Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Marzocchi

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
3027 hozzászólás a témában

#2921
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Elso maratonjan jol teljesitett vadiuj MXR-em: a Matra koves-sziklas lejtoin siman vettem 50-60-nal a lejtoket .-)))
Nehany kerdes a "szakertokhoz": mivel erdemes vedeni a becsuszoszarat a homok,viz,kovek,stb. ellen ? Erdemes-e pumpat venni a legrugohoz, es mibe kerul egy ilyen ?

udv,
mrc.marzofan

#2922
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
nem lehet, hogy anyaghibásvolt? gari voltmégrána ezek után vegyek használt wedget?

#2923
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
na ezek után próbáljam meg eladni az enyémet...  :(köszi a reklámot...

#2924
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Mostanában különös történet száll szájról szájra Esztergomban. ;D
Történt.hogy egy sporttárs beszerelt egy Bomber Z1 Wedge-t egy Máli mámba vázba és igencsak csopperes lett a gép,nagyon is!
majd ugratgatott,frírájdolt,mígnem pénteken leugrott egy parkolónál a félméteres(nem is nagy)letörésen,szépen letette a hátulját,majd az elejét,és
reccs!!!
Csávó a földön,mellette a bringa néhány méterrel odébb a teló. :o
megadta magát! :(
A telót használtan vette 60e-ért!
mindkét becsúszószár eltört,gyerek lefejelte a kormányt,az alsó ajka allatt ínyéig átszakadt a bõr,szó szerint lógott a szája,ömlött a vér ;D

#2925
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Jó, legyen  ;D

Most Te voltál az okosabb!  :)

Jegyezdd meg jól, mert ritkán mondok ilyet!  ;)

privát meg ment.

#2926
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
az Exr az 100mm !!...

az Mx comp 85mm /modosithato 105mm-re kesobb.../

az Mx pro eta es comp eta 1-1 sza'r levegos , spiral rugos variacioja edekes meg..




khm !! de maradjunk a Z1 eseknel...:)

#2927
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
jovore nem lessz MXC  :o

naccsagsorrendbe :

marathon sl , s MX comp , pro eta , comp eta ,  EXR ,  dirt jumperek ,z1 esek..shiver ......Dh stb...

rob szemelyes kerdeseket privatba oke.. ;)

#2928
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Killer

Nem csak a Marathon lesz 85 és 105, hanem az MXC és az MXR is, vagyis az összes villa.

Szóval nem mondod honnan az info... :)

Kitalálhatom? Igentmondasz, ha kitalálom?  ;)

#2929
BZ

BZ

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Szia!
Az EXC-rõl nem tok semmit
Az MXR: 80 mm utas, levegõ rugós, olajcsillapításos.
MXC: 100 mm utas, ugyanaz, de sebességérzékeny szelep van a csillapításban, és állítható is (a csili).
Létezik egy "MXR Air" nevü is aminek nem állítható a csillapítása, de a szelepje sebességérzékeny, bár ezt csak a MALI katalógusban láttam. Nekik elég sok Marzi-juk van (Népfürdõ utca), de a Big-Bike-ben is és a Ride-Bikeban is találsz és ott kicsit olcsóbb, és hitel is van. A legtöbb használt telót a Bike Bergusonnál találod. A címek miatt nézz meg egy Bike Mag-ot, vagy a netet.

#2930
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
Udv Rob..

voltakepp en a z1 re tokozodtam , azert azt irtam..amugy igaz a marathonra is sokminden belolle ..ami meg uj talan ha mar a marathon-nal jarunk / bar nem nagy dolog inkabb erdekes../ 85mm es 105 mm rug.uttal lesznek..szinek  : blue pearl..gun metal gray

az"egyik " ujsaggal kozeli baratsagban vagyok /van egy-ket kozeli barat  akik tesztelnek nekik  ..de ezek meg megjelenes elott jutnak el hozzatok..
sajna van egy franya torveny , hogy szerkesztoseg elott semmi infot nem lehet kiadni..!
utanna is csak amit jovahagynak ./kb ami megjelenik az ujsagban keobb../

epp svajcban volt a teszteles onnan jottek vissza, es akadt a szemem ala egy z1..
erre figy

#2931
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Killer

Kimaradt, hogy a Marathon-nak is lesz acélrugós, és levegõs változata is, az acélos S, a levegõs SL néven. Z1-nél szintén. (lesz 130-as levegõs Z1-es!)

