Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szerelõk "marhaságai"

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
89 hozzászólás a témában

#21
kuckuc

kuckuc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 597 hozzászólás
Miskolcon van egy fickó, õ csak szerel, tehát nem bolt. Aki rendszeresen hozzá hordja a bicaját, megszokta azt a mondatot, hogy: "minek hagynád itt, kerülgessem?" Konkrétan akárhányszor megyek - bár mindig van pár várakozó gép nála - állandóan helyben megcsinál mindent, várjam meg, aztán vigyem. És jól csinálja. Tényleg csak olyankor hagyom ott nála, ha nincs rá idõm, hogy megvárjam. A szerszámai nagy részét magának csinálja.
És ezt meló mellett csinálja, azt mondja csak ebbõl nem tudna megélni.

#22
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Azért gondolhatod hogy olyan helyre nem hordanák ezeket a csodákat ahol nem értenek hozzá (egyébiránt évekig dolgozott az egyik importõrnél szerelõként úgy látott már ilyet is olyat is)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#23
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

sajnos az látható,h a technikai fejlõdés elrohant a magyar boltok/szerelõk többsége mellett. én a rugózó és fékezõ elemeim konkrétan 3 emberre merem rábízni. ennek az az oka, h nem tanítják a szerelõket a forgalmazók (akik többnyire maguk is dilettánsak). és aki nincs megáldva átlagon felüli technikai vénával az sokszor nem is tudja,h mekkora különbség lehet ugyanazon bicajon ha egy átlag szerelõ, vagy egy tényleg hozzáértõ szaki szervizeli.

Én meg úgy hallottam a boltokban, hogy igenis, van néha továbbképzés a szerelõknek.
Marci

#24
Pop Simon

Pop Simon

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Országúti bringánál se hidraulikus rugózás, se hidraulikus fék...:)

#25
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Gyuriéknál érdekes a helyzet igazából drága bringákat nem árulnak ellenben ha lemegyek sanszos hogy x milla fölötti ellenben 5kg körüli karbon Storkot vagy éppen full-fullos triatlon gépet kapnak szét vagy raknak össze.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#26
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
sajnos az látható,h a technikai fejlõdés elrohant a magyar boltok/szerelõk többsége mellett. én a rugózó és fékezõ elemeim konkrétan 3 emberre merem rábízni. ennek az az oka, h nem tanítják a szerelõket a forgalmazók (akik többnyire maguk is dilettánsak). és aki nincs megáldva átlagon felüli technikai vénával az sokszor nem is tudja,h mekkora különbség lehet ugyanazon bicajon ha egy átlag szerelõ, vagy egy tényleg hozzáértõ szaki szervizeli.

#27
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

A kedvenc bringa boltomat akkor kezdtem igazán megkedvelni (akkor már hetente 1 órát minimum lementem dumálgatni) mikor láttam hogy pumpálgatás lánc olajozás ingyenes sõt mikor be esik valaki és 5-10 percet molyolnak rajta a kedves kuncsaft akkor is azt hallja hogy nem kérnek egy fillért sem. Néha már a hajam égnek áll mikor a huszon ezer ft értékû bringán elmolyol 3 órát és a végén elkér 2000-3000ft-ot mondván hogy szegény a tulaj nem engedhetné meg magának ha többet kérne. Gyurinál nagyobb szívû emberrel kevéssel találkoztam csak sajnos kereskedõi vénája hagy némi kívánni valót maga után, de szerelõnek tuti (és szeret molyolni).


gyorben sajnos nincs ilyen pozitiv a tapasztalatom: vagy nagyon nagy a hajtas, es nincs idejuk ilyenre (nyari idoszak), vagy nincs megfelelo tapasztalatuk finomabb dolgokhoz (eleve hozza sem nyulnak). mondjuk ez utobbi valahol ertheto, hiszen ritkan visznek hozzajuk tobbszazezres bringakat. akkor akadtam ki, amikor tavaly nyaron egy honapot volt a villam szervizben, en meg ettem a kefet... azota azt hiszem a rugos tag es a villa kivetelevel mindenhez van szerszamom, es csak akkor viszem be valahova, ha nagyon muszaj.

errol a "vallalkozoi venarol" a felesegem jut eszembe - akinek tancklubja van, de ha nincs az illetonek penze a tagsagra (nem mintha vmi nagy osszeg lenne), akkor eltekint tole. ha ezen mulna a megelhetesunk, asszem ehen haltunk volna :)

#28
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.236 hozzászólás
  • LocationSvájc
Zsé a versenyzõ Zsé? :D

mond neki h én üzenem, "nagyfaszúúúúúúúúúúúúú" :D
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#29
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
Jó sztori?
Melyik bolt volt az? Csak a kezdõbetûjét írd le

#30
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Mára szinte bent lakom a boltban amikor tudok segítek nekik (eladásban egész jó vagyok legalábbis jobb mint a tulaj és a szerelõ, ki is neveztek sales menágernek:)) és nagyon jól lehet dumálni szerelés közben is, ez egy családias hangulatú bolt Zsé (a szerelõ) a technika menáger Gyurit meg kineveztük csak tulajnak:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#31
Irritum

Irritum

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Kb. tíz éves koromban bringáztam a barátaimmal Pécs belvárosában, és lerohadt a gagyibringa hátsó agya (csapágyhalál). 200 méterre bringabolt, uzsgyi. Miután elmondtam, hogy mi a helyzet, az volt a reakció, hogy kedden van szemétszállítás. Derék! :D

Nagyjából 500-1000 Ft magasságában lett megcsináltatva - máshol.

