Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ötletek a versenyek színvonalának javításához

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
90 hozzászólás a témában

#41
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
A technikai pólónak semmi értelmét nem látom, legfeljebb a tóparton vagy a kertben lehet benne mászkálni.

Elnézést, de van olyan ember, aki TÉNYLEG felveszi utcára ezeket a ronda pólókat?

Rám még senki sem mutogatott ujjal azért mert felvettem. Viszont metálosat semmi pénzért nem vennék magamra.

Én hordom õket, sõt már évek óta nem vettem pólót, eleget kapok a versenyeken.

Most hogy írod, én sem vettem pólót a millenium óta. :)

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#42
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Mondjuk nem tudom hova hordjátok, de ha csak abból indulok ki, hogy emberek miben képesek megjelenni egy-egy esküvõkor vagy színházban, akkor meg sem lepõdök ezen.

#43
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
montomi: Olvasd el újra ha elsõre nem ment.
Nem felvágni akarom :) a pólókat, és nem is a kukába dobni. Szépen kimosva összehatva kitettem a hajléktalanoknak a kuka mellé és inkább elhozom, mert mást úgysem nagyon kapok. Igen, úgy is jó lenne a dolog, ha eldönthetnénk nevezésnél kérsz-e pólót, vagy nem.


#44
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás

Persze hogy van. Az hogy ronda teljesen egyéni. Más meg hordja sõt büszke rá hogy megcsinálta.
Mennyivel szebb egy csontvázmintás bicós ruci ?
Vagy egy deathmetálos vicsorgó (fene tudja mik csorognak ) póló?
Úgy hogy ez rossz kérdés volt tõled !!
Nekem az elsõ ilyen pólóm 1975-bõl származik.
Giron rózsaszín mez is van. És büszkén feszítenek benne. Soroljam még ?

Van !!!
A magenta az nem bugyirózsaszín. Ha egy világcégnek nem derogál pl. ( T-mobil) (de a telenor is világoskék) akkor maradj öltönyben nyugodtan.:)


Látod-látod, leoltod andrist, hogy elferdíti a dolgokat és túlreagálja, holott ez rád ugyanúgy jellemzõ! Kicsit gondolt át újra.
De egy Giro mezt hasonlítani egy topmaratonos pólóhoz... Ezen elég hangosan felröhögtem :D

Akkor te operettkerékpáros vagy...


Ez mit is jelent? Nem hordok maratonon kapott pólókat és emiatt már akkor kapom a különbözõ jelzõket? Érti ezt valaki?

Én hordom õket, sõt már évek óta nem vettem pólót, eleget kapok a versenyeken.
Azért volt a mosoly az elõzõ hozzászólás végén, mert kicsit vicces, hogy valaki hogy ki tud akadni ezen.


Erre akartam írni valamit, de inkább maradjunk annyiban, hogy neked ez megfelel, hát akkor egészséggel :) És nem kiakadtam, csak számomra vicces, hogy emberek ilyen ruhákat hordanak:) De mint mondottam volt, szerencsére különbözõ az ízlésvilágunk, amirõl valóban felesleges vitatkozni, mert ahogy az egyetemen is jellemezzük az építészeket (mûvészeket): nincs ronda ház, legfeljebb neked sz*r az ízlésed :D (vica-verza, lehet velem van a baj, amiért ezen remek pólókat nem viselem büszkén;))

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#45
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Van !!!
A magenta az nem bugyirózsaszín. Ha egy világcégnek nem derogál pl. ( T-mobil) (de a telenor is világoskék) akkor maradj öltönyben nyugodtan.:)

Én hordom õket, sõt már évek óta nem vettem pólót, eleget kapok a versenyeken.
Azért volt a mosoly az elõzõ hozzászólás végén, mert kicsit vicces, hogy valaki hogy ki tud akadni ezen.


A sebesség mindent megold.

