Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ötletek a versenyek színvonalának javításához

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
90 hozzászólás a témában

#21
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest
Luki milyen izzókat használtok??? Én villanyszerelõ vagyok, a legkülönfélébb izzókat használjuk, a legkülönfélébb célokra (futballpálya világítástól kezdve csarnokvilágításig), de Milánóba még nem kellett mennünk izzóért, sõt még külföldre sem.

Áramszolgáltató nem egyszerû cég, ez tény, de ha hosszabb távon lesz ott a versenyközpont akkor elvileg egyszer kell kifizetni, kivéve, ha ideiglenest kértetek.

A rajtszám meg póló, az már rajtcsomag? :D Régebben nem ennyibõl állt.

#22
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Olvasgatom a topicot úgy mint aki most vett részt a 10. Bükk marci megszervezésében és ott voltam indulóként szinte az összes Szilvás Marcin, számos Duna és Mátra marcin + egy jó pár egyéb versenyen itthon és külföldön. Sok mindenben van igazatok, ugyanakkor sajnos én szervezõként azt is látom, hogy nagyon sok felvetés olyan anyagi/humánerõforrás vonzattal jár, ami ma Magyarországon megoldhatatlan. Pl. Valaki írta, hogy kicsi a sátor. Egy olyan sátor bérleti díja ami idén a Szilváson volt (kapaszkodjon mindenki a kormányába) napi 1 millió forint!!! (Szilváson kivételesen szívességbõl voltak úgy tudom, de jövõre nem tudom hogy lesz) Mint ahogy valaki fentebb írta is útvonal + egyéb engedélyekre kb fél milla megy el egy versenyen (ami csak a verseny napjára szól) Az idei Bükkön + ehhez jött még a víz és az áram kiépítése. Pl az elektromos mûvek 1 oszlopot majdnem fél millió Ft-ért állítanak fel. Az izókat gyártó cégek finoman szólva nem tolonganak a támogatásért, azt is rendes áron meg kellett venni, (minta hogy tavaly is) ráadásul ki kellett érte menni Milánóba, mert az olaszok úgy gondolták, a várseny utáni keddre elég lesz ha ideér :-) (vicces fiúk)
Nem tudom máshol hogy van, de azt tudom, hogy a Bükk Maratonon a részvételi díjjak és a szponzorpénz épphogy fedezi a kiadásokat. (amíg nem lépett be a mobilcég többször veszteséges volt a verseny és már majdnem vége is lett az egész történetnek)
A pályajelöles, pályabírók kérdésében sajnos egyre nehezebb megfelelõ számú embert összeszedni, aki hajlandó pár ezer forintért az egész napját kint tölteni. (én álltam a focipálya sarkánál és próbáltam szólni mindenkinek, hogy veszélyes letörés jön, aztán egyszer csak fél öt körül kicsit elkezdett sötétedni minden és le kellet ülnöm mielõtt elájulok, mert aznap még egy falatot sem ettem és egy korty vizet sem ittam)
A pályabiztosításhoz pedig az jutott eszembe, hogy több helyen volt kint most is orvos a pályán és Szilváson is és a frissítõkön pedig volt elsõsegélycsomag)
Én is észreveszek sok hibát a mi rendezvényünkön is és más maratonokon is (még külföldön is) de azt is tudom, hogy a rendezõk általában nagyon igyekeznek hogy nekünk egy jó maratonunk legyen. Én eddig élveztem minden idei versenyt ahol elindultam, nem tévedtem el még egyszer sem és komolyabb esés nélkül megúsztam. Remélem a Mátra is hasonlóan jó kis buli lesz, mint tavaly)


Egy hülye kérdés milyen lámpák? Illetve azok hol voltak használva? Csak mert verõfényes nappal nem hiszem hogy kellenek, az OBI-ban meg vagy 10 000 max egy reflektor, de most lehet hogy hülyeségeket beszélek, mert foglamam sincs milyen lámpákról van szó!
Az a sátor egyébként tényleg brutál drága, én tudok egyet aminek 650 000 a bérlése per nap + kell egy kamion (nyerges) ami elhozza!
Tényleg van ára a magyar maratonoknak, de szerintem is brutál költségekkel jár megrendezni!

