Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Túra az Alpokba

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
203 hozzászólás a témában

#141
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Szia Cobranco!

Nagyon köszönöm! Néhány bosszantó apróságot leszámítva én is elégedett vagyok velük, azt hiszem a rendelkezésemre álló nem túl fejlett technikából kihoztam a maximumot. Képminõség tekintetében van még hova fejlõdni.

Az a Gerlos érdekes volt, pláne azzal, hogy a fizetõkapu elõtt magasabb volt az út, mint a térképen jelölt hágómagasság. Magát a táblát tényleg nem láttam sehol...

Már idén is terveztem egy térképes útvonalanimáló szoftver beszerzését, hogy a filmjeimbe is bekerüljenek az útvonalak térképes-látványos formában, de pénzhiány miatt ez jövõre tolódott. Különben meg tényleg elég izgalmas kis hurok volt, ajánlanám bárkinek.

Gondoltam, hogy vasút lehetett korábban az a bicikliút, mert lépten-nyomon régi vasúti épületek álltak az út mellett (legalábbis arra emlékeztettek - de ezek szerint tényleg azok voltak...)

A Resia völgy nagyon szép, de a Sella Carnizza olyan kemény, mint a Zoncolan (csak alacsonyabb). Most megnéztem én is a filmedet, annak idején csak azt a részt néztem meg benne, ahol már én is jártam (pl: a Pavlicevo Sedlo-t). Ezt általában így csinálom, csak akkor nézem meg az adott helyrõl szóló bringás videót, ha már én is jártam arra, ezért például most õsszel néztem meg az egyik videód Penserjochos és Timmelsjochos részét is (a többi részt korábban megnéztem belõlük). Illetve most az egyszer kivételt tettem: a montenegrói videódba ezúttal nem csak belepörgettem, hanem hosszabb összefüggõ részeket is megnéztem benne annak ellenére, hogy idén sajnos a tervekkel ellentétben kimaradt júniusban. De talán jövõre összejön.

Jut eszembe: "Alpok-keringõ" címû idei videód elkészült már? Nagyon kíváncsi vagyok rá!

Törökországban voltam 2007-ben, és bár sok helyet kihagytam akkor, egyelõre hanyagolom. De Görögország és/vagy Ciprus jó volna jövõre. Tervem van bõven 2013-ra, de egyelõre minden homályos.

Üdv:
Balázs

#142
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
Hello Passo!

Végigértem a túráidon,nagy élvezettel néztem.
Egy részén már én is voltam,a többi tervben van.

A Gerlos hágó én is voltam már mindkét irányból,láttam nem találtad a passt,nem jelölik,de a fizetõkapu után balra van egy szálloda,másik oldalon a hozzá tartozó játszótérrel,ott a hágó.

Jó kis köröket irtál le a dolomitokban,akig tudtam követni a térképen,nem akármilyen teljesitmény.

A Zoncolan,valami hátborzongató,jó volt látni,az én térdem sajnos már alkalmatlan ilyen kaliberû hágókra.Ugyanez elmondható a Mangartról is.

A Piave ill Valle di Cadore közötti bringaút alagutakkal ,viaduktokkal tüzdelve,valamikor vasut volt, mikor én 2002-ben ott jártam még járt a vonat.

Mi 2010-ben a Val de Resián akartunk felmenni,de egyszerüen nem találtuk a feljáratot,hát most láttam.

Gratulálok!

A török tervekkel mi lett?

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#143
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok!

Idén nyáron is mentem egy kisebb kört az Alpokban, sajnos nem volt lehetõségem a tavalyihoz hasonló kaliberût összehozni. Ennek ellenére elégedett vagyok, eseményekben gazdag túrát hoztam össze. Szokásomhoz híven kisfilmeket is összeraktam a túráról, az idei sorozat 13 részes lett. Az elsõ rész még a bemelegítés, de a többi már valóban eseménydús.

A sorozat:

Tour des Alpes 2012. 1.rész "Intro".mp4 - YouTube

Tour des Alpes 2012. 2.rész "Gerlos Alpenstrasse, Innsbruck".mp4 - YouTube

Tour des Alpes 2012. 3.rész "Ötztaler Gletscherstrasse".mp4 - YouTube

Tour des Alpes 2012. 4.rész "Timmelsjoch Hochalpenstrasse".mp4 - YouTube

Tour des Alpes 2012. 5.rész "Val Sarentino, Penserjoch" - YouTube

Tour des Alpes 2012. 6.rész "Staller Sattel, Kronplatz" (Passo Stalle, Plan de Corones).mp4 - YouTube

Tour des Alpes 2012. 7.rész "Passo Gardena, Passo Sella, Passo Manghen(1)".mp4 - YouTube

Tour des Alpes 2012. 8.rész "Passo Manghen(2), Passo Brocon".mp4 - YouTube

Tour des Alpes 2012. 9.rész "Passo Rolle, Passo Valles, Passo San Pellegrino, Passo Duran(1)".mp4 - YouTube

Tour des Alpes 2012. 10.rész "Passo Duran(2), Passo Cibiana, Sappada".mp4 - YouTube

Tour des Alpes 2012. 11.rész "Monte Zoncolan".mp4 - YouTube

Tour des Alpes 2012. 12.rész "Sella Carnizza".mp4 - YouTube

Tour des Alpes 2012. 13.rész "Mangartsko Sedlo".mp4 - YouTube


Természetesen nem profi filmekrõl van szó, de remélem a kerékpártúrázás - különösen a hegyvidéki túrázás - kedvelõinek tudok egy-két szép képsorral szolgálni!