 


#46
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Van. :)

Van !!!
A magenta az nem bugyirózsaszín. Ha egy világcégnek nem derogál pl. ( T-mobil) (de a telenor is világoskék) akkor maradj öltönyben nyugodtan.:)

Én most tettem ki a kuka mellé vagy 10-et, használja olyan aki rászorul, mert én biztos nem veszem fel egynémelyiket.
Nem az a baj, hogy szarok, hanem az, hogy a Szlovákoknál ugyanilyen szart kapsz, de ott csak 10 Euro az elõnevezés és nem sokezer...
A Romániai IronBike-on rendes minõségi technikai pólót kaptunk 3000!Ft értékû nevezéshez. És beszélve a szervezõkkel mondták, hogy a szponzor örült, hogy az õ termékét választották és megismerik a sportolók.

Nem vagyunk elegen: 1500 nevezõbõl? Ne vicceljünk már. Kint (Szlovák; Román) összesen van 500 nevezõ és mégis megoldják.

Megoldás? Nem kell elmenni és akkor majd elgonolkoznak, de ahogy a versenytársaktól hallom jövõre igancsak megcsappan a lefejhetõ sportolók létszáma.


Nem fog csökkenni de nõni sem a sporik száma . Majd figyeld meg jövõre. Ha meg nem tetszik a poló miért veszed át ? Felvágni utána , hogy kidobtam a kukába ?
Mondjuk lehetne úgy nevezni hogy ha pólót nem kérek akkor olcsóbb. Na itt ötleteket kéne írni nem marhaságokat ! :)

#47
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.462 hozzászólás

Eltérõ az ízlésvilágunk (szerencsére), meg a munkahelyünk is :) Engem körbe röhögnének az ügyfelek, ha babakék pólóban, rajta fehér és bugyirózsaszín (elnézést, magenta) mintával mennék megbeszélésre. Bringapólózáshoz, futáshoz, meg garázsban molyoláshoz-szerelgetéshez felveszem, de hogy ezekben a borzalmakban kilépjek az utcára és ezzel emberek közé menjek, az teljességgel kizárt. (bár így is sok ember öltözködése meredek nekem, de ez már másik topic témája)


Akkor te operettkerékpáros vagy...
Team Heavy Pedál Szeged

#48
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

pont ezt írja: ha tudná, hogy nõi vagy férfi pólót kap, akkor aszerint választana.


pólós sztori:
most komolyan azt várjátok, hogy egy bringaversenyen való részvételért komplett ruhatárat adjanak Rátok? :)
adnak pólót az a baj, ha nem adnak az sem jó, ha külön veszed meg az sem jó, de ha sapkát kapsz, az sem tetszik...
ezek szerint úgy kellene csinálni, hogy nevezéskor eldönthessük, hogy milyen ruhát akarunk és mindenki azt veszi meg, amit akar? :)


Miért kell mindent túlreagálnod és elferdítened ? Pólóról volt szó és nem ruhatárról. Itt ötleteket írunk és nem az elferdített lehurrogásra kéne koncentrálnod. Bocsi.

Elnézést, de van olyan ember, aki TÉNYLEG felveszi utcára ezeket a ronda pólókat?

Persze hogy van. Az hogy ronda teljesen egyéni. Más meg hordja sõt büszke rá hogy megcsinálta.
Mennyivel szebb egy csontvázmintás bicós ruci ?
Vagy egy deathmetálos vicsorgó (fene tudja mik csorognak ) póló?
Úgy hogy ez rossz kérdés volt tõled !!
Nekem az elsõ ilyen pólóm 1975-bõl származik.
Giron rózsaszín mez is van. És büszkén feszítenek benne. Soroljam még ?

#49
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

melóba járni hibátlan


Dettó, mindig van változatos színekben melós pólóm.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#50
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Eltérõ az ízlésvilágunk (szerencsére), meg a munkahelyünk is :) Engem körbe röhögnének az ügyfelek, ha babakék pólóban, rajta fehér és bugyirózsaszín (elnézést, magenta) mintával mennék megbeszélésre. Bringapólózáshoz, futáshoz, meg garázsban molyoláshoz-szerelgetéshez felveszem, de hogy ezekben a borzalmakban kilépjek az utcára és ezzel emberek közé menjek, az teljességgel kizárt. (bár így is sok ember öltözködése meredek nekem, de ez már másik topic témája)