Ja rajtcsonag meg szerintem kell, ha más nem az a póló amit vagy a szekrénybe tömsz, vagy felveszel, vagy nemtom mit csinálsz vele egy emlék lesz, amre ha ránézel beugrik a verseny, vagy ha szembe jön veled az utcán akkor magadban mosolyogsz, hogy na akkor te is ott voltál!

#23
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
olahlali csak egy laikus kérdés szerinted mennyibe kerülhet egy akkora sátor ha a napi bérleti díja 1.000.000 ft szerintem minimum 20-30M ft szerinted kifizet ki ennyit évi 4 versenyért ( mármint ha összefognak) mikor egyáltalán nem biztos hogy jövõre megtudják rendezni. Pesze ez is csak pénz kérdés. Persze a legnagyobb kérdés az hogy kinek van ennyi pénze erre a célra és hogy ki az a illetõ.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#24
olahlali

olahlali

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás

Olvasgatom a topicot úgy mint aki most vett részt a 10. Bükk marci megszervezésében és ott voltam indulóként szinte az összes Szilvás Marcin, számos Duna és Mátra marcin + egy jó pár egyéb versenyen itthon és külföldön. Sok mindenben van igazatok, ugyanakkor sajnos én szervezõként azt is látom, hogy nagyon sok felvetés olyan anyagi/humánerõforrás vonzattal jár, ami ma Magyarországon megoldhatatlan. Pl. Valaki írta, hogy kicsi a sátor. Egy olyan sátor bérleti díja ami idén a Szilváson volt (kapaszkodjon mindenki a kormányába) napi 1 millió forint!!! (Szilváson kivételesen szívességbõl voltak úgy tudom, de jövõre nem tudom hogy lesz) Mint ahogy valaki fentebb írta is útvonal + egyéb engedélyekre kb fél milla megy el egy versenyen (ami csak a verseny napjára szól) Az idei Bükkön + ehhez jött még a víz és az áram kiépítése. Pl az elektromos mûvek 1 oszlopot majdnem fél millió Ft-ért állítanak fel. Az izókat gyártó cégek finoman szólva nem tolonganak a támogatásért, azt is rendes áron meg kellett venni, (minta hogy tavaly is) ráadásul ki kellett érte menni Milánóba, mert az olaszok úgy gondolták, a várseny utáni keddre elég lesz ha ideér :-) (vicces fiúk)
Nem tudom máshol hogy van, de azt tudom, hogy a Bükk Maratonon a részvételi díjjak és a szponzorpénz épphogy fedezi a kiadásokat. (amíg nem lépett be a mobilcég többször veszteséges volt a verseny és már majdnem vége is lett az egész történetnek)
A pályajelöles, pályabírók kérdésében sajnos egyre nehezebb megfelelõ számú embert összeszedni, aki hajlandó pár ezer forintért az egész napját kint tölteni. (én álltam a focipálya sarkánál és próbáltam szólni mindenkinek, hogy veszélyes letörés jön, aztán egyszer csak fél öt körül kicsit elkezdett sötétedni minden és le kellet ülnöm mielõtt elájulok, mert aznap még egy falatot sem ettem és egy korty vizet sem ittam)
A pályabiztosításhoz pedig az jutott eszembe, hogy több helyen volt kint most is orvos a pályán és Szilváson is és a frissítõkön pedig volt elsõsegélycsomag)
Én is észreveszek sok hibát a mi rendezvényünkön is és más maratonokon is (még külföldön is) de azt is tudom, hogy a rendezõk általában nagyon igyekeznek hogy nekünk egy jó maratonunk legyen. Én eddig élveztem minden idei versenyt ahol elindultam, nem tévedtem el még egyszer sem és komolyabb esés nélkül megúsztam. Remélem a Mátra is hasonlóan jó kis buli lesz, mint tavaly)


Szerintem lehetne olyanon is spórolni, hogy mondjuk a nagy maratonok szervezõi összeállnak és mondjuk egy említett sátrat pl. együtt megvesznek, majd mindenki tudja a saját versenyén használni. Ez járhatatlan út? Szerintem megtérülne a befektetett pénz. De gondolom nem csak egy sátorral lehetne ezt megoldani.
Pl. említve vannak valamilyen lámpák. (fogalmam sincs milyen) Ott is az izzó a sarokpont. Szerintem azt is el lehetne raktározni.
Bocs ha hülyeséget írok, csak laikusként gondolkodom