Amúgy baromi jólinformált vagy! (melyik USA újságot olvasod?)

#2932
Atosz

Atosz

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Kinek van itt '98 Bomber Z3 Light-ja???!!!

Nem tudom honnan lehet beszerezni egy ilyen kis fehér csillapító gyûrût(akinek van , biztos tudja mi ez...áltlába 2000km után eltörik).
Hívtam már a Kerékvárat, akik a közvetlen Marzocchi
importátotrtól is csak egyet tudtak beszerezni...se a MALI...

#2933
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
ja tényleg a jövõ évi z1-eket hol láttad, mert én egy külföldi újságban láttam a dirt jumper monstert...

#2934
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
na...

ketfele z1 lessz  z1.FR sl es a z1.FR....



amik mar elhangoztak azokat nem reszletezem..
..de amirol meg nem hallottam...

a Z1 FR sl..
130mm levego rugo..Mg  "monolite"  szarak..ECC(5 position) csillapitas..integrated fender option.
szin szamba piros , titan..

z1 FR ..
130mm spiral rug. uj ! ETA csillapitas ,Mg "monolite" szarak,  lehet a mar emlitett gyorszaras QR 20- al rendelni ..
szinten a sarvedo /igeny szerint /
szin :titan gun metal gray,black/qr20 csak !../

ECC.5 : levego rugos villakban lessz. 5 varialhato csillapitas menet kozben is..a csill lassitasaval a villa rug.ut csokkenese szarmazik , aminek a vegeredmenye maszasnal a kedvezobb geometria .
1 es 2 pozicio a gyors  csillapitast eredmenyezi , 3 es 4  lassitja a csillapitast gyors sprintekhez , maszashoz amig az 5. variacio lezarja a telo csillapitasat teljesen szuper meredek dolgokhoz

ETA  / external travel adjuster / :ez a spiral rugos variacioknal fellelheto csillapitasi forma .egy kis bizbasz 90 fokos eltekeresevel lehet zarni a csillapitast ami szinten becsuszott allapotban ertendo.. az uj dolog hogy marad 30mm rugo ut ..
/..sz.v.sz ezjobb mint az elozo mert a teljesen merev zart allapotban neha erdekes alaku targykon eleg kemeny avergodni..szal szerintem a a 30mm rug.ut az jol jon ..de kinek hogy .. >:(...ha sima terepen nezzuk akko a ecc5 teljes merev valtozata a kiraly .../

Mg monolite ;  a villaszar es a M hid egydarab magnezium .

Fender option : pengen kinezo elso sarvedo ami a villahoz lett gyartva ,a koronara lehet felnyomatni ...nagyon igenyes ! ...talan egy kepet felrakok valahova , ha esetleg van valakinek  akko legyszi  :)

KB ennyi  .. a Dh rajongoknak .. hehe :) /shiver ,juniot T superT ,Monster T superMonster   villaknal / stucnit akar el is lehet dobni jon a villaval ugyn. "hanole bar clamp " 55mm es 63mm hosszal.


kocsit hosszu bocs erte....


 



#2935
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
és ki nem ??? ??? ??? ???
én is elcserélném.. ha lenne 2001-es z3-mam.
;D ;D ;D

#2936
dhi

dhi

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
a 2001-es Z3 jobban nez ki!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
na jo elcserelem egy 2003as DJ-re! De csak most!  ;D ;D

#2937
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
03'-as dirt jumper tényleg nagyon jól néz ki!

#2938
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Akkor mi van még titokban ?
Kép van, tech info van, igaz ez még hiányos, tudni kéne melyikben mi és mennyire állítható !

#2939
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Az új DirtJumpereknek és a Z1-eseknek 32-es a becsúszójuk...

A QR20 mostmár a villa alján is gyorszáras, nem 4-es imbusszal megy.

No Comment.

(és a V-fékszem felejtõs...)

#2940
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
most volt elottem  egy '03 z1 .. mit mondjak isteni ..

.... probalok publikalhato infot kicsikarni...