Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#2421
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Sokféle Maxxis gumim volt már, problémamentes volt mindegyik, kivéve az UST. Ebbõl jót még nem láttam. A dudoros után, ami most van fent Ardent, üt. A minta nem középen van, hanem 2mm-el jobbra és még kacsázik is. A középvonaltól a két, elvileg szimmetrikus minta el van csúszva egymáshoz képest. Nekem több Maxxis UST nem kell.

Schwalbe UST-bõl mit ajánlotok hátulra? Pl. ez? Mekkorának néz ki a 2.25-ös felrakva?

#2422
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Nekem is ilyen lett az egyik Advantage UST.

#2423
Toliver

Toliver

    vendég

  • fórumtag
  • 41 posts

Hétvégi találmány a hátsómon. Maxxis Crossmark 2.1 LUST. Nyár elején raktam fel.

Kép 1
Kép 2
Kép 3

Ilyen nagyobbacskából van vagy 4, kisebbekbõl meg vagy 30. Eszem megáll. Négyhónapos gumi, sose volt 2.2 fölé fújva, nem sziklakerteztem vele. Igazából nem bánom, hogy tönkrement, nem szépen öregedett, csúszott már, mint a fene. Érdekes, hogy az elméletileg tökpontilyen tavalyi gumim öregkorára is remek maradt (szégyenszemre rakom is õket vissza, arra a kis idõre, míg 26 éves vagyok)


Ez nem kicsit gáz :S Gyári hibás lehetett szerintem.

#2424
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts
Hétvégi találmány a hátsómon. Maxxis Crossmark 2.1 LUST. Nyár elején raktam fel.

Kép 1
Kép 2
Kép 3

Ilyen nagyobbacskából van vagy 4, kisebbekbõl meg vagy 30. Eszem megáll. Négyhónapos gumi, sose volt 2.2 fölé fújva, nem sziklakerteztem vele. Igazából nem bánom, hogy tönkrement, nem szépen öregedett, csúszott már, mint a fene. Érdekes, hogy az elméletileg tökpontilyen tavalyi gumim öregkorára is remek maradt (szégyenszemre rakom is õket vissza, arra a kis idõre, míg 26 éves vagyok)

#2425
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Sorry, dupla post. Lécci törölni !
Marci

#2426
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
A sufnituning-gettó munkám védelmében elmondom, hogy több telet végignyomtam vele de a csavarok hegyei nem koptak el, azon kívül jóval hosszabban kiállnak, mint a gyári gumikon. Szerintem SEMMIVEL nem rosszabb a mûködése, mint a gyárinak.
Meg hát, ott van az az õstermelõi érzés, hogy ez az én munkám gyümölcse.
Én acélperemes gumiból csináltam õket, a csavarok egy zacskó ropi ára.
Marci

#2427
Toliver

Toliver

    vendég

  • fórumtag
  • 41 posts

Nehogy már csillió forintokért vegyetek szöges gumit !
Beindítod a sufni-tuningot és veszel egy jó mintájú, széles acélperemes gumit, Obi-ban veszel pozdorjacsavart (12 v. 14x3,5 mm) és rászánsz egy kis idõt és becsavarod magad. Még sokkal magasabbak is lesznek a kiálló csavarok, mint a gyáriaknál. Belülre meg hosszában elvágsz egy ócska belsõt és abba helyezed majd be a belsõdet, ez véd a csavarfejektõl. Ennyi.
Ha valaki kéri, részletesebben is elmagyarázom. (priviben nem tudom, az nem mûködik)
Évek óta ilyennel megyünk, olyan, mint az álom. Jégen olyat fog ha megrántod a féket, mintha nyáron az aszfalton mennél.



Egyik ismerõsöm csinált házilag. Szépen mûködött egyáltalán nem csúszott a jégen. Csak nem olyan tartós azért mint a gyári.

#2428
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts
marton,
én is ilyenben gondolkodtam, de 5e forintot megért a kultúr kinézet. Viszont ennek ellenére nagyon kíváncsi vagyok, hogy mûködik a gettó megoldás (ejnye, a gettó tubeless után lett gettó 2x10, most meg gettó szöges, de szerintem találó). Szóval tehetnénk télen egy A-B próbát!

