Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Mountainbike Challenge

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
140 hozzászólás a témában

#101
kzkvh2

kzkvh2

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

miért ne lenne egy kategória Veled? hobbisták vagytok/vagyunk mind, ha jól gondolom :)
ha olyan kategóriát keresel, ahol rögtön nyersz, akkor nincs kihívás, ami elõremozdítana, hogy többet és komolyabban edz a következõ versenyre ;)
vannak ilyen ismerõseim, akik úgy választottak távot, ahol kevesebb volt az induló :D


Áááá, félreérted. Én nem nyerni járok versenyekre, és nem is ez a legfõbb vágyam. Csak nem akarom szénné égetni magam, hogy ötbõl hatodiknak jövök be... :)
Egyébként is: 39 vagyok, ami évek óta a legerõsebb korosztály. A céljaim is ennek megfelelõek, elhiheted. És jövõre pedig hosszúzni fogok - gondolhatod mennyi esélyem van egy Sass Józsival, vagy egy Vass Petivel szemben... Szóval nálam a dolgok kihívás tartalma más, de ettõl függetlenül valószínûleg kipróbálom. ;)

Te akarsz a következõ Hobby Hilda lenni? :) ;)

Inkább Antal Részer. Barátoknak Anti Részer. ;)

#102
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Korrekt válasz, köszönöm!
Pont attól féltem, hogy Drótos Andris, Fityisz meg ilyenek indulnak.... Nem egy kategória - és itt nem csak a korosztályra gondolok :)

miért ne lenne egy kategória Veled? hobbisták vagytok/vagyunk mind, ha jól gondolom :)
ha olyan kategóriát keresel, ahol rögtön nyersz, akkor nincs kihívás, ami elõremozdítana, hogy többet és komolyabban edz a következõ versenyre ;)

vannak ilyen ismerõseim, akik úgy választottak távot, ahol kevesebb volt az induló :D

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#103
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Korrekt válasz, köszönöm!
Pont attól féltem, hogy Drótos Andris, Fityisz meg ilyenek indulnak.... Nem egy kategória - és itt nem csak a korosztályra gondolok :)
Azért lehet, hogy teszek egy próbát - még van idõm eldönteni, hogy melyiken induljak. Meg aztán fel kell a bringát is avatni egyszer - ha már erre született... :)

Mi? úgyis Drótos elszakitja a láncát vagy eltöri a hajtómûvét az tuti hogy valamilyen tecnikai problémát generál magának már csak az a kérdés mennyi idõ míg elhárítja:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#104
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Pont attól féltem, hogy Drótos Andris, Fityisz meg ilyenek indulnak.... Nem egy kategória - és itt nem csak a korosztályra gondolok :)


Te akarsz a következõ Hobby Hilda lenni? :) ;)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#105
kzkvh2

kzkvh2

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Korrekt válasz, köszönöm!
Pont attól féltem, hogy Drótos Andris, Fityisz meg ilyenek indulnak.... Nem egy kategória - és itt nem csak a korosztályra gondolok :)
Azért lehet, hogy teszek egy próbát - még van idõm eldönteni, hogy melyiken induljak. Meg aztán fel kell a bringát is avatni egyszer - ha már erre született... :)

#106
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás

Kérdes(ek) a rendezõk felé a Bölcske Maratonnal kapcsolatban:
A Cyclocross futam miért korosztálytalan?
Miért indul Cyclocross futam? Mi a célunk vele? A Supercross sorozatra való "bemelegítés", esetleg kedvcsináló?
A pálya megegyezik a hosszú táv pályájával?
Milyen pálya/talaj várható? Mennyi bringacipelés és egyéb tereptárgy fogja nehezíteni a futamot?
Vannak már nevezõk? Kik?Életfa - X2S terepfesztivál 2012, Piliscsaba

Azért vagyok ilyen kis kiváncsi-fáncsi, mert érdekel a dolog, idén tervezem a Supercross sorozat kipróbálását is, de a bölcskei versenyen a cyclocross futam indítása számomra meglepõ, és a lebonyolítása is eltér a már "megszokottól". Köszi elõre is!


Azert korosztalytalan, mert a cyclocross szakag felenk meg uri huncutsagnak szamit, nem valoszinu, hogy tul sok indulo lesz ebben a kategoriaban. Kb. ugy kell elkepzelni, mint a Kurtos Kupan vagy a Vertes Maratonon az SS futamot.