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#51
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

Elnézést, de van olyan ember, aki TÉNYLEG felveszi utcára ezeket a ronda pólókat?


melóba járni hibátlan
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#52
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Én most tettem ki a kuka mellé vagy 10-et, használja olyan aki rászorul, mert én biztos nem veszem fel egynémelyiket.
Nem az a baj, hogy szarok, hanem az, hogy a Szlovákoknál ugyanilyen szart kapsz, de ott csak 10 Euro az elõnevezés és nem sokezer...
A Romániai IronBike-on rendes minõségi technikai pólót kaptunk 3000!Ft értékû nevezéshez. És beszélve a szervezõkkel mondták, hogy a szponzor örült, hogy az õ termékét választották és megismerik a sportolók.

Nem vagyunk elegen: 1500 nevezõbõl? Ne vicceljünk már. Kint (Szlovák; Román) összesen van 500 nevezõ és mégis megoldják.

Megoldás? Nem kell elmenni és akkor majd elgonolkoznak, de ahogy a versenytársaktól hallom jövõre igancsak megcsappan a lefejhetõ sportolók létszáma.


#53
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Elnézést, de van olyan ember, aki TÉNYLEG felveszi utcára ezeket a ronda pólókat?


Van. :)


A sebesség mindent megold.

 


#54
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás

Nem errõl van szó, de a férfiakra könnyû ráadni egy pólót ,amit még hordani is tud.


Elnézést, de van olyan ember, aki TÉNYLEG felveszi utcára ezeket a ronda pólókat?

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#55
Sledge

Sledge

    vendég

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás
Egy anyuka pl. két kisgyerekkel ezt hogyan oldja meg? Nem akarok személyeskedni, de valószínûleg nincs még gyereked, így nem tudod hogy ez mit jelent.... Remélem eljön az az idõ amikor ezt a kérdést más szemszögbõl (is) fogod látni!

A leírt öteleted jó, csak sokszor kivitelezhetetlen.
Ahol akarat van, ott út is van... Hajrá Csömör!!

#56
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás

Mint családos ember én egy eddig még nem említett témát vetnék fel.

Család / kísérõ részvétele és/vagy jelenléte a versenyen illetve az Õ "szórakoztatásuk".

- a család együtt mehetne a versenyre (szociológia!)

- a gyerekversennyekkel "múlik" az idõ és nem kell a résztvevõknek a semmittevéssel tölteni az idejüket addig amíg a versenyzõjük vissza nem tér.
- a gyerekek átéreznék a versenyek hangulatát akár a sajátjukét akár a felnõttekét és kedvet kaphatnak a sporthoz.
- Ha megnézzük pl: jelenleg U13, U 15 korosztályban egy XCO versenyen hányan versenyeznek (5-20fõ max) akkor nem kérdés, hogy az utánpótlásnak is nagy löketet adna.

Bocs, hogy ezeket kiragadtam, de erre mar egy jo ideje eszembe jutott valami:

Sok csapatban vannak frissitoemberek, akik bizonyos frissitoallomasokra eloremennek, es ott foladjak a kajat, kulacsokat. A csalad tobbi resze, aki nem teker miert nem csinalhatja meg ugyanezt? A gyerekek latnak Anyut/Aput versenyezni, biztosan tetszene nekik. Vannak olyan versenyek, ahol tobb frissitoallomas is megkozelitheto autoval, ilyenkor lehet vandorolni az egyikrol a masikra.

Egyszeru dolog, de mintha nem jutna eszukbe az embereknek...

