Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Túra az Alpokba

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
205 hozzászólás a témában

#101
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok!

4. rész:



üdv!

#102
Pedalando sulle salite HUN

Pedalando sulle salite HUN

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok, ha valakit érdekel a Giro d'Italia, az útvonalát is képezõ hágók a Dolomitokból, Trentini Alto Adige-ból, versenykerékpáros események és történések a környékrõl és van facebook elérése, ajánlanám oldalamat. Elsõsorban csomag nélkül ajánlanám azért ezeket az útvonalakat, de találkoztam már felmálházott magyarokkal is a Stelvion...:) https://www.facebook...andosullesalite Üdvözlettel, jó tekerést!

#103
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok!

Alpok-sorozat, 3.rész:



üdv!

#104
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok!

A második rész:



üdv!

#105
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok!

Idei Alpok-túrámról készített filmecske elsõ része:



üdv!

#106
pleisztocen

pleisztocen

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás

Szia!
Szeretnék elsõként gratulálni!
üdv: passo


Én pedig rögtön másodikként,márcsak azért is,mert én filmem hatására kaptál kedvet az egészhez.
Nekem már az is sok volt,hogy végigolvastam a hágókat...és,hogy elsöre egy ilyen terv...és meg is csináltad....
Gratulálok!


Köszönöm szépen! :) Nagyon sokat segítettek a túrabeszámolóitok/videóitok a tervezésben! Fantasztikusan jó volt! Majd írok valami rövid élménybeszámolót is, ha idõm engedi.

Üdv, pleisztocen

#107
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás
Én pedig rögtön másodikként,márcsak azért is,mert én filmem hatására kaptál kedvet az egészhez.
Nekem már az is sok volt,hogy végigolvastam a hágókat...és,hogy elsöre egy ilyen terv...és meg is csináltad....

Gratulálok!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#108
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Szia!

Szeretnék elsõként gratulálni!

üdv: passo

#109
pleisztocen

pleisztocen

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
Sziasztok!
Megvolt az elsõ Alpok túrám. Az úgy volt, hogy télen véletlenül rátaláltam Cobranco egyik videójára…, aztán ez lett belõle:
1. nap: Milánó Malpensa - Novara, innen vonattal Borgo San Dalmazzo, majd tovább biciiklivel Vinádio.
2. nap: Vinádio – Col de la Lombard (2350) – Isola – St. Étienne de Tinée – Cime de La Bonette (2862) – Jausiers
3. nap: Jausiers – Col de Vars (2111) – Guillestre – Col d’Izoard (2361) – Briancon
4. nap: Briancon – Col du Lautaret (2058) – Col du Galibier (2642) – St.Jean de Maurienne – Modane
5. nap: Modane – Lanslevillard – Col de l’Iseran (2770) – Val d’Isére – Ste Foy Tatenaise – La Rosiére
6. nap: La Rosiére – Colle del Pic San Bernardo (2188) – Pré Saint Didiére – Aosta – Étroubles
7. nap: Étroubles – Colle del Gran San Bernardino (2473) – Martigny, innen vonattal Brig-be, (mert az elõzõ napi hidegben és szakadó esõben megfáztam, és különben is puhány vagyok) majd tovább biciklivel Ulrichen
8. nap: Ulrichen – Furkapass (2431) – Andermatt – Oberalppass (2044) – Disentis – Flims – Thusis
9. nap: Thusis – Tiefencastel – Albulapass (2312) – Samedan – Pontresina
10. nap: Pontresina – Passo del Bernina (2323) – Forcola di Livigno (2315) – Livigno – Passo Eira (2208) – Passo de Foscagno (2291) – Isoláccia
11. nap: Isoláccia – Bormio – Passo de Stelvio (2758) – Spondinig – Merano – Saltusio
12. nap Saltusio – Jaufenpass (2099) – Sterzing – Rio di Pusteria – Bruneck – Antholz Obertal
13. nap: Antholz Obertal – Staller Sattel (2052) – St. Jakob in Defereggen – Lienz – Heilingenblut
14. nap: Heilingenblut – Pastersee (2362) – Hochtor (2505) – Taxenbach – St. Veit
15. nap: St. Veit – Wagrain – Radstadt – Schladming – Liezen – Rottenmann – Leoben – Oberaich
16. nap: Oberaich – Kapfenberg – Mürzzuschlag – Semmering – Wiener Neustadt – Sopron

Képeket feltöltöttem ide: https://picasaweb.go...3731698/Alppics

#110
pleisztocen

pleisztocen

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás

Szia!