Azert lett cyclocross kategoria is, mert a terep nem technikas, cyclocross bringaval is vallalhato. Ugy tudom az otlet nem is a szervezoktol jott, hanem versenyzok vetettek fol a lehetoseget. A palya egyebkent ugyanaz lesz mint a hosszabbik tav, szerintem egyszerre is fog indulni a ketto. A palyarol itt talalsz leirast: Mountainbike Challenge 2012
Illetve Alex hozzaszolasaban is: "Voltam a pályabejáráson is és néhány Cegléd maratonon is régebben. Itt azért jóval több szint lesz. Nyilván hegyek nincsenek, csak dombok. A talaj nagyrészt földút, némi aszfalt. Van néhány homokos rész, de nem vészesen sok(bár hozzá kell tegyem én alföldi vagyok, hozzá vagyok szokva :-)). A 38-40km szakaszon különbözõ mûvelésû parcellák között vezet az út, ott volt néhol süppedõs homok. Illetve a 42-46km szakasz erdõben megy(akác/fenyõ), itt is homok és föld volt vegyesen, nyilván csapadék függõ hogy milyen lesz a versenyen. Tavasszal az utóbbi jól járható volt, úgy emlékszem akkor is szárazság volt éppen. Ezek a defektveszélyesebb helyek is egyben. Defektvédelemmel és/vagy több pótbelsõvel érdemes készülni. Én latex belsõvel a bejáráson 1db tüskét szedtem össze, estére eresztett le a kerék. "

Nem lesznek akadalyok a cyclocross kategorianak, nem kell semmi palankra, lepcsozesre szamitani.
A nevezokrol nem tudok nyilatkozni, nincs hozzaferesem a listahoz. Ugy tudom Buzso pl. ebben a kategoriaban indulna, de pl. Fityiszt, Toth Andrist (a drotost) vagy esetleg Kaldi Tomit is meg lehetne interjuvolni. Mellesleg sajat magam is vacilalok meg.

Ugy kepzeld el, mintha egy maratonon cyclocross bringaval indulnal. Az elmult par evben volt mar ilyenre pelda a Top Maratonon is, mert a terep siman engedi.

A vegen hadd szoljak hozza a kategoria bontashoz: ez az elso maratonja ennek a szervezogardanak. A nevezesert, palyaert es a jelolesert egyik csapattarsam felel, a tobbit a bolcskeiek hozzak teto ala. Egyikuk sem csinalt meg ilyesmit. Tovabba, szamolgattuk neha a nevezok szamat a Mountainbike Challenge futamain, es nagyjabol 300 fo szokott indulni. Nem varhato el, hogy egy teljesen uj versenyen, ami meg hegyekkel es hasonlo nyalanksagokkal sem buszkelkedhet, olyan mezony jelenjen meg mint a tobbi Challenge versenyen. Emiatt ertelmetlen pl. az otevenkenti bontas. Halkan jegyzem meg, hogy a holgyek meg rosszabb helyzetben vannak kategoriabontas szempontjabol, megsem hallottunk egy rossz szot sem toluk. Pl. Underworld kupa: egyetlen noi kategoria. Ez nem lenezes. Orulunk mindenkinek aki eljon, es bringazik egy jot. A versenges ugyanugy meg lesz, csak max. mas emberekkel, mint ami megszokotta valt. Es talan egy eremmel kevesebb. De ettol meg ugyanugy azt fogjak gondolni ott a mezonyben, hogy nezd csak, mar a szakalla is osz, megis lenyom a fenebe. Es szerintem inkabb ez a lenyeg.

Meg valami, ami ide tartozik: tudnotok kell, hogy maga a Mountainbike Challenge most meg csak egy keret, ami osszefogja ezeket a versenyeket, bizonyos dolgokban segit, de a versenyeket mindig mas es mas szervezi. Nincsenek meg egyseges iranyelvek, most meg csak erzesre megy a dolog. Lassan osszegyulik par dolog, amit a szezon vegen meg kell beszelnunk, ilyenek pl. az egyseges korcsoport bontas, illetve, hogy legyen-e valami pontrendszer mint a Supercross-on, vagy a Magyar Kupaban. Mert volt aki ezt hianyolta.
Ezeket a versenyeket mind aktiv bringasok, versenyzok segitsegevel szervezik, mindenki a sajat szabadidejeben. Es ettol lett mas ez a sorozat. Szoval kerek mindenkit, ne ugy alljunk az egeszhez, hogy a rendezo az ellenseg. Ezek a versenyek a sajatjaink, mi bringasok szervezzuk, sajat magunknak bringasoknak. Kritikat elfogad mindenki, ha ala van tamasztva ervekkel. Az nem erv, hogy mert masok igy, vagy ugy csinaljak.

