Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szerelõk "marhaságai"

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
89 hozzászólás a témában

#41
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás

Ha egyszer rátaláltál a szerelõdre, sose hagyd el. :D


igy van. sajnos arra az egyetlen szervizre, amiben 100 %ig megbizok, mar joparan ratalaltak, hozzajuk igy csak kb. novembertol marciusig erdemes vinni bringat, egyebkent annyira tele vannak, hogy 2-3 hettel elotte be kell jelentkezni, es a sok munka es zsufoltsag miatt ido sincs megbeszelni a dolgokat veluk.

#42
filmes

filmes

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.600 hozzászólás

jó topik ez :D

volt szerencsém olyan helyen élni, ahol a villákat olajcserére a gyártó által meghatározott óraszámonként hordták szervizeltetni. aki sokat tekert, annak gyakorlatilag 1-2 hetente szétkapták a villáját, rugóstagját. és ott ez tök egyértelmû volt. de ugyanebben a boltban történt ez is:
amikor megjelent az elsõ olyan dura-ace szett, aminek már kétrészes hajtókarja volt, akkor apám megrendelte a komplett szettet. a bringa egy seven titánbringa. és hogy a lúd legyen kövér egy új time karbonpedál is felkerült. na most az elsõ bringázás alkalmával a hajtókar lejött a tengelyrõl, így a hajtókart és a karbont time pedált is szépen beletaposta a betonba. ráadásul a kar megkaristolta a vázat is. vissza a boltba, ahol kérdés nélkül rendelték a rongálódott alkatrészeket, és mondták, hogy a legközelebbi bringa vagy váz vásárlásakor beleszámítják majd az okozott kárt.

szóval tévedni lehet, de elismerni azt, az erény.


Azért azt tedd hozzá, hogy ez a hely nagyon messze van kishazánktól.

Egyébként tetszik a topic. Jókat szórakozok a sztorikon.

#43
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Ha egyszer rátaláltál a szerelõdre, sose hagyd el. :D
Én egy kis faluban, egy kis boltban találtam meg, ráadásul apám lehetne. Tökéletesen munkát végez minden téren.
Minden alkalommal 20km-t autózom hozzá, de le nem cserélném még ha a szomszédba költözne egy szerviz akkor sem.


Ahová én járok az is érti a dolgát, de nagyon kiszámíthatatlan. Ha jó napja van, akkor készséggel megcsiálja patentül amit szeretnék, meg ellát jótanácsokkal, lebeszél a hülyeségekrõl, meg felesleges cserékrõl, aztán ha meg éppen rossz napja van, akkor jön az, hogy menjél nyugodtan a törött csapágygolyóval és hasonlóak.

#44
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Ha egyszer rátaláltál a szerelõdre, sose hagyd el. :D
Én egy kis faluban, egy kis boltban találtam meg, ráadásul apám lehetne. Tökéletesen munkát végez minden téren.
Minden alkalommal 20km-t autózom hozzá, de le nem cserélném még ha a szomszédba költözne egy szerviz akkor sem.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#45
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
jó topik ez :D

volt szerencsém olyan helyen élni, ahol a villákat olajcserére a gyártó által meghatározott óraszámonként hordták szervizeltetni. aki sokat tekert, annak gyakorlatilag 1-2 hetente szétkapták a villáját, rugóstagját. és ott ez tök egyértelmû volt. de ugyanebben a boltban történt ez is:
amikor megjelent az elsõ olyan dura-ace szett, aminek már kétrészes hajtókarja volt, akkor apám megrendelte a komplett szettet. a bringa egy seven titánbringa. és hogy a lúd legyen kövér egy új time karbonpedál is felkerült. na most az elsõ bringázás alkalmával a hajtókar lejött a tengelyrõl, így a hajtókart és a karbont time pedált is szépen beletaposta a betonba. ráadásul a kar megkaristolta a vázat is. vissza a boltba, ahol kérdés nélkül rendelték a rongálódott alkatrészeket, és mondták, hogy a legközelebbi bringa vagy váz vásárlásakor beleszámítják majd az okozott kárt.

szóval tévedni lehet, de elismerni azt, az erény.

