Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szerelõk "marhaságai"

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
89 hozzászólás a témában

#1
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Ma küllõt szerettem volna venni új hátsó kerék fûzéséhez.Három bolt/szervíz van városunkban,természetesen egyikben sem volt megfelelõ méretû,az egyik június 5.-ére tud hozni,ez ugye még 12 nap.Nem is ez a lényeg(bár azért ez sem semmi),hanem,hogy az egyik szaki elcsodálkozott,hogy minek nekem egy kerékbe két különbözõ méretû küllõ,és hogy õ ilyenrõl még nem is hallott.Na ezért szeretnék én megtanulni fûzni és teleszkópot karbantartani.


#2
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Tényleg rájöttem honnét koppintotta a Bionicon a rendszerét:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#3
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ebben a hozzá szollásomban emlitett kerékpár pont így nézett ki "villa" ügyileg
#31


kettos villaszog, allitas nelkul, ilyet meg a tied sem tud :P

#4
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Meséltek olyan fickóról,aki nem éppen 70 kiló és már eltört 1-2 merev vázat.Rendszerint a nyeregvázcsõ tört,val'szeg azért,mert a terepakadályoknál nem volt hajlandó fölállni a nyeregbõl és így suhant át mindenen.Ez a váz is valami ilyesmi áldozata lett...:-)


én se szoktam, mázsa is vagyok, mégse törtem még el egyet sem
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#5
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Meséltek olyan fickóról,aki nem éppen 70 kiló és már eltört 1-2 merev vázat.Rendszerint a nyeregvázcsõ tört,val'szeg azért,mert a terepakadályoknál nem volt hajlandó fölállni a nyeregbõl és így suhant át mindenen.Ez a váz is valami ilyesmi áldozata lett...:-)

Vagy azt hitte hogy öszteloson ül és még rugózik is nem úgy mint ez aminek ha jól tudom csak teló kinézetû merev lába van.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#6
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Meséltek olyan fickóról,aki nem éppen 70 kiló és már eltört 1-2 merev vázat.Rendszerint a nyeregvázcsõ tört,val'szeg azért,mert a terepakadályoknál nem volt hajlandó fölállni a nyeregbõl és így suhant át mindenen.Ez a váz is valami ilyesmi áldozata lett...:-)


a csajok specialitása, hogy bármilyen magas padkárol nyeregben ülve jönnek le, rossz hallani, ahogy belereccsen szegény paripa :D

#7
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Meséltek olyan fickóról,aki nem éppen 70 kiló és már eltört 1-2 merev vázat.Rendszerint a nyeregvázcsõ tört,val'szeg azért,mert a terepakadályoknál nem volt hajlandó fölállni a nyeregbõl és így suhant át mindenen.Ez a váz is valami ilyesmi áldozata lett...:-)
Magellan-os

#8
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Nem az lényeg, hanem hogy te is kiszúrtad ezt a "csodát"!:D

#9
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Nem Zolikám te találtad meg elõször csak ebben a topicban a 31-es hozzászólásomban pont ugyanilyen bringa ugyanilyen elsõ"villával" volt a fõszereplõ.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#10
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

ebben a hozzá szollásomban emlitett kerékpár pont így nézett ki "villa" ügyileg
#31
Feltöltött kép
Kerékpár apróhirdetés: eladó használt és új bicikli és alkatrész ingyenes apró: Prance kerékpár


Egyszerre találtuk meg, csak én a világökörségekbe tettem!:D

#11
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
"kitünõ állapotban"

#12
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

ebben a hozzá szollásomban emlitett kerékpár pont így nézett ki "villa" ügyileg
#31
Feltöltött kép
Kerékpár apróhirdetés: eladó használt és új bicikli és alkatrész ingyenes apró: Prance kerékpár

Ez kész! :D
Mindent el lehet adni bazz!

