Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15840 hozzászólás a témában

#15181
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
beszéltem a kislánnyal én is a kiállításon a conti standon, és azt mondta, hogy bármilyen diesel lesz, ha megrendelem egy boltban. (leginkább a hugo-t ajánlotta)
szóval szaladok is megrendelni egy pár diesel protectiont :)

#15182
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

BomB. nemtom hogy fér össze a NexT LP meg a másfél kilós külsõ. ;D nekem olyan 'allround" gépnek tünt az a Cove


sehogy .. 2.5 eve ajandekba kaptam vasarlasnal .. kidobjam..?

amugy hogy visszazokkencselek 2.3 wtb ami 80% ban hasznalatos .. ill a maradek idoben pana 2.1 es a tobbi..

a next lp meg.. ez van eddig nem tort el .. azert megint csak nem cserelem le mert 'Xc'

de nezzuk csak a te gepedet..mi is van mivel azon..? ;)

#15183
s1ru2

s1ru2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás
Most két 2.1" Continental Explorer van fennt de ez a gumi ha ugratok 1 nagy NULLA.

Nos ha jól kalkuláltam (2.5"*2.54=6.35cm a hely 8cm tehát marad oldalanként 0.8cm helyem . )Az gáz?
Ja és milyen széles 1 2.5" Mobster ? (ha már mérte vki esetleg az leírhatná ;))

És milyen magasan szélesedik a 2.5" Mobi? mert az is számít? húú bazz ez is nehéz!!!!!!!!!!!!!!!aszthittem könnyebb lesz csak ramutatok a kerékre azt kész :)mostmeg :-X


Esetleg a Kendákról vmi vélemény?

#15184
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
lehet, hogy pont ott van a legtöbb hely a két láncvilla között ahol a kiseb kerületü keréknél a gumi legszélesebb része van...
szóval érted..ha 'bejjebb' kerül akkor ott lehet h szélesebb. de gondolom nem minden váznál van így..

#15185
Winethoo

Winethoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 482 hozzászólás
Thez:helyes ;) ;D
Engem csak az nem hagy aludni, hogy hogy a makkomba lehet az,hogy egy 26*2.3-as gumó alig,a 24*3''-os meg simán elmegy egy vázba???(Lásd ehavi bikkmakk cikk)Mert attól,hogy kisebb lesz a kerék kerülete,még(elvileg)nem szélesebb a váz.Vagy igen...vagy nem...vagy... :-\

#15186
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
;)
megvan a mai szerzemenyem:
Maxxis Lopes Bling Bling Dual 26×2.35
meg nem tettem fel oket, de ami kesik nem mulik ;) megkeresem a flex-et, es ;D
na mind1, vegre van gumi rendes, es igy nem 5 kilos lesz egy kerek, hanem csak 3-3.5 ;)
1, 2


#15187
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
nem vágom mi az az m122 de sztem három jellemzõ a lényeg:
-szélesség
-gumikeverék (60a,42a etc.)
-oldalfal: single-ply/dual-ply
a dupla oldalfalas 6-7 körül van árban a sima az meg 4-5. puhát sztem meg nem éri meg venni, hacsak nem vagy nagyon eleresztve $vel, vagy nem vagy versenyzõ.
szóval kiválasztod milyen széles kell, meg hogy kell-e neked súlytöbblet árán a felütésvédelem és megveszed a gumit. kész.

szélesség: mekkora gumi van most a gépeden? megnézed mennyi hely van még melette. átszámolod inchbe. hozzáadod a mostanihoz. akkora fér bele. maxxisok amugy kisebbek mint a számozás. 2.35ös minionom olyan széles mint 2.1es tioga...