#32
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Biztosan jó dolog egy órát beszélgetni a szerelõvel, persze csak ha semmi dolga nincs.
Mert ha ott állnak hegyekben a pénzes munkák akkor ez a legjobb út a kirúgás felé.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#33
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Ismerek ilyen szerelõt itt nálunk is. Ezért lesz mindig munkája.


Aszittem mindenki ilyen.
Úgy gondolom ez emberség kérdése.
Viszont fontos kiemelni,munkánk-ide sorolom magamat is-mindig lesz,de rendesen megélni ilyenformán nem lehet.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#34
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

A kedvenc bringa boltomat akkor kezdtem igazán megkedvelni (akkor már hetente 1 órát minimum lementem dumálgatni) mikor láttam hogy pumpálgatás lánc olajozás ingyenes sõt mikor be esik valaki és 5-10 percet molyolnak rajta a kedves kuncsaft akkor is azt hallja hogy nem kérnek egy fillért sem. Néha már a hajam égnek áll mikor a huszon ezer ft értékû bringán elmolyol 3 órát és a végén elkér 2000-3000ft-ot mondván hogy szegény a tulaj nem engedhetné meg magának ha többet kérne. Gyurinál nagyobb szívû emberrel kevéssel találkoztam csak sajnos kereskedõi vénája hagy némi kívánni valót maga után, de szerelõnek tuti (és szeret molyolni).


Az említett üzlet Vácon található?

#35
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
zezo, privátban pls, a boltot!

#36
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

A kedvenc bringa boltomat akkor kezdtem igazán megkedvelni (akkor már hetente 1 órát minimum lementem dumálgatni) mikor láttam hogy pumpálgatás lánc olajozás ingyenes sõt mikor be esik valaki és 5-10 percet molyolnak rajta a kedves kuncsaft akkor is azt hallja hogy nem kérnek egy fillért sem. Néha már a hajam égnek áll mikor a huszon ezer ft értékû bringán elmolyol 3 órát és a végén elkér 2000-3000ft-ot mondván hogy szegény a tulaj nem engedhetné meg magának ha többet kérne. Gyurinál nagyobb szívû emberrel kevéssel találkoztam csak sajnos kereskedõi vénája hagy némi kívánni valót maga után, de szerelõnek tuti (és szeret molyolni).


Ismerek ilyen szerelõt itt nálunk is. Ezért lesz mindig munkája.


A sebesség mindent megold.

 


#37
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

a finom beallitast igenylo dolgokhoz szvsz nem erdemes szervizbe vinni - keves helyen mojolnak vele. osszeszorjak legtobbszor, aztan kesz. sok esz nem kell a bringaszereleshez, viszont tapasztalat annal inkabb :) en gyakran elcseszek par dolgot, mire rajovok hogy lett volna jobb - de ez a tanulopenz, es utana tok pengen beallitott cangam van.

A kedvenc bringa boltomat akkor kezdtem igazán megkedvelni (akkor már hetente 1 órát minimum lementem dumálgatni) mikor láttam hogy pumpálgatás lánc olajozás ingyenes sõt mikor be esik valaki és 5-10 percet molyolnak rajta a kedves kuncsaft akkor is azt hallja hogy nem kérnek egy fillért sem. Néha már a hajam égnek áll mikor a huszon ezer ft értékû bringán elmolyol 3 órát és a végén elkér 2000-3000ft-ot mondván hogy szegény a tulaj nem engedhetné meg magának ha többet kérne. Gyurinál nagyobb szívû emberrel kevéssel találkoztam csak sajnos kereskedõi vénája hagy némi kívánni valót maga után, de szerelõnek tuti (és szeret molyolni).
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#38
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás

Pedig simán megéltek volna csak belõled :D


hat volt ido igen..:) megfizettem a tanulopenzt, de sztem ezzel vagyunk igy egy paran. ma mar nagyreszt inkabb megcsinalom magam amit kell.

#39
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

én 2 ezer alatt tuti nem állok neki

Off
Ezért vettem kónuszkulcsokat pl. A másik, hogy 25 km-es körzetemben nincs kerékpárbolt. Így sokszor drágább a leves, mint a hús az utazás miatt.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#40
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

sajnos arra az egyetlen szervizre, amiben 100 %ig megbizok, mar joparan ratalaltak,


Pedig simán megéltek volna csak belõled :D