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#13
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
ebben a hozzá szollásomban emlitett kerékpár pont így nézett ki "villa" ügyileg
#31
Feltöltött kép
http://forum.bikemag.../hirdetes-73786
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#14
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
áhhh.. még elõtte vettem nála 1500-ért, egy sima platformpedálról volt szó

ha shimano lett volna, simán bemondja, hogy mennyiért csinálja, mert akkor tudja, hogy úgyis kifizetem azt az 1-2-3 ropit

nem az a gond, hogy nem vállalta, hanem, hogy már én is majnem vettem új pedált ezen felbuzdulba, és csak az utolsó pillanatban, kiváncsiságból néztem meg, hogy tényleg kell-e hozzá valami különleges cucc vagy meg lehet oldani mégiscsak valahogy

#15
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

ma másodszor szétszedtem az 1500 Ft-os pedált a kedvesem bringáján, bezsíroztam, patent, semmi berágódás a kónuszon, pedig 10 ezer felett van benne jócskán, esõben, hóban....

de nem is ez a lényeg, hanem eszembe jutott hogy 2 éve kb. levittem a szerelõhöz, hogy kattog, meg recseg és zsírozza már be, mert szárazon fut. Erre azt mondta a szerelõ, hogy nincs hozzá való szerszáma.

Nos.. ez azt jelenti, hogy nem volt hozzá 14 és 12-es dugókulcsa :D:D:D (persze azt is mondhatta volna, hogy nem csinálja meg mert nem ér annyit, de ha akarom oldjam meg egy 12-es és 14-es dugókulccsal otthon, nem ezt a kamu szöveget, amivel magát is lejáratja)

A szerelõ védelmében: van olyan Shimano pedál, amihez különleges kettõs kulcs kell a csapágy pontos beállításához, tkp. két csõkulcs egymásban, az egyik rögzít egy anyát, a másik ráhúz egy másikat, két különbözõ méret, dugókulccsal nem megoldható, közönséges csõkulccsal sem. Kb. drágább mint a pedál: SH-TL-PD-73 (vagy 63). Hátha Shimano rendszerû pedálnak nézte. Igen, tudom, egy szerelõnek ismernie kell a pedálokat is. No meg ha szerelõ lennék, gyorsan vennék ilyet (is). (Tartalék pedált szétszedve jöttem rá, hogy tényleg kéne.)

#16
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

hordd át ide Móvárra a bringád! komolyan.


azaz igazsag, hogy azota elegge bevasaroltam mindenfele szerszamokbol (nyomatekkulcsot is vettem) - igy max a fox cuccokhoz nem nyulnek hozza :) ott van olyan szaki, aki ebben jo?

#17
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
ma másodszor szétszedtem az 1500 Ft-os pedált a kedvesem bringáján, bezsíroztam, patent, semmi berágódás a kónuszon, pedig 10 ezer felett van benne jócskán, esõben, hóban....

de nem is ez a lényeg, hanem eszembe jutott hogy 2 éve kb. levittem a szerelõhöz, hogy kattog, meg recseg és zsírozza már be, mert szárazon fut. Erre azt mondta a szerelõ, hogy nincs hozzá való szerszáma.

Nos.. ez azt jelenti, hogy nem volt hozzá 14 és 12-es dugókulcsa :D:D:D (persze azt is mondhatta volna, hogy nem csinálja meg mert nem ér annyit, de ha akarom oldjam meg egy 12-es és 14-es dugókulccsal otthon, nem ezt a kamu szöveget, amivel magát is lejáratja)

#18
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

gyorben sajnos nincs ilyen pozitiv a tapasztalatom: vagy nagyon nagy a hajtas, es nincs idejuk ilyenre (nyari idoszak), vagy nincs megfelelo tapasztalatuk finomabb dolgokhoz (eleve hozza sem nyulnak). mondjuk ez utobbi valahol ertheto, hiszen ritkan visznek hozzajuk tobbszazezres bringakat. akkor akadtam ki, amikor tavaly nyaron egy honapot volt a villam szervizben, en meg ettem a kefet... azota azt hiszem a rugos tag es a villa kivetelevel mindenhez van szerszamom, es csak akkor viszem be valahova, ha nagyon muszaj.

errol a "vallalkozoi venarol" a felesegem jut eszembe - akinek tancklubja van, de ha nincs az illetonek penze a tagsagra (nem mintha vmi nagy osszeg lenne), akkor eltekint tole. ha ezen mulna a megelhetesunk, asszem ehen haltunk volna :)


hordd át ide Móvárra a bringád! komolyan.

#19
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ez nem rossz szolgaltatas, ha birja szusszal :) vegulis jobban orulnek neki, ha olyan lenne, mint a fodrasz, hogy egyeztetett idore odamegyek, megvarom, aztan elhozom. persze ezt nem egyszeru kivitelezni, ha vmi kozbejon.

#20
WD-40

WD-40

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
ez a tag nem ott a Fáy szakközépnél van valahol?