#25
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
Olvasgatom a topicot úgy mint aki most vett részt a 10. Bükk marci megszervezésében és ott voltam indulóként szinte az összes Szilvás Marcin, számos Duna és Mátra marcin + egy jó pár egyéb versenyen itthon és külföldön. Sok mindenben van igazatok, ugyanakkor sajnos én szervezõként azt is látom, hogy nagyon sok felvetés olyan anyagi/humánerõforrás vonzattal jár, ami ma Magyarországon megoldhatatlan. Pl. Valaki írta, hogy kicsi a sátor. Egy olyan sátor bérleti díja ami idén a Szilváson volt (kapaszkodjon mindenki a kormányába) napi 1 millió forint!!! (Szilváson kivételesen szívességbõl voltak úgy tudom, de jövõre nem tudom hogy lesz) Mint ahogy valaki fentebb írta is útvonal + egyéb engedélyekre kb fél milla megy el egy versenyen (ami csak a verseny napjára szól) Az idei Bükkön + ehhez jött még a víz és az áram kiépítése. Pl az elektromos mûvek 1 oszlopot majdnem fél millió Ft-ért állítanak fel. Az izókat gyártó cégek finoman szólva nem tolonganak a támogatásért, azt is rendes áron meg kellett venni, (minta hogy tavaly is) ráadásul ki kellett érte menni Milánóba, mert az olaszok úgy gondolták, a várseny utáni keddre elég lesz ha ideér :-) (vicces fiúk)
Nem tudom máshol hogy van, de azt tudom, hogy a Bükk Maratonon a részvételi díjjak és a szponzorpénz épphogy fedezi a kiadásokat. (amíg nem lépett be a mobilcég többször veszteséges volt a verseny és már majdnem vége is lett az egész történetnek)
A pályajelöles, pályabírók kérdésében sajnos egyre nehezebb megfelelõ számú embert összeszedni, aki hajlandó pár ezer forintért az egész napját kint tölteni. (én álltam a focipálya sarkánál és próbáltam szólni mindenkinek, hogy veszélyes letörés jön, aztán egyszer csak fél öt körül kicsit elkezdett sötétedni minden és le kellet ülnöm mielõtt elájulok, mert aznap még egy falatot sem ettem és egy korty vizet sem ittam)
A pályabiztosításhoz pedig az jutott eszembe, hogy több helyen volt kint most is orvos a pályán és Szilváson is és a frissítõkön pedig volt elsõsegélycsomag)
Én is észreveszek sok hibát a mi rendezvényünkön is és más maratonokon is (még külföldön is) de azt is tudom, hogy a rendezõk általában nagyon igyekeznek hogy nekünk egy jó maratonunk legyen. Én eddig élveztem minden idei versenyt ahol elindultam, nem tévedtem el még egyszer sem és komolyabb esés nélkül megúsztam. Remélem a Mátra is hasonlóan jó kis buli lesz, mint tavaly)

#26
csita

csita

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
Az a baj, hogy mi a társadalom kis részét képezzük, nem tudunk mindenre befolyással lenni.
Visszatérve a versenyekhez: más azért egy 1500 fõs mezõnyt kiszolgálni és más egy helyi kis verseny. Az utóbbiak sokkal barátságosabbak, családiasabbak, de könyebb is õket kiszolgálni, kielégíteni minden téren. Bevallom õszintén, én azt sem bánnám ha nem lenne rajtcsomag egyáltalán, én megelégszem a rajtszámmal és egy jól kijelölt pályával. Szóval ízlések és pofonok különbözõek. Én magáért a versenyzésért indulok, hogy kipróbáljam magam, mire vagyok képes.
"A sport a test útján nyitja meg a lelket.":)

#27
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
De az tényleg furcsa, hogy kint azok is támogatják a versenyeket, akik itthon közvetetten lehúzzák a szervezõket.
A közlekedés kultúrához, nézzetek körül a nyugati kisebb városainkban, arrafelé csak egy-két idióta van, a többeik teljesen normálisak. Mondjuk én sírva tudnék fakadni tõlük annyira langyosan és udvariasan közlekednek. :D


A sebesség mindent megold.

