Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Új apróhirdetõ - észrevételek, hibák, ötletek

- - - - -

  • Please log in to reply
697 replies to this topic

#181
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
Asszony száma 555-nel kezdõdik....:)

arra a kukacosra én meg Digtõl emléxem, igaz gilisztákkal, de lényegtelen.

na on
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#182
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

Ti vagytok a hibaszázalék. :) Gondolom, írsz egy emailt errõl és visszacsinálják.


Már írtam.

Kiakadtak a telefonszámon: 555-63-21 Nekem, Annának és a "családi gyûjtõregnek" is ez lehetett a száma. De ugye van sok 06000000000 is...

Ford Fairlane jelenet - YouTube 0:55-nél - "555-nel nem kezdõdnek számok, legfeljebb csak a hülye filmekben..." :D

Direkt nem adunk meg rendes számot, aki akar valamit majd emailben megkapja, így kevesebb hülye zargat.

#183
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Olyankor mi a helyzet, ha a párom, öcsém és apám IS bringázik és mind hirdetünk, mert cserélõdnek a cuccaink? Nem értem miért kell emiatt egy házon belül mindenkit törölni...

Ti vagytok a hibaszázalék. :) Gondolom, írsz egy emailt errõl és visszacsinálják.


A sebesség mindent megold.

 


#184
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts
Olyankor mi a helyzet, ha a párom, öcsém és apám IS bringázik és mind hirdetünk, mert cserélõdnek a cuccaink? Nem értem miért kell emiatt egy házon belül mindenkit törölni...

#185
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Ez nagyon tetszett, köszönöm. A stílus is tetszett.:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#186
kempelen

kempelen

    kvázigazda

  • admin
  • 189 posts
Urak!

Mûködtetünk egy ingyenes apróhirdetõ rendszert és nyújtunk egy ingyenes szolgáltatást a következõ feltételekkel:
a) magánszemélyeknek - azaz nem kereskedõk, nem seftesek, nem orgazdák, nem hobbiból csencselõk, hanem egyszerû mezei bringás honpolgárok
B) 1 regisztráció és 3 darab hirdetés - azaz nem 2 felhasználónév nem 5 felhasználónév és nem 4-5-10 hirdetés, hanem 1 reg = 3 hirdetés
c) ingyenes - azaz nem kell semmit tenned, csak regelned, és tényleg ingyenes, mert nem szpemmelünk szét, nem adjuk el kilóra az adataidat meg a mélcímedet
d) ha betartja a szabályokat, - azaz nem adja elõ, hogy õ a Pistike, aki éppen csak szerelõ a legnagyobb helyi boltban és csak jópontot szerez a fõnöknél, amiért pistike1 - pistike14 közötti végtelen számú regisztrációval gmail, qmél, freemail címen feltölti a bolt árukészletét, vagy hozza az óccsót devecserrõl és minden nap van éppen 3 bringája eladó, mert minden nap megunja és el akarja adni, vagy dolgozik Csepelen a velotronicus nagykerben és jóárasítja mindenkinek a dzsigoló hátsóváltót, mert nagy a szíve és csak 5 rókát tesz rá szociális érzékenységbõl, vagy a barátjának koptatni kell az erõvágóját minden nap, mert különben megnõne mint a nyúlnak a foga, a lakatnál pedig nincs pompásabb koptatófelület, de õ nem tolvaj ám, csak az orrnak gazdája, de ha becsukod a szemed és kesztyûvel fogod meg a bringát, már nem is zavar, hogy nagyon meleg a cucc, az ár viszont tényleg jó, vagy rájött, hogy az ebayen minden jóáras, fõleg ha feledékeny az ember a vám meg az áfa (3 betûs szavakat könnyû elfelejteni) vonatkozásában, és szívére ölelve minden bringást megosztja a ezt a kedvezményt veled is, és mert nem mohó csak 5-10% tesz rá, hiszen kõccsége nincs, vagy csak türelmetlen és úgy gondolja, hogy szem elõtt legyen a cucca ez megéri neki azt az 5x8 percet naponta, hogy az elsõ oldalon legyen a legfrissebb gombra... És még sorolhatnám egy hétig ugyanezek és más okok negyvenkét verzióját napestig.
e) ha nem tartja be a szabályokat, akkor viszont egyszerûen járunk el: értésére adjuk, hogy ez itt nem mûködik és válassza a 42 másik ingyenes apróhirdetõt amin megengedik neki.
f) a szabályokat mi alkottuk, a moderációt mi végezzük és a szankciókat mi hozzuk - azaz nem fogunk és nem is akarunk egyenként mindenkit felvilágosítani, hogy hol rontotta el, ugyanis, ha megnézi és elolvassa a levelet és benne a szabályokat rá fog erre jönni. Ha nem jön rá kapunk tõle egy ilyen gyöngyszemet, mint tegnap Nyar Zsolttól (költõket és klasszikusokat szószerint idézünk (18) karika on:) "anyádat függeszt fel egy fára te köcsög." Ebbõl értjük, hogy ellenérzést váltottunk ki a tevékenységünkkel, az ügyfelek rosszallását tapasztalva kicsit összerezzenünk, de eszünkbe jut a mondás, hogy ahol fát vágnak ott hullik a forgács, és újult erõvel gyomlálunk tovább. Néha mellélövünk és kapunk róla gyöngyszemet: "Tisztlt bikemag szerkeztõség!Köszönöm a levelüket.Két összecsukható kemping kerékpáromat rögtön az elsõ héten sikerült eladnom.Sajnos a hirdetést nem tudtam törölni.Nem vagyok kereskedõ.aláírás" ilyenkor megköszönjük a türelmét és örülünk a sikerének. Aki visszaír, leírja mi a gondja, mit néztünk el, azt visszaengedjük 1 reggel és tisztalappal. Aki ezt nem teszi, az visszajön másnap 3 új reggel és folytatódik az élet örök körforgása, vagy elballag a másik X apróhirdetõre és elégedett ott, vagy nem.
Jorus írta anno, hogy a fórumon buddhista moderáció folyik, kézzel túrjuk a földet, hogy ne tegyünk kárt a kukacokban. Az aprón a buddhisták moderációs tanítását a jezsuiták inkvizíció tanaival ötvöztük, melyben kifejezésre jut a két irányzat anyagi világhoz való eltérõ szemlélete ezzel párhuzamban a két platformunk anyagiakhoz való eltérõ viszonya is. Ezért a mindennapi 8-10 kis autodafénkon elõfordul, hogy ártatlan bajsza is pörzsölõdik, azonban a slag mindig oda van készítve, hogyha a nagy sikoltozás jogos volna, a máglya gyorsan eloltható legyen.
g) biztosan lehetne más szabályokkal jobb rendszert üzemeltetni jobban és több hirdetéssel - de mi beérjük a magunk középszerûségével, és pillanatnyilag nem törjük a fejünket új megoldáson, de figyelembe veszünk és megfontolunk minden építõ javaslatot.
Köszönjük a figyelmet és a türelmet.