Üdv!

#144
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Szia Gyuri!

Nagyon szépen köszönöm!
Én is ismerkedni kezdtem alpesi túráiddal. Nem is szerények...

üdv:
passo

#145
K.Gyuri

K.Gyuri

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
Szia Passo!

Gratulálok a teljesítményedhez!
A "dianézegetõs-állóképes" részek miatt nem kell szerénykedned. Nagyon jók!
Szépek a képek, és jól összevágtad õket. Tekerés nélkül végig lehet nézni.
Nekem nagyon bejönnek.

Üdv:
Gyuri

Néhány szerényebb Alpok túrám itt látható.

#146
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
Üdvözlet a kollegáknak!

2012.-es Alpoktúra a terveknek megfelelõen teljesitve.
Röviden: 8 nap,900km,9500 szintemelkedés,3 db nagyobb hágó (Petit St. Bernard, Cormet de Roselend, Nufenen pass) pompás idõ (végig 30+ C,napsütés,stb)...és persze,sok élmény.

Útvonal: Bellinzona-Lago di Maggiore-Biella-Aosta-Col de petit San Bernardino/2188m/-Bourg-St Maurice-Cormet de Roselend/1968m/-Lac de Roselend-Beaufort-Albertville-Ugine-Annecy-Bonneville-Lac Leman/Genfi-tó: Thonon Le Beins-Evian-Montreux/-Martighny-Sion-Visp-Brig-Ulrichen-Nufenenpass/2478m/-Airolo-Bellinzona

Egy kis izelitõ:



Útleirás,beszámoló hamarosan!

Kár,hogy vége a nyárnak,...de,azért hátszelet mindenkinek!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#147
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok!

A hétvégén két napos túrát tettem a Fischbacher-Alpokba, természetesen azért, hogy a vidék legjelentõsebb emelkedõit megmásszam. A hágók ugyan nem kétezresek, de sokuk elég meredek szakaszokkal bír. A betervezett táv és szint talán nem volt extrakemény, de a rendkívüli forróság embertpróbáló túrát hozott össze.

Az összefoglaló kisfilm itt látható:
Fischbacher Maraton.mp4 - YouTube

üdv:
• PASSO

#148
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok!

A két utolsó rész az Ausztriában megtett szakaszról:
a 17.:
Tour des Alpes 17. - Grossglockner Hochalpenstrasse on Vimeo

a 18.:
Tour des Alpes 18. - Radstadter Tauern, Murradweg, Mürztalradweg on Vimeo

üdv:
• PASSO

#149
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok!

A 14. rész ismét amolyan "átmeneti" témájú. A Stelvio-ról legurulva a Dolomitok felé vettem az irányt, akárcsak 2010-ben, viszont más irányból. Így a Jaufenpass-t is teljesítenem kellett még elõtte. A Dolomitokba most a passo delle Erbe-n át érkeztem:

Tour des Alpes 14. - Jaufenpass, Passo delle Erbe (Würzjoch) on Vimeo



A 15. és a 16. rész összetartozó páros, ugyanaznap készültek. A Valparola megmászása után Colle Santa Lucia felé fordultam, aztán a Giau következett!

A 15. rész:

Tour des Alpes 15. - Passo Valparola, Passo Falzarego, Colle Santa Lucia on Vimeo



A 16. rész:

Tour des Alpes 16. - Passo Giau, Cortina d'Ampezzo on Vimeo

Jó szórakozást!
üdv:
• PASSO

#150
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok!

Két meglehetõsen összetartozó rész, az Alpok második legmagasabb, de talán leglátványosabb hágójáról.

Tour des Alpes 12. - Passo dello Stelvio 1. on Vimeo

Tour des Alpes 13. - Passo dello Stelvio 2. on Vimeo

üdv:
• PASSO

#151
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok!

...és a 11. rész:
Tour des Alpes 11. - Passo di Gavia, Passo della Foppa (Mortirolo) on Vimeo

Jó szórakozást!
Üdv:
• PASSO

#152
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok!

Ahogyan ígértem, jönnek sorra.
Ezúttal a 10. rész.

Tour des Alpes 10. - Splügenpass on Vimeo

Üdv:
• PASSO

#153
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok!