#46
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
azért a "legszebb " az volt mikor, egy revolution lett volna beszámolva tán egy rókába. enber komplett hozta a bringát (épített volt), kihúzva a telót a nyak alsó kúpos része le volt köszörülve 'síkra". és állítólag bringaboltban csinálták.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#47
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

hat igen, valoszinuleg a "vevok marhasagai" sztorikbol nagysagrendekkel tobb van, es neha kotelidegek kellenek szerelokent ehhez, soknak enis ful-, illetve szemtanuja voltam..

de azert maradva a temanal: 3-4 honapos bringan felni fekezofelulet elkopva annyira hogy a "merocsik" mar nemis latszik (egy-ket sarazast kapot de azert korabbi tapasztalatok alapjan ez akkor is irrealisan gyors kopasnak tunt), boltban szovatesz, valasz: az nem "merocsik", a felni nincs elkopva. de igen, az azt jelzi. de nem, annak a vajatnak semmi koze ehhez. a beszelgetest ertelmetlen volt tovabb folytatni.
ugyanez az ember: a cserelheto betetes fekpofanak semmi ertelme, nem praktikusabb, mint az egyben levo..
legutobb pedig azert nezett valaki furan, mert arrol volt szo, hogy be kene zsirozni a fektuskeket , vagy konzolt (v-fek) vagy mit, ha mar amugy is komplett bowdencsere, pofa csere stb van. szerinte azt total felesleges zsirozni es nem erti, hogy miert jonnek ezzel sokszor..


Féktüske zsírzás fék függõ.Is.
Ha az a fajta féked van,ami közvetlenül a tüskén fordul el okés,de ha az a fajta-nem is használok másmilyet-ami meg van perselyezve,tehát nem a konzolon fordul,hanem az csak tartó funkciót tölt be,sok értelmét én se látom.

arn:úgy gondolom,minél kisebb boltba mész,annál inkább fognak molyolni vele.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#48
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Én vettem egyszer 26.0 befogó méretû kormányhoz stucnit, otthon vettem észre, hogy 25.4-es. Visszavittem, mondtam, hogy ez nem jó. A válasz: "Dehogynem. Én már csak tudom, ezeket [a márkát] én hoztam be az országba."


nekem fordtva volt, 25.4-es kormányhoz eladott nekem egy 26-os kormányszárat.

De volt bolt, ahová bementem, hogy a 13 cm-es cc bringára való kormánszáram helyett szeretnék pár centivel rövidebbet, erre a csóka elõvett egy ultra brutál, kb 1 cm hosszú ugrálós bringába való alukockát, és nem nagyon értette, hogy ez nekem most akkor miért nem lesz jó. De ott hallottam olyat, hogy az egyik szerelõ magában hülyézte a másikat, mert azt merte tanácsolni a vevõnek, hogy canti fékkar nem lesz túl jó a v fékhez :D

#49
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
a finom beallitast igenylo dolgokhoz szvsz nem erdemes szervizbe vinni - keves helyen mojolnak vele. osszeszorjak legtobbszor, aztan kesz. sok esz nem kell a bringaszereleshez, viszont tapasztalat annal inkabb :) en gyakran elcseszek par dolgot, mire rajovok hogy lett volna jobb - de ez a tanulopenz, es utana tok pengen beallitott cangam van.

#50
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Én vettem egyszer 26.0 befogó méretû kormányhoz stucnit, otthon vettem észre, hogy 25.4-es. Visszavittem, mondtam, hogy ez nem jó. A válasz: "Dehogynem. Én már csak tudom, ezeket [a márkát] én hoztam be az országba."

#51
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás

asszem ez jogos.De oldal mindig kettõ van.


hat igen, valoszinuleg a "vevok marhasagai" sztorikbol nagysagrendekkel tobb van, es neha kotelidegek kellenek szerelokent ehhez, soknak enis ful-, illetve szemtanuja voltam..

de azert maradva a temanal: 3-4 honapos bringan felni fekezofelulet elkopva annyira hogy a "merocsik" mar nemis latszik (egy-ket sarazast kapot de azert korabbi tapasztalatok alapjan ez akkor is irrealisan gyors kopasnak tunt), boltban szovatesz, valasz: az nem "merocsik", a felni nincs elkopva. de igen, az azt jelzi. de nem, annak a vajatnak semmi koze ehhez. a beszelgetest ertelmetlen volt tovabb folytatni.
ugyanez az ember: a cserelheto betetes fekpofanak semmi ertelme, nem praktikusabb, mint az egyben levo..
legutobb pedig azert nezett valaki furan, mert arrol volt szo, hogy be kene zsirozni a fektuskeket , vagy konzolt (v-fek) vagy mit, ha mar amugy is komplett bowdencsere, pofa csere stb van. szerinte azt total felesleges zsirozni es nem erti, hogy miert jonnek ezzel sokszor..

