh2

kzkvh2

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Ha a versenyre szeptember 16-ig lehet kedvezményesen nevezni, az nem azt jelenti, hogy 16-án is? Csak mert ma reggel szerettem volna, és az online nevezési felület le van zárva.


Megoldottam offline, de látom, hogy közben meghosszabbítottátok az elõnevezést szerdáig.

#82
kzkvh2

kzkvh2

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Ha a versenyre szeptember 16-ig lehet kedvezményesen nevezni, az nem azt jelenti, hogy 16-án is? Csak mert ma reggel szerettem volna, és az online nevezési felület le van zárva.

#83
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
"Egy bizonyos, országúton is versenyzõ, hazai versenyzõ gúnyneve volt, mivel mindig így választott távot/kategóriát. Aki tudja kirõl van szó, úgyis tudja."
Én Zsírrakéta gúnynevût ismerek, ha egyrõl beszélünk.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#84
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

U.i: eddig ket nevezo van a cyclocross kategoriaba, ugyhogy aki dobogon szeretne allni, az nyugodtan nevezhet. :D

hm, elgondolkodtattál :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#85
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás
Termeszetesen a Bolcske maratonrol van szo.

#86
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás
Fontos hírek!

Az elõnevezés idejét kitoltuk szeptember 16-ig!!

Aki szeretne pólót is kapni, az viszont szeptember 11-ig tudja ezt jelezni felénk.

Nevezni: /\/\/\ HegyiBringa.hu /\/\/\ - oldalon lehet

Telefonszám, amin információt lehet kapni: +3630-5269734
( legyetek figyelemmel arra, hogy mi is dolgozó emberek vagyunk, de ígérem mindenkit visszahívunk aki keresett minket és éppen nem voltunk elérhetõek)

Mindenkinek sikeres felkészülést, további jó versenyeket és sikereket kívánunk.

A szervezõk

U.i: eddig ket nevezo van a cyclocross kategoriaba, ugyhogy aki dobogon szeretne allni, az nyugodtan nevezhet. :D

#87
FLHC

FLHC

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Szeptember 8-án immár harmadik alkalommal rendezzük meg a Fehérkõ-Lápa Hillclimb hegyikerékpáros idõfutam és terepfutó versenyt, amely a TakarékPont Mountainbike Challenge sorozat nyolcadik állomásaként kerül megrendezésre!

Idén egy új útvonallal -a mi meredekebb, ám rövidebb - bõvítjük a versenyt a technikás és a kihívásokat keresõ bringásoknak, de a korábban használt "classic" útvonalon is zajlik majd a verseny.

Nézzétek meg az oldalunkat és nevezzetek!

3. FEHÉRKÕ-LÁPA HILLCLIMB VERSENY 2012.
Fehérkõ Lápa Hillclimb | Facebook

#88
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás
szia Buki :) akkor én vagyok a rossz szóló :)
...Emiatt ertelmetlen pl. az otevenkenti bontas. Halkan jegyzem meg, hogy a holgyek meg rosszabb helyzetben vannak kategoriabontas szempontjabol, megsem hallottunk egy rossz szot sem tõlük....
ötéves bontásról itt nem volt szó :) a hölgyek udvariasabbak, nagyon kevés fórumozik és sajnos versenyre is jóval kevesebben járnak. Talán ezért is , hogy nekik ennyi kategóriájuk sincs.Ha meg szólna akkor õ is rossz szóló lenne.Egyébként meg sok kezdõ számára az lehet a jó benne hogy nincs a pályán veszélyes rész ill. kicsi a szint különbség.Még is kitudnák próbálni az egészet.
további jó versenyszervezést

#89
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

A nevezõk száma még kevés


Az idõpont változás szerintem pár embernek keresztbe tehet, hiába kértem szabadnapot/szabit arra a napra ha egy héttel késõbb lesz mint ami elõzetesen meg lett hirdetve. Mentem volna, de így már nem tudok :(
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#90
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Jani:
csak nem indulni akarsz Te is? Végülis sík pálya, az majdnem országútis :)

Nincs kizárva. :)


A sebesség mindent megold.

 


#91
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Jani:
csak nem indulni akarsz Te is? Végülis sík pálya, az majdnem országútis :)


Egyebkent meg a CX OB-n sem neztek, hogy mivel indulsz. Tokmindegy volt a kormanyszelesseg, es a gumi is. Sot, sokan montival mentek, tobbek kozott en is. Senki nem szolt erte. Mi sem fogunk.

a cx OB-n hobbiban mentél nem? ott nem igazán fontos ez - mondjuk az Elit futamban sem néztek semmit. Bár ha elkezdték volna feszegetni a szabályokat, akkor magukkal csesznek ki, mert az a pálya... inkább nem is firtatom...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#92
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ó, én nagyon sportszerû vagyok, még váltó sincs rajta. :D


Letörött? :) Milyen áttétel lesz rajta?


A sebesség mindent megold.

 


#93
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Akkor teged kizarunk, ugy ahogy vagy. :D Tokmindegy mivel jossz. :D

Komolyra forditva: Nem nezunk ilyen szabalyokat. Ha cyclocross bringad van, akkor az megfelel. Sot, mondjuk ha monti vazra epult, vekonykerekes, merevvillas, tarcsafekes a bringad, DE orszaguti kormannya van, akkor azzal is indulhatsz. :D Gondold vegig, hogy neked mi fer bele a cyclocross kategoriaba a sportszeruseg keretein belul egy kis versenyen, amire nem vonatkoznak a hazai szovetseg es a UCI eloirasai, egy olyan kozegben, ahol eleg ritka a cyclocross bringa. (Egyebkent, ha montival indulnal a cyclocross futamban, akar meg az is belefer. Ugyis hatranyban leszel a tobbihez kepest. :D)

Egyebkent meg a CX OB-n sem neztek, hogy mivel indulsz. Tokmindegy volt a kormanyszelesseg, es a gumi is. Sot, sokan montival mentek, tobbek kozott en is. Senki nem szolt erte. Mi sem fogunk.


