Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Túra az Alpokba

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
205 hozzászólás a témában

#181
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás
Ha az ember jót akar bringázni,nem föltétlenül kell az Alpokba mennie
Tavaly nyomtam egy "érdekfeszitõ alföldis" túrát,melyböl aztán elég is lett ez az egy, az évre.
érdemes figyelni a kemény hágókat...

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#182
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
A meghatározott IC vonatjaikon lehet bringát szállítani.
A honlapjukon fent vannak a sima (bringa nélküli) árak is, ill, be"pippanthatod", hogy bringaszállítással.
tavaly mikor egy hétre kiruccantam az Alpokba tekeregni, Innsbruckig 63,3 EUR volt bringával együtt.

Üdv: GyG
Györgyi Gábor bringás oldalai
túravideók: YouTube - gyorgyigabor csatornája

Érdeklõdni szeretnék, hogy valaki tudna nekem pár információval, tanáccsal szolgálni ausztriai kerékpárszállítással kapcsolatban? Bécsi indulással Salzburg vagy Innsbruck környékére szeretnék eljutni, de sehol nem találtam árakat. Illetve amiket találtam azokon a vonatokon nem lehet bicót szállítani. Nagyon hálás lennék, ha valaki adna pár infót arról, hogy hogyan is történik a szállítás.(Magára kell-e hagyni, hogyan kell rögzíteni stb.)
Elõre is köszi!



#183
Domonyiferenc

Domonyiferenc

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Szia Cobranko! Köszönöm a javaslatodat. Úgy érzem közelebb vagyok a megoldáshoz a segítségeddel. Horvátországban voltam tavaly (Makarska) és ott minden nap másznom kellett mert a tengerparton volt a szállás. Ezen a túrán 1740 m mentem fel, nem volt vészes de azért másnap jó volt hogy hajókirándulás volt. Az erõnléttel sem lenne nagy gond ha 8 h-i munkából meg tudnák élni, ha kihagyok 2-3 hét bringázást azt már nagyon megérzem. Hegyeket szeretem.

Picasa Web Albums - Ferenc Domonyi - Horvátország....

#184
jaro1979

jaro1979

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Válasz jaro1979-nek:
Hát igen,az optimális tekerés az üres bringával lenne,de mivel az Alpok/és valljuk be: a legtöbb jó hely sajnos nem itthon van/ezért kompromisszumokat kell kötni,ha csomagos változatot választod szabadabb vagy,nincsenek megkötések,nem kell idöre menni,nem kell estére ugyanoda visszamenni,kaja,sátor miden veled van,sokkal nagyobb területet lehet bejárni,cserébe viszont cipeled az x kilós málhát.A fix szálláshely több kötöttséggel jár,eleve csak csillagtúrában lehet gondolkozni,igaz üres biciklivel gyorsabban lehet haladni.
Utazási irodán keresztül még nem voltam,de Romániában mi sem mertük bevállalni a vadkempinget/a medvék miatt/ugyhogy egy magánszállásról nyomtunk köröket.
Egyébként ez Szlovákiára is igaz/amint látom ott laksz/sajnos ott is felszaporodott macko pajtás/ezért,bár gyakran járok át túrázni,inkább az egynaposakat preferálom.


Köszi szépen a tanácsokat!Nézegettem a sport-tura.hu oldalán vannak remek útnonalak,olaszországba ,svájcba,ausztriába,franciaországba bár nem túl olcsó de azért én megkockáztatnám.Szerintem ott is lenne lehetõség égyéni kiruccanásokra,térképet adnak,biztos nem kötelezõ a csoportal mindig egybe tekerni.Nekem az olasz alpok a csábító csak nem tudom eléggé edzett-e vagyok hozzá?Szerintem nem az a leggyengébb fokozatú túraútvonal/passo stelvio,zancolan,meg hasonlók/,de azért valahogy el kell kezdeni a valahol,mert kifutunk az évekbõl:)

#185
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás
Válasz jaro1979-nek:
Hát igen,az optimális tekerés az üres bringával lenne,de mivel az Alpok/és valljuk be: a legtöbb jó hely sajnos nem itthon van/ezért kompromisszumokat kell kötni,ha csomagos változatot választod szabadabb vagy,nincsenek megkötések,nem kell idöre menni,nem kell estére ugyanoda visszamenni,kaja,sátor miden veled van,sokkal nagyobb területet lehet bejárni,cserébe viszont cipeled az x kilós málhát.A fix szálláshely több kötöttséggel jár,eleve csak csillagtúrában lehet gondolkozni,igaz üres biciklivel gyorsabban lehet haladni.
Utazási irodán keresztül még nem voltam,de Romániában mi sem mertük bevállalni a vadkempinget/a medvék miatt/ugyhogy egy magánszállásról nyomtunk köröket.
Egyébként ez Szlovákiára is igaz/amint látom ott laksz/sajnos ott is felszaporodott macko pajtás/ezért,bár gyakran járok át túrázni,inkább az egynaposakat preferálom.