#52
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
stpnek.
is.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#53
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Hirtelen:ahhoz ,hogy egy kónuszt úgy beállíts,hogy ne menjen tönkre,szerintem tudás és tapasztalat kell.
Nem feltétlen a szerviz idõt csengeted ki...


ezt most nekem szólt? nem tudom eldönetni

mindenesetre én azon voltam évekig, hogy a brinag szerelés egy szakma, ezért pl. a kerékcsapágyat csak szerelõre bízom és még csak árat sem kérdeztem soha

viszont miután kaptam az "át kell fûzni" és "járj el így ezzel" (törött csapágy golyókkal) tanácsokat (meg hasonlókat), akkor döntöttem el, hogy kénytelen vagyok magam szerelni (még akkor is ha bénázok vele), mert a közelben nem nagyon van más bringa szervíz. Volt hogy tavasszal levittem a bringát, hogy van benne jópár ezer km, meg egy tél és kéne a szezonra csapágy karbantartás. Válasz: most sok a meló, majd õsszel!!! megcsinálom, addig csak akkor gyere ha szétesett.

Amúgy jó arc a srác, meg vágja a dolgokat, de ezeket a dolgait nem tudom hova tenni.

#54
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
És nem volt egy csapágy behúzó...?

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#55
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Ha már naaagy bringabolt,itt egy sztori amikor még kis bringabolt volt(nem fikázós,poénos):új váz,új horror fejcsapágy.Böri beüt,káromkodik.Nem jó.20perc után félórás elõadás az ufókról.még 20perc szenvedés,villa ki-be káromkodás,majd vegyél másikat,ez szar.Megnéztem,fentre ütötte be az alját :D :D

#56
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
nyáron egy hetes ausztriai nyaralás elõtt elvittem a bringámat a naaaaaagy Moszkva tér melletti bringaboltba. Elkopott a középsõ tányérom, kicseréltettem, mert nem volt(akkor még) hozzá szerszámom. Az elsõ ausztriai napon elkezdte dobálni a láncot. Sikerült elhagynom az egyik csavart. Egy élmény volt az utána következõ 6 napon így tekerni. Szerintem csuklott a bolt összes dolgozójának az összes hozzátartozója azokban a napokban.

#57
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
asszem ez jogos.De oldal mindig kettõ van.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#58
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
értelme a topicnak..? háát szerintem nemsok. ha valahol nem vagyok elégedett a szolgáltatással, oda nem megyek vissza. és így a szerelõk marhaságait sem kell hallgatnom:)

#59
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
Reggelig írhatnám.
BMV-s figura:
Vett egy új 20-as v fékes gyerek bringát.
Másnap jön vissza vele,látom dagadt a feje,kérdezem mi a szitu,mondja:szarul raktam össze a bringát ,mert "befog" az elsõ fék.Mikor elvitte is ilyen volt már,csak nem akart szólni...
Mondom hozza már be.
Kiscsávó elesett vele ,a kormány egyszer körbe fordult,nyilván befeszült a fék bowden.Körbeforgattam a kormányt,tökéletes.
Nézek rá...azt mondja :reméli legközelebb jobban fogok figyelni.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#60
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
A kedvenc bringa boltomba le jön a kedves vevõ teszkós ösztelosával hogy nézzék meg az elsõ fékét mert nem igazán akar fogni Gyuriék hátul voltak. Mondom az ürgének így ránézésre el van törve a villája ezen teljesen felháborodott mondván hogy õ mûszaki ember ilyet azonnal észre vette volna. Meg kértem nézzen már szét lát-e olyan bringát aminek olyan szögben áll az elsõ villája mint az övé, erre a válasz itt nincs olyan komoly gép mint az övé. Kijön Gyuri hátulról és megszólal reméli tolta a bringát és nem ezzel jött (nem hallotta a beszélgetést) erre az ürge megint jött a mûszaki ember szöveggel majd 5 perc okítás után távozott. Mi csak néztünk.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!