...és a kicsit pörgõsebb folytatások.
Persze elismerem, jó kérdés, hogy az elsõ négy rész miért nem mozgóképes. Kicsit prózai, de akkumulátorproblémáimat csak Modane városkában tudták orvosolni egy fotó-videó boltban. Ezek a részek hosszabbak is (8-16 perc), de ezeknél talán kevésbé baj.

Szóval az 5. rész Modene-tól indul:
Tour des Alpes 5. - Col de l'Iseran HD on Vimeo

A 6. rész:
Tour des Alpes 6. - Col du Petit St. Bernard on Vimeo

A 7. rész:
Tour des Alpes 7. - Col du Grand St. Bernard on Vimeo

A 8. rész:
Tour des Alpes 8. - Furkapass, Oberalppass on Vimeo

És a 9. rész (ami szerintem az eddigi legjobb):
Tour des Alpes 9. - Lukmanierpass, Passo del San Bernardino on Vimeo

A többi pedig folyamatosan készül! A sorozat 18 részes lesz.
Egyik rész sem a filmkészítés gyöngyszeme, de talán okoz néhány jó pillanatot.
Ajánlom szeretettel!
Üdv:
• PASSO

#154
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok, szia Cobranco!

Élvezettel néztem meg a trilógiát. Csatlakozom azokhoz, akik szerint megállják a helyüket akár egész estés filmekként is! A szabadszájúság miatt meg ne aggódj, egyrészt a kor divatja, másrészt ha nem így lenne, akkor is jól hangzana a szövegeidben!
Ha nem haragszol, ide linkelném be a saját sorozatomat, mert ebbe a topikba illik a legjobban! Már egyszer elkezdtem a linkelgetést valamikor õsszel, de aztán abbamaradt a dolog, másrészt egyébként is javítani akartam a sorozaton. Szóval íme a 2011-es "Az Alpok hosszában" túrám több részben elmesélve!
Az elsõ négy rész:
Sajátos felfogásban készültek, még a "hagyományos" dianézegetõs-állóképes stílusban, de ennek ellenére van bennük néhány szép momentum. Nem olyan hosszú részek, tapasztalatom szerint ebben az irányzatban hamar lankadni kezd a figyelem.

az 1. rész:
Tour des Alpes 1. - Col de la Lombarde, Route de la Bonette HD on Vimeo

a 2. rész:
Tour des Alpes 2. - A Cayolle-Champs-Allos kör on Vimeo

a 3. rész:
Tour des Alpes 3. - Col de Vars, Col Agnel on Vimeo

a 4. rész:
Tour des Alpes 4. - Col d'Izoard, Col du Lautaret, Alpe d'Huez, Col de La Croix de Fer on Vimeo

Bár amatõrizmusom kézzel fogható, azért nagy szeretettel ajánlom!
üdv:
• PASSO

#155
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Sziasztok!
Remelem nem problema,hogy ide irok,nincs jobb otletem...

Komolyabb bringas turataska szettet keresek ujonnan, vagy hasznaltan.Alenyeg,hogy elerheto aron legyen es jo minosegu,allapotu!
Ha esetleg tudnatok olyat amit en nem,legyetek oly szivesek megosztani velem!
Koszonom szepen,tovabbi jo tekergest!

Gratula mindenkinek a szep teljesitmenyert!!!!

Helló, állj már meg nem írjuk be minden egyes topikba a gondunkat, olvasgass már fórum szabályzatot!!
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#156
tegli

tegli

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Sziasztok!
Remelem nem problema,hogy ide irok,nincs jobb otletem...

Komolyabb bringas turataska szettet keresek ujonnan, vagy hasznaltan.Alenyeg,hogy elerheto aron legyen es jo minosegu,allapotu!
Ha esetleg tudnatok olyat amit en nem,legyetek oly szivesek megosztani velem!
Koszonom szepen,tovabbi jo tekergest!

Gratula mindenkinek a szep teljesitmenyert!!!!

#157
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Nagyon jó visszanézni ahol nyáron voltam:). Gyönyörû ez a hely.
"Ride today, heal tomorrow"

#158
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
...akkor még egy "vérszegény" ráadás: A trilógia negyedik része:

A hegyek itt már csak háttérdekorációk.

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#159
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás

Oldbike,jól rémlik,hogy te üldöztél autóval az M7-esen Balaton felé félúton még szeptemberben...?

:D Az üldözés "túlzás" .. de én voltam :)
valóban szeptemberben találkozunk.... https://picasaweb.go...5865698/KabHegy

#160
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Megnéztem az Alpok-trilógiát,zseniális!Olyan volt számomra mint egy könyv amit nem lehet letenni-szinte egymásután néztem a videókat.
Megfordult a fejemben már régebben is egy hasonló túra gondolata,ez újra adott egy lökést.El kell mennem az Alpokba nekem is egyszer(ha más nem akkor motorral:) )
Köszönöm és gratulálok a túráidhoz!
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."