 


#28
Sledge

Sledge

    vendég

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás

Más ország, más mentalitás. Soha ne hasonlítsuk össze kis hazánkat ezekkel az országokkal. Nem kell messzire menni, csak nézd meg a közlekedési morálunkat, akár a gyalogosokét, autósokét vagy kerékpárosokét. Ez mindent elárul az országról. Elõször is a fejekben kéne rendet tenni, aztán lehetne azt mondani, hogy felnõttünk a dolgokhoz. És nem beszélve a bürokráciáról és a korrupcióról. Azokról a dolgokról, hogy több százezer forintos útdíjak vannak, akár aszfalton akár földúton megy a verseny. És nem beszélve a kauciókról. Nem kevés pénzeket kell fizetni az erdõgazdaságoknak sem. A támogató meg kevés, fõleg ebben a sporttágban. Nem akarok védeni senkit sem, de amíg ezek a dolgok nem váltaznak, amíg ez az ország nem lesz kerékpárbarát, addig ne várjunk lényeges változást.
De addig is terheld a pedált!:)


Egyetértek veled! De ez a fórum pont arra szolgál, hogy saját érdekünkben jobbá tegyük azt ami bennünket szórakoztat / érdekel.
Sok dolog csak társadalmi nyomásra változik, hiszen ez a demokrácia alapja. (ez egy kicsit magasztosra sikerült, de így van :) )

A más országokkal való összehasonlítást pedig azért tartom jónak, mert lehet egyfajta cél, hogy ha õk meg tudják csinálni - a jó példákat átvéve- , akkor PRÓBÁLJUK MEG mi is!
Ahol akarat van, ott út is van... Hajrá Csömör!!

#29
csita

csita

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
Más ország, más mentalitás. Soha ne hasonlítsuk össze kis hazánkat ezekkel az országokkal. Nem kell messzire menni, csak nézd meg a közlekedési morálunkat, akár a gyalogosokét, autósokét vagy kerékpárosokét. Ez mindent elárul az országról. Elõször is a fejekben kéne rendet tenni, aztán lehetne azt mondani, hogy felnõttünk a dolgokhoz. És nem beszélve a bürokráciáról és a korrupcióról. Azokról a dolgokról, hogy több százezer forintos útdíjak vannak, akár aszfalton akár földúton megy a verseny. És nem beszélve a kauciókról. Nem kevés pénzeket kell fizetni az erdõgazdaságoknak sem. A támogató meg kevés, fõleg ebben a sporttágban. Nem akarok védeni senkit sem, de amíg ezek a dolgok nem váltaznak, amíg ez az ország nem lesz kerékpárbarát, addig ne várjunk lényeges változást.
De addig is terheld a pedált!:)
"A sport a test útján nyitja meg a lelket.":)

#30
Sledge

Sledge

    vendég

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás

Soroljad nyugodtan napestig :) a nagy százalék mindig vasárnapi verseny marad.
De soroljad azért


Néha az az érzésem, hogy fordítva ülünk a lovon....

Kifogásokat mi is tudunk napestig gyártani, hogy mit miért nem lehet megcsinálni.. Bennünket az érdekelne, hogy Európa más országaiban miért természetes mindaz amit itt hiányolunk és témaként, kritikaként felvetünk.

Sajnos számomra nem elfogadható a "rendeztél már versenyt??? " válasz!

Hidd el a versenyzõ társadalom fizetne ettõl többet is egy nevezésért ha ÉRTÉKET!!! kap érte. Pl: Salzkammergut Trophy Vagy kis pénz, kis foci Magyar módra?

Miért lehet az, hogy szlovák / román maratonokon kevesebb nevezési díjért nagyobb értéket (értsd: szervezés, körülmények) kap az ember. A mostani Bükk Maratonon is nevetséges volt az 1 db energia zselé+ póló. Az én véleményem az, hogy inkább ne legyen rajtcsomag, de elfogadható körülményket biztosítsanak a szervezõk. A parkolás+hangosítás+indítás körülményeit nem írom le, mert azt már mások megtették helyettem.

Én is példaként szeretném állítani az Erdõbényén megrendezett Drótszamár Fesztivált. Nézzd meg a fórumon leírt véleményket. Én ott nem találtam fikázó kritikát, csak dícséretet. Valószínûleg a szervezõk alaposan átgondolták, hogy a résztvevõk mivel lehetnek elégedettek! Ott voltam, így tanúsíthatom hogy sikerült nekik!
Ahol akarat van, ott út is van... Hajrá Csömör!!