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#186
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás

Szia Cobranco!
Köszönöm javaslatodat, igyekszem feldolgozni javaslatodat. Valószinû,hogy kérek még tanácsot tõled. Egyébként mind a két videódat már megnéztem régebben és azóta vagyok annyira oda azokért a szép szerpentinekért. Van arra még egy hágó - Bermina- nem bizos hogy jól írtam, az is jó lenne.


Bármilyen kérdés van,nyugodtan jöhet,igyekszem válaszolni..viszont,ha még nem voltál az Alpokban,nem biztos,hogy az emlitett hágókon kellene kezdeni,persze,ha ragaszkodsz a tervhez,nem árt egy kis elõedzettség...igaz van még idõ a szezonig.
A Bernina-pass Svájcban van,amennyiben fix szállásban gondolkozol,Tirano környékét ajánlanám/Stelvio másik oldala/,jó kiindulópont több körtúrához.
ha már kérdezted a Berninát, van errõl is videó/mi Tirano felöl mentünk fel/:

Bicycle Tour in South Alps 2010./Italy,Switzerland/ HD 720p Part.2. Video - sevenload

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#187
jaro1979

jaro1979

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Hello cobranco én is néztem a videóidat nagyon tetszettek!Informálódnék nem-e szoktál utazási irodán keresztül kerékpárral túrázni az alpokban?Merthogy én is szivesen elmennék,csak úgy lenne jó ha nem kéne cipelni a cuccokat is magammal hanem lenne egy szállóhely s onnan naponta körbetekerni azokon a gyönyörû helyeken.
Köszi az infót!

#188
Domonyiferenc

Domonyiferenc

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás

Javaslatom a következõ: ne Innsbruckig,hanem Landeckig vonatozzál,innen délnek a Reschenpasson át /fél nap alatt át lehet tekerni/ már a Stelvio keleti lábánál is vagy.Itt Dél-Tirolban/a Reshen hágó olasz oldala/ hemzsegnek a kempingek,panziók stb, és mivel itt még osztrákok laknak mindenhol kiépitett brigaút hálózat,akár Svájcba is át lehet pattanni az Umbrailpass felé.Aug vége-szept eleje idõszakban minden olasz szabadságon van,olyankor elég nagy a tömeg.

Mi most nyáron pont ezen az útvonalon mentünk a Stelvióra,azzal a különbséggel,hogy Landeckig autóval.

Itt az e szakaszról készült videó,elég részletes,szöveg is van hozzá,Stelvió is benne van...remélem segit:

http://en.sevenload.com/videos/or9gQhm-Bicycle-Tour-in-South-Alps-2010-Italy-Switzerland-HD-720p-Part-1


Szia Cobranco!
Köszönöm javaslatodat, igyekszem feldolgozni javaslatodat. Valószinû,hogy kérek még tanácsot tõled. Egyébként mind a két videódat már megnéztem régebben és azóta vagyok annyira oda azokért a szép szerpentinekért. Van arra még egy hágó - Bermina- nem bizos hogy jól írtam, az is jó lenne.

#189
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás
Javaslatom a következõ: ne Innsbruckig,hanem Landeckig vonatozzál,innen délnek a Reschenpasson át /fél nap alatt át lehet tekerni/ már a Stelvio keleti lábánál is vagy.Itt Dél-Tirolban/a Reshen hágó olasz oldala/ hemzsegnek a kempingek,panziók stb, és mivel itt még osztrákok laknak mindenhol kiépitett brigaút hálózat,akár Svájcba is át lehet pattanni az Umbrailpass felé.Aug vége-szept eleje idõszakban minden olasz szabadságon van,olyankor elég nagy a tömeg.

Mi most nyáron pont ezen az útvonalon mentünk a Stelvióra,azzal a különbséggel,hogy Landeckig autóval.

Itt az e szakaszról készült videó,elég részletes,szöveg is van hozzá,Stelvió is benne van...remélem segit:

http://en.sevenload....-HD-720p-Part-1

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#190
Domonyiferenc

Domonyiferenc

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Sziasztok!
Stelvió környékét céloztam meg az idén de fogalmam sincs hogyan jutok el oda. Nem csomagos túra,egy helyen szeretnék megszálni több napra. Insbrusk 89 euró oda-vissza ez tünik a legjobnak de még onnan még elég messze van. Volán külföldi buszjáratait is néztem de az is elég messze tesz ki. Bringaszálító táskám van. Van valamilyen ötletetek? Köszönöm.

#191
Father

Father

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Csehországba, Szlovákiába, Horvátországba és Szlovéniába: 5 €
"Ausztriába és Németországba: 10 €.
Magyarország és Ausztria között az EURegio vonatokon az EURegio-Spezial jegyhez menettérti kerékpárjegy váltható, melynek ára 4 €.

A Budapest - Bécs - Budapest : EURegio Spezial

#192
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Ja hogy az akkor egy csoportra vonatkozik? Akkor viszont nagyon jó ár. Itt megtaláltam, hogy mennyi a kerékpárjegy. 20 euró oda-vissza, az elég tûrhetõ. Ha jól számoltam akkor kb. 25e -bõl meg lehet úszni.
"Ride today, heal tomorrow"

#193
Father

Father

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Köszi néztem a linket. Elég rendesen elkérik az árát. 20e Ft oda-vissza. Nézegettem a MÁV oldalán Budapest-Bécs jegyeket csak nem írnak árat. Kb. mennyi lehet kerékpár szállítással?

