Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szerelõk "marhaságai"

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
89 hozzászólás a témában

#81
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
sajnos nekem is mondta már az amúgy szakmailag toppon lévõ szerelõ, hogy dobjam ki a campa record agyat kónusz hiba miatt, meg hogy a törött csapágy golyókkal is lehet menni, meg kazetta hiba esetén komplett agy csere a megoldás, mondta már fordítva beszerelt csészés, teljesen beszorult kormánycsapágyra, hogy hozzam vissza ha nem jó, meg hasonlóak, csak mert olyan volt a kedve

ezek tényleg bosszantóak

#82
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
Haver hozta el a szerelõtõl a bringát. Indultunk tekerni. Mondja, hogy elölrõl néha valami hangot hall. Nézem, a gyorszár nem volt ráhúzva !!!
Másik haverral tekerünk. Mondja, hogy most volt szerelõnél a bringája, kicsit ferdén rakták vissza a stucnit. Beállítottuk egyenesre, haladunk tovább. Egy idõ után megint tök ferdén állt a kormány, pedig a stucni csavarjait jó erõsen meghúztuk. Imádok az erdõben szerelni, ezért javasoltam, hogy vegyük már le a stucnit. Lehúztuk, és látjuk, hogy vastagon tiszta zsír a villanyak. Szárazra töröltünk mindent, utána már jó lett.
Én amit tudok, otthon csinálom meg a bringán. A szerviz díjakhoz képest szerintem nem is drágák a szerszámok és csak egyszer kell megvenni.
Marci

#83
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás

Akarsz róla beszélni?

Mennyi ideig vívódtál magaddal mire az új topik nyitása mellett döntöttél? :D

Van ám kerékpárboltos topik is. ;) Itt ni: http://forum.bikemag...okrol-2-a-2234/


latva hogy mekkora esellyel zarodnak be az uj topicok, sokaig..:)

igen, lattam, de ez nem errol szolna, hanem konkret technikai kerdesekrol amik ilyen vonatkozasban felmerulnek.. abszolut nincs kedvem konkret boltot megnevezni semmi ilyesmivel kapcsolatban..

#84
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Akarsz róla beszélni?

Mennyi ideig vívódtál magaddal mire az új topik nyitása mellett döntöttél? :D

Van ám kerékpárboltos topik is. ;) Itt ni: http://forum.bikemag...okrol-2-a-2234/

#85
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
Hozzatennem, hogy a szerelok tobbsegere abszolut nem jellemzo mindez, epp csak a sok apro bosszusag miatt nyitottam, hogy legyen hova kiirni ezeket.

#86
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
15 perc kb

#87
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

majd magam megcsinaltam otthon a csapagybeallitast..

Mennyi idõ volt?

#88
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.236 hozzászólás
  • LocationSvájc
csak hajrá
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#89
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
Az egyik ilyen eset pl az volt, amikor a shimano 520as pedalom kicsit kotyogott es egymas utan 3 szerelo 3 kulonbozo szervizben allitotta magabiztosan, hogy az ipari csapagyas, ha kotyog akkor vagy kuka vagy csapagycsere, de az nagyon draga.. Meg is gyoztek rola, de azert bujkalt bennem a kisordog, utananeztem kicsit, megvettem a szukseges szerszamot a szetszereleshez, majd magam megcsinaltam otthon a csapagybeallitast..

#90
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
Régi tervem egy ezzel kapcsolatos topic nyitása. Dühítenek azok a helyzetek, amikor egy szerelõ valami hatalmas hülyeséget állít, lehetetlenség meggyõzni az ellenkezõjérõl, és mindezt "szakemberként" teszi, veled pedig érezteti, hogy egy vagy a sok hozzá nem értõ, amatõr, tudálékos barom közül... Számtalanszor elõfordult ez velem, sokszor meg is gyõzött az illetõ az igazáról, majd késõbb utánanézve mégis kiderült, hogy a szerelõ mondott marhaságot.