#2429
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Nehogy már csillió forintokért vegyetek szöges gumit !
Beindítod a sufni-tuningot és veszel egy jó mintájú, széles acélperemes gumit, Obi-ban veszel pozdorjacsavart (12 v. 14x3,5 mm) és rászánsz egy kis idõt és becsavarod magad. Még sokkal magasabbak is lesznek a kiálló csavarok, mint a gyáriaknál. Belülre meg hosszában elvágsz egy ócska belsõt és abba helyezed majd be a belsõdet, ez véd a csavarfejektõl. Ennyi.
Ha valaki kéri, részletesebben is elmagyarázom. (priviben nem tudom, az nem mûködik)
Évek óta ilyennel megyünk, olyan, mint az álom. Jégen olyat fog ha megrántod a féket, mintha nyáron az aszfalton mennél.
Marci

#2430
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts
Nekem is ilyen Ice Spikerem van, talán pont ennyi szöges. Itthon azért nem lesz belõle túl nagy tapasztalat, nem hiszem, hogy sokan vannak, akik többfélét is ki tudtak próbálni. Ezügyben talán jobb külföldi fórumokat megnézni.
Amikor én keresgéltem, azt láttam, hogy a szögek számával arányosan nõ az ár is. Gondolom ez az összefüggés (szögszám-minõség) szorosabb, mint a fényképezõgépeknél a megapixel vs. minõség. :)
Nézni kell az aprót, néha felbukkan értelmes áron valami.

#2431
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Nekem pl. ez lenne jó szélességben és tubelesshez, de ennyi pénzt nem adok gumiért.

#2432
Toliver

Toliver

    vendég

  • fórumtag
  • 41 posts
Szögesgumiból melyik modellek ajánlottak?

#2433
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Közúton nem kívánok tekerni, ahol felsózzák (vagy mással kezelik) az utat, mert korróziót okoz. Ha csak terepen tekerek, ahol nem sóznak, a hó nem okoz idõ elõtti elhasználódást?

#2434
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts
Szöges gumi nagy királyság letaposott havon, vagy jégen.
Tavaly decemberben szembetalálkoztam az óvoda felé óváckodó télapóval, kb. két kézzel kapaszkodott a kerítésbe, hogy le ne tegye a puttonyát, én meg vigyorogva tekertem a csúszós ösvényen. Egy pillanatra mindketten meglepõdtünk.

#2435
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Fagyott talajon normál gumikkal el lehet lenni? Szögesgumiban érdemes gondolkodni vagy felesleges?


Én tavaly vettem egy szöges téli gumit. Havas, jeges idõben iszonyatosan tapad, kiállva nem pörög el a kerék, kb. mintha döngölt földúton mennénk, havazáskor elõl kistannyerral tudtam vele mászni, ahol éppen két srác tolta a sima teterepgumis paripàt.. Mely hóban nyilván kevésbé számít a szög, de a téli mintazat már igen, illetve ahol mely hó van, ott biztosan találkozni lehet jeges, kitaposott szakaszokal is.

#2436
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Fagyott talajon jó a normál gumi is.
Szöges gumi inkább jeges talajon hozza az igazi elõnyeit, mély hóban már az sem segít, aszfalton is sz@r vele menni.
Marci

#2437
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Fagyott talajon normál gumikkal el lehet lenni? Szögesgumiban érdemes gondolkodni vagy felesleges?

#2438
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
"Valaki?"

hátra rocket ron, elõre nobby nic . csak evo vagy tubeless verziók.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2439
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 posts
1.
De a túrázgatáshoz szerintem majdnem mindegy, csak ne tapadjon nagyon, mert akkor nem halad. Eseteleg race king elõre hátra, vagy elõre Xking. De tubelessel!

Valaki? :)



#2440
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Valaki? :)


3. Más: Maxxis Ardent 26x2.25 elöl, Maxxis Advantage 26x2.1 hátul (hajtogathatós vagy UST) a bevált kombóm. Belsõ nélkül. Kaptam kölcsön Nobby Nic-et (asszem 2.3-as volt), hátulra tettem. Aszfalton mintha tépõzáron mennék, terepen nehéz tekerni. Lefele egyértelmûen jobban fog. Pár kör után levettem, de nem volt annyira rossz egyébként. A többirõl nem tudok nyilatkozni.

Ha már így szóba került, használ valaki Ardentet. Hátulra nem gáz?