#31
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

(Idei idõpontok)
Garda Maraton: 05.01. (szombat)
Author Sela Maraton: 05.08. (szombat)
Salzkammergut Trophy: 07.17. (szombat)
Dema Horal Alto: 08.14. (szombat)
Kralovsky Maraton: 08.21. (szombat)

Lehetne sorolni napestig még, hirtelen ezek jutottak eszembe. Még szerencse, hogy a világ minden táján "vasárnap" van sportesemény...


Soroljad nyugodtan napestig :) a nagy százalék mindig vasárnapi verseny marad.
De soroljad azért

#32
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás

A vasárnap marad biztos mert ha bárhol is körülnézel a világban általában vasárnap van a sportesemény.


(Idei idõpontok)
Garda Maraton: 05.01. (szombat)
Author Sela Maraton: 05.08. (szombat)
Salzkammergut Trophy: 07.17. (szombat)
Dema Horal Alto: 08.14. (szombat)
Kralovsky Maraton: 08.21. (szombat)

Lehetne sorolni napestig még, hirtelen ezek jutottak eszembe. Még szerencse, hogy a világ minden táján "vasárnap" van sportesemény...

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#33
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás
Térjünk vissza ok.
A vasárnap marad biztos mert ha bárhol is körülnézel a világban általában vasárnap van a sportesemény.
EÜ biztosítás. Ha a faluban ott az eérhetõ mentõ pár száz méterre az rendben. de mindenképpen kell a rendezvény központjában is egy orvos.
Hát igen a hangosítás. Én írtam ez ügyben a rendezõknek már másnap. Válasz azóta sem jött. De a mostanin nagyon gáz volt. Az a két kicsi hangfal túlvezérelve 20 méterig megmaradni sem lehetett távolabb meg elveszett a hangja. A zene is igen rosszul volt megmválogatva. Nem szerencsés metál zenét nyomatni. Félreértés ne essék semmi bajom vele de nem oda való a túlgerjesztett gitárokkal ott zúzni. Ütemes rock zene jöhet. Még a Highway To Hell is az AC/DC-tál. Fölösleges élõ zenével is ott hangoskodni. Azért egy ilyen helyen az emberek beszélgetni szeretnének nem a zenét túl üvölteni.
Az eredményhirdetést nagyon rossz helyre tették. Nem volt hely. A hangot is a sátrak elterelték alig lehetett érteni.

#34
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Ne forgasd ki a szavaimat, kösz.

#35
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

montomi: Olvasd el újra ha elsõre nem ment.
Nem felvágni akarom :) a pólókat, és nem is a kukába dobni. Szépen kimosva összehatva kitettem a hajléktalanoknak a kuka mellé és inkább elhozom, mert mást úgysem nagyon kapok. Igen, úgy is jó lenne a dolog, ha eldönthetnénk nevezésnél kérsz-e pólót, vagy nem.


Hajléktalan ügyben fogalmam sincs ki mit fogad el és honnan de nem biztos , hogy a legjobb megoldás a kuka mellé tenni így bármit is.
Mindenesetre úgy néz ki hogy kettõtöknek van problémája azzal hogy ciki felvenni ezeket a pólókat.
Inkább ötleteljünk tovább .

#36
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás

Ellátás:
Gondolom a szervezõknek is jó pénz, hogy csak egy szolgáltató adja az ételt/italt, azokat is közel belvárosi áron, de miért kell ezen is lehúzni minket???

Több büfést kihívni, helypénzt nem kérni, csak adja korrekt áron a cuccát aki akar vesz (gulyás, kolbász stb) aki nem az nem. Akinek jut-jut (vicces ilyenrõl beszélni a 21. századi Európában), akinek nem, de akkor azért fizetsz amit enni szeretnél. És akkor ne legyen benne a kaja a nevezésben sem, már ha normálisan nem tudják ilyen tömegnél megoldani.

Csucsu: Szerintem a Bükkös mezbõl sem fogyott el sok... Legalábbis én senkin sem látom.


#37
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest
Én is szoktam használni õket, sõt én sem vettem jó ideje pólót. Ha szétnézek néha ez ügyben olyan idióta mintás, vagy unalmas pólókat lehet kapni, hogy minek vegyen az ember ha kap évi 4-5 pólót.