#107
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás
Dante-...Szóval rögtön hoztatok egy diszkriminatív rendszert, ahol a 20-40 közötti sportolók "beszopták"......esetleg nézzél szét a nagyvilágban vagy nálunk is mondjuk a kerékpáros kategóriáknál vagy máshol is. 99%-ban a 40 fölött kezdik a bontást.35-tõl nagyon ritka.
Amatõr versenyeknél nem szoktak U23-al foglalkozni. Az a OB-knál szokás .Mert világversenyeken van.Ott se mindig.
Az 50 év pedig szinte minden ember életében vízválasztó.Majd rájössz.
Ha pedig egy sorozatban gondolkodnak (Challenge) akkor illik ugyanolyan kategorizálást csinálni.Különben miért sorozat? Érdekes lenne a téli cyclocrossz futamoknál is versenyenként eltérõ kategorizálás.De egyébként ott tartunk, hogy minél több embert szeretnének montizni látni a versenyeken. Ehhez pedig nem az a járható út , hogy minél kevesebb kategória legyen.Nem véletlenül csináltak 50 fölötti kategóriát az elõzõ versenyeken.Amatõr kupában is van.Még 60 fölötti is. Ez pedig az outisoknál már nagyon régen úgy van.Egyébként meg sokáig versenyeztem a fõ kategóriában. Több sportágban is.Úgyhogy nem tudsz azzal zavarba hozni. Kb. 35 éves folyamatos sportolás és versenyrendezés után nálam ez jön ki, hogy csak úgy lehet minél nagyobb tömegeket megmozgatni ha minél több a kategória.Mert gondolom ez a cél.
A most zajló tájbringa VB-n is 40,50,60 tehát 10 éves bontás van Férfiaknál még 70 is.Tehát a 10 éves bontás 40-tõl az azért általános. Ha valaki végig versenyez fiatal korától akkor ez annak megszokott dolog.Egy versenyszervezõnek is annak kéne lennie.Vagyis megnézem, hogy az elõttem sikeresen lezajlott komárom megyei rendezvényeken hogy is volt .Azt annyi.

#108
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Kérdes(ek) a rendezõk felé a Bölcske Maratonnal kapcsolatban:
A Cyclocross futam miért korosztálytalan?
Miért indul Cyclocross futam? Mi a célunk vele? A Supercross sorozatra való "bemelegítés", esetleg kedvcsináló?
A pálya megegyezik a hosszú táv pályájával?
Milyen pálya/talaj várható? Mennyi bringacipelés és egyéb tereptárgy fogja nehezíteni a futamot?
Vannak már nevezõk? Kik?

Azért vagyok ilyen kis kiváncsi-fáncsi, mert érdekel a dolog, idén tervezem a Supercross sorozat kipróbálását is, de a bölcskei versenyen a cyclocross futam indítása számomra meglepõ, és a lebonyolítása is eltér a már "megszokottól". Köszi elõre is!

Szerintem az az oka, hogy annyira sík a pálya, hogy CX-szel talán még gyorsabb is és ezért kaptak egy külön kategóriát, nem hiszem, hogy itt lesznek akadályok.


A sebesség mindent megold.

 


#109
kzkvh2

kzkvh2

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Kérdes(ek) a rendezõk felé a Bölcske Maratonnal kapcsolatban:
A Cyclocross futam miért korosztálytalan?
Miért indul Cyclocross futam? Mi a célunk vele? A Supercross sorozatra való "bemelegítés", esetleg kedvcsináló?
A pálya megegyezik a hosszú táv pályájával?
Milyen pálya/talaj várható? Mennyi bringacipelés és egyéb tereptárgy fogja nehezíteni a futamot?
Vannak már nevezõk? Kik?

Azért vagyok ilyen kis kiváncsi-fáncsi, mert érdekel a dolog, idén tervezem a Supercross sorozat kipróbálását is, de a bölcskei versenyen a cyclocross futam indítása számomra meglepõ, és a lebonyolítása is eltér a már "megszokottól". Köszi elõre is!