Nemzetkzi utazs :: MV-START Vasti Szemlyszllt Zrt.
Az ÖBB ára viszont a 2-5 fõs csoportra vonatkozik kerékpárszállítással (35 €).

#194
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Köszi néztem a linket. Elég rendesen elkérik az árát. 20e Ft oda-vissza. Nézegettem a MÁV oldalán Budapest-Bécs jegyeket csak nem írnak árat. Kb. mennyi lehet kerékpár szállítással?
"Ride today, heal tomorrow"

#195
Father

Father

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

ÖBB Reiseportal: Einfach-Raus-Ticket

Nem jött rá válasz, talán nem érthetõ. Részletesebben: Az Einfach-Raus-Ticket egy kedvezményes napijegy 2. osztályú osztrák vonatokra (Regionális R, Regional Express REX, S-Bahn, S-Bahn Regio RSB). Egy napijegy 2-5 fõs csoportnak érvényes, 28 € az ára, ugyanez kerékpárszállítással (2-5 fõ + 2-5 kerékpár) 35 €. Hét közben 09.00 - másnap 03.00-ig érvényes, hétvégén és ünnepnap nincs korlátozás. Rendelhetõ online hitelkártyával, személyesen Soprontól nyugatra (GySEV és ÖBB vasutállomáson), telefonon vagy automatából egy hónappal az indulás elõtt a dátum megadásával. Egy csoportnak egy jegyet kell venni (rendelni). Részletek a ÖBB Reiseportal oldalon német vagy angol nyelven

#196
Father

Father

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
ÖBB Reiseportal: Einfach-Raus-Ticket

#197
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Érdeklõdni szeretnék, hogy valaki tudna nekem pár információval, tanáccsal szolgálni ausztriai kerékpárszállítással kapcsolatban? Bécsi indulással Salzburg vagy Innsbruck környékére szeretnék eljutni, de sehol nem találtam árakat. Illetve amiket találtam azokon a vonatokon nem lehet bicót szállítani. Nagyon hálás lennék, ha valaki adna pár infót arról, hogy hogyan is történik a szállítás.(Magára kell-e hagyni, hogyan kell rögzíteni stb.)
Elõre is köszi!
"Ride today, heal tomorrow"

#198
elekzol

elekzol

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Sziasztok!

Június-július magasságában tervezek egy tiroli kört.
A magyar határig vonat, onnan bringa.
Graz, Linz, Grossglockner környékén egy kis tekergés, aztán visszafelé a hegyek közt.
Bécsbõl haza vonattal. Valami ilyesmi körvonalazódik bennem. 1 hetes kis túra lenne.
Full fapad, nomád életmód, én montival megyek.
Ha valakinek van kedve hozzá, írjon.

#199
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás
Mivel úgy tünik sokunk számára visszavonhatatlanul vége a bringásszezonnak az idõjárásnak köszönhetõen,gondoltam egy kis izelitõ a nyárból, az augusztus végi alpoktúrám videóanyaga kész:

Itt a best of:

YouTube - Hágómászás vs Tókerülgetés a Déli Alpokban 2010 Italy,Switzerland TRAILER HD 720p 1 rész
YouTube - Hágómászás vs Tókerülgetés a Déli Alpokban 2010 Italy,Switzerland TRAILER HD 720p 2 rész

Útvonal: Landeck [Ausztria] (780m) - Reschen pass (1455m) - Prato allo Stelvio [Olaszország] (920m) - Passo dello Stelvio (2760m)-Bormio (1210) - Tirano (430m) -Sondrio (295m) - Morbegno (253m) Comoi tó keleti partján végig, Lecco (210) - Pontida (310m) - Villa d�Almé (305m) - Zogno (307m) - Staviglino (565m) - Selvino (965m) - Nembro (320m) - Ponte Nossa (497m) - Lago di Iseo észak nyugati partján Lovere (257m) - Riva di Solto (221m) - Iseo (190m) - Pisogne (190m) - Edolo (695m) -Aprica (1180m) - Tirano (430m) - Passo del Bernina [Svájc] (2330m) - Sankt Moritz (1780m) - Zernez (1474m) - Pfunds [Ausztria] (971m) - Landeck (780m)


Akinek van kedve végigszenvedni a teljes, vágatlan filmet/140perc!!!/valamelyik fagyos téli estén, letölthetõ,megnézhetõ ,akár HD-ban is itt:

Biciklitúrák

jó szórakozást...akit érdekel.

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#200
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás
még az õsz beálta elõtt megjártuk újra az Alpokat,a 24-ik órában fejeztük be,másnap már 1200m-en havazott.
turabeszámoló,képek,videóanyag nemsokára.
addig is egy túravideó még a nyár közepérõl az északi határról:

YouTube - Tekergés a Gömör Tornai Karsztvidéken 2010 08 08 Hungary,Slovakia HD 720p

igaz,ez még nem az Alpok,de unalomüzönek, ebben a fasza idõben,akit érdekel...

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu