Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kulacs, kulacstartó

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
235 hozzászólás a témában

#201
nemespet

nemespet

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!
Az országúti vázamon 1 db rögzítés van és kellene plusz egy, de nem szeretnék ilyen gyorskötözõs, bilincselõs megoldást használni, hanem fúrós érdekes, stabil megoldás érdekelne.
Tudnátok mondani Debrecenben olyan helyet, mûhely, ahol ezt megcsinálják?
Köszi, üdv:

NPeTi

#202
palio

palio

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Sziasztok!

Megoldottam. A lakatot a nyereg alá rögzítettem kétoldalas tépõzárral, így sok helyem felszabadult. A vázba két kulacsot is el tudok már helyezni. A pumpát az egyik kulacs alá szereltem. A nyeregtáska maradt, a lámpák is látszódnak. Így mindennek van helye, folyadékom is van bõven, és a hátamon sincs semmi. És persze a kulacsaim is megmaradnak épségben, mert nem a váz aljára kellett tennem õket, így egy padka, vagy lépcsõ sem okoz problémát. Köszi mindenkinek az ötleteket, és a hozzászólásokat. Üdv!

#203
palio

palio

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Igen, ilyenem van. A kormány tele, ezen kívül van nyeregtáska+lámpák->nyeregcsõ kilõve, pumpa + egy gigantikus U lakat-> váz belseje kilõve. A lakat helyét is próbáltam már áthelyezni, ide-oda rakosgatni, de a legjobb a váz közepén, így szinte minden helyet elfoglal.
Pont 18 centi a kerületem, úgyhogy lehet, hogy kábelkötegelõ megoldás lesz, vagy a lakatot a nyakamba akasztom.

#204
Irritum

Irritum

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Én a következõkre gyanakszom: "háromszögtáska", nyeregtáska, pumpa. Vagy kicsi a váz.

#205
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Az még rendben is van, de az jobban érdekel, hogy mivel van tele a váz, amitõl nem fér rá semmi.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#206
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
leader fox topik alapján ilyenje van: http://cykl.cz/katal...nt_modra_02.jpg

#207
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Betehetnél egy oldalnézeti képet a bringáról, a leírtak alapján elég különleges esetnek tûnik.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#208
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Határeset, de jónak tûnik. A vázam 6-7 cm közt van, jövõ héten megyek az áruház felé, majd lecsekkolom. Köszi!


6-7cm az átmérõje? Mert a kerülete akkor 18cm fölött van, amire nem valószínû hogy jó lesz ez a cucc.


A sebesség mindent megold.

 


#209
palio

palio

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás

Csomagtartó nem játszik? Mert ha igen, akkor hamar megoldódhat a probléma (mármint oda mehetnének a cuccok, amik a vázon vannak, a hátadon sem lóg egy majom, és a kulacsok pedig felkerülhetnek a vázra).


Eddig nem játszott, de lehet, hogy az lesz. Akkor tényleg mehet bárhova...

Határeset, de jónak tûnik. A vázam 6-7 cm közt van, jövõ héten megyek az áruház felé, majd lecsekkolom. Köszi!

#210
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Köszi a válaszokat!

Sajna mindenem foglalt, a nyeregcsõ, a váz közepe, stb... Azért is írtam, hogy csak az alja jöhet szóba.
A hátamon csak rövid ideig viselek el bármit, fõleg ilyen melegben. Terepezni egyelõre nem akarok (ahhoz kondi is kéne).
A Decathlonos megoldás jó lehet, ha elég hosszú a pánt, hogy átérje a vázat, majd lecsekkolom.
Köszi még egyszer, üdv.!


30.9 nyeregcsövem van a felfogató gumiból még kb +5 cm van
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#211
Irritum

Irritum

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Csomagtartó nem játszik? Mert ha igen, akkor hamar megoldódhat a probléma (mármint oda mehetnének a cuccok, amik a vázon vannak, a hátadon sem lóg egy majom, és a kulacsok pedig felkerülhetnek a vázra).

#212
palio

palio

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Köszi a válaszokat!

Sajna mindenem foglalt, a nyeregcsõ, a váz közepe, stb... Azért is írtam, hogy csak az alja jöhet szóba.
A hátamon csak rövid ideig viselek el bármit, fõleg ilyen melegben. Terepezni egyelõre nem akarok (ahhoz kondi is kéne).
A Decathlonos megoldás jó lehet, ha elég hosszú a pánt, hogy átérje a vázat, majd lecsekkolom.
Köszi még egyszer, üdv.!

#213
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Köszi, hogy leírtátok a tapasztalatokat. Nekem csakis az alsó csõ alja jöhet szóba. Ott viszont nincs felfogatási pont. Az adapter sem jöhet szóba, mert nem kerek a csövem, hanem ovális, sõt még ez az ív is meg van törve. Szóval a kötegelõ megoldás az ajánlott kulacstartóval jónak tûnik. Még nem próbálkoztam kulaccsal, mert mostanában kezdtem el hosszabb távon tekerni. Ezzel a megoldással nem esik ki könnyen a kulacs? Strapabíró a szerkezet? Köszi, üdv!

A vázadon egyáltalán nincsenek kulacstartó felfogatási pontok? Mert ha van, de mondjuk kicsi a hely a kulacsnak akkor is inkább megpróbálkoznék egy oldalról belepattintható kulacstartóval és egy kisebb kulaccsal. De ha tényleg nem fér el sehol a vázban a kulacs akkor valóban csak a nyeregcsõ vagy az alsócsõ alja (igazi terepen nem biztos hogy nem hagyod el innen a kulacsot) marad. De ha nem versenyre kell akkor nyugodtan használhatsz camelbak-et (itatós hátizsákot) is, abban még több víz fér el.


A sebesség mindent megold.

 


#214
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Köszi, hogy leírtátok a tapasztalatokat. Nekem csakis az alsó csõ alja jöhet szóba. Ott viszont nincs felfogatási pont. Az adapter sem jöhet szóba, mert nem kerek a csövem, hanem ovális, sõt még ez az ív is meg van törve. Szóval a kötegelõ megoldás az ajánlott kulacstartóval jónak tûnik. Még nem próbálkoztam kulaccsal, mert mostanában kezdtem el hosszabb távon tekerni. Ezzel a megoldással nem esik ki könnyen a kulacs? Strapabíró a szerkezet? Köszi, üdv!


Próbáld ki ezt nekem bevált nyeregcsõre fogatod és kész, a nyeregcsõ hozástól függ mekkora kulacsot tudsz bele tenni
Decathlon - biciklik - ker
http://www.bringaban...es/_h0z8235.jpg
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#215
palio

palio

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Köszi, hogy leírtátok a tapasztalatokat. Nekem csakis az alsó csõ alja jöhet szóba. Ott viszont nincs felfogatási pont. Az adapter sem jöhet szóba, mert nem kerek a csövem, hanem ovális, sõt még ez az ív is meg van törve. Szóval a kötegelõ megoldás az ajánlott kulacstartóval jónak tûnik. Még nem próbálkoztam kulaccsal, mert mostanában kezdtem el hosszabb távon tekerni. Ezzel a megoldással nem esik ki könnyen a kulacs? Strapabíró a szerkezet? Köszi, üdv!

#216
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Ma megvolt az elsõ testride a Cateye kulacstartóval. Nagyon jó, a kötegelõnek köszönhetõen könnyedén elcsavarható oldlara és így a homlokcsõ nincs útban a kulacs kivételénél, viszont teljesen jól tart, nem mozog el. A lábamnak sincs útban, éppen elférek, mintha pont oda találták volna ki. Most 2,75 liter folyadékot tudok magammal vinni, 160 km-en így most csak egyszer kellett megállnom tölteni.