Ha van kedved örömmel tekernék egy hazai rövidebb, akár egynapos túrán egyet; szívesen hallgatnám a tapasztalatokat, élményeket.

Üdv.


Szia mik19!

Hát nekem is ez lesz az elsõ nagycsomagos túrám, de egyéb kerékpáros tapasztalataim azért akadnak. Ha gondolod, írj privátban levelet, megbeszélhetünk valami közös tekerést. Pl. hétvégén biztosan fogok menni egy hosszabb egész napos ráhangolódó túrát.

#111
mik19

mik19

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Szia mik19!

Hozzávetõlegesen az alábbi költségekre számítok:

Utazás:
Wizzair repülõjegy Milano Malpensa-ba 1 poggyásszal + kerékpárszállítással ~23.340 Ft
Vonatjegy Novara – Torino 7.80 € + kerékpárszállítás? ~12 €
Vonatjegy Torino – Cuneo 5.90 € + kerékpárszállítás? ~10 €

Szállás:
Átlagosan 10 € kempingdíjat számolva 18 napra 180 € jönne ki, de minimum 1/3 részben vadkempingezésre számítok, úgyhogy legyen 120 €.

Ez eddig felfelé kerekítve ~ 70.000 Ft

+ kaja, de arra akkor is költenék, ha itthon maradnék, és ez erõsen egyénfüggõ (alapvetõen hidegkaja + melegítõs konzerv, tészta menüre gondolok, de néha azért belefér valami étterem is)
+ belépõk (pl.: Rhone gleccser fotózás, Pastersee meg ilyesmi)
+ biztosítás

Szóval szerintem kb.:150.000 HUF-ból simán ki lehet hozni és akkor már jó kajálások is vannak.

Ezt úgy számolom, ha egyedül megyek (egyelõre így álla a helyzet), de abszolút rugalmas vagyok, felõlem akár minimálisra is le lehet szorítani a fizetõs kempingek számát, csak azért kell néha, hogy lehessen idõnként tisztálkodni, mosni, fényképezõgépet feltölteni, meg ha necces, hogy megbüntetnek vadkempingezés miatt (Svájc, Nemzeti Park környéke, stb.). Vagy éppen ellenkezõleg, felõlem akár minden nap is lehet valami szállás, ha esetleg valaki csatlakozna és ilyen igényei volnának.


Szia!

Még kezdõ túrázó vagyok így minden szempontból kevés a tapasztalatom, de elsõ hallásra nem tûnik drágának a túra, bár diákként most nem fér bele.
A jövõben én is szeretnék hasonló túrákon részt venni, de most még az edzésre és a felszerelésem fejlesztésére koncentrálok.
Ha van kedved örömmel tekernék egy hazai rövidebb, akár egynapos túrán egyet; szívesen hallgatnám a tapasztalatokat, élményeket.

Üdv.

#112
pleisztocen

pleisztocen

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás

@pleisztocen

Szia!

Izgalmasnak hangzik a túra, kb, mekkora összköltséggel számolsz?


Szia mik19!

Hozzávetõlegesen az alábbi költségekre számítok:

Utazás:
Wizzair repülõjegy Milano Malpensa-ba 1 poggyásszal + kerékpárszállítással ~23.340 Ft
Vonatjegy Novara – Torino 7.80 € + kerékpárszállítás? ~12 €
Vonatjegy Torino – Cuneo 5.90 € + kerékpárszállítás? ~10 €

Szállás:
Átlagosan 10 € kempingdíjat számolva 18 napra 180 € jönne ki, de minimum 1/3 részben vadkempingezésre számítok, úgyhogy legyen 120 €.

Ez eddig felfelé kerekítve ~ 70.000 Ft

+ kaja, de arra akkor is költenék, ha itthon maradnék, és ez erõsen egyénfüggõ (alapvetõen hidegkaja + melegítõs konzerv, tészta menüre gondolok, de néha azért belefér valami étterem is)
+ belépõk (pl.: Rhone gleccser fotózás, Pastersee meg ilyesmi)
+ biztosítás

Szóval szerintem kb.:150.000 HUF-ból simán ki lehet hozni és akkor már jó kajálások is vannak.

Ezt úgy számolom, ha egyedül megyek (egyelõre így álla a helyzet), de abszolút rugalmas vagyok, felõlem akár minimálisra is le lehet szorítani a fizetõs kempingek számát, csak azért kell néha, hogy lehessen idõnként tisztálkodni, mosni, fényképezõgépet feltölteni, meg ha necces, hogy megbüntetnek vadkempingezés miatt (Svájc, Nemzeti Park környéke, stb.). Vagy éppen ellenkezõleg, felõlem akár minden nap is lehet valami szállás, ha esetleg valaki csatlakozna és ilyen igényei volnának.