#187
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 posts
És gondolom sokan azért regisztrálnak többször egymás után, mert ez a legrosszabb legkevésbé látogatott fórum. Egyszer engem is kidobtak innét. Azóta betartom a szabályokat, minden rendben van és nem háborgok, mert ingyen kapok valamit....

#188
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Engem is kiraktak, szerintem is nevetséges ez a dolog. Ráadásul nincs megindokolva. El tudom képzelni, milyen nyomozás megy a háttérben, ki ki lehet. Az egyik bringás haver is hirdetett, természetesen egy városba lakunk, sajnos az én számom volt megadva, mert õ tökhülye a mûszaki dolgokhoz, és én szoktam kezelni a cuccait.Természetesen ez is szabálytalan gondolom. Egyszóval ciki, ami itt folyik. Az egész internet errõl szól, bárki bárhol hirdethet, eladhat, vehet, eladhatja drágábban, stb, ezt így megpróbálni megelõzni balga próbálkozás.


és milyen megoldást javasolsz arra, hogy a 20 ezer hirdetõ közül kiszûrhessék a duplán regisztrálókat "a haverom hirdetésétõl"?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#189
trailman

trailman
  • fórumtag
  • 0 posts
Érdemes mailben magkérdezni.Egyszer engem is letiltottak,írtam egy mailt és az volt a válasz:bocs,nem téged akartunk XD

#190
Vincent Vega

Vincent Vega

    új vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Engem is kiraktak, szerintem is nevetséges ez a dolog. Ráadásul nincs megindokolva. El tudom képzelni, milyen nyomozás megy a háttérben, ki ki lehet. Az egyik bringás haver is hirdetett, természetesen egy városba lakunk, sajnos az én számom volt megadva, mert õ tökhülye a mûszaki dolgokhoz, és én szoktam kezelni a cuccait.Természetesen ez is szabálytalan gondolom. Egyszóval ciki, ami itt folyik. Az egész internet errõl szól, bárki bárhol hirdethet, eladhat, vehet, eladhatja drágábban, stb, ezt így megpróbálni megelõzni balga próbálkozás.

#191
ricochet

ricochet

    vendég

  • fórumtag
  • 19 posts
Mi a bánatért töröltétek már megint a hirdetésemet?
Már elegem van ebbõl. Akkor szüntessétek meg az ingyenes hirdetõt, ha nem szabad hirdetni. Vagy csak direkt engem szívattok, mert mertem szólni?
Piti kis húzás!