#110
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Jól beszélsz, akad itt First World problems bõven. ;-) (gugliba beír és klikk Képek, csak hogy tiszta legyen)

#111
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás
Gyerekek kabaré ez az egész! :)

Ha rosszul indul a napom, akkor feljövök egy kicsit ide olvasgatni, mert itt azt látom, hogy vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben levõ emberek is. Például akikkel kiszúrt egy tüske, az idõjárás, a túl sok vagy kevés szint, és sok más olyan dolog amelyre nem tud hatni...
Illetve tud! Ha szervez magának egy versenyt annyi szinttel amennyi neki fekszik éppen, olyan kategóriában ahol csak õt értékelik, és ha kedve van, akkor még a tüskéket (de az összeset!) is összeszedheti nehogy ledefekteljen ezen az ominózus versenyen! :)
...csak hát akkor hol maradna az izgalom, az ismeretlen felfedezésének az izgalma, a játék öröme? Hm? :)

Tapasztalatból tudom, és állítom, hogy ha úgy mész el egy ilyen rendezvényre, hogy pozitív gondolatok járnak a fejedben (pl: Meg tudom csinálni! Én leszek az elsõ! Tök jó lesz a hangulat, mert ott lesz egy rakás olyan szerencsétlen hülye mint én! ...és egyéb ilyen marhaságok), akkor még jól is érezheted magadat, és sokáig szép emlék maradd ez a számodra bármilyen külsõ körülmény ellenére is!

Bocsánat, de ez már nagyon kikívánkozott belõlem, mert ezeknél a negatív hozzászólásoknál csak az bosszant jobban, hogy Kávé kutyám állandóan bekeveri a teniszlabdáját az alá a puff alá, amin mindig ülök! ...no de elég már a puffogásból! :D

#112
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

A talaj nagyrészt földút, némi aszfalt. Van néhány homokos rész, de nem vészesen sok(bár hozzá kell tegyem én alföldi vagyok, hozzá vagyok szokva :-)). A 38-40km szakaszon különbözõ mûvelésû parcellák között vezet az út, ott volt néhol süppedõs homok. Illetve a 42-46km szakasz erdõben megy(akác/fenyõ), itt is homok és föld volt vegyesen, nyilván csapadék függõ hogy milyen lesz a versenyen.


egyszer voltam Tisza maratonon, hangulatos volt süppedve tekerni a homokban.
ausztráliában a Crocodile Trophy-n egy hétig mennek homokban!
amúgy meg mindenkinek ugyanaz lesz a pálya és már most tudjuk, hogy jó eséllyel homokos lesz - tehát lehet rá készülni.

Aki kitalálja, hogy ki van a képen és hányadik lett a versenyen, az vehet magának egy sört!
Feltöltött kép

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#113
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Csak nem Marton Attila és 2.? És mi lesz a sörömmel? :P

#114
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
További lényeges infó, hogy az idõpont szept. 22-re változott. Aki érintett és eddig nem tudta volna, figyeljen erre(én pl. most vettem észre)!

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#115
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
A kategóriákról annyit, hogy így is mindenki azon sír, milyen gyér a díjazás.
Én részemrõl nem foglalkozok vele hogy van-e oklevél, vagy érem a teljesítõknek egy versenyen. Aki szeretné hogy legyen, írjon a szervezõknek és valószínûleg lesz, ha a többségnek ez a kívánalma.
Voltam a pályabejáráson is és néhány Cegléd maratonon is régebben. Itt azért jóval több szint lesz. Nyilván hegyek nincsenek, csak dombok. A talaj nagyrészt földút, némi aszfalt. Van néhány homokos rész, de nem vészesen sok(bár hozzá kell tegyem én alföldi vagyok, hozzá vagyok szokva :-)). A 38-40km szakaszon különbözõ mûvelésû parcellák között vezet az út, ott volt néhol süppedõs homok. Illetve a 42-46km szakasz erdõben megy(akác/fenyõ), itt is homok és föld volt vegyesen, nyilván csapadék függõ hogy milyen lesz a versenyen. Tavasszal az utóbbi jól járható volt, úgy emlékszem akkor is szárazság volt éppen. Ezek a defektveszélyesebb helyek is egyben. Defektvédelemmel és/vagy több pótbelsõvel érdemes készülni. Én latex belsõvel a bejáráson 1db tüskét szedtem össze, estére eresztett le a kerék.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#116
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest
Nekem volt szerencsém a tavaszi pályabejáráshoz, aki haragban van a térképpel azoknak elárulom, nem hegyvidék, de azért akadnak benne emelkedõk. itt a képek amiket lõttem: https://plus.google....886165217596273

Itt pedig a pályabejárásról készült írás Pásztor Laci, és Fülöp Miki jóvoltából a végén videóval: Mountainbike Challenge 2012

#117
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Engem inkább az zavar, hogy 50km-en összesen 350m a szint. Ugye nem egy lélekvesztõ homokozó vár a nevezõkre?


