Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#2401
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Most mentem elõször 26x2.25"-os Maxxis Ardent-ekkel hígsárban. Nedves köveken, gyökereken úgy kivágja vagy dobálja a hátulját, hogy elvesztettem a kontrollt és egyszer bementem a bokorba. Elöl eddig jó volt, de hátul egy katasztrófa.

Nobby Nic mennyire jó ilyen kürülmények között hátsó guminak? Illetve gondolva a télre, hóban fog? Ha nem kell szöges gumi, mit ajánlotok még a NN-en kívül hátulra 2.1-2.35 UST-ben (vagy legalább hajtogatható legyen és tejjel felrakható)?

#2402
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Az ok, de elmegy alacsonyabb nyomassal is? Miert van, hogy ugyanannal a meretnel egyikre min 6 bart irnak, a masikra meg 3.5ot? Mas a ballonossaga?

Meg miert csak 75kg? Nem sok felnott ferfi van ez alatt.

#2403
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Milyen 28as slicket javasolnatok varosba? Vmi defektvedelem kell - sajna a 35os kojekem neha beleer vmibe.

Neztem pl a duranot - miert van azon 75kilos limit, es miert kell olyan brutal nagy nyomas?


mert a durano országúti eddzõgumi.
30-as Spicer? 28-as DeltaCruiser?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2404
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
plus-os conti
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2405
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Milyen 28as slicket javasolnatok varosba? Vmi defektvedelem kell - sajna a 35os kojekem neha beleer vmibe.

Neztem pl a duranot - miert van azon 75kilos limit, es miert kell olyan brutal nagy nyomas?

#2406
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Hatalas ez a topik és képtelen voltam megfelelõ választ találni a dilemmámra, ezért fordulok hozzátok! MTB maraton szakágba, milyen gumiköpeny lenne a legmegfelelõbb választás esõs, saras versenyre? (max. 26x2.25-ig)! Száraz pályára van bevált külsõm, de az esõbe, sárba nem a legjobb, sõt...! Ezért kérnék ötleteket és véleményeket! Elõre is köszönöm!


Pl Bontrager Jones Mud X TL 1,8-as.


A sebesség mindent megold.

 


#2407
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
Én a kezdeti nagy lelkesedésemben vettem külön sárgumit, pont nulla alkalommal használtam (ha kell, meg is veheted :D). A tartalék kerekekre a régi virsli Conti Speedking van szerelve, sárban (is) hibátlan.

#2408
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Sárba sárgumi pl tioga mad factory, vagy valami ritka mintás öntisztuló gumi + sárba nem rakunk föl széles gumit hanem keskenyet, hogy vágja a sarat és ne tömje el a vázat.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#2409
E.Robi

E.Robi

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Hatalas ez a topik és képtelen voltam megfelelõ választ találni a dilemmámra, ezért fordulok hozzátok! MTB maraton szakágba, milyen gumiköpeny lenne a legmegfelelõbb választás esõs, saras versenyre? (max. 26x2.25-ig)! Száraz pályára van bevált külsõm, de az esõbe, sárba nem a legjobb, sõt...! Ezért kérnék ötleteket és véleményeket! Elõre is köszönöm!

#2410
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
van nekem otthon mindenem, de itt egy borondbol elek, minden hetvegen megyek haza :) igy is problemas lesz a bringat hazajuttatni salzburgbol, a tobbit kacatot meg igyekeztem minimalisra csokkenteni, mert haza is kell vinnem. ha minden jol megy, novembertol becsben dolgozom.

tegnap voltam a hervisben, es beszaras - volt szelepatalakito, es meg hosszuszelepes belso is. sajna csak 25os, de azert meglepodtem. megvettem az atalakitot, arcpirito 3 euros aron, de ennyit meger az eheti sport. nagy nehezen felpumpaltam - a montis minipumpa eleg gyotredelmes volt mar nagyobb nyomasnal - igy ma mar tudtam tekerni. vetek lett volna ezt a szuper idot kihagyni.

a szlusszpoen, hogy van nalam egy gumis veszcsomag (meg montihoz allitottam ossze), es nana, hogy abban volt a szelepatalakito, amirol azt hittem, hogy otthon figyel :D igy most van ketto. azota fel is vilagositottak, hogy itt a benzinkuton altalaban meg atalakitot is adnak, hogy fel tudd fujni a bringagumit.

#2411
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás
A benzinkútnál talán föl tudod fújni. Esetleg nincs mûhelypumpád ? De végsõ esetben egy boltban is fölfújhatod szerintem.
Marci

#2412
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Otthon van nekem is, csak azt nem tudtam, hogy ez jo dunlopra is. A masik meg, hogy munka utan hol szerzek egyet :-) illetve abban se, vagyok biztos, hogy ezzel az egyszeru minipumpaval 5 bart olyan konnyu lesz belefujni a belsobe az eleve nagyobb ellenallasu szelepen keresztul.

#2413
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

ez tenyleg mukodik?
Pumping Up European Tires
egy presta-auto alakito talan meg nem nagy ugy.

kb. 20 éve bringázom, már akkor is lehetett kapni.
Marci

#2414
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
mivel tudom ezt a dunlop szelepet felfujni? kb 25 eve volt ilyen a bringamon utoljara. csak a minipumpa van velem, meg hoztam ket prestas belsot, hogy lecsereljem, de annyra magas a felni, hogy nem log ki a szelep elegge. meg eletemben nem lattam hosszu dunlop szelepes belsot. baromi ideg vagyok, hogy itt a jo ido, es lapos a gumi.

mi a legegyszerubben beszerezheto megoldas (ami pl egy hervisben is van)? nekem vmi olcso allo pumpa jut eszembe igy hirtelen.

#2415
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
epp ma tekertem (tevedtem el), es murvan is mentem vele, egyaltalan nem volt gaz. a szelessege tenylegesen 28as, a magassaga olyan 31mm. olco kinai aluvaz, meg acel villa.

#2416
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
hát nem tom én kipróbáltam egy fullmerev fitnesszbringát, 30-as külsõvel (papíron, amúgy kb 28-as real) nagyjából le tudnám olvasni vele milyen pénzérmén mentem át, :), úgyhogy qrva élet 35nél csirkébb sose lesz nekem merevseggûn
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2417
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

varosba ki milyen gumimeretet hasznal 622es felnihez? eddig ugy gondoltam, hogy a 35os a jo balansz, de a bringaval 28as jott, es eleg kenyelmes. van otthon egy 35os kojekem, felrakom azt ideiglenesen.

gumibol sok helyen olvasom az ultra gatorskint, ami rohadt draga... de tenyleg annyira jo?


acél országutin nekem a 25 mm-es is kényelmes volt, trekingen meg a 37 mm-es is kevés kicsit, oda inkább a 42-es a jó

#2418
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
varosba ki milyen gumimeretet hasznal 622es felnihez? eddig ugy gondoltam, hogy a 35os a jo balansz, de a bringaval 28as jott, es eleg kenyelmes. van otthon egy 35os kojekem, felrakom azt ideiglenesen.

gumibol sok helyen olvasom az ultra gatorskint, ami rohadt draga... de tenyleg annyira jo?

#2419
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Az Ardent is pont ekkora. Hozzá lehet jutni olcsóbban is vagy ez "jó ár"?

#2420
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
54-55mm
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!