#57
Halász Anna

Halász Anna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 805 hozzászólás

pont ezt írja: ha tudná, hogy nõi vagy férfi pólót kap, akkor aszerint választana.


pólós sztori:
most komolyan azt várjátok, hogy egy bringaversenyen való részvételért komplett ruhatárat adjanak Rátok? :)
adnak pólót az a baj, ha nem adnak az sem jó, ha külön veszed meg az sem jó, de ha sapkát kapsz, az sem tetszik...
ezek szerint úgy kellene csinálni, hogy nevezéskor eldönthessük, hogy milyen ruhát akarunk és mindenki azt veszi meg, amit akar? :)


Nem errõl van szó, de a férfiakra könnyû ráadni egy pólót ,amit még hordani is tud. Volt olyan Top Marci ahol volt nõi póló. Nem tudom, mi alapján döntik el, hogy hordó méret az összes, vagy vagy külön nõiesebb meg férfira való. De mindegy, nem nagy probléma csak érdekesség...
most pl a nagykovácsi-s póló lengébb és mégis jó, az más tészta::)


#58
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Jogos ! De kevés rendezvényrõl tudok ahol lenne férfi és nõi méret külön. "S" méret nem lenne jó ?

pont ezt írja: ha tudná, hogy nõi vagy férfi pólót kap, akkor aszerint választana.


pólós sztori:
most komolyan azt várjátok, hogy egy bringaversenyen való részvételért komplett ruhatárat adjanak Rátok? :)
adnak pólót az a baj, ha nem adnak az sem jó, ha külön veszed meg az sem jó, de ha sapkát kapsz, az sem tetszik...
ezek szerint úgy kellene csinálni, hogy nevezéskor eldönthessük, hogy milyen ruhát akarunk és mindenki azt veszi meg, amit akar? :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#59
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Nekem csak olyan kérdésem lenne, hogy most miért nem volt nõi póló...M-est kértem, mert az nõiben pont jó rám,de férfi méretben kB. hálóingnek lehet használni. Nem lehet elõre jelezni az odinon v nem tudom,hogy milyen típus lesz a pólóaz adott versenyen ??Szerintem sok nõ örülne neki,ha nem csak " hálóingnek" lenne a sok verseny póló...

Jogos ! De kevés rendezvényrõl tudok ahol lenne férfi és nõi méret külön. "S" méret nem lenne jó ?

#60
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Mint családos ember én egy eddig még nem említett témát vetnék fel.

Család / kísérõ részvétele és/vagy jelenléte a versenyen illetve az Õ "szórakoztatásuk".

A TOP Maraton sorozaton a gyerekversenyek általában szombaton vannak (ha vannak- a Duna ez alól kivétel!) Õszíntén szólva nem értem, hogy miért kell a gyerekversenyeket szombati napra tenni, amikor a jelenlévõk száma - a vasárnapi létszámhoz képest- elenyészõ! Magamról illetve a baráti körömrõl tudom, hogy a szombati programok miatt nem utazunk 2x, vagy nem alszunk ott, így sok esetben csak mi versenyzõk utazunk a verseny napján család nélkül.

Ha a gyerekversenyek vasárnap lennének akkor több célt is elérhetnének a rendezõk:
- a család együtt mehetne a versenyre (szociológia!)
- amíg az apuka/anyuka versenyez a család többi része (gyerekek) versenyezhetnek
- a gyerekversennyekkel "múlik" az idõ és nem kell a résztvevõknek a semmittevéssel tölteni az idejüket addig amíg a versenyzõjük vissza nem tér.
- a gyerekek átéreznék a versenyek hangulatát akár a sajátjukét akár a felnõttekét és kedvet kaphatnak a sporthoz.
- Ha megnézzük pl: jelenleg U13, U 15 korosztályban egy XCO versenyen hányan versenyeznek (5-20fõ max) akkor nem kérdés, hogy az utánpótlásnak is nagy löketet adna.

Néhány sátorban animátorok segítségével lehetne foglalkoztatni a gyerekeket és a szülõket. Pl az idei BUDA Maraton jó példa volt a leírtakra.



Természetesen a nagyobb tömeghez nagyobb infrastruktúrát is kellene létesíteni. Pl: több fedett sátor - amint a korábbiakban is írtátok - hogy ne 150-200 ülõhelyen kelljen osztoznia több száz/ezer embernek.


Nagyon megnöveli a szervezést az az napon tartott egyébb rendezvény. Mint látod így sem tökéletes akkor ne akard hogy egynapra tegyék még a többi versenyszámot is. Látom még nem rendeztél versenyt. De hidd el ez így van.