Szerinted? :) Van valahol pályaleírás is. Azt nézd meg, hogy a hosszútáv +21km-ére 70méter szint jut.


A sebesség mindent megold.

 


#118
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

teljesen tévesen látod az egészet Dante
minden versenyen kell egy 50 év feletti kategória is. Ez nem vitatéma .


Már hogyne lenne vitatéma, nincs abszolút igazság.

Az nem az õ bajuk , hogy ebben a korosztályban nincs sok versenyzõ. Lenne ha folyamatosan lenne mindig és mindenhol ilyen kategória. Te is leszel 50 fölötti és akkor nem így fogsz gondolkodni. Ha meg nincsen akkor is az a cél , hogy minél több embert vonjanak be.
Ne szólj , hogy más szakágban is így-meg úgy. Teljesen rossz az elképzelésük a sportról és a versenyrendezésrõl. Ezért tart ott az a szakág ahol tart. Sajnálják tõlük azt a 3 oklevelet vagy érmet? Telik a nevezési díjából.


Nem errõl van szó. Egy gyõzelemnek, akkor van értelme, ha értékes. Ha már "mindenki nyer", akkor az az érem értéktelenebb. Jelentõsebb díjcsomagot, neadjisten pénzdíjat is lehet adni, ha nincs évenkénti kategóra bontás. Nem tudom, mit látsz az 50-es számban, ami szerint ezt számodra ekkora vízválasztó. Ezzel az erõvel pampoghatnának a Master versenyzõk, hogy legyen 35 évnél még egy bontás, így többen lesznek "díjazottak". Kiragadsz a hazai korosztály-kategorizálásból egy számodra érzékeny pontot, de ezzel az erõvel az egészet át kellene szervezni. Például az U23-at miért nem hiányolod? Ja, mert az téged nem érint? Amirõl te beszélsz, az a "finisher érem", ami nagyon jó dolog - ezt minden versenyzõ megérdemli, aki a táv és önmaga legyõzésében sikeres volt. De ez nem a verseny megnyeréséért jár.

Most szólok és figyuzzál. 29 éve Tatán elkezdtük a Tatai minimaratont szervezni.Rögtön úgy döntöttünk , hogy 40 fölött 5 éves bontásban hirdetünk eredményt.


Szóval rögtön hoztatok egy diszkriminatív rendszert, ahol a 20-40 közötti sportolók "beszopták". :D

Jól olvasod 5 éves és nem 10 éves. Egészen 80 fölötti kategóriát is. Mind a férfiaknál és mind a nõknél is. Ne tudd meg , hogy mekkora taps és elismerés fogadja azt a pár 70 vagy 80 fölötti versenyzõt amikor kimegy a dobogóra .


Ezzel nincs is semmi baj, sõt, minden tiszteletem az idõsebb sportolóké. Én csak remélni tudom, hogy ennyi évesen is így (vagy akárhogy) nyomni fogom. Az ötéves bontás szerintem kicsit túlzás. Ne haragudj, de a 24-órás verseny is kb. emiatt lett értéktelen (szóló/duó kivételével), mivel gyakorlatilag mindenki érmes a hobby-zéta-B-kicsitvegyes-szõke kategóriában.

Amúgy zeezoltanonak igaza van, tényleg bicskanyitogató stílusban aláztad le a szervezõket. :P
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#119
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Már nem azért én nem háborodnék fel annyira pláne hogy tudom hogy abszolult nem üzleti alapon megy, a másik lehet hogy nem olyan profik a szervezésben mint te. Nem kell rögtön le ordítani a rendezõség fejét mikor még meg sem rendezõdött a verseny. A monti challenge meg alapvetõen arról szól hogy legyenek hangulatos családi versenyek szerintem akkor is elmegyek majd 20 év múlva is ha nem kapok papírlapot érte.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#120
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Van ilyen korosztály, "40 év felett". Két lehetõséget látok:

a.\ Szimplán benézted.
b.\ Elvárod, hogy legyen egy számodra megfelelõ, 53 és 54 év közötti neonzöld vázzal versenyzõk számára kiírt kategória, ahol, egyedüli indulóként, nyernél. Ha 77 éves lennél, még érthetõ is lenne a felháborodásod, de látván, hogy egy-két mélyen tisztelt "Senior" versenyzõ mire képes (engem szétaláz), te is azt gondolnád, hogy igazából nincs nagy teljesítmény különbség mondjuk egy 45 és egy 55 éves között.