#15188
s1ru2

s1ru2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás
oké akkor minél magasabb az M annál keményebb a gumi.ez oksa 8)

de ez mi:
[glow=red,2,300]Mobster DH M122 M60 [/glow] ???

ja és ez miért olcsóbb mint az elõbb említett?:
Mobster DH M122 2L??(5490ft)

Ja és akinek [glow=red,2,300]PolarX(2003) ban Mobstere [/glow] van az írja mán meg hogy mekkora a max Mobster ami belefér??

#15189
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
azt már kitaláltuk, hogy bombridernek a next lp még a jamisos hagyomány, nem?


#15190
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
BomB. nemtom hogy fér össze a NexT LP meg a másfél kilós külsõ. ;D nekem olyan 'allround" gépnek tünt az a Cove. Erre felpakolc rá ilyen kavics nehéz déhágumikat. Szentségtörõ. ;)

#15191
oNe

oNe

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Hali!

Ha valakit érdekel most beszéltem a Pacificcycles-sel, a Dieselrõl és a Gravityrõl. Gravity van, a Diesel márc. végén érkezik, de lehet belõle 1-2 üzletben még, mert már volt bent az országban. Az ára a hölgy szerint 3000-3500-4000 Ft között lesz.

Bye

#15192
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

Bomb: ez egy darab gumi súlya? :o


jahh, es erezni is
probalom agyilag lerendezni hogy nem is nehez. ..de az !!
nem is viszem fel letrasra/be se fer a skodaba ;)/

#15193
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
60a 9legkemenyebb)
50a
42a
40a (legpuhabb, csak versenyre)


#15194
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
"Two years ago we came out with our "Super Tacky" compound (42a) to address the wet, muddy courses. Last year we unveiled our "Slow Reezay" compound (40a) which allowed the tire to rebound much slower than a conventional tire. "

"The orange stripe on the sidewall of our tires is a Maxxis trademark; until two years ago all production tires had the orange stripe. When the Super Tacky, Slow Reezay and eXCeption compounds were designed, the orange stripe could not be put on the sidewall due to the softness of the compounds."

(maxxis.com)
:)

#15195
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ezen enis elgondolkodtam. csakhogy van maxxis sarga csikos 60a felirattal es anelkul is.
es van a super tacky, ami a csiknelkuli versenygumi(legjobb)
szal ki tudja...
majd jon valaki es megszakerti ;)


#15196
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
"60a: kulonbozik az anyaga, elvileg sokkal puhabb, jobban tapad, de ezert jobban is kopik. (versenyekre, illetve kevesbbe sporolosaknak idealisabb)"

60 az nem pont a keményebb gumikeverék? nekem az rémlik hogy a 60a-sokon van a csik és a 40es slow reezaay a puhább és ezeken nincs csik mert csak így tudják gyártani.

#15197
Juhi

Juhi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 735 hozzászólás
74 kilo az kb 2,5 bar vagy 2,25!Én is annyival nyomom és kb annyi vagyok mint te!

#15198
s1ru2

s1ru2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás
ûûû 74kiló az már nehéz?? :D :D azzal simán lenyomok 5bart :D

de itt ugye a 2.5" méretnél nem cumber a 18mm széles felni? tehát rámegya 2.5" gumi és a belsõ?

#15199
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
majd felfogsz ;) de ugy 3-4-5 bar korul mar igencsak sulyos egy szemelyisegnek kell lenni ahhoz, hogy meg lehessen serteni a gumi lelkivilagat. persze, kenda dh belso, meg duro kulso, szal....
proba cseresznye, vigyel magaddal foltot&pumpat ;)

#15200
s1ru2

s1ru2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás
Ahaaaaaa... ok köszi!

Õõõõ és ha full keményre fújom akkor nem tudom felütni? Mert én eddig sem ütöttem fel 1 kereket se :)(vagy ez gyökérség :-[)


Ja amúgy a 2.5" Mobster DH 5490Ft/darab a Ride Bikeban + 1590Ft a belsõ egy 2.5-2.7 kerékig vagy ebbe 2.2-2.5 kell??? és akkor a 2.5 belsõ full keményen?