#217
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Megvetted már? Én ma vettem egyet. Nekem sajna a nyeregcsövem rövid hozzá, így a felsõcsõre szereltem, úgy hogy lefelé áll és a kulacsot elõrefele kell kivenni. Egyelõre megpróbálom 0,75-össel, ha rugdosom, akkor meg 0,5-össel. Vicces, hogy a 40.000 forintos Cateye óra kínai, a párszázas mûanyag kulacstartó meg japán gyártmány.


Igen, megvettem és már versenyen is használtam hétvégén. Nekem elég hosszú a nyergcsövem hozzá, a 0,5-ös kulaccsal még a nyeregtáska is elfér felette. Tartja rendesen a kulacsot. Kicsit bonyolultabb kivenni a kulacsot, mint az alsócsõrõl, de simán tudok közben így is tekerni. Szóval egyelõre úgy néz ki, hogy beválik.


A sebesség mindent megold.

 


#218
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás
Képzelheted, milyen kerek lett a szemem, mikor a kompakt fényképezõmre az van írva, hogy Made in Japan ! Ma már ez elvileg elég ritka.
Az a Cateye kulacstartó nagyon jó ! Télen még a termoszt is bele tudom rakni, ami alu kulacstartóba sehogyan sem ment be, mert szélesebb az alja, mint a szabvány kulacsok.
Marci

#219
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Találtam egy olyan kulacstartót amit fel lehet rakni gyorskötözõvel bárhova és olcsó. Cateye BC-100 http://www.nexternal...mages/94807.jpg


Megvetted már? Én ma vettem egyet. Nekem sajna a nyeregcsövem rövid hozzá, így a felsõcsõre szereltem, úgy hogy lefelé áll és a kulacsot elõrefele kell kivenni. Egyelõre megpróbálom 0,75-össel, ha rugdosom, akkor meg 0,5-össel. Vicces, hogy a 40.000 forintos Cateye óra kínai, a párszázas mûanyag kulacstartó meg japán gyártmány.

#220
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Nekem az a Speci bilincs a legszimpatikusabb a nyeregcsõre applikálható megoldások közül. Az tûnik a legbiztosabbnak. Anno valami Minoura cuccal próblkoztam, az elég hamar megadta magát. Nagyon nem mindegy az sem, hogy milyen kulacstartót használsz. Itt sokkal jobban ugrál a kulacs mint a váz elsõ háromszögében. Fõleg a 0.7-es. Meg amikor tele van, akkor érezhetõen megváltozik a bringa súlypontja is, ez Nekem elég zavaró volt. Az anthem-en van az alsócsõ alján is kulacstartó szem, nem? Én azt használnám egy jó stabil kulacstartóval, de csak 0.5-ös kulacsot tennék oda is, a 0.7-es már nem elég stabil ha tele van. Ha csak gyors száraz pályákra kellene, akkor az sem probléma, hogy sáros lesz :) bár amúgy sem, mert egyszer cseréled ki a másikkal és akkor megtörlöd. Szerintem :)

Köszi, hogy megosztottad velem a tapasztalatod. Sajnos az enyémen nincs az alsócsõ alján kulacstartószem. Súlypont problémám nem hiszem hogy lesz, a nyeregtáskám is kb fél kiló és az sem zavar, elvileg azt levenném ilyenkor, mert nem biztos hogy elférne tõle a kulacs. 0,5-ös kulacsban gondolkozom, elõl úgyis egy 0,8-as van. Egyelõre kipróbálom a cateye kulacstartót, aztán kiderül hogy mennyit bír, külföldi fórumon ajánlották. A Speci bilincs beszerzése itthon nem egyszerû, kintrõl megrendelni meg nem túl gazdaságos.
Jelenleg egy 0,5-ös izotóniás italos palackot cipeltem pluszban a hátsózsebemben, az a baj vele hogy nehéz visszarakni a mez zsebébe, meg amikor tele van kicsit húzza a mezem, de ez annyira nem vészes.


A sebesség mindent megold.