Ó, én nagyon sportszerû vagyok, még váltó sincs rajta. :D

#94
lpasztor

lpasztor

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
A gyerekfutam 4 részre lesz osztva.

A legkisebbek egy kb 300m-es pályán mennek 1 kört, a második korosztály 2 kört. A harmadik és negyedik korosztálynak már lesz emelkedõ és lejtõ 1 illetve 2 körrel. 1 kör kb 1500m.

#95
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás

Itt mi alapján minõsül valami CX bringának? 35mm széles gumim van és a kormányom is 50cm feletti (http://on-one.co.uk/...-BLK-254_P1.jpg), így UCI szabályok szerint már nem felel meg, ha jól tudom.


Akkor teged kizarunk, ugy ahogy vagy. :D Tokmindegy mivel jossz. :D

Komolyra forditva: Nem nezunk ilyen szabalyokat. Ha cyclocross bringad van, akkor az megfelel. Sot, mondjuk ha monti vazra epult, vekonykerekes, merevvillas, tarcsafekes a bringad, DE orszaguti kormannya van, akkor azzal is indulhatsz. :D Gondold vegig, hogy neked mi fer bele a cyclocross kategoriaba a sportszeruseg keretein belul egy kis versenyen, amire nem vonatkoznak a hazai szovetseg es a UCI eloirasai, egy olyan kozegben, ahol eleg ritka a cyclocross bringa. (Egyebkent, ha montival indulnal a cyclocross futamban, akar meg az is belefer. Ugyis hatranyban leszel a tobbihez kepest. :D)

Egyebkent meg a CX OB-n sem neztek, hogy mivel indulsz. Tokmindegy volt a kormanyszelesseg, es a gumi is. Sot, sokan montival mentek, tobbek kozott en is. Senki nem szolt erte. Mi sem fogunk.

#96
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Itt mi alapján minõsül valami CX bringának? 35mm széles gumim van és a kormányom is 50cm feletti (http://on-one.co.uk/...-BLK-254_P1.jpg), így UCI szabályok szerint már nem felel meg, ha jól tudom.

#97
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Áááá, félreérted. Én nem nyerni járok versenyekre, és nem is ez a legfõbb vágyam. Csak nem akarom szénné égetni magam, hogy ötbõl hatodiknak jövök be... :)
Egyébként is: 39 vagyok, ami évek óta a legerõsebb korosztály. A céljaim is ennek megfelelõek, elhiheted. És jövõre pedig hosszúzni fogok - gondolhatod mennyi esélyem van egy Sass Józsival, vagy egy Vass Petivel szemben... Szóval nálam a dolgok kihívás tartalma más, de ettõl függetlenül valószínûleg kipróbálom. ;)

figyu, ha meg tudod magaddal beszélni, hogy nem számít az eredmény, mert csak magadnak akarsz bizonyítani, akkor nem számít, ha utolsó is vagy.
nekem is volt már olyan, hogy úgy álltam neki egy versenynek, hogy nem az eredmény érdekelt, hanem saját céllal vágtam neki (x pulzustartományban pl.) és tökre nem zavart, hogy "mindenki" megelõzött.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#98
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás
A gyerekfutamról lehet valamit tudni? pl hány km?

#99
lpasztor

lpasztor

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Köszönöm Buki hozzászólását a kérdéshez. Én sem tudtam volna jobban leírni.

Azt tudni kell, hogy egy ilyen verseny megszervezése nem két filléres móka. Nem lehet minden indulót külön díjazni és jutalmazni és ez nem csak a cyclocrossra értendõ. Az idei év tanulsága alapján már fogunk tudni jövõre változtatni az igényeknek megfelelõen, de mindenkinek nem fogunk tudni a kedvébe járni. A dobogón csak három hely van ezt el kell fogadni. A CX pálya azért egyezik meg távban és nyomvonalban a maraton útvonalával, mert a sok megkérdezett versenyzõ igénye ez volt. Ha már verseny, legyen hosszú: "tökös gyerekek" volt a válasz és én ennek megfelelõen alakítottam ki.

A pálya egy része most mély, homokos, de az idõjáráson sok fog múlni. De ez nem vészes, mert csak rövid szakaszokról beszélünk. Nem itt fog eldõlni a végsõ helyezettek sorrendje.

A nevezõk száma még kevés, ezért errõl még nem is tudok nyilatkozni, de szerintem nem az a lényeg, hogy ki indul el. Én legalább is nem azért nevezek be egy versenyre, mert egy vagy több általam kedvelt versenyzõ is induln. De persze a nevezési oldal sem ad lehetõséget a nevezettek láthatóságára.

A cyclocross futam fog elsõként indulni a hosszútáv elõtt 15 perccel és a utolsóként a rövidtáv.

Pályáért felelõs személy

#100
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Inkább Antal Részer. Barátoknak Anti Részer. ;)


Egy bizonyos, országúton is versenyzõ, hazai versenyzõ gúnyneve volt, mivel mindig így választott távot/kategóriát. Aki tudja kirõl van szó, úgyis tudja. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)