#113
mik19

mik19

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
@pleisztocen

Szia!

Izgalmasnak hangzik a túra, kb, mekkora összköltséggel számolsz?

#114
Vilagjaro

Vilagjaro

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
A szabi miatt ez idõpontban tudok bringázni. Javaslom.
Szia van egy ötletem. A következõ idõpontra. Vagy társulnék valami jó úthoz.
Ide sokan szeretnének eljutni.
Kedvezõ nagyszerû kerékpáros út. Kb: 2-hét.
Dél európai körút.( Nagyon olcsón megvalósítható) Tervezett útvonal: Horvátország-Szlovénia-Olaszország-Szlovénia-Horvátország. Zágráb-Fiume-Trieszt-Tengerparti-út-Velence-Zágráb. Kerékpárral indulás Horvátországból Zágrábból. Indulási pontra eljutás Kb:módosítható, tervezett 2013-06-18. vonattal (vonat:BP-Zágráb oda-vissza biciklikkel csomagokkal 11-ezer Ft.) csoportban. Az útra nem árt sisak, sátor hálózsák, ennivaló, innivaló, esõköpeny, napszemüveg, fényképezõ, kulacs, láthatósági mellény, naptej, defekt-készlet, lámpa, érvényes útlevél vagy személyi (tájékozódj a határátlépés szabályairól). Kényelmes tempóban. A túrán mindenki saját felelõsségére vesz részt , önköltséges és önellátó. Vidékrõl érkezõknek, Gyulán ingyen szállást biztosítunk. (elõre jelezzétek) Ezt az utat mindenkinek ajánljuk (kezdõknek is). Nagyon olcsón. Gyönyörû helyekre megyünk.Vissza-indulás-érkezés 2013-07-hó megbeszélés szerint. Info: makadamklub@freemail.hu Felszerelést korlátozottan ingyen tudunk kölcsönözni.

#115
pleisztocen

pleisztocen

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
Sziasztok!
Túratársat keresek az Alpokba. A tervezett idõtartam 18 nap, július vége augusztus eleje.
Az útvonal végigköveti az Alpok hegyláncait a délnyugati végétõl egészen az Alpokaljáig a lehetõ legtöbb híres hágót érintve.
Összesen kb.: 1750-1800 km-t számoltam, ami napi átlag 100 km-t jelent. Ha mégsem sikerülne végigmenni, akkor valahol Ausztriából már haza lehetne vonatozni. Alapvetõen laza, sok megállós tekerést tervezek, mert fájdogál a térdem. Szállások tekintetében elsõsorban kempingben, vadkempingben gondolkodom.

Az útvonalterv excel fájl, résztávokkal, napi bontásban :
https://dl.dropboxus...utvonalterv.xls

googlearthben megnézhetõ útvonalterv:
https://dl.dropboxus...377/utvonal.kml

Ha valakinek esetleg felkeltette az érdeklõdését, írjon! :)

#116
Vilagjaro

Vilagjaro

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Szia van egy ötletem. A következõ idõpontra. Vagy társulnék valami jó úthoz.
Ide sokan szeretnének eljutni.
Kedvezõ nagyszerû kerékpáros út. Kb: 2-hét.
Dél európai körút.( Nagyon olcsón megvalósítható) Tervezett útvonal: Horvátország-Szlovénia-Olaszország-Szlovénia-Horvátország. Zágráb-Fiume-Trieszt-Tengerparti-út-Velence-Zágráb. Kerékpárral indulás Horvátországból Zágrábból. Indulási pontra eljutás Kb:módosítható, tervezett 2013-06-18. vonattal (vonat:BP-Zágráb oda-vissza biciklikkel csomagokkal 11-ezer Ft.) csoportban. Az útra nem árt sisak, sátor hálózsák, ennivaló, innivaló, esõköpeny, napszemüveg, fényképezõ, kulacs, láthatósági mellény, naptej, defekt-készlet, lámpa, érvényes útlevél vagy személyi (tájékozódj a határátlépés szabályairól). Kényelmes tempóban. A túrán mindenki saját felelõsségére vesz részt , önköltséges és önellátó. Vidékrõl érkezõknek, Gyulán ingyen szállást biztosítunk. (elõre jelezzétek) Ezt az utat mindenkinek ajánljuk (kezdõknek is). Nagyon olcsón. Gyönyörû helyekre megyünk.Vissza-indulás-érkezés 2013-07-hó megbeszélés szerint. Info: makadamklub@freemail.hu Felszerelést korlátozottan ingyen tudunk kölcsönözni.