Csak szólok, hogy csomó szakágban, amennyiben nincs meg a kategóriában x db versenyzõ, már csapják is a másik kategóriához. Ha rajtam múlna, a Felnõttet és a Mastert is egybevonnám, mert (ez már számtalanszor kitárgyalásra került), irrális, hogy az elsõ 10 helyezettben kb 2 db. a "felnõtt". (és most nem kell a "fölé/alá nevezõ" élversenyzõkkel jönni, mert õk is többnyire Master korúak)

De persze értelek is kicsit, én is mindig rohadtul fel vagyok háborodva, hogy nincs "5 órát alvó kontaktlencsét viselõk" számára kiírt kategória, nah. :D

teljesen tévesen látod az egészet Dante
minden versenyen kell egy 50 év feletti kategória is. Ez nem vitatéma . Az nem az õ bajuk , hogy ebben a korosztályban nincs sok versenyzõ. Lenne ha folyamatosan lenne mindig és mindenhol ilyen kategória. Te is leszel 50 fölötti és akkor nem így fogsz gondolkodni. Ha meg nincsen akkor is az a cél , hogy minél több embert vonjanak be.
Ne szólj , hogy más szakágban is így-meg úgy. Teljesen rossz az elképzelésük a sportról és a versenyrendezésrõl. Ezért tart ott az a szakág ahol tart. Sajnálják tõlük azt a 3 oklevelet vagy érmet? Telik a nevezési díjából.
Most szólok és figyuzzál. 29 éve Tatán elkezdtük a Tatai minimaratont szervezni.Rögtön úgy döntöttünk , hogy 40 fölött 5 éves bontásban hirdetünk eredményt. Jól olvasod 5 éves és nem 10 éves. Egészen 80 fölötti kategóriát is. Mind a férfiaknál és mind a nõknél is. Ne tudd meg , hogy mekkora taps és elismerés fogadja azt a pár 70 vagy 80 fölötti versenyzõt amikor kimegy a dobogóra .Még ha egyedül is. Megérdemli. És idén is 833 befutó volt.Az 50-es és 60-as kategóriákban többen vannak mint a tinédzser kategóriában. Ez a cél nem pedig amit Te javasolsz vagy jónak látsz.Nem véletlenül az egyik legkedveltebb vidéki futóverseny.Rendeztünk anno a Lénárd Team-mel sok kerékpáros , futóversenyt, duatlon és triatlon versenyt is. Mindig azt csináltuk , hogy minél több korosztályban legyen kategória. Nem szégyenítettük meg azt a 60 évest esetleg , hogy visszasoroljuk a 40-esek közé mert náluk csak pár fõ indult. Nem az õ szégyene, hibája hogy öreg fejjel sportolni merészel. .Az olyan versenyrendezõ aki ilyet csinál az nem versenyrendezõ és nem érdemli meg , hogy egyáltalán ilyen rendezvényt szervezzen. Kb.a 80-as évek közepén mikor jártam ki Ausztriába futóversenyekre ott is már volt kategórizálás bõven. Németbe is. Ott sem rögtön tömegek kezdtek 50 fölött sportolni. De elkezdtek és már ott tartanak, hogy 50 fölött sok esetben 5 éves bontásban van mindkét nem számára. Itt meg még azon meditálnak egyesek , hogy miért is kell vagy nem kell 50 fölötti kategória. Elég szégyen , hogy ez még így van.
Egyébként pedig mit néztem be szimplán?
Egyébként az 50 fölötti kategorizálásnak ugyanolyan természetesnek kéne lennie , mint hogy a nõk is futják a maratoni távot. Én még emlékszem arra az idõre amikor a versenyrendezõk nem engedték ezt meg. Sõt erõvel szedték ki a hölgyeket. Aztán természetes lett ez is. Ahogy az 50-es vagy nagyobb kategorizálásnak is annak kéne lennie.