A szombati versenyre viszont nagyon rászokhatnának, nem kellene másnap fáradtan menni melózni, meg iparkodni, ha 2-3 órát kell még autókázgatni hazáig.

Viszont gyártathatnának a versenyekhez kapcsolódó minõségi mezt, nem kellene adni ingyért, és nem lenne gáz ha esetleg pár darab csak következõ évben kel el. Vagy eleve 2-3 évente változtatni rajta. Úgy veszem észre, hogy nem csak Kecskeméten macera beszerezni normális mezt és nadrágot, a fõváros talán kivétel ez alól. Nem is értem, hogy pl a 10. duna maratonra miért nem csináltak ilyet. Most bükkre készült, de a piros nem kimondottan a kedvenc színem ruházatban. Akár a honlapokon meg is lehetne szavaztatni több tervbõl, hogy melyik a jobb, meg hogy kb mennyien tartanának rá igényt.

#38
Halász Anna

Halász Anna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 805 hozzászólás

Elnézést, de van olyan ember, aki TÉNYLEG felveszi utcára ezeket a ronda pólókat?

én, igenis szoktam:)


#39
rozoga

rozoga

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás
Mielõtt nagyon lesüllyednénk a divatot formáló kérdésekhez, visszkanyarodnék a topichoz.
Kezdjük az elején:
Rajt/cél terület:
-1500 embernek vannak higiéniás szükségleteik. Az OK, hogy (elõírásnak) megfelelõ SZÁMÚ toi-toi van kihelyezve, de azokat nem csak oda- és másnap elszállítani kell, hanem ellenõrizni, feltölteni (vízzel, papírral), és ha megtelt, lezárni.
-a hangosítás gyakran nem tölti be a szerepét. Annak semmi értelme, hogy van 2 hangfal, és az úgy szól mint az állat. Annak a közelében nem lehet megmaradni, távolabb meg semit nem hallani a dübörgésen kívül. Tessék kihangosítani normális hangerõvel azt a területet, ahol a versenyzõk járnak-kelnek, készülõdnek, várakoznak. Nem egy nagy dolog...
-parkolás: valakiben felmerülhet már az a nagyszerû ötlet, hogy a szervezõ elképzelését nem szalagokkal kommunikálják felénk, hanem 3-4-5 ember pontosan oda állít, ahogyan õk azt elképzelték. Nincs káosz, nincs problémás parkolás. Ez sem nagy dolog.
Pályakijelölés:
Erre csak egy nagyon jó hangulatú vidéki rendezvényt tudok felhozni páldának: Erdõbénye Drótszamár Fesztivál. Még a szép kilátásra is felhívták a figyelmet, ami jól is esett (máshol fel sem néz az ember...)
Pályabiztosítás:
Ha jól emlékszem, réges-régen, amikor még volt Alpokalja Maraton, na ott volt megfelelõ helyen megfelelõ számú EÜ biztosítás. Azóta (itthon) nem láttam ilyet. Remélem hogy csak a fûben fognak unatkozni, de sokkal jobb ha ott unatkoznak, mint 30km-rel messzebb...
Ellátás:
Gondolom a szervezõknek is jó pénz, hogy csak egy szolgáltató adja az ételt/italt, azokat is közel belvárosi áron, de miért kell ezen is lehúzni minket???
Eredményhirdetés:
Egyetértek azzal az indítási módszerrel, amikor a beérkezés lesz közel azonos idõben, hogy MINDENKI részese lehessen a gyõztesek örömének. És igen is legyen MINDEN kategória díjjazva. (UCI)
Verseny napja:
Kérjük vissza a SZOMBATOT!!! Annak idején csak a Bükk volt vasárnap, mert szombaton autórally volt (persze minden éven... :( )
Amikor áttették vasárnapra, akkor azt mondták, hogy sokan dolgoznak szombaton. Tájékoztatom a tisztelt szervezõket, hogy sokan dolgoznak vasárnap is, mégis megoldják, ami ugye semmiben nem különbözik a szombati munkanap megoldásától. Ha pénteken este megszállunk az adott helyen, szombaton verseny (megint ott alszunk) és vasárnap hazamegyünk, az még a környékbeli vendéglátósoknak is bevételt jelent.

most ennyi....

#40
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás

Most hogy írod, én sem vettem pólót a millenium óta. :)


Én erre azért nem lennék ennyire büszke.

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"