#192
kempelen

kempelen

    kvázigazda

  • admin
  • 189 posts

Mik ezek a dátumok?


Tech baki, javítjuk.

#193
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts
Mik ezek a dátumok?
Posted Image

#194
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

Sziasztok! Hogy halad a szerver? Jó lenne, ha már nem kellene átlag 3-5 percet várni az oldal bejövésére. Szedjetek már pénzt érte, örömmel fizetek, mert ez így, ebben a formájában, úgy 8 hónapja igen nehezen használható.


Hm? :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#195
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

Ahogyan a fentiekben is leírtam, itt nem fogunk konkrét ügyeket megvitatni, egyrészt mert nem tartozik a nyilvánosságra, másrészt mert nem ez a módja. Leírtam fentebb és megkértelek mit tegyél az ügyben, újfent erre kérlek.


Mondjuk annyi fáradtságot amúgy vehetnétek,hogy felfüggesztésnél mailben megírjátok neki a konkrétumot,nem egy sablon szabályzatot másoltok be

#196
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
A hirdetõk kb. 95%-a 1-3 naponta újratöltögetni a hirdetését, ha mindent szó szerint vennétek, nem maradna, aki hirdet! Alapvetõen elég jó a hirdetõ és köszönjük, hogy ingyenes - ez sokunknak óriási segítség. Mégis, ha ennyire szigorúan veszitek az újra feltöltést, miért nem alkalmaztok törlésre elõjegyzést, amely státuszban pár napig pihenne a törlendõ hirdetés, viszont addig "foglalná" a szabadon felhasználható hirdetések számát. Így talán nem érné meg a törlés és újbóli feltöltés. Hozzáteszem, a max. 3 ekkor kissé kevés lehet, ezt elismerem, mert ha alaki háromból három cuccát eladja, de még akad egy 4. elem, x napig nem bírja meghirdetni, míg nem véglegesítõdnek a törlésre elõjegyzések.

#197
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts
Hamár akkor megkérdezem:mondjuk 20-25 naponta újra rakni a hirdetést az ér?

#198
kempelen

kempelen

    kvázigazda

  • admin
  • 189 posts

Ezt a szabályzatot én elolvastam és szigorúan be is tartottam. Ha szerintetek az kiskereskedelmi hirdetésnek minõsül, ha olyan dolgot hirdetek magánszemélyként ami a 2 éve bezárt ruházati üzletbõl megmaradt készlet akkor nagyon sajnálom! Nagyon igazságtalan húzásnak tartom. Szeretném, ha sûrû bocsánatkérés után megszüntetnétek a felfüggesztésemet lévén 20 éve vagyok hûséges olvasója a bikemag-nak és elõdjének a MBAH-nak.


Ahogyan a fentiekben is leírtam, itt nem fogunk konkrét ügyeket megvitatni, egyrészt mert nem tartozik a nyilvánosságra, másrészt mert nem ez a módja. Leírtam fentebb és megkértelek mit tegyél az ügyben, újfent erre kérlek.

#199
ricochet

ricochet

    vendég

  • fórumtag
  • 19 posts

Ha elolvastad az apróhirdetõ szabályzatát gyorsan magadra ismerhetsz.
A levélbe ami a felfüggesztéskor megy ezt olvashattad:
"Leggyakoribb szabálysértések, melyek miatt a hozzáférést felfüggesztjük:
4.) Spam és kiskereskedelmi hirdetések:
A szolgáltató fenntartja magának a jogot, hogy elõzetes értesítés nélkül, minden olyan hirdetést és felhasználót töröljön rendszerébõl, amelyet spamnek vagy kiskereskedelemnek minõsít, illetve ennek gyanúja felmerül. A spamnek minõsülõ hirdetések azok is, amelyek csupán néhány karakter eltérésével, de ugyanazon céget, szolgáltatást, terméket hirdetik. Nem érdemes sokáig próbálkozni a naponta megismételt hirdetésfeladással sem...
Figyelmeztetés nélkül törlésre kerül minden olyan hirdetés és felhasználó, amely más weboldalak népszerûsítésére, reklámozására próbálja használni a rendszert. Amennyiben a törlést a hirdetõ nem veszi tudomásul és több alkalommal is megpróbálja az BIKEMAG APRÓ rendszerét elárasztani hirdetéseivel, a szerkesztõség panaszt tesz a hirdetõ internet szolgáltatójánál.
8.) Többszörös regisztráció:
A többszörös regisztrációt alkalmazó hirdetõk azonnali, elõzetes vagy utólagos figyelmeztetés nélkül kitiltásra kerülnek, összes kapcsolódó hirdetésük törlésével egy idõben.
9.) Azonos tartalmú hirdetés „frissítése” törléssel majd újrafeltöltéssel, („Utolsó pár elõre fuss” szabály).
Abban az esetben, ha a hirdetésben érdemi módosítás nem történik, vagy a módosítás nyilvánvalóan a szabály kijátszására irányul. (pl. 50.000.- helyett 49.900-as árcsökkentés...) A hirdetéseket rendszeresen szûrjük és ingyenes apróhirdetés esetén az ilyen hirdetést elõzetes figyelmeztetés nélkül töröljük, mindenféle utólagos tájékoztatás vagy magyarázat kötelezettsége nélkül. A kereskedelmi apróhirdetés tulajdonosát elsõ alkalommal figyelmeztetjük és a hirdetés(ei)t töröljük, második alkalommal a hirdetõt a rendszer használatából kizárjuk. "

A konkrét esetrõl nem kívánunk itt vitát nyitni, ezért kérlek írj a Kapcsolat ûrlapon keresztül apróhirdetõ felhasználóneveddel és válaszolunk.



Ezt a szabályzatot én elolvastam és szigorúan be is tartottam. Ha szerintetek az kiskereskedelmi hirdetésnek minõsül, ha olyan dolgot hirdetek magánszemélyként ami a 2 éve bezárt ruházati üzletbõl megmaradt készlet akkor nagyon sajnálom! Nagyon igazságtalan húzásnak tartom. Szeretném, ha sûrû bocsánatkérés után megszüntetnétek a felfüggesztésemet lévén 20 éve vagyok hûséges olvasója a bikemag-nak és elõdjének a MBAH-nak.

#200
kempelen

kempelen

    kvázigazda

  • admin
  • 189 posts

Sajnos nem tudom, mert mérhetetlen örömömben rögtön töröltem a mailt!
Amúgy is jobb lenne, ha itt válaszolnátok, hogy mások is okuljanak a dologból.


Ha elolvastad az apróhirdetõ szabályzatát gyorsan magadra ismerhetsz.
A levélbe ami a felfüggesztéskor megy ezt olvashattad:
"Leggyakoribb szabálysértések, melyek miatt a hozzáférést felfüggesztjük:
4.) Spam és kiskereskedelmi hirdetések:
A szolgáltató fenntartja magának a jogot, hogy elõzetes értesítés nélkül, minden olyan hirdetést és felhasználót töröljön rendszerébõl, amelyet spamnek vagy kiskereskedelemnek minõsít, illetve ennek gyanúja felmerül. A spamnek minõsülõ hirdetések azok is, amelyek csupán néhány karakter eltérésével, de ugyanazon céget, szolgáltatást, terméket hirdetik. Nem érdemes sokáig próbálkozni a naponta megismételt hirdetésfeladással sem...
Figyelmeztetés nélkül törlésre kerül minden olyan hirdetés és felhasználó, amely más weboldalak népszerûsítésére, reklámozására próbálja használni a rendszert. Amennyiben a törlést a hirdetõ nem veszi tudomásul és több alkalommal is megpróbálja az BIKEMAG APRÓ rendszerét elárasztani hirdetéseivel, a szerkesztõség panaszt tesz a hirdetõ internet szolgáltatójánál.
8.) Többszörös regisztráció:
A többszörös regisztrációt alkalmazó hirdetõk azonnali, elõzetes vagy utólagos figyelmeztetés nélkül kitiltásra kerülnek, összes kapcsolódó hirdetésük törlésével egy idõben.
9.) Azonos tartalmú hirdetés „frissítése” törléssel majd újrafeltöltéssel, („Utolsó pár elõre fuss” szabály).
Abban az esetben, ha a hirdetésben érdemi módosítás nem történik, vagy a módosítás nyilvánvalóan a szabály kijátszására irányul. (pl. 50.000.- helyett 49.900-as árcsökkentés...) A hirdetéseket rendszeresen szûrjük és ingyenes apróhirdetés esetén az ilyen hirdetést elõzetes figyelmeztetés nélkül töröljük, mindenféle utólagos tájékoztatás vagy magyarázat kötelezettsége nélkül. A kereskedelmi apróhirdetés tulajdonosát elsõ alkalommal figyelmeztetjük és a hirdetés(ei)t töröljük, második alkalommal a hirdetõt a rendszer használatából kizárjuk. "

A konkrét esetrõl nem kívánunk itt vitát nyitni, ezért kérlek írj a Kapcsolat ûrlapon keresztül apróhirdetõ felhasználóneveddel és válaszolunk.