#117
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás
Sziasztok!

A tavalyi Alpoktúránk utolsó része következik:

Alpok-keringõ. 4.rész: Rhone-Alpok. 2012. (Switzerland) HD 720p

http://www.youtube.com/watch?v=hPmSeo8-13g

Felhivom a figyelmet a végén: több,mint 70km hosszú,40-70km/h átlagsebességû fantasztikus/és igy utólag visszanézve:hátborzongató/száguldásra 2200 méter szintvesztéssel a Nufenenpass-ról Bellinzonáig.

Útvonal:
Montreux [Svájc] (405m) -- Martigny (474m) -- Sion (497m) -- Visp (650m) -- Brig (690m) - Ulrichen (1.353m) -- Nufenen Pass (2.478m) -- Airolo (1.215m) -- Bellinzona [Svájc] (220m)

A túrához tartozó SLIDESHOW itt tekinthetõ meg:
Alpok-keringõ 2012. SLIDESHOW (Svájc-Olaszország-Franciaország) HD 720p - YouTube

Fotoalbum:
Picasa Web Albums - zoltan cobranco - Alpok-keringõ...

Az /immár komplett/ irásos beszámoló itt tekinthetõ meg:
http://users.atw.hu/...moloalp_12.html

Kellemes kikapcsolódást!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#118
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás

Mi olaszban meg másik éven Szlovéniában tekertünk... igaz bitumenen de vittünk azért keményen cuccot :) szóval ha belegondolok óriási és tényleg óriási "segítség" hogy viszik a szerkót. Hogy megy ilyenkor hogy ha kell valami akkor ott van az autó ? Kísér Titeket vagy csak kinduló és célállomásnál van ott?

Kocsival mennétek ki együtt?

100%-osan nem tudom, de mondjuk 98%, hogy elindulsz az egyik faluból, a hátizsákodba beteszed amit arra a napra gondolsz, a többi cuccot, meg otthagyod a szálláson összepakolva. Mire átérsz a következõ szállásra már ott lesz a cucc. Közben mivel Te feltekersz (a nehézségtél függõen), kisebb-nagyobb hegyekre terepen, tehát nem aszfalton nincs veled az autó, nem kísér, egyszerûen csak átviszi a cókmókot. Nyilván a nap során az útvonal érint Hüttét, ezt-azt ahol azért lehet friss-víz, sör, harapnivaló, wc, ha kell még a saját aznapi készlethez pluszban valami. Maga a kör több helyrõl is indítható és oda is érkezel vissza a kör végén. Persze saját kocsival mennék, a bringák vagy rajta, vagy benne (attól függõen hányan).
A trophy útvonala biztos benne van ebben a körben is itt-ott. Gyakorlatilag az egész útvonal jelölve van (külön a fekete, kék, piros), szóval eltévedni nem igazán lehet, de persze van hozzá térképem is (sõt azt adnak is).

Ezt a bringás túrázós dolgot klasszis módon szervezik az osztrákok, abban az idõszakban ott tényleg minden errõl szól.

#119
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Mi olaszban meg másik éven Szlovéniában tekertünk... igaz bitumenen de vittünk azért keményen cuccot :) szóval ha belegondolok óriási és tényleg óriási "segítség" hogy viszik a szerkót. Hogy megy ilyenkor hogy ha kell valami akkor ott van az autó ? Kísér Titeket vagy csak kinduló és célállomásnál van ott?

Kocsival mennétek ki együtt?
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#120
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás

Szerintem nem olcsó, mert ebben ugye még nincs az út és egyéb költség. Ennyibõl mentünk egy 10 napos túrát legutóbb, annyi hogy itt komoly panziókban van a szállás ha jól értem és viszik a cuccot, szóval úgy meg megéri... kettõs érzések :) Akinek ilyen túra kell annak megéri. Nekem nem fér bele az éven szerintem pedig jól néz ki! Még be-benézek ide néha hátha mégis :) Jó szervezkedést!

Persze, kinek mi fér bele. Én is már egy ideje v.mi ilyenre próbáltam összerakni amit lehet. Most vagyok úgy, hogy belefér. Mivel terepen megy, ezért nem is igazán lehetne vinni komolyabb felszerelést több napra, így is kell elég cucc, mert az